Profile cover photo
Profile photo
TERRA geodezja
3 followers -
Firma świadcząca usługi geodezyjne i kartograficzne.
Firma świadcząca usługi geodezyjne i kartograficzne.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
ROZPOCZĘTA BUDOWA 10 ELEKTROWNI SŁONECZNYCH

We wrześniu 2017 rozpoczęto budowę dziesięciu elektrowni słonecznych, w których przygotowaniu do budowy uczestniczyła firma TERRA geodezja. Każda z elektrowni posiada moc 1MW, a inwestorem jest spółka Chatteris Investments z siedzibą w Warszawie. Farmy fotowoltaiczne zlokalizowane są na terenie gminy Olsztynek, pow. olsztyński (6szt. w ramach grupy Mierki) oraz Dobrcz, pow. bydgoski (4szt. w ramach grupy Dobrcz). TERRA geodezja odpowiadała za wykonanie map do celów projektowych pod każdy z obiektów.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
FOTOWOLTAIKA – JESZCZE WIĘCEJ MAP POD PROJEKTY O MOCY 1MW

Koniec roku 2016 zaowocował nadzwyczajną ilością map pod projekty elektrowni słonecznych. Na zlecenie RTB Developer, działającego w imieniu funduszu zagranicznego wykonano map do celów projektowych pod 29 elektrowni w następujących powiatach:

powiat piski – pięć projektów
powiat kętrzyński – jeden projekt
powiat olsztyński – dziewięć projektów
powiat iławski – trzy projekty
powiat braniewski – cztery projekty
powiat bydgoski – sześć projektów
powiat sztumski – jeden projekt
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KOLEJNE MAPY POD ELEKTROWNIE FOTOWOLTAICZNE INWESTORA WŁOSKIEGO

W listopadzie 2016 wykonaliśmy ostatnią mapę w ramach pakietu projektów słonecznych firmy Polish Solar North Sp. z o.o.

Polish Solar North to spółka celowa grupy PolishSolar Limited/London której partnerem jest włoska spółka SternEnergy – właściciel i operator ponad 100 MW farm fotowoltaicznych.

Sumarycznie sporządziliśmy mapy do celów projektowych dziewięciu elektrowni o mocy planowanej 1MW każda na terenie powiatów:

brodnickiego – 1 projekt
starogardzkiego – 3 projekty
chojnickiego – 3 projekty
tczewskiego – 2 projekty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ELEKTROWNIE SŁONECZNE – PAKIET PROJEKTÓW INWESTORA DUŃSKIEGO

Cztery kolejne mapy do celów projektowych pod elektrownie słoneczne za nami.

Pomiędzy kwietniem, a wrześniem 2016 wykonaliśmy na zlecenie duńskiego inwestora WindSpace A/S pakiet siedmiu map pod projekty farm fotowoltaicznych o mocy 1 MW:

-powiat braniewski – 1 projekt
-powiat kartuski – 2 projekty
-powiat bytowski – 1 projekt
-powiat sępoleński – 3 projekty

WindSpace to firma z branży wiatrowej posiadająca funkcjonujące elektrownie wiatrowe na terenie Szwecji, Danii i Polski.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
OBSŁUGA BUDOWY PARKU ASTRONOMICZNEGO

Na przełomie lat 2014/2015 uczestniczyliśmy w obsłudze geodezyjnej przebudowy Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. W ramach inwestycji zrealizowano wieże i palony obserwacyjne, nowy budynek recepcji, basen przeciwpożarowy oraz drogi i chodniki. Więcej na temat inwestycji na stronie muzeum.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
 
ELEKTROWNIA WIATROWA SWAROŻYN

Kolejna mapa z zakresu OZE za nami. W 2015 wykonano mapę do celów projektowych pod pojedynczą elektrownię wiatrową w okolicach węzła autostrady A1 - Swarożyn. W ramach zlecenia wykonano również sprawdzenie granic nieruchomości.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
MASZT DO POMIARÓW METEOROLOGICZNYCH

Nasze portfolio z zakresu OZE wzbogaciło się o dwie mapy do celów projektowych pod maszty do pomiarów meteorologicznych.

Przed budową farmy wiatrowej przeprowadzana jest kampania pomiarowa potwierdzająca warunki wietrzne. Planowane do realizacji konstrukcje to maszty tymczasowe o wysokości 120m n.p.t.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
OBSŁUGA GEODEZYJNA BUDYNKU JEDNORODZINNEGO

To już trzecia rozpoczęta w tym roku obsługa budowy budynku jednorodzinnego. Nadzór geodezyjny jest niezwykle istotną częścią procesu inwestycyjnego, pozwala kontrolować wykonawcę w zakresie zgodności z projektem budowlanym, pionowości konstrukcji, odpowiednich spadków przewodów kanalizacyjnych czy zachowania poziomu poszczególnych kondygnacji. Minimalizuje to ryzyko powstania awarii budowlanej oraz zmniejsza koszty ewentualnej kompensacji nierówności posadzek czy większego zużycia materiałów.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
OBSŁUGA FARMY WIATROWEJ BRODNICA PODGÓRZ 6MW

W maju 2015 rozpoczęliśmy obsługę geodezyjną farmy wiatrowej Brodnica Podgórz 6MW. Projekt składa się z trzech elektrowni Vestas V100 2.0MW, o wysokości wieży 120m, dróg dojazdowych, platform montażowych i około 7,5km przyłącza kablowego SN.

Do prac wystawiono dwa w pełni wyposażone, niezależne zespoły dysponujące odbiornikiem GPS-RTK, tachimetrem elektronicznym i precyzyjnym niwelatorem. Kadra dysponuje certyfikatem GL HSE-025/2012 w zakresie technik pracy i ewakuacji z turbin wiatrowych upoważniającym do wstępu i prac na obiektach wysokościowych w tym elektrowniach wiatrowych typu onshore.

Turbiny V100 są produktem nowym, rzadko spotykanym na rynku krajowym, gdzie zastosowano najnowsze rozwiązanie oparte na klatce kotwiącej łączącej wieżę z fundamentem.

Większość prac geodezyjnych nie odbiega znacząco od inwestycji typowych takich jak drogi czy obiekty sieciowe. Pewnym wyzwaniem jest kontrola geodezja posadowienia elementów stalowych wchodzących w skład konstrukcji żelbetowej. W kilku miejscach wymagana jest znacząca dokładność rzędu 2 mm, co przy wykorzystaniu posiadanego sprzętu i umiejętności nie stanowi znaczącego problemu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
SZCZEGÓŁOWA INWENTARYZACJA OBIEKTÓW PORTOWYCH

Zespół TERRA geodezja zakończył szczegółową inwentaryzację obiektów wchodzących w skład jednego z nabrzeży portowych w Gdyni.  Przeprowadzono bardzo dokładne pomiary nabrzeża wraz z dokumentacją fotograficzną. W dwa tygodnie pomierzono ponad 10000 punktów oraz sporządzono ponad 1000 dokumentacyjnych fotografii.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded