Profile cover photo
Profile photo
wiki plast
4 followers -
درباره ویکی پلاست
درباره ویکی پلاست

4 followers
About
Posts

Post has attachment
🔥 داغ ترین های یک هفته | پیش به سوی کد بهین یاب/ صنعت پلاسیتک در هفته ای که گذشت - 11

▪️ واحدهای زیادی که تا سال گذشته، برای گرفتن کد بهین یاب انگیزه و اشتیاقی نداشتند، بعد از زیاد شدن اختلاف قیمت مواد اولیه در بورس کالا و بازار آزاد، مدارک خود را کامل کردند تا از خوان نعمت بورس کالا بهره مند شوند.

▪️ هنوز آمار و ارقام روشنی در دست نیست اما افزایش هفته به هفته تقاضا در بورس کالا، یک نشانه کاملا روشن دارد: تعداد واحدهای ثبت شده در بهین یاب رو به افزایش‌اند و از سوی دیگر، واحدها در حال بالا بردن ظرفیت تولید خود برای استفاده بیشتر در بورس کالا هستند.

⚡️ دستگاه اجاره ا⚡ی برای سهمیه بالاتر!...

🔻 باز هم خبرهای مهم هفته گذشته را برای شما دست چین کرده ایم تا در یک مطلب، همه رویدادهای مهم رو مرور کنید و اگر مایل بودید، لینک ها را برای اطلاع بیشتر، دنبال کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
https://wkpl.ir/n1174

#قیمت_مواد_اولیه #مواد_اولیه #مواد_پتروشیمی #مواد_پلیمری #قیمت_روز_مواد_اولیه #قیمت_روز_مواد_پلاستیک #پلاستیک #پلیمر #ویکی_پلاست
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
کارت زرد به صادرات پتروشیمی

با تک نرخی شدن ارز و تعیین رقم ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای دلار، تغییراتی در مسیر تولید محصولات نهایی زنجیره تامین و صادرات مواد پتروشیمی به کشور‌های طرف قرارداد به وجود آمده است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، با توجه به این که این شاخص یکی از اهرم‌های تعیین قیمت در مواد اولیه‌ای است که بنگاه‌های بخش پایین‌دست صنعت پتروشیمی از آن استفاده می‌کنند، تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان این بخش از صنعت در وضعیت جدیدی قرار گرفته‌اند اینکه نرخ جدید و مصوبات و بخش نامه‌های مربوط به آن تا چه‌ اندازه می‌توانند ثبات داشته باشند و آیا می‌توان درخصوص آینده این صنعت پیش‌بینی‌های دقیق‌تری را ارائه داد پرسشی است که کارشناسان در پاسخ به آن می‌گویند نرخ فعلی اگرچه اقدامی مناسب در اجرای نظام ارزی تک نرخی است اما مشخص نیست این رقم بر چه اساسی تعیین شده است.

این نرخ در حال حاضر مشکلات و چالش‌هایی را برای بازارهای پایه ایجاد کرده و در بازارهای داخلی و صادراتی شاهد بروز اشکالاتی هستیم. تغییرات قیمتی، تغییرات سطوح عرضه و تقاضا و نوسان در صادرات محصولات از جمله مشکلاتی است که فعالان این بازار به آن اشاره می‌کنند.عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان درخصوص وضعیت تولید در بخش پایین دست پتروشیمی گفت: اگر از اسفند سال ۹۶ شرایط این بخش از صنعت را رصد کنیم، شاهدیم که از اسفند قیمت مواد اولیه محصولات پتروشیمی روندی افزایشی را در پیش گرفتند و جهت‌گیری مثبتی را دنبال کردند.

ادامه در
http://wkpl.ir/n533

#صادرات #ارز #پتروشیمی #دلار
Add a comment...

Post has attachment
تکلیف جدید دولت به صادرکنندگان؛ دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های جدید ارزی دولت محدودیتی را برای شرکت های خرد و متوسط ایجاد نمی کند گفت: تا ۸۰ درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل سه ماهه به سمت سامانه نیما هدایت شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از تسنیم، مجتبی خسروتاج که در کمیسیون تلفیق مجلس سخن می گفت با اشاره به اینکه بیشتر شرکت های صادراتی ما خرد هستند گفت: از مجموع 11 هزار شرکت فعال در صادرات تنها حدود 2800 شرکت با صادرات بالای یک میلیون دلار در سال داریم که اینها 90 درصد صادرات کشور را به خود اختصاص می دهد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های جدید ارزی دولت محدودیتی را برای شرکت های خرد و متوسط ایجاد نمی کند گفت: تا 80 درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل سه ماهه به سمت سامانه نیما هدایت شود.

وی در تشریح بیشتر سیاست های جدید ارزی دولت گفت: از آنجا که بسیاری از داد و ستدهای با طرف های عراقی و افغانی به ریال انجام می شود تا اطلاع ثانوی صادرکنندگان به این دو کشور از بازگرداندن ارز صادراتی به سامانه نیما معاف شدند.

ادامه در
http://wkpl.ir/n534

#سامانه_نیما #ارز #دلار #صادرات #ارز_صادراتی #نیما #بانک_مرکزی
Add a comment...

Post has attachment
جزئیات نامه ۱۰ بندی کنفدراسیون صادرات به جهانگیری

متن کامل این نامه به شرح زیر است:
1- با توجه به یازده اطلاعیه و دو دستورالعمل ارزی از سوی بانک مرکزی طی هفته اخیر، مستدعی است به لحاظ حساسیت‌های حوزه صادرات غیرنفتی، تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه به خصوص شیوه فروش ارز حاصل از صادرات، با حضور نمایندگان بخش‌خصوصی انجام گیرد که ضمن در نظر گرفتن تمام زوایا، تصمیم نهایی با دقت نظر کافی اتخاذ شود؛ ضمن اینکه ضرورت تصمیم‌گیری، اطلاع‌رسانی شفاف و عملیاتی‌کردن مفاد دستورالعمل، از جمله ضروریات به شمار می‌آید تا خللی در برنامه‌ریزی‌های فعالان اقتصادی و صادرکنندگان صورت نگیرد.

۲- با توجه به ثبت نقش اثرگذار صادرکنندگان در دوران تحریم به لحاظ تامین ارز مورد نیاز کشور برای واردات کالاها و همچنین دستیابی و ایجاد مسیرهای مویرگی در حوالجات ارزی و کمرنگ کردن اثر تحریم‌های ظالمانه، تدوین دستورالعمل‌های مرتبط با حوزه صادرات و نحوه رفع تعهد صادرکنندگان به سیستم اقتصادی کشور، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که میبایست سیاستگذاری های ارزی باعث شناسایی این مسیر های در اختیار صادرکنندگان نگردد به خصوص اینکه صادرات موتور محرک تولید و اشتغالزایی در کشور بوده و به طور قطع، نقش بی بدلیلی در اجرای منویات مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی خواهد داشت؛ لذا می‌بایست تصمیمات در این حوزه با وسواس و دقت بیشتری اتخاذ گردد.

ادامه در
http://wkpl.ir/n535

#صادرات #کنفدراسیون_صادرات #جهانگیری #دلار #ارز
Add a comment...

Post has attachment
کارت بازرگانی اختصاصیِ تجار می‌شود

مدیر کل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت بر اساس لایحه جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز امکان صدور کارت بازرگانی برای افراد غیر تاجر به دلیل رتبه سنجی اقتصادی وجود ندارد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از تسنیم، سید علی معصومی مدیر کل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما گفت: رویکرد این ستاد پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با مشارکت مردم و تجربیات فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی است.

وی با اشاره به لایحه جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: ضمانت اجرای کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف و مجازات برای انتقال دهنده، گیرنده و ضبط کالا‌های وارد شده از این طریق در لایحه جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش بینی شده است.

معصومی گفت: بر اساس لایحه جدید امکان صدور کارت بازرگانی برای افراد غیر تاجر به دلیل رتبه سنجی اقتصادی وجود ندارد.

مدیر کل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: راه اندازی سامانه‌های پیش بینی شده در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ایجاد 40 سامانه زیر مجموعه این سامانه‌ها زمانبر است.

ادامه در
http://wkpl.ir/n536

#کارت_بازرگانی
Add a comment...

تعرفۀ واردات به کشور عراق تغییر نکرده است

رایزن بازرگانی ایران در عراق از عدم تغییر تعرفه‌های وارداتی عراق خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال 2018 پیگیر اصلاح تعرفه‌های عراق بودیم که این امر موجب برقراری ثبات نسبی شده است. در این راستا هیچ گونه تغییر مجدد تعرفه صورت نگرفته است و فقط مالیات برای گروه‌های خاص کالایی وضع شده است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از سازمان توسعه تجارت، ناصر بهزاد در تشریح این خبر گفت: سه بخش از مالیات از امور صنعتی و تولیدی داخل عراق و سایر مالیات‌ها برای واردات کالا از همه کشورهای صادر کننده به عراق اخذ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عراق در سال 2018 فروش نفت را بر مبنای صادرات حدود 4.3 میلیون بشکه در روز با نرخ 46 دلار بر نامه‌ریزی کرده که با توجه به آغاز طرح‌های این کشور برای رونق سرمایه‌گذاری و اتخاذ شیوه‌های مختلف جهت تحقق درآمدهای جاری پیش‌بینی می‌گردد رشد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یابد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: برنامه صادرات روزانه نفت عراق با 10درصد افزایش تنظیم شده لیکن حجم هزینه‌های جاری و بدهی‌های گذشته موجب شده همچنان بخشی از تامین کسری بودجه که عددی نزدیک به میلیارد دلار است از طریق مالیات جبران گردد.

ادامه در
http://wkpl.ir/n537
Add a comment...

Post has attachment
پلی اتیلن کلروسولفونه (هایپالون) و کاربردهای آن

تحقیقات بر روی لاستیک پلی ­اتیلن کلروسولفونه (هایپالون) تقریباً در سال ۱۹۴۰ میلادی توسط شرکت دوپونت انجام شد.

این لاستیک به دلیل داشتن خواص حرارتی نسبتا عالی، خواص مکانیکی خوب، مقاومت در برابر اکسیداسیون، داشتن ثبات و پایداری شیمیایی تحت شرایط اسیدی و بازی عالی، به خوبی شناخته شده است.

در ابتدا هدف از تولید این لاستیک، ساخت و تولید پلی­ اتیلن کلردار شده بود که پخت این لاستیک با استفاده از روشهای پراکسیدی که در آن سالها مورد استفاده قرار می گرفت، کار مشکلی بود.

در ادامه تغییراتی در فرایند تولید این لاستیک انجام شد تا به طور همزمان بتوان پلی اتیلن را کلردار و کلروسولفوندار کرد که امکان تولید این لاستیک با استفاده از عوامل پخت گوگردی را مهیا می کرد.

ادامه در
http://wkpl.ir/n538

#پلی_اتیلن
Add a comment...

امکان ویرایش ثبت سفارش‌های با ارز غیر بانکی فراهم شد

امکان ویرایش پرونده‌هایی که پیش از تصویب‌نامه مورخ 97.01.22 هیات وزیران، با نوع عملیات ارزی (غیربانکی) ثبت‌سفارش کرده‌اند و در حال حاضر دارای اعتبار هستند، بدون نیاز به تغییر نوع عملیات ارزی آن‌ها فراهم شده است.

بر اساس این خبر، در صورت انتخاب نوع عملیات ارزی (غیربانکی) برای پرونده‌های جدید، آن پرونده در مرحله استعلام ضوابط کالایی مورد تایید دفتر مقررات صادرات و واردات قرار نگرفته و وضعیت آن به رد پیش‌فاکتور تغییر خواهد کرد./ سازمان توسعه تجارت
Add a comment...

Post has attachment
آنچه باید در مورد بزرگترین توافق تجاری تاریخ ایران بدانید/ یک گام تا امضا

کمتر از 20 روز دیگر کشورهای اورآسیا که حجم تجارت آنها با ایران از 2میلیارد دلار فراتر رفته است، موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی ایران و اورآسیا را امضا می‌کنند. روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان، بلاروس و ایران کشورهای هستند که از مدت‌ها پیش برای اصلاح تعرفه‌های گمرکی مذاکرات خود را با ایران شروع کرده بودند.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از روزنامه ایران، روز گذشته نیز کشور روسیه موافقت خود برای پیوستن به این موافقتنامه استراتژیک را اعلام کرد و نخست‌وزیر روسیه این تفاهمنامه را مورد تأیید قرار داد.

با این تفاسیر 6 کشور عنوان شده تعرفه‌های گمرکی خود را برای صادرات و واردات کالا تغییر می‌دهند. بر این اساس در کالاهای صنعتی، فهرست تعرفه‌های ترجیحی دریافت شده ایران از اورآسیا در مجموع 59 درصد کاهش پیدا می‌کند و از طرفی فهرست تعرفه‌های ترجیحی اعطا شده ایران به اورآسیا 29 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. لذا خیلی از تولید‌کنندگان و تجار ایرانی با شرایط بهتری می‌توانند با کشورهای اورآسیا همکاری کنند.

بعد از امضای نهایی این توافق که برای یک بازه زمانی ۴ ساله است زمینه ایجاد منطقه‌ آزاد تجاری برای برخی از کالاها را فراهم می‌کند.

روز گذشته بعد از آنکه دیمیتری مدودف نخست‌وزیر روسیه توافق ایجاد منطقه آزاد تجاری برای یک بازه زمانی ۴ ساله میان ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا را امضا کرد وبسایت دولت مسکو یادآور شد: با اتکا به این توافق، اتحادیه اقتصادی اورآسیا برای ۵۰۲ کالای هماهنگ شده و کدگذاری شده امتیازات تجاری و کاهش تعرفه قائل خواهد شد.

ادامه در
http://wkpl.ir/n539

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded