Profile cover photo
Profile photo
Sporti SOT
17 followers -
SportiSot është faqe ku mund të gjeni lajmet e fundit nga sporti shqiptar dhe nga sporti ndërkombëtar.
SportiSot është faqe ku mund të gjeni lajmet e fundit nga sporti shqiptar dhe nga sporti ndërkombëtar.

17 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Casillas: Jemi shumë afër kualifikimit
Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas është i ngazëllyer me fitoren e Ligës së Kampionëve ndaj Juventusit. “Ne kemi bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në rundin e ardhshëm. Nuk ishte e lehtë, edhe pse ata kishin dhjetë lojtarë për pjesën e dytë”....
Add a comment...

Post has attachment
Ibra: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve
Paris Saint-Germain mund ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon, thotë sulmuesi në formë Zlatan Ibrahimovic. Suedezi shënoi katër gola në fitoren e mbrëmshme 5-0 ndaj Anderlechtit, për t’u bërë vetëm lojtari i dhjetë që shënon aq në garën e fams...
Add a comment...

Post has attachment
De Biasi nënshkruan me Shqipërinë: "Do ta takojmë Januzajn"
Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka dhe trajneri Gianni De Biasi zyrtarizuan marrëveshjen për zgjatjen e kontratës edhe dy vite të tjera, me opsion rinovimi në rast se Shqipëria arrin të kualifikohet në finalet e Euro 2016 që do të zh...
Add a comment...

Post has attachment
Interi kërkon Sabatinin?
Pronari i ri i Interit, Erick Thohir, raportohet se është duke menduar të angazhojë drejtorin sportiv të Romës, Walter Sabatini. Sipas Corriere dello Sport, biznesmeni indonezian është i paepur të krijojë një skuadër të të rinjve te Interi, dhe e sheh Sabat...
Add a comment...

Post has attachment
Prishtina e pushton Ballkanin
Sigal Prishtina e ka shënuar fitoren e dytë në Ligën Ballkanike, pasi e ka deklasuar Ballkanin e Bullgarisë para tifozëve të vet në një organizim të shkëlqyer, me rezultat 89-71.  Në ora 17:30 ishin rreth tre mijë tifozë të flaktë të Sigal Prishtinës ata që...
Add a comment...

Post has attachment
Waller: Plisat, më të mirët në botë!
Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Tay Waller, ka lëvduar tifozët e skuadrës, Plisat, për atmosferën e krijuar në ndeshjen e sotme ndaj skuadrës bullgare, Balkan. Sipas basketbollistit amerikan të Sigal Prishtinës, Tay Waller, tifozët prishtinas, Plisat, ja...
Add a comment...

Post has attachment
Ky ishte definitivisht goli i natës (Video)
Sigurisht ju intereson se cili ishte goli më i bukur i natës së sontme, pas zhvillimit të gjysmës së ndeshjeve të rrethit të tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Këtë merak ua heq FishMedia, që ua sjell golin më të bukur, i cili arrin nga ndesh...
Add a comment...

Post has attachment
Korner taktik, por ja çfarë goli e anulon referi (Video)
Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në futbollin skocez, në ndeshje ndërmjet Inverness dhe Partick Thistle. Skuadra vendëse vendos ta ekzekutojë kornerin në një mënyrë të çuditshme. Fillimisht, futbollisti Draper e prek topin në rivënie nga këndi dhe kjo automa...
Add a comment...

Post has attachment
Real – Juve, 800 milionë euro në fushë
Sonte do të përballen në Santiago Bernabeu dy gjigantë të futbollit botëror, Real Madridi dhe Juventusi. Nëse e shikojmë vlerën e lojtarëve të të dyja ekipeve, mund të arrijmë në shifra stratosferike prej afro 800 milionë eurosh. Sipas medieve italiane, që ...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded