Profile

Cover photo
15 followers|112,687 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Ibra: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve
Paris Saint-Germain mund ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon, thotë sulmuesi në formë Zlatan Ibrahimovic. Suedezi shënoi katër gola në fitoren e mbrëmshme 5-0 ndaj Anderlechtit, për t’u bërë vetëm lojtari i dhjetë që shënon aq në garën e fams...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Interi kërkon Sabatinin?
Pronari i ri i Interit, Erick Thohir, raportohet se është duke menduar të angazhojë drejtorin sportiv të Romës, Walter Sabatini. Sipas Corriere dello Sport, biznesmeni indonezian është i paepur të krijojë një skuadër të të rinjve te Interi, dhe e sheh Sabat...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Waller: Plisat, më të mirët në botë!
Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Tay Waller, ka lëvduar tifozët e skuadrës, Plisat, për atmosferën e krijuar në ndeshjen e sotme ndaj skuadrës bullgare, Balkan. Sipas basketbollistit amerikan të Sigal Prishtinës, Tay Waller, tifozët prishtinas, Plisat, ja...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Korner taktik, por ja çfarë goli e anulon referi (Video)
Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në futbollin skocez, në ndeshje ndërmjet Inverness dhe Partick Thistle. Skuadra vendëse vendos ta ekzekutojë kornerin në një mënyrë të çuditshme. Fillimisht, futbollisti Draper e prek topin në rivënie nga këndi dhe kjo automa...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Irina: Ronaldo më ofron krejt çka dua
Irina Shayk e ka dhënë një intervistë për ‘Sports Illustrated’, ku ka folur për lidhjen e saj me Cristiano Ronaldon, për të cilin thotë se i ofron krejt çka do. “Ne ishim së bashku për më shumë se tri vjet dhe jam duke e shijuar lidhjen time. Ai është një m...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Casillas: Jemi shumë afër kualifikimit
Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas është i ngazëllyer me fitoren e Ligës së Kampionëve ndaj Juventusit. “Ne kemi bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në rundin e ardhshëm. Nuk ishte e lehtë, edhe pse ata kishin dhjetë lojtarë për pjesën e dytë”....
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
De Biasi nënshkruan me Shqipërinë: "Do ta takojmë Januzajn"
Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka dhe trajneri Gianni De Biasi zyrtarizuan marrëveshjen për zgjatjen e kontratës edhe dy vite të tjera, me opsion rinovimi në rast se Shqipëria arrin të kualifikohet në finalet e Euro 2016 që do të zh...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Prishtina e pushton Ballkanin
Sigal Prishtina e ka shënuar fitoren e dytë në Ligën Ballkanike, pasi e ka deklasuar Ballkanin e Bullgarisë para tifozëve të vet në një organizim të shkëlqyer, me rezultat 89-71.  Në ora 17:30 ishin rreth tre mijë tifozë të flaktë të Sigal Prishtinës ata që...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Ky ishte definitivisht goli i natës (Video)
Sigurisht ju intereson se cili ishte goli më i bukur i natës së sontme, pas zhvillimit të gjysmës së ndeshjeve të rrethit të tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Këtë merak ua heq FishMedia, që ua sjell golin më të bukur, i cili arrin nga ndesh...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Real – Juve, 800 milionë euro në fushë
Sonte do të përballen në Santiago Bernabeu dy gjigantë të futbollit botëror, Real Madridi dhe Juventusi. Nëse e shikojmë vlerën e lojtarëve të të dyja ekipeve, mund të arrijmë në shifra stratosferike prej afro 800 milionë eurosh. Sipas medieve italiane, që ...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sporti SOT

Shared publicly  - 
 
Pajtim Kasami shënon gol spektakolar për Fulhamin (Video)
Pajtim Kasami po vazhdon të shkëlqejë këtë sezon. Mesfushori shqiptar e ka realizuar një gol spektakolar sonte, në fitoren e Fulhamit me rezultat 4-1 ndaj Crystal Palace. Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e mori një top nga një bashkëlojtar, e ndali topin ...
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
SportiSot është faqe ku mund të gjeni lajmet e fundit nga sporti shqiptar dhe nga sporti ndërkombëtar.
Introduction
SportiSot është faqe ku mund të gjeni lajmet e fundit nga sporti shqiptar dhe nga sporti ndërkombëtar. 

U krijua më 16 janar të vitit 2009  dhe deri më sot janë postuar më shumë se 25,000 lajme nga kategori të ndryshme sportive: futboll, basketboll, tenis, formula 1, boks e shumë kategori tjera.

Mesatarisht postohen 20 - 25 lajme në ditë e në raste të veçanta edhe më shumë.

Të gjithë vizitorëve të faqes iu urojmë lexim të këndshëm në faqen tonë.
Contact Information
Contact info
Email
Pager
http://www.facebook.com/sportsot