Profile cover photo
Profile photo
Andrzej Król
21 followers -
Linux Desktop Environments on YouTube.
Linux Desktop Environments on YouTube.

21 followers
About
Andrzej's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Xfwm4 & Xfdesktop 4.11.0
Dawno dawno temu w czasach epoki kamienia łupanego było sobie Xfce 4.10. Warto dodać że jego przodek czyli Xfce 4.8 żył jeszcze w czasach kiedy to naszą planetą władały dinozaury. Wydanie Xfce 4.6 to czasy bujnego rozwoju organizmów jednokomórkowych (grzyby...

Post has attachment
Jak wiadomo (lub nie) ludzie odpowiedzialni za środowisko graficzne LXDE zaczeli portować elementy owego środowiska pod bibliotekę Qt (przy okazji pozdrawiam fanów KDE). Projekt LXDE-Qt powstawał też przy współpracy deweloperów Razor-Qt i jak się można było spodziewać oba projekty zostaną połączone.

Razor-Qt będzie jeszcze wydany w wersji 0.6, po czym deweloperzy nie planują dalszego rozwoju tego projektu (może powstanie fork?) - skupią się na LXDE-Qt.
Co z obecnie znanym nam LXDE?
Będzie żyło tak długo jak biblioteka GTK+2 (widać jak wszystkim podoba się GTK +3 w porównaniu do Qt).

Co o tym sądzę?
Świetnie, w końcu będziemy mieli lekkie środowisko w Qt (Razor jakoś do mnie nie przemawiał, podobny do Fluxbox/E17 - pobawić się można, ale używać na codzień...nie).

ps. ciekawe czy ma to coś wspólnego z Mir/Wayland i Lubuntu?
ps2. ciekawe czy Xfce żyje (4.12), bo może też "coś tam" portują...

Post has attachment
Time to say goodbye...

Post has attachment
Sabayon Linux 13.04 "MATE".
Co prawda MATE sprawia tutaj kilka problemów (obsługa kosza, montowanie innych partycji z dysku), ale ogólnie daje radę.
Instalacja jest tak samo banalna (i podobna) co w Xubuntu, natomiast Rigo to przyjemne narzędzie zarządzania paczkami w systemie, choć w ubuntopochodnych instalacja przebiega szybciej (Rigo, KDE-Meta paczka - około 1,5 godziny żeby zainstalować, lol).

Do tematu KDE (4.10.2) jeszcze wrócę, bo to co widzimy w Sabayon Linux z KDE na pokładzie...jakby to ująć...działa "ciut" sprawniej niż w Ubuntu (tak, jest SZYBSZE w działaniu).

Post has attachment

Post has shared content
Worst day ever ..for me. We did a video for 3.8, but we messed up with narration last day and we couldn't revert it back.
2 days full work for nothing :(

Therefore we decided not to upload the video at all. I just youtube it with a random music.. 

..and yes of course, 3.8 is out!

Post has attachment
Cairo-Dock Session (GNOMECompiz) and Ubuntu 13.04 Raring Rngtail.

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded