Profile cover photo
Profile photo
Michael Belokon
About
Posts

Я вижу два наиболее реалистичных варианта дальнейшего развития истории Евразии: либо большая война, либо экономическая и политическая ассоциации ЕС и РФ. Прямая аналогия - это взаимоотношения Франции и Германии в первой и второй половинах XX века... Ну а Украинской Нации полезно заняться своей милитаризацией,.. Мордор не спит!..
Add a comment...

Цены на энергоресурсы в ближайшие несколько лет резко снизятся... И не только потому что американский доллар начал очередной цикл роста,.. не только потому что США прекратили импорт, а в скором времени начнут экспорт энергоресурсов,.. не только потому что на рынок возвращается Иран,.. не только потому что Саудовская Аравия демпингует цены на нефть, чтобы удержаться на рынке,.. не только потому что ИДИЛ продает по дешевке нефть с захваченных территорий,.. но и потому что электромобили, наконец-то догнали по характеристикам обычные автомобили... 
Add a comment...

Основная причина бесперспективности евразийского экономического союза, в том что это никакой не союз, а попытка подчинения Российской Федерацией окружающих ее стран...
Add a comment...

Страшно готовиться к войне, готовиться убивать и умирать. Просыпаться среди ночи и проверять ленту новостей: не закончился ли знакомый мир... Мне кажется умирать - проще, не нужно думать что есть надежда на счастливый финал... Я почти не верю в то что можно избежать войны, мне кажется Путин уже все решил, ну а мне и решать нечего, я украинец, и отступать мне некуда... Да и эта война сожрет всех: кого убьет, кого сломает...
Add a comment...

Ліберальні та досить демократичні процеси початку XX-століття неодноразово призводили до зовсім недемократичних, драматичних та навіть катастрофічних результатів. Не є таємницею що націонал-соціалісти прийшли до влади в Німеччині за наслідками демократичних виборів. А наслідком ліберальних процесів в Російській імперії стали громадянська війна, прихід до влади більшовиків, а згодом створення тоталітарної, людиноненависницької держави – СРСР.
У сучасному суспільстві досить поширена детермінація націоналізму в зв'язці з певним етносом. Однак, якщо повернуться до основних причин виникнення націй, то вони виявляться насамперед економічними та соціально-політичними, але не етнічними. По-суті, нація – це соціально-економічна, культурно-політична та духовна спільнота індустріальної епохи. Побудова індустріального суспільства, що повномасштабними темпами розгорталося в XIX-столітті, супроводжувалося, на тлі світового історичного процесу, згортанням політики колоніалізму, і виникненням такого феномену як націоналізм.
Якщо об'єктивними причинами виникнення національних об'єднань і відповідно, націоналізму, можна прийняти початок індустріальної епохи, то подальшим стимулом розвитку можна припустити закінчення епохи колоніалізму і розпад імперій. При цьому націоналізм може проявлятися як і в постколоніальному, так і в постімперському соціумі. Однак характер таких процесів є різним за визначенням. Постколоніальне суспільство тяжіє до процесів само-ідентифікації нації через прагнення до максимального суверенітету і незалежності політикуму, як від колишньої метрополії, так і від решти світу. У свою чергу, постімперське суспільство страждає від цілого комплексу політичних і економічних проблем, викликаних втратою впливу метрополії на колишні колонії.
Глобалізація є наступним етапом розвитку міжнаціональної взаємодії, протиставляючи себе спочатку економічному, потім політичному, а в кінцевому результаті і соціально-культурному аспектам націоналізму.
В умовах реалій сучасності, процес глобалізації порушує гостре питання співвідношення суверенітету держав і міжнародних інтеграційних процесів. Економічна кооперація та розширення ринків є рушіями інтеграційних процесів, зрештою, створюючи процес глобалізації.
Суб'єкти міжнародних процесів, що залишаються поза інтеграцією, або якимось чином штучно обмежують свою інтеграцію, програють конкуренцію суб'єктності у політичному, економічному, соціально-культурному аспектах, і відповідно, втрачають перспективи свого подальшого розвитку.
Власне, суверенітет – це вільне, незалежне від будь-яких зовнішніх сил верховенство державної влади. Але за реалій ліберального суспільства, тісної міжнародної економічної кооперації та транскордонної гуманітарної взаємодії, абсолютність державної влади викликає обґрунтований сумнів. Таким чином можна припустити, що абсолютний суверенітет у міжнародній практиці неможливий, і відповідно, існує певний рівень диференціації державного суверенітету.
Модерні процеси тісної інтеграції соціально-політичних систем ведуть собою інтенсивну взаємодію та інтеграцію гуманітарних сфер та проникнення публічної сфери в приватну. Виникає закономірне питання – чи є така небезпека в сучасному демократичному світі виникнення вже забутого питання тоталітаризму.
Тоталітаризму – це політичний режим, в умовах якого держава та політична влада повністю підпорядковують собі суспільство і особистість, усі аспекти їхньої життєдіяльності, придушують право та свободи людини і громадянина. Таке визначення дає привід припустити, що протиставлення тоталітаризму і демократії є не зовсім коректним. Вірним, було б швидше, протиставлення свободи особистості і тоталітаризму.
Демократія - це термін який означає що основним суб'єктом державного управління є народ, а єдиним джерелом влади в державі є сукупна воля громадян цієї держави. Але людина, хоч і соціальна, але дуже складна істота. Відповідно перманентного консенсусу, у будь-якому питанні що виникає в соціумі, бути не може за визначенням. Таким чином демократія – це, швидше, ситуаційна влада більшості громадян, але не влада всіх громадян взагалі.
Сучасне розуміння демократії передбачає дотримання інтересів меншості, але тільки в тій мірі поки це не перешкоджає здійсненню інтересів більшості. Відповідно, абсолютної влада народу не може бути за визначенням, але максимально-можливе дотримання інтересів меншості, можна назвати ліберальною демократією.
Антитеза, в такому разі, може бути неліберальна демократія – недотримання прав і інтересів меншості більшістю. Надмірне втручання публічної сфери в приватну, є ні чим іншим як проявом тоталітаризму. Можна зробити висновок, що неліберальна форма демократії цілком може співіснувати з певними проявами тоталітаризму.

Більше тут: М.Білоконь «Негативні та позитивні аспекти соціально-політичних інтеграцій» (Публічне управління XXI століття: від соціального діалогу до суспільного консенсусу : зб. тез XIV Міжнар. наук. конгрессу. - Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ "Магістр", 2014. - 332 с.) с. 104-105
Add a comment...

Я не верю в альтернативу демократии. Не верю в либеральный неототалитаризм, не верю в мудрого отца народов, не верю в сильную руку старшего брата. Я вообще не верю никому, кто мнит себя способным определить, каким будет мое будущее, что есть мое настоящее, чем было мое прошлое, без моего определяющего в этом участия.
Я не верю в альтернативу демократии, потому что я эгоист. Я примеряю к себе любую другую форму правления, и она меня не устраивает. Даже если кого-то устраивает, то меня это мало трогает, ведь не устраивает именно меня.
Я не верю в альтернативу демократии, потому что любое псевдо-новое веяние по этому поводу - это на самом деле хорошо-забытая, старая добрая диктатура.
Add a comment...

Я смотрю сквозь теплые солнечные лучи на падающий с неба блестящим потоком снег. Странная, и одновременно завораживающая картина, какого-то несоответствия чувств. Теплое солнце, и падающий по ветру вниз снег.
Мимо проносятся автомобили, куда-то спеша субботним утром. Рядом, со мной на остановке, раздраженно пыхтит сигаретой небритый господин. Женщина проверяет, который час, уже, наверное, раз десятый. А я заворожен этим моментом покоя. Понимаю, что такие ощущения бывают не так уж и часто в жизни. Просто жду автобус, просто смотрю на снег, просто греюсь на солнце, и мне хорошо…
Add a comment...

Eurovision 2013: Россия Украине 1 балл из 12, Украина России - аж 4... Как всегда мы с этими русскими больше дружим чем они с нами... =))
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded