Profile cover photo
Profile photo
FinancialCraft Analytics Sp. z o.o.
26 followers
26 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
DUE DILIGENCE - czym jest i jak się do niego przygotować?

Inwestycja w przejęcie konkurencyjnego lub komplementarnego biznesu wymaga przeprowadzenia due diligence przedsiębiorstwa. Due diligence, czyli szerokiego zakresu audyt i analiza, pełni istotną rolę w ograniczeniu ryzyka inwestycji na rynku fuzji i przejęć.

Dowiedz się na co zwrócić uwagę i jak się dobrze przygotować do tego procesu!

#duediligence #finansowe #prawne #podatkowe #biznesowe

https://financialcraft.pl/due-diligence-w-transakcjach-fuzji-i-przejec/

Post has attachment
WYCENA MARKI E-BIZNESU

Marka przedsiębiorstwa działającego on-line, domena internetowa czy serwis www to własności intelektualne nierozłącznie związane z e-biznesem. Jeżeli myślałeś o sprzedaży własnej firmy działającej w sieci, połączeniu z innym podmiotem, sukcesji czy pozyskaniu finansowania powinieneś wycenić te aktywa.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić skontaktuj się z nami!

#wycena #marki #ebiznesu #domeny #serwisu #online

https://financialcraft.pl/wycena-aktywow-niematerialnych/

Post has attachment
WYCENA MARKI PRZEDSIĘBIORSTWA

Planujesz zakończyć nierentowny biznes, zbudowałeś jednak wartościową, zaufaną markę na rynku, pamiętaj że możesz ją sprzedać. Marka, o ile jest zarejestrowana w urzędzie patentowym i chroniona jako Znak Towarowy, może być przedmiotem transakcji.

Dowiedz się ile jest warta twoja marka!

#wycena #marki #znaku #towarowego

https://financialcraft.pl/wycena-aktywow-niematerialnych/

Post has attachment

Znak towarowy funkcjonujący w sieci franczyzowej charakteryzuje się nieco odrębną specyfiką biznesu od typowej działalności realizującej aktywność w zakresie rozwoju marki...


https://financialcraft.pl/wycena-marki-sieci-franczyzowej/

#wycena #marki #znaku #towarowego
Add a comment...

Post has attachment
MARKA TO NIE TYLKO ZNAK TOWAROWY

Marka to nie tylko znak towarowy i logo, marka to znacznie więcej, dlatego wycena marki nie zawsze może być realizowana przez pryzmat tylko i wyłącznie generowanych dochodów.

Innym podejściem jest wykorzystanie wyników badań behawioralnych opisujących czynniki jakościowe marki tj. np jej rozpoznawalność, postrzeganie przez odbiorców, lojalność klientów.

https://financialcraft.pl/marka-to-nie-tylko-znak-towarowy/

#marka #znak #towarowy #wycena
Add a comment...

Post has attachment
Dowiedz się jak wycenić znak towarowy lub markę firmy, co wpływa na wartość marki twojego biznesu i jaką metodę zastosować w określonej sytuacji

https://financialcraft.pl/wycena-znaku-towarowego/

#wycena #znaku #towarowego #marki
Add a comment...

Post has attachment
PREMIA ZA PŁYNNOŚĆ I DYSKONTO ZA BRAK PŁYNNOŚCI

Spółki notowane na rynku publicznym, takim jak giełda papierów wartościowych lub innego rodzaju zorganizowany system obrotu charakteryzują się w stosunku do spółek nienotowanych wyższą płynnością. Tzn. relatywnie szybszą możliwością zbycia akcji tych podmiotów przez inwestujących w nie inwestorów. Z tego względu inwestorzy inwestujący w spółki giełdowe są skłonni zapłacić nieco więcej za te spółki w porównywaniu do takich samych podmiotów nie notowanych na żadnym rynku publicznym.

Jaka jest teoretyczna nadwyżka (premia) ceny, którą inwestorzy mogą być skłonni zapłacić za akcje spółek notowanych - pokazuje najnowsza aktualizacja za 2 kwartał 2018 szacowanej premii z tytułu płynności przedsiębiorstwa i dyskonta z tytułu braku płynności firmy.

#premia #dyskonto #płynność #niepłynność

https://financialcraft.pl/premia-za-plynnosc-i-dyskonto-za-brak-plynnosci/
Add a comment...

Post has attachment
WYCENA ZNAKU TOWAROWEGO FIRMY
Od wielu lat inwestujesz w markę? Stale podnosisz jakość swoich produktów? Dbasz o jak najlepsze relacje z klientami i ich satysfakcje? To znaczy, że zbudowałeś konkurencyjną markę swojego przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz się dowiedzieć ile jest warta, możesz ją wycenić. Jeśli planujesz ją sprzedać, powinieneś ją wycenić. Marka często determinuje wartość przedsiębiorstwa, jednak wartość przedsiębiorstwa i jego sytuacja finansowa, nie zawsze świadczy o wartości marki.

Marka, a szczególnie zarejestrowany znak towarowy może być przedmiotem transakcji sprzedaży, aportu, sukcesji, zabezpieczenia kredytu i obligacji, a nawet przedmiotem sporu sądowego. Każda z tych sytuacji, przy wycenie znaku towarowego wymaga indywidualnego podejścia do biznesu który marka reprezentuje.

Warto o tym pamiętać!

https://financialcraft.pl/wycena-aktywow-niematerialnych/

#wycena #marki #znaku #towarowego
Add a comment...

Post has attachment
Wycena spółki metodą dochodową - aktualizacja premii za ryzyko wielkości w stopie dyskontowej za 2 kwartał 2018.

Premia z tytułu wielkości stosowana w stopie dyskontowej przy wycenie podmiotów gospodarczych - zgodnie z aktualizacją na koniec pierwszej połowy 2018 r. - nieznacznie spadła.

Dla najmniejszych podmiotów wynosi ona aktualnie 9,9 pkt. proc. Dla spółek o małej kapitalizacji przedział stosowanej premii oszacowano na 1,3-4,3 pkt. proc.

Spółki średniej kapitalizacji otrzymają premię za ryzyko wielkosci na poziomie 1,3 pkt. proc. w porównaniu z 1,4 pkt. proc. w poprzednim kwartale.

https://financialcraft.pl/premia-za-ryzyko-wielkosci-w-stopie-dyskontowej/

#stopa #dyskontowa #premia #wielkość #wycena #spółki
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded