Profile cover photo
Profile photo
Martin Sihelsky (RichieDesign)
6 followers -
RichieDesign - Moderné weby
RichieDesign - Moderné weby

6 followers
About
Posts

Post has attachment
RESPONSIBLE VS MOBILE

Dneska je už každému jasné, že mať webstránku designovanú len pre PC je nezmysel. Stránka sa musí správne zobrazovať na všetkých typoch zariadení tj. počítač, tablet, mobil a samozrejme rôznych typoch displejov a ich rozlíšení. Asi ťažko niekomu poviete "pozri si moju webstránku, ale len v PC s aspoň 17" monitorom". Mať pútavý design je veľkou výhodou, ale ak sa nezobrazuje správne, je skôr problémom. 

Pri výbere designu pre Vašu novú stránku, alebo facelift Vašej súčasnej je treba mať na pamäti jeho možnosti a tie sú tri: 

Design výhradne pre PC: určite nedoporučujem. Nie len že bude Vaša webstránka pôsobiť zastaralo, ale väčšina ľudí, ktorá si ju bude prezerať cez tablet, či telefón, ju zatvorí hneď ako sa zobrazí. 

PC + Mobile: jedná sa o vytvorenie dvoch webstránok (čo môže byť finančne náročnejšie). Jedna verzia je vhodná pre PC, druhá prispôsobená pre mobilné zariadenia. Súčasťou by mal byť skript, ktorý Vás automaticky presmeruje na mobilnú verziu v prípade, že si webstránku prezeráte z mobilného zariadenia. Tento systém má dve výhody. 
1) pokiaľ máte staršiu webstránku ale nechystáte sa ju meniť, no zároveň chcete aby korektne pracovala aj s mobilnými zariadeniami, necháte si dorobiť len Mobile verziu. 
2) webstránky s veľkým obsahom, množstvom obrázkov, čí videí, sa na mobilných zariadeniach môžu problematicky otvárať, načítanie stránky bude zdĺhavé a návštevník nebude čakať kým sa celá zobrazí. Opäť ju zavrie. Riešením môže byť samostatná mobilná verzia stránky, kde sa obsah prispôsobí pre mobilné zariadenia. 

Responsible: jedná sa o prispôsobivý design kde sa obsah nemení, mení sa len spôsob zobrazovania obsahu v závislosti od veľkosti a rozlíšenia displeja zariadenia, na ktorom sa webstránka zobrazuje. Webstránka automaticky rozozná veľkosť (rozlíšenie) Vášho displeja a usporiada obsah tak, aby sa zobrazil korektne. 

Responsible webdesign je dnes najrozšírenejším spôsobom tvorby webstránky. Je samozrejme náročnejšie vytvoriť responsible design ako klasický vhodný len pre zobrazovanie na veľkých monitoroch počítačov, ale vo virtuálnom svete dnes dominujú predovšetkým mobilné zariadenia a tak designy ktoré mobilné zariadenia nerešpektujú si dovolím označiť za produkty doby kamennej. Dnes už má webstránku asi každý. Kto nemá, zaspal dobu. Ak niečo hľadám, neberiem do ruky Zlaté stránky ako kedysi, ale otvorím si Google. A ak niečo hľadám cez mobil a nájdem neprispôsobenú stránku na ktorej sa musím presúvať zľava doprava pretože jej obsah prekračuje hranice môjho displeja, rovno ju zavriem. Google mi predsa ponúka dostatok ďalších výsledkov.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rodinné centrum Pod prameňmi pôsobí na Sliači už takmer štyri roky a podporuje našu komunitu. Pomáha predovšetkým mamičkám na materskej dovolenke, najmenším, ale aj deťom v predškolskom a školskom veku. Nedávno sa na RichieDesign obrátili s prosbou o pomoc pri ich webstránke, ktorej administratíva nebola flexibilná. Aktualizácia vyžadovala zásah tretej osoby a ani designovo neboli úplne spokojný. Z počiatku sa hovorilo o prevzatí administratívy a o malom facelifte pôvodnej stránky. Nakoniec sme však pre nich vytvorili úplne novú webstránku s plným redakčným systémom a vybavili freehosing čím sme pre nich dosiahli samostatnosť pri aktualizáciách a markantné zníženie nákladov na samotnú prevádzku. RC Pod prameňmi už štvrtý rok nezištne pomáha ľuďom v našej komunite. Dnes chceme pomôcť a poďakovať sa my im. Dostávajú preto od nás celý tento projekt úplne bezplatne a želáme im veľa ďalších úspechov pri ich prospešnej práci.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
DESIGN - FACELIFT: Stránka s návrhmi designu už pred časom prešla pod vlastnú subdoménu a dnes sa ukončil aj jej facelift. Veríme, že v novom formáte bude príjemnejšia a prehľadnejšia. Okrem zachovania plnohodnotného funkčného dema - po novom aj mobilnej verzii ak je k dispozícii - sme pridali možnosť ohodnotiť každý z designov a počítadlo zobrazenia demo verzie, čo ako dúfame, bude nápomocné pri Vašom výbere. Na začiatok prinášame dva nové designy, no postupne budeme pridávať ďalšie.
PhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Webstránka typu menší web s informáciami o spoločnosti rabinak Solutions, pripojením galérie Google Picasa, článkami s možnosťou hodnotenia a komentovania a samozrejme redakčným systémom. To je projekt rabinaksolutions.com a náš ďalší spokojný zákazník.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
V dnešnej dobe už len málo kto surfuje po internete cez počítač. Snáď len v práci v kancelárii, ale v teréne alebo v súkromí, každý berie do ruky skôr mobil, alebo tablet. A tak aj RichieDesign prichádza s mobilnou verziou webstránky a v prípade, že sa ku nám budete pripájať mobilne, či už tabletom, alebo mobilom, budete automaticky presmerovaní na "Mobil Friendly" verziu, ktorá Vám uľahčí surfovanie našim webom.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dnes bol odovzdaný príjemný projekt veľmi príjemným ľudom s veľkým srdcom z občianskeho združenia Spolu pre všetkých. Dúfam, že webstránka bude pre nich prínosom a pomocou pri ich nezištnej práci pre nás všetkých.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Projekt koucujem.sk bol pre mňa výzvou nie len pre farebnú škálu zadanú objednávateľkou, ale aj pre samotný obsah. Vlastne je to prvýkrát, čo som sa stretol s koučingom na Slovensku. Výsledok už posúďte sami, mne stačí, že objednávateľka je spokojná :)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Blog
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Náš zákazník, ktorému sme vytvorili webstránku v roku 2010, http://penzion-usatmara.sk/, dostal od nás nový redakčný systém. Na začiatku bola požiadavka na zmenu hostingu na novom rýchlejšom servery a následne kompletná prerábka redakčného systému keďže pôvodný bol už zastaralý a nezvládal vyhovieť všetkým dnešným trendom. A keďže RichieDesign nerobí nič len na 50%, pridali sme k tomu kompletný facelift grátis.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Malý projekt v podaní RichieDesign zameraný na chudnutie a zdravú výživu. Majiteľke prajeme, nech sa jej s novou webstránkou darí.
PhotoPhotoPhoto
Blog
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Pred mesiacom sme vytvorili a spustili štatistiku pre našu webstránku. Každý návštevník našej stránky je započítaný iba 1x za deň a štatistika nám o ňom zistí štát z ktorého sa k nám pripojil, zariadenie (mobil, tablet, PC), jeho operačný systém a prehliadač a samozrejme IP adresu. Sme milo prekvapení, že naša stránka má priemernú týždennú návštevnosť 62 návštev z rôznych krajín. Ďakujeme. A samozrejme aby sme nezabudli, aj keď naše rozhranie Funkcie na webstránke ešte nie je spustené, aj táto štatistika je funkciou, ktorú si môžete k svojej webstránke objednať.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded