Profile cover photo
Profile photo
Inżynieria Wszechświetności
gry do wgryzania się
gry do wgryzania się
About
Inżynieria Wszechświetności's posts

Post has attachment
W Inżynierii każdy projekt zaczyna się od kartki na ścianie. Musi się na niej zmieścić w całości. Zbieramy takich pomysłów, ile się da, i tak bardzo się do nich nie przywiązujemy, że możemy się nawet podzielić zdjęciem (z przyczyn technicznych niewiele da się rozczytać, ale to niezamierzone :-) ).

Wszystkie karteczki z naszej ściany pomysłów już przeszły "test korytarzowy", to znaczy zostały obgadane zarówno w wewnętrznym gronie jak i ze znajomymi. Wszystkie zyskały wstępną akceptację.

Następny etap to przygotowanie pitcha, czyli krótkiego dokumentu (1-2 strony) lub prezentacji zachwalającej daną grę i tłumaczącej jej zasadę działania. W miarę możliwości warto do pitcha dołączyć jedną lub więcej ilustracji, czyli "concept art", bo w grach wiele rzeczy łatwiej objaśnić rysunkiem niż słownie.

Dysponując takim materiałem można zacząć szukać finansowania, a równolegle powstaje pierwszy prototyp. Na tym etapie tworzenie gry zaczyna już kosztować czas i pieniądze i wtedy też zaczynają się "tajemnice handlowe" (chociaż nie u nas - my lubimy się chwalić, a poza tym jak inaczej dowiemy się, czy dana gra się Wam podoba?).
Photo

Post has attachment
Tak wygląda sto egzemplarzy książki. Zamówione egzemplarze nadamy dziś wieczorem (kurier przyjedzie po nie jutro). Pozostałe możecie zamówić w naszym kramiku: https://kramik.wonderland-engineering.eu
Photo

Najwięcej opowiadamy Wam o książce, ale oprócz niej robimy też inne rzeczy. Między innymi pracujemy nad zamówieniem dla klienta, który poprosił nas o wyprodukowanie prostej gry dla dzieci. To przedsięwzięcie właśnie dzisiaj osiągnęło ważny punkt zwrotny, ponieważ zakończyliśmy implementację elementów rozgrywki. Prace, które pozostały do wykonania, zajmą nam jeszcze około miesiąca.

W praktyce to oznacza, że w ciągu najbliższego miesiąca zaczniemy opowiadać o naszych dalszych planach. Mamy już na blacie roboczym kilka pomysłów i żywimy nadzieję, że się Wam spodobają. :-)

POOO-SZŁO!
Możemy już oficjalnie potwierdzić, że dodruk książki jest w toku. Prawdopodobna data dostarczenia go do nas to 10 lutego. W takim wypadku zakupione przez Was egzemplarze dotrą do Was między 13 a 15 lutego.
Cena przedpłatowa obowiązuje do końca stycznia. To dobry moment, by polecić książkę znajomym, po to by zdążyli skorzystać ze zniżki.

Post has attachment
Dwie wiadomości:

- Przygotowanie dodruku odrobinę się przesunęło z przyczyn organizacyjnych, ale dzięki staraniom Kai wszystko jest już ogarnięte. Czekamy na ostateczne potwierdzenie (czyt. fakturę).

- Jacek był ostatnio troszkę chory, ale brak mu instynktu samozachowawczego, więc udzielił w tym stanie wywiadu. Dziękujemy Marcinowi Strzyżewskiemu z Onetu za ciekawe pytania!

http://gry.onet.pl/artykuly/level-design-dla-poczatkujacych-jacek-wesolowski-wywiad/xb1ct3

Post has attachment
Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której wystawiliśmy ostatni egzemplarz pierwszego nakładu "Level Designu dla początkujących".


Nasz człowiek był dzisiaj z wizytą w Centrum Bajki w Pacanowie i zadzwonił, żeby powiedzieć, że nie wraca i że zamierza w najbliższym roku ponownie obchodzić dziesiąte urodziny. To cudownie magiczna ekspozycja, stworzona z myślą o najmłodszych, dla której warto wybrać się w Świętokrzyskie. Nie proponujemy Wam zdjęć ani opisów, bo nie oddadzą temu miejscu sprawiedliwości. Natychmiast wyślijcie tam swoje dzieci lub młodsze rodzeństwo i niech Wam zdadzą szczegółową relację.

(nie potwierdzamy ani zaprzeczamy, że coś w związku z tym knujemy)

Post has attachment
Pracujemy nad nową stroną. :-)
Photo

Post has attachment
Od pewnego czasu zastanawiamy się nad wydaniem nowej książki, tym razem dotyczącej game designu. Wydanie takiego podręcznika to spore przedsięwzięcie, dlatego nie możemy rzucić się na nie w ciemno. Musimy najpierw przekonać się, że książka znajdzie odbiorców. Chcielibyśmy z Waszą pomocą zmierzyć zapotrzebowanie.

Poprzednim razem ogłosiliśmy przedpremierowe zapisy na wersję papierową i na tej podstawie ustaliliśmy jej nakład. Oszacowanie okazało się bardzo precyzyjne, więc teraz zrobimy coś podobnego, tylko prostszego.

Potrzebujemy Waszych plusików – tutaj, pod tym wpisem. Ewentualnie, jeśli macie konto na Facebooku, to możecie nam tam zostawić lajka. :-) Żeby bez obaw ruszyć z produkcją książki, musimy ich zebrać w sumie 350. Akurat tyle, ponieważ w kampanii crowdfundingowej „level designu dla początkujących” wzięło udział około 350 osób. Nowa kampania miałaby podobny rozmiar.

Wiemy już, że stworzenie takiej publikacji kosztuje około 45 tysięcy złotych, wliczając druk i wysyłkę wersji papierowej. W poprzedniej kampanii zebraliśmy prawie 33 tysiące, z których, po odliczeniu prowizji, zostało 29,5 tysięcy. Ale tym razem mamy nowy plan: zanim rozpoczniemy zbiórkę, zwrócimy się do mecenasów instytucjonalnych z prośbą o wsparcie edukacji growej w Polsce. W ciągu ostatniego roku poznaliśmy wiele życzliwych osób, które będziemy przekonywać, żeby nam pomogły. Wasze plusiki będą mocnym argumentem za tym, że książka jest potrzebna.

Skorzystamy z doświadczeń przy pierwszej książce, by ulepszyć drugą:

- przekrojowy zestaw samodzielnych tematów zastąpimy wywodem krok po kroku, od najprostszych elementów do najbardziej złożonych

- rozwiniemy pomysł objaśniania designu na konkretnych przykładach; tym razem chcemy, żeby jeden z nich był grą strategiczną, drugi był grą akcji, a trzeci – grą eksperymentalną

- „level design” to 420 stron formatu B5; taki rozmiar się sprawdza, dlatego chcemy, by nowa książka miała między 400 a 500 stron

- jeżeli budżet na to pozwoli, bardzo chcielibyśmy wprowadzić do książki cytowania i bibliografię, by ułatwić dalszą samodzielną naukę

Bardzo nam pomoże, gdy przekażecie tę wiadomość znajomym! Najlepiej gdyby pluskały tutaj, albo na Fecebooku: https://www.facebook.com/wonderland.engineeringPL/photos/a.293288060839055.1073741827.289998364501358/723432977824559/
To nam ułatwi liczenie.
Photo

Jak się na pewno domyślacie, zespół autorów gier, który swoją karierę zaczyna od wydania nie gry, tylko podręcznika, może mieć pewną skłonność do angażowania się w nietypowe przedsięwzięcia. Dlatego od jutra rusza nasz nowy plan: zabieramy się za przygotowanie oferty dla instytucji. Interesują nas przede wszystkim fundacje i stowarzyszenia zajmujące się sprawami społecznymi, takimi jak prawa człowieka, wymiana kulturowa, edukacja lub ekologia. Będziemy się do nich zgłaszać i opowiadać o tym, jak im pomożemy w realizacji ich celów.

Najbardziej interesują nas zaangażowane zastosowania naszych umiejętności. Dobrych zespołów robiących fajne gry o strzelaniu jest już dużo. My chcielibyśmy być zespołem od gier (i nie tylko!) skłaniających do zastanowienia.

Trzymajcie za nas kciuki! Szczegóły i dane kontaktowe - na naszej stronie: http://wonderland-engineering.eu/inzynieria-dla-klientow/
Wait while more posts are being loaded