Profile cover photo
Profile photo
leyla ch
743 followers
743 followers
About
leyla's posts

Post has shared content
بی ابی در روستاهای سیستان به اوج خود رسید در حالی که دو خط لوله اب شیرین به زاهدان در حال انتقال است که هم استان ما میباشند.منه سیستانی از حق خود دران دنیا نمیگزرم.. آب غصبی .که برای زاهدان میرود مشکل شرعی دارد .و توی زاهدانی. باهمین اب وضو میگیری ..خانه ی خود رامیسازی ..خودت وفرزندانت راسیر اب میکنی .و روزه ات را افطار میکنی .. برادر حلال نیست .. 
ای خوزستانی 
ای تهرانی 
ای اذری
ای لرستانی 
ای مشهدی 
که از گرما .. خاک . تورم .. بی پولی فریاد میزنی ..
درحق سیستانی های هم وطن تو ظلم دارد میشود .. 
در دمای بالای 55درجه و در طوفان های 120روزه 
وگردخاک بسیار وحشتناک دارد زندگی میکند . وحتی ابی برای خوردن ندارند ... 
وبا این حال به اندازه ی شهرهای بزرگ مالیات یکسان .. بنزین لیری هزارتومن ... اب و برق برابر شهرهای پشرفته ..پرداخت میکنند .. درحالی که نه مرکزومکان تفریحی ..سینما .. پارک .امکانات رفاهی دراینجا وجود ندارد .. 
ایا این عدالت است ... ایا این حق برادران شما در ایران است ... 
سیستان در زمره نابودی .
Photo

Post has shared content
بیست ویک تیر ماه از سوی حامیان محیط زیست به عنوان روز بدون نایلکس نامگذاری شده است. به سادگی و به قدر سهم خودمان، از امروز شروع کنیم.
فریبا وفی یک جایی در کتاب بعد از پایان نوشته سرخپوستان آریزونا معتقدند به ازای هرچه از زمین می‌گیریم باید چیزی به آن پس بدهیم و برای قدردانی از برکت زمین، هسته و پوست میوه‌ها، برگ‌های خشک و آن‌چه از نظر ما زباله و دورریختنی است، مدفون می‌کنند و این‌ها پس از گذشت دو - سه سال تبدیل به خاک می‌شود که هر سانتی‌متر آن ارزشی برابر با حیات کره‌ی زمین دارد.
با نگاهی به حاشیه‌ی جاده‌ها، ساحل دریا، خیابان‌ها و ساده‌تر از این‌ها سطل زباله خانه‌ی خودمان، می‌بینیم که ما انسان‌های متمدن به ازای نعمت و برکتی که از زمین می‌گیریم، با تولید بی‌رویه‌ی پلاستیک و انواع زباله‌های تجزیه‌ناپذیر و مخاطره‌آمیز، حیات کره‌ی زمین و دیگر موجودات را تهدید می‌کنیم.
*طبیعت بخشنده است با او مهربان باشیم*
#خرید_بدون_نایلکس
Photo

Post has shared content
مفقود شدن دین ۷۸ میلیون دلاری!
زنگنه, وزیر نفت ایران گزارش‌ها درباره مفقود شدن یک دکل نفتی ایران در دوره احمدی‌نژاد را تأیید کرده و گفته با شکایت وزارت نفت، پرونده ای در این باره تشکیل شده است. ارزش این دکل مفقود شده که دین نام دارد ۷۸ میلیون دلار عنوان شده است

Post has shared content
از عربستان تا خیابان‌های تهران
به دو جوان زایر ایرانی در فرودگاه جده تعرض جنسی میشود. ابعاد آن مشخص نمی‌شود، اما همین خبر کفایت میکرد تا جماعت فارغ از تعلق فکری، چنان رگ‌های گردنشان برجسته شود که به کمتر از جنگ دو کشور راضی نشوند. چرا؟ چون مگر میشود به غیرت و ناموس یک مملکت هفتاد میلیونی اهانت شود، بدون آنکه یک دولت پشت آن باشد؟!
حال برگردیم به جایی بسیار نزدیکتر، همین مملکت خودمان: وسط شهر تهران، در روشنایی روز، یازده نفر به به یک دختر یازده ساله تجاوز میکنند. یازده نفری که گفته میشود معتاد و احتمالا تحت تاثیر استفاده از مواد مخدر بوده‌اند و دختری که به نظر میرسد از کودکان کار، یا بی‌خانمان بوده است. دختر، ایرانی است و علی‌القاعده باید این هم ناموس تلقی شود، منتها خبرش کوچکترین موج واکنشی ایجاد نمیکند؛ نه کسی در مجلس تهدیدی میکند و نه کسی از قم اعتراضی (یحتمل همه حواس‌شان جمع عدم اختلاط در بازی والیبال است، چنان حفاظت از ناموسی از چنین تجاوز به عنفی لابد مهمتر است)، نه دوستان یادداشت مینویسند و نه کسی کفن میپوشد و تجمعی میکند. لابد فرق دارد، برای ما فرقی دارد.
نهادهای مرجع میگویند بیش از ۱۳ هزار کودک خیابانی در تهران داریم (البته ذکر شده که آمار قدیمی است و عدد فعلی بسیار بزرگتر از این مقدار است)، سیزده هزار نفری که در مقابل انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی بی دفاع اند (بطور مثال، آمار وزارت بهداشت حاکی از ابتلا ۴۶ برابری کودکان خیابانی به ایدز، نسبت به میانگین جامعه‌اند. گزارش تصریح کرده که عامل اصلی، تجاوز به این کودکان است). روزانه اینها به بیگاری گرفته میشوند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته میشوند، بهشان تجاوز میشود، از اولیه ترین حقوق انسانی محروم میشوند، و صدایی از کسی بلند نمی‌شود. لابد ناموس مملکت نیستند که کسی برایشان نوحه‌ای بخواند، متجاوز هم عرب و عربستان نیست تا حساسیتی بربی‌انگیزد، ربطی هم به یمن و کودکان یمنی ندارند، خاندان فهد هم هیچکاره‌اند تا غیرت ملی‌مان تحریک شود، با این شرایط چه اهمیتی دارد؟ حالا نه بهزیستی مسیولیت میپذیرد و نه شهرداری، خب؟
درد بزرگ ما مرگ "همبستگی اجتماعی" مان است، ادعایی غیر از این جعل محض است. سر ماجرای جده، درد ما درد غیرت ملی نبود، دوگانه عرب‌ستیزی و فهدستیزی‌مان بود که پیشرانه آن موج شد، وگرنه کدام غیرت؟ چنان غیرتی که به چنین فاجعه‌ای که در جلوی چشمان‌مان، در خیابان‌ها شهرمان جریان دارد، کور و کافر باشد تقلبی است، نیست، وجود ندارد.
والسلام
پینوشت: روزه دوستان روزه‌دار قبول

Photo

Post has shared content
آقا این " رسانه های لیبرال ایرانی " کجان ؟ بگید ما بریم دنبال کنیم
Photo

Post has shared content

Post has shared content
اسکارِ «بهترین به در گفتن و دیوار شنفتن» سال، با تقدیر از سردبیر روزنامه شرق، تقدیم می‌شود به علیرضا خمسه به خاطر این یادداشت در صفحه‌ی آخر روزنامه شرق امروز:
Photo

Post has shared content
بعد از سالها بلخره برنامه بزرگی قرار است به مناسبت روز جهانی زن برگزار شود.کاش از ریشیر غافل نشوید.
هفده اسفند.ساعت6:30تا 8:30
Photo

Post has shared content
به مناسبت روز جهانی زن 2014؛ شرایط کاری عادلانه و ایمن حق زنان است
طراح: گروه هنری آترین عکاس: بنیامین شعاعی

http://fairfamilylaw.biz/gallery/index.php?level=picture&id=305
Photo

Post has shared content
نکته خوبش اینکه بی‌حجاب و با کراوات کشیده
نکته غیرخوبش اینکه بیشتر کل کل جنسیتی به نظر میاد تا دیدن واقعیت
چون فقط جنسیت نر رو مانعی علیه جنسیت ماده دیده نه فرهنگی که خود زنان هم در اون نقشی دارند
واقعی‌تر می‌شد که دختر کوچیکه جاش رو با پسر بزرگه عوض می‌کرد تا یک گوشش رو مادرش بگیره!
Photo
Wait while more posts are being loaded