Profile cover photo
Profile photo
Anna Kamieniecka
2 followers
2 followers
About
Anna's posts

Post has attachment
ciekawostka!!!
czego unikac przy koloryzacji wlosow?    
Na różnego rodzaju blogach czy portalach fryzjerskich opisywane są zalety i wady stosowania farb z amoniakiem i „ ekologicznych” bez amoniaku.
Zasadniczo o niekorzystnych właściwościach amoniaku wszyscy wiedzą … w dużych stężeniach trujący gaz powodujący przy farbowaniu w niektórych przypadkach podrażnienia i alergie.
Natomiast jest używany w farbach do włosów od dziesięcioleci i o jego działaniu na skórę głowy wiemy chyba wszystko…Natomiast o farbach „ ekologicznych” bez amoniaku dotychczas wiemy niewiele. Co jakiś czas pojawiają się kolejne opinie fryzjerów niezadowolonych z jakości włosów po kilkukrotnym użyciu „ ekologicznych farb”.Przyczyna jest znana MEA jako ciecz głęboko penetruje włos pozostając w nim około miesiąca cały czas „pracując” ingeruje w jego strukturę.Pojawiły się ostatnio przypadki , że po nałożeniu farby z zawartością MEA na wcześniej już farbowane części ,struktura włosa zostaje rozerwana i włosy po prostu łamią się i odpadają … między innymi dlatego jeden z koncernów kosmetycznych wycofał swoje farby z MEA z salonów fryzjerskich.
Natomiast ostatnio wiele osób w internecie zwraca uwagę na jeszcze jeden problem…wypadania włosów po użyciu farb z MEA. Blogerki i osoby piszące te artykuły nie podają źródeł skąd czerpią te informacje…
Postanowiliśmy głębiej zbadać problem…jedna z tych publikacji , które dokładnie opisują problem wypadania włosów po użyciu farb z Mea proszę sprawdźcie sami….

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22269445

Tłumaczenie tej pracy znajdziecie w załączniku.

Ciekawe?

zapraszam na moj profil na FB -przedluzanie i zageszczanie wlosow lublin. Znajdziecie tam ciekawostki,zdjecia i opisy metod na "bujna fryzure" :D
Wizaz, stylizacja, piekne makijaze... zapraszam

Post has attachment
PRZEDLUZANIE I ZAGESZCZANIE WLOSOW LUBLIN
Photo
Wait while more posts are being loaded