Profile cover photo
Profile photo
Grupa SILIKATY
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
27 marca, po raz pierwszy w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się jubileuszowa Gala wręczenia statuetek TopBuilder. Po raz 10. miesięcznik „Builder” wskazał i zarekomendował najbardziej innowacyjne obszary branży budowlanej. Statuetkę TopBuilder zdobył nasz SILIKAT NT25.

Post has attachment
Ściany oddzielające mieszkania od korytarzy i klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych z silikatów

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [1] ściany pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi (mieszkaniami), a klatkami schodowymi i korytarzami muszą posiadać odpowiednią izolacyjność termiczną Uc ≤ 1,0 W/m2K. Jednocześnie podobnie jak wszystkie ściany wewnętrzne oddzielające poszczególne mieszkania muszą one zapewnić zgodnie z normą PN-B-02151-3:2015-10 [2] wymaganą izolacyjność akustyczną R’A1 ≥ 50 dB .

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, śledząc przepisy prawne oraz doświadczenia producentów krajowych i zagranicznych Grupa SILIKATY opracowała SILIKAT NT25, bloczek który jednocześnie łączy w sobie bardzo dobrą izolacyjność akustyczną oraz dobre parametry cieplne.

http://grupasilikaty.pl/aktualnosci.php?news_id=131&year=2018
PhotoPhotoPhoto
26.03.2018
3 Photos - View album

Post has attachment
Fundamenty i ściany piwniczne, to te konstrukcje budynków, które wymagają użycia wyjątkowo wytrzymałych i trwałych materiałów. Wykonać je można na różne sposoby, czy to wylewając na miejscu fundament monolityczny, czy też murując ściany z gotowych elementów. Drugi sposób jest zdecydowanie szybszy i prostszy, jednak warunkiem koniecznym jest użycie odpowiednich materiałów, które sprawdzą się w trudnych warunkach, utrzymają ciężar całej budowli i wytrzymają parcie gruntu. Mając na uwadze wszystkie te aspekty powstał bloczek fundamentowy SILIKAT F25. http://grupasilikaty.pl/aktualnosci.php?news_id=109
Photo

Post has attachment
Ochrona przed hałasem to jedno z podstawowych wymagań, które powinien spełniać właściwie zaprojektowany i wykonany budynek. W miejscach szczególnie narażonych na uciążliwe dźwięki warto zastosować ściany o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Do ich wznoszenia doskonale nadają się specjalne bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS dostępne w ofercie Grupy SILIKATY.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Grupa SILIKATY została uhonorowana wyróżnieniem „Budowlana Firma Roku”, przyznawanym przez czasopismo Builder. Dodatkowym poświadczeniem rzetelności, innowacyjności oraz wysokiej pozycji na rynku Grupy SILIKATY, stał się certyfikat Osobowość Roku 2017, który otrzymał Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlu Maciej Rutkowski.
Wait while more posts are being loaded