Profile cover photo
Profile photo
PratikDepo
6 followers -
PratikDepo - Evinizin +1 Oda'sı
PratikDepo - Evinizin +1 Oda'sı

6 followers
About
Posts

Post has attachment
Kış sporlarına gönül vermiş olanlara sesleniyoruz! PratikDepo, tüm alan ihtiyaçlarınızı, sağladığı pratik, güvenilir, sigortalı depolama hizmeti ile karşılıyor! Detaylı bilgi almak ve +1 Oda ile tanışmak için 👉 www.pratikdepo.com ya da 444DEPO (3376) 🙂
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Doğaya bırakılan plastik bir poşetin doğada çözülebilmesi için, denizde 400 yıl karada ise tam 800 yıl geçmesi gerektiğini biliyor muydunuz?
PratikDepo olarak plastik poşet kullanımının azaltılmasını destekliyor, kullanıcılarımızı da kendilerine ulaştırdığımız bez çantalar ile çevre bilincine destek olmaya davet ediyoruz ✌️
PhotoPhotoPhotoPhoto
7.01.2019
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Yeni bir hafta, yeni bir yıl 🙂
İşte size PratikDepo'dan Feng Shui ile hayatınızı güzelleştirecek pratik öneriler ✌️
Yazıyı okumak için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz 👉 www.pratikdepo.com/blog/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Çok gezdiğiniz, çok eğlendiğiniz, bolca güldüğünüz, sıkı sıkı sarıldığınız, başardığınız, kazandığınız, yaşama bol bol yer açtığınız bir yıl olması dileğiyle, mutlu yıllar!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PratikDepo'dan DOĞA'ya yeni yıl armağanı! 🎄🎁 Plastik poşet kullanımını azaltmak için, bez çantalarımızı müşterilerimize ulaştırıyoruz! 🚚 Yeni yılda tüm dostlarımızı çevre bilinciyle yaşamaya davet ediyoruz! Yeryüzü evimiz, ona iyi bak! 🌍💙
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Yeni yıla sayılı günler kala, müşterilerimize +1 oda'larını ulaştırmaya devam ediyoruz! 🙂 Yılbaşı ağaçlarını, süslerini, yeni yıl düşlerini PratikDepo'larında saklayan müşterilerimize teşekkür ediyoruz 🎄☃️🎁
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Eşya Depolaması Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ülke olarak yeni yeni aşina olmaya başladığımız kişisel depolama sistemi, Amerika ve Avrupa’da eşya depolaması için yaygın şekilde kullanılan bir sistem.

Kişiler; bazen ev değişikliği, tadilat, bazen iş veya eğitim gibi nedenlerle kısa süreli yurtdışı yerleşimler, bazen ise sadece evinde alan açabilmek, fazla fakat önemli eşyaları saklayabilmek gibi ihtiyaçlar doğrultusunda eşya depolama hizmetine başvuruyor.

Nedir bu kişisel depolama?

Temel olarak kişilerin eşya depolaması için üniteler kiraladığı bir sistemdir. Bu üniteler bazen bir konteyner bazen bölünmüş odacıklar, bazen ise sağlıksız da olsa depo alanında eşyaların sarılarak yığıldığı alanlar olarak düşünülebilir. İhtiyaç duyulan ebatlarda alan, genellikle aylık olarak kiralanır ve istenilen süre boyunca eşyalar bu alanda depolanır.

Peki eşya depolaması yapmak istediğimizde nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle eşya depolaması yapacağımız alanın uluslararası standartlara uygun olup olmadığından emin olmamız gerekir. Saklamaya değer gördüğümüz bu eşyaların nasıl bir ortamda tutulacağını bilmeli, kullanılan depo alanını iyi araştırmalı, gerekirse gidip depo alanını ziyaret etmeliyiz.

Eşya depolaması yapacağımız alandaki güvenlik önlemlerini ve tabii etkin bir yangın söndürme sitemi olup olmadığını sorgulamalıyız.

Eşyaların rutubetten uzak kalması için yerle temas edip etmediğinden emin olmalıyız. Eşya depolamasında kullanılan ahşap konteynerlar yerle teması kesme ve hava alan yapıları sayesinde bu iş için en uygun alanlardır. Ayrıca eşya depolaması yapacağımız depo alanının bir havalandırma sistemi olup olmadığını sorgulamalıyız.

Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz yerlerde, eşya depolaması konusunda hizmet alan kişilerin en büyük problemi maalesef, haşere – böcek ve fare gibi unsurlar. Bu sebeple eşya depolaması yapacağımız depo alanlarının, böcek ve haşerelere karşı ilaçlandığından ve kemirgenlere karşı gerekli önlemlerin alındığı yerler olduğundan emin olmalıyız.

Dikkat etmemiz gereken diğer nokta, firmanın sağladığı güven unsurudur. Depolamaya karar verdiysek bu eşyalar değerlidir. Bu açıdan da eşyalarımızı kime emanet ettiğimiz önem arz eder. Şirketin geçmişi ve ortaklık yapısı bu konuda değerlendirme ölçüsü olabilir. Ayrıca depolanan eşyaların sigortalanıp sigortalanmadığını öğrenmek ve sigorta teminatı veren şirketleri tercih etmek isabetli olacaktır.

Ve gelelim fatura konusuna… Faturalandırma yapılmaması anormal bir durum olmasına rağmen, eşya depolaması konusunda bu şekilde çalışan firmaların olduğunu belirtmekte fayda var. Bir firma size sağladığı hizmet karşılığında fatura vermiyorsa kesinlikle tercih edilmemelidir. Sebebi ise faturalandırılmamış bir hizmet ile ilgili, olası problemlerde hak talep etmeniz söz konusu olmayacaktır. Eşya depolaması ile ilgili bir firma ile anlaşıyorsak, faturalandırma konusuna mutlaka dikkat etmeliyiz.

Tüm bu faktörlerin yanı sıra, eşya depolaması yaparken eşyamızı alan ekibin profesyonelliği, eşyalarımızın nasıl ambalajlandığı, ambalajlama sırasında sıfır ürünlerin kullanılması ve sonrasında muhattap bulabileceğimiz etkin bir müşteri hizmetleri biriminin olup olmadığı önemlidir.

Tüm bu noktaları değerlendirdikten sonra geçer not verdiğiniz firmalara eşyalarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebilir, güvenle eşya depolaması yapabilirsiniz. 🙂

Photo
Add a comment...

Post has attachment

Neden PratikDepo?

11 yıllık kurumsal deneyim

Profesyonel ekip

Rutubetsiz, haşerelere karşı ilaçlanmış, küf barındırmayan uluslararası standartlarda depo alanları

Nefes alan ahşap konteynerlar

Konteyner büyüklüklerinde ihtiyaca uygun seçenekler

Dilediğiniz an randevu alarak deponuza ulaşma imkanı

7/24 üst düzey güvenlik önlemleri ve alarm sistemleriyle korunan depolama alanı

Doğabilecek risklere karşı sigorta teminatı


Photo
Add a comment...

Post has attachment
CNR FASHIONIST abiye, gelinlik ve damatlık fuarı 4-6 Aralık tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleşti. İlki düzenlenen fuara katılan yerli firmalar, yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilere yeni tasarımlarını tanıttılar. Eşya depolaması konusunda hizmet veren ve yıllardır yeniliklere ve yaşama yer aç mottosuyla çalışan PratikDepo ekibi olarak biz de fuar alanını sizin için ziyaret ettik. İşte izlenimlerimiz..
PhotoPhotoPhotoVideo
Photo
10.12.2018
16 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded