Profile

Cover photo
leyla ch
Lives in azerbaycan
749 followers|58,002 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
بی ابی در روستاهای سیستان به اوج خود رسید در حالی که دو خط لوله اب شیرین به زاهدان در حال انتقال است که هم استان ما میباشند.منه سیستانی از حق خود دران دنیا نمیگزرم.. آب غصبی .که برای زاهدان میرود مشکل شرعی دارد .و توی زاهدانی. باهمین اب وضو میگیری ..خانه ی خود رامیسازی ..خودت وفرزندانت راسیر اب میکنی .و روزه ات را افطار میکنی .. برادر حلال نیست .. 
ای خوزستانی 
ای تهرانی 
ای اذری
ای لرستانی 
ای مشهدی 
که از گرما .. خاک . تورم .. بی پولی فریاد میزنی ..
درحق سیستانی های هم وطن تو ظلم دارد میشود .. 
در دمای بالای 55درجه و در طوفان های 120روزه 
وگردخاک بسیار وحشتناک دارد زندگی میکند . وحتی ابی برای خوردن ندارند ... 
وبا این حال به اندازه ی شهرهای بزرگ مالیات یکسان .. بنزین لیری هزارتومن ... اب و برق برابر شهرهای پشرفته ..پرداخت میکنند .. درحالی که نه مرکزومکان تفریحی ..سینما .. پارک .امکانات رفاهی دراینجا وجود ندارد .. 
ایا این عدالت است ... ایا این حق برادران شما در ایران است ... 
سیستان در زمره نابودی .
 ·  Translate
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
مفقود شدن دین ۷۸ میلیون دلاری!
زنگنه, وزیر نفت ایران گزارش‌ها درباره مفقود شدن یک دکل نفتی ایران در دوره احمدی‌نژاد را تأیید کرده و گفته با شکایت وزارت نفت، پرونده ای در این باره تشکیل شده است. ارزش این دکل مفقود شده که دین نام دارد ۷۸ میلیون دلار عنوان شده است
 ·  Translate
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گزارش‌ها درباره مفقود شدن یک دکل نفتی ایران در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را تأیید کرده است.
12 comments on original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
آقا این " رسانه های لیبرال ایرانی " کجان ؟ بگید ما بریم دنبال کنیم
 ·  Translate
6 comments on original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
اسکارِ «بهترین به در گفتن و دیوار شنفتن» سال، با تقدیر از سردبیر روزنامه شرق، تقدیم می‌شود به علیرضا خمسه به خاطر این یادداشت در صفحه‌ی آخر روزنامه شرق امروز:
 ·  Translate
6 comments on original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
به مناسبت روز جهانی زن 2014؛ شرایط کاری عادلانه و ایمن حق زنان است
طراح: گروه هنری آترین عکاس: بنیامین شعاعی

http://fairfamilylaw.biz/gallery/index.php?level=picture&id=305
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
به مناسبت روز جهانی زن 2014؛ شرایط کاری عادلانه و ایمن حق زنان است
طراح: گروه هنری آترین عکاس: بنیامین شعاعی

http://fairfamilylaw.biz/gallery/index.php?level=picture&id=304
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
بیست ویک تیر ماه از سوی حامیان محیط زیست به عنوان روز بدون نایلکس نامگذاری شده است. به سادگی و به قدر سهم خودمان، از امروز شروع کنیم.
فریبا وفی یک جایی در کتاب بعد از پایان نوشته سرخپوستان آریزونا معتقدند به ازای هرچه از زمین می‌گیریم باید چیزی به آن پس بدهیم و برای قدردانی از برکت زمین، هسته و پوست میوه‌ها، برگ‌های خشک و آن‌چه از نظر ما زباله و دورریختنی است، مدفون می‌کنند و این‌ها پس از گذشت دو - سه سال تبدیل به خاک می‌شود که هر سانتی‌متر آن ارزشی برابر با حیات کره‌ی زمین دارد.
با نگاهی به حاشیه‌ی جاده‌ها، ساحل دریا، خیابان‌ها و ساده‌تر از این‌ها سطل زباله خانه‌ی خودمان، می‌بینیم که ما انسان‌های متمدن به ازای نعمت و برکتی که از زمین می‌گیریم، با تولید بی‌رویه‌ی پلاستیک و انواع زباله‌های تجزیه‌ناپذیر و مخاطره‌آمیز، حیات کره‌ی زمین و دیگر موجودات را تهدید می‌کنیم.
*طبیعت بخشنده است با او مهربان باشیم*
#خرید_بدون_نایلکس
 ·  Translate
49 comments on original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
از عربستان تا خیابان‌های تهران
به دو جوان زایر ایرانی در فرودگاه جده تعرض جنسی میشود. ابعاد آن مشخص نمی‌شود، اما همین خبر کفایت میکرد تا جماعت فارغ از تعلق فکری، چنان رگ‌های گردنشان برجسته شود که به کمتر از جنگ دو کشور راضی نشوند. چرا؟ چون مگر میشود به غیرت و ناموس یک مملکت هفتاد میلیونی اهانت شود، بدون آنکه یک دولت پشت آن باشد؟!
حال برگردیم به جایی بسیار نزدیکتر، همین مملکت خودمان: وسط شهر تهران، در روشنایی روز، یازده نفر به به یک دختر یازده ساله تجاوز میکنند. یازده نفری که گفته میشود معتاد و احتمالا تحت تاثیر استفاده از مواد مخدر بوده‌اند و دختری که به نظر میرسد از کودکان کار، یا بی‌خانمان بوده است. دختر، ایرانی است و علی‌القاعده باید این هم ناموس تلقی شود، منتها خبرش کوچکترین موج واکنشی ایجاد نمیکند؛ نه کسی در مجلس تهدیدی میکند و نه کسی از قم اعتراضی (یحتمل همه حواس‌شان جمع عدم اختلاط در بازی والیبال است، چنان حفاظت از ناموسی از چنین تجاوز به عنفی لابد مهمتر است)، نه دوستان یادداشت مینویسند و نه کسی کفن میپوشد و تجمعی میکند. لابد فرق دارد، برای ما فرقی دارد.
نهادهای مرجع میگویند بیش از ۱۳ هزار کودک خیابانی در تهران داریم (البته ذکر شده که آمار قدیمی است و عدد فعلی بسیار بزرگتر از این مقدار است)، سیزده هزار نفری که در مقابل انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی بی دفاع اند (بطور مثال، آمار وزارت بهداشت حاکی از ابتلا ۴۶ برابری کودکان خیابانی به ایدز، نسبت به میانگین جامعه‌اند. گزارش تصریح کرده که عامل اصلی، تجاوز به این کودکان است). روزانه اینها به بیگاری گرفته میشوند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته میشوند، بهشان تجاوز میشود، از اولیه ترین حقوق انسانی محروم میشوند، و صدایی از کسی بلند نمی‌شود. لابد ناموس مملکت نیستند که کسی برایشان نوحه‌ای بخواند، متجاوز هم عرب و عربستان نیست تا حساسیتی بربی‌انگیزد، ربطی هم به یمن و کودکان یمنی ندارند، خاندان فهد هم هیچکاره‌اند تا غیرت ملی‌مان تحریک شود، با این شرایط چه اهمیتی دارد؟ حالا نه بهزیستی مسیولیت میپذیرد و نه شهرداری، خب؟
درد بزرگ ما مرگ "همبستگی اجتماعی" مان است، ادعایی غیر از این جعل محض است. سر ماجرای جده، درد ما درد غیرت ملی نبود، دوگانه عرب‌ستیزی و فهدستیزی‌مان بود که پیشرانه آن موج شد، وگرنه کدام غیرت؟ چنان غیرتی که به چنین فاجعه‌ای که در جلوی چشمان‌مان، در خیابان‌ها شهرمان جریان دارد، کور و کافر باشد تقلبی است، نیست، وجود ندارد.
والسلام
پینوشت: روزه دوستان روزه‌دار قبول

 ·  Translate
20 comments on original post
2
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
نتایج شمارش حدود دو سوم از آرای انتخابات پارلمانی ترکیه نشان می‌دهد که حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور، احتمالا کثریت خود را در پارلمان از دست می دهد.
21 comments on original post
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
بعد از سالها بلخره برنامه بزرگی قرار است به مناسبت روز جهانی زن برگزار شود.کاش از ریشیر غافل نشوید.
هفده اسفند.ساعت6:30تا 8:30
 ·  Translate
3
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
 
نکته خوبش اینکه بی‌حجاب و با کراوات کشیده
نکته غیرخوبش اینکه بیشتر کل کل جنسیتی به نظر میاد تا دیدن واقعیت
چون فقط جنسیت نر رو مانعی علیه جنسیت ماده دیده نه فرهنگی که خود زنان هم در اون نقشی دارند
واقعی‌تر می‌شد که دختر کوچیکه جاش رو با پسر بزرگه عوض می‌کرد تا یک گوشش رو مادرش بگیره!
 ·  Translate
48 comments on original post
1
1
Add a comment...

leyla ch

Shared publicly  - 
 
بیر گون قادین لار ییغیشیب سالیب چیخارلار. اؤز اؤزلرینه دئیرلر نه ائدیب نه ائدک بو کیشیلری سوسدوراق، اونلاری راضی سالاق، اونلارین اورکلرین یوموشاداق. آخی کیشیلر تئز یوموشانارلار. ایکی کلمه یوموشاق، خوش دانیشسان، سئوگی دن دانیشسان یوموشانارلار.
قادینلار سالیب چیخدیلار. یاخشیسی بودور کیشیلرین اؤزلرینه بیر گونلری اولسون. بو گون یغینتیلار، سمینارلار، توپلانتیلار قوروب، اؤزلریندن دانیشسینلار. دانیشماق دا نه وار کی؟ دانیشماغا هئچ بیر قیرانلیق سووزو وئرمزلر! بئله دوشونمه سینلر کی بیز قادینلار اونلارا اؤنم وئرمیریک. بئله اولماسین کی سؤزلرین دئینمسینلر. بو گون اونلارین گونو اولسون. بو گونده اؤزلزیندن دئسینلر، دئسینلر، دئسینلر…
او قدر کی باشقا گونلره سؤز قالماسین. اوچ یوز آتمیش بئش گوندن بیری اونلارا یئتیشسه هئچ بیر شی اولماز. بیز ائله فرض ائدریک کی اوچ یوز آتمیش دؤرد گونوموز وار!
بو گون ده اونلارا چیچک لر آلاریق، شعرلر- غزل لر اوخویاریق، باشلارینا دولاناریق بئللیک له بیر ایل بویو اونلاری سوسدوراریق. هئچ بیر شی اولماز، بو گون اونلارین اولسون. اوچ یوز آتمیش دؤرد گونوموز وار،نه جور اولسا واختیمیز چوخدو، بو بیر گونون آجیغین آچا بیلریک!
 ·  Translate
4
Add a comment...
Work
Occupation
Accountant
Basic Information
Gender
Female
Birthday
September 8
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
azerbaycan
Previously
tebriz