Profile cover photo
Profile photo
Piotr Słotwiński
piotrslotwinski.com
piotrslotwinski.com
About
Piotr's interests
View all
Piotr's posts

Post has attachment
Kilka dni u Rodziców w Tomaszowie Lubelskim. Tutaj, podobnie jak w Cork, też można znaleźć graffiti z sierpem i młotem. Ale zupełnie w innym kontekście ;-) Tutaj ludzie wiedzą czym jest komunizm i gdzie jest miejsce takich symboli...

Post has attachment
Wreszcie udało mi się zajrzeć do Bunkra Sztuki. Wybierałem się kilkakrotnie, ale zawsze coś... A może podświadomie czułem, że MOCAK ustawił wysoko poprzeczkę i raczej trudno będzie innej galerii w Krakowie mu dorównać. Więcej:

Post has attachment
13 maja 2017 r. razem z Agnieszką zawarliśmy związek małżeński. Więcej:

Post has attachment
Jak zwykle zaraz po przylocie do Krakowa, obowiązkowa wizyta w MOCAK-u. Tym razem m.in. świetna wystawa "Sztuka w sztuce", w której artyści wykorzystują znane prace innych twórców do tworzenia własnych dzieł. KLIK:

Post has attachment
Z Liverpoolu lecę do Krakowa. Razem ze mną leci również grupa ortodoksyjnych Żydów. Ci, którzy mnie lepiej znają wiedzą że od zawsze byłem zadeklarowanym filosemitą, tym większe moje rozczarowanie nimi, bo zachowywali się... hm, powiedzmy - nie do końca stosownie...

Post has attachment
Na lotnisku w Liverpoolu zauważyłem kaplicę, czy też, ściślej rzecz, "prayer room", pokój modlitwy. Zajrzałem tam - i mocno się zdziwiłem. Nie wiem doprawdy jakiemu bogu poświęcona jest ta kaplica. Jak to powiedział na Areopagu do Ateńczyków św. Paweł: "widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". No cóż, ja taki "ołtarz" odnalazłem na liverpoolskim lotnisku. Historia zatoczyła koło...

Post has attachment
Na lotnisku w Cork ma miejsce wystawa fotograficzna "Iceland Experience", na której swoje prace, powstałe podczas podróży po Islandii, prezentują członkowie Blarney Camera Club.

Post has attachment
W niedzielę 7 maja b.r. członkowie i sympatycy klubu "Idź Pod Prąd" w Cork wybrali się razem do kina The Reel Picture na pokaz filmu "Wyklęty". Wielkie kino, absolutnie każdy powinien go obejrzeć!

Post has attachment
W sklepie w którym pracuję omyłkowo przyjęto do kasy monetę o nominale 1000 indonezyjskich rupii, biorąc ją za monetę 2-eurową. 2-euro to ok. 8 złotych, 1000 IDR to jakieś... 30 groszy, przynajmniej tak wynika z internetowej "przeliczarki". Ta sama lub bardzo zbliżona wielkość i ciężar, prawdopodobnie ten sam metal użyty do produkcji, różnica w wartości ok. 30-krotna. To tylko pokazuje jak bardzo umowna i w zasadzie wirtualna jest wartość pieniądza jako środka płatniczego, który obecnie sam w sobie, w przeciwieństwie do dawnych monet z kruszcu, praktycznie nie ma żadnej wartości.

Post has attachment
Oprócz muzyków, przechodniów w Cork zabawiają swoimi pokazami m.in. uliczni magicy i akrobaci. Poniżej występ duetu przed Tesco na Paul Street. KLIK:
Wait while more posts are being loaded