Profile cover photo
Profile photo
NazarBazaar
39 followers -
Online Market Research Platform
Online Market Research Platform

39 followers
About
Posts

Post has attachment
معرفی سرویس جدید نظربازار: نبض، بستر آنلاین خرید و فروش گزارش‌های آمادۀ تحقیقات بازار‎

بسیاری از شرکت‌های تحقیقات بازار در سراسر دنیا به‌منظور کمک به صنعتگران و تاجران در ‌حوزه‌های مختلف، خودشان این مراحل را طی می‌کنند و گزارش نهایی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. یکی از بزرگ‌ترین و صاحب‌سبک‌ترین این شرکت‌ها یورومانیتور (Euromonitor) است که این کار را برای صنعت‌های زیادی، در ۸۰ کشور دنیا انجام می‌دهد.

با‌توجه‌به وجود این نیاز در ایران، نظربازار بستری به نام «نَبض» را برای انتشار گزارش‌های تخصصی دربارۀ ایران فراهم کرده است تا شرکت‌های معتبر فعال در حوزۀ تحقیقات بازار بتوانند گزارش‌های خود را در آن منتشر کنند و صاحبان کسب‌و‌کار، مدیران و تصمیم‌گیران از این گزارش‌های آماده برای توسعه و بهبود استراتژی‌های فروش، بازاریابی و تولید خود بهره بگیرند.

گزارش‌های «نبض» توسط متخصصان این حوزه و کاملاً منطبق با استانداردهای جهانی تنظیم می‌شود. در این گزارش‌ها دغدغه‌ها و مسائل اصلی صنایع مختلف بررسی می‌شود. گزارش‌ها معمولاً دربارۀ آگاهی و بازشناسی برند (مارک)، رضایت‌مندی و وفاداری مشتریان، رفتار مصرف‌کننده و مشتریان، ویژگی‌های جامعۀ ایران و سبک زندگی ایرانیان و… است.

نبض:

https://buff.ly/2DTmAUr


اطلاعات بیشتر در مورد نبض را اینجا بخوانید:
https://buff.ly/2mYI22D
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تجربۀ استفادۀ نظربازار از کتاب تست مامان

قصد داشتم برای توسعۀ محصول نظربازار، نقشۀ مسیر مشتری را مشخص کنم. برای این کار لازم بود با مشتری‌ها صحبت کنم و نیاز آن‌ها را بفهمم تا محصولمان را متناسب با نیاز آن‌ها توسعه بدهیم. چرا؟ چون درنهایت این مشتری است که از محصول استفاده می‌کند و اگر محصولی که تولید کردیم، براساس نیاز و دغدغۀ او تولید‌ نشده باشد، مشتری‌ای در کار نیست و درنهایت پولی در کار نخواهد بود.
دنبال این بودم که پرسشی طراحی کنم و از صاحبان کسب‌و‌کار و افرادی که با تحقیقات بازار سر‌و‌کار دارند بپرسم دغدغه‌هایشان چیست؟
یک سری پرسش‌های اولیه طراحی کردم و به یاد آوردم که تیم مارکتینگ ما قبلاً برای محصول جدید نظربازار (قالب‌های پژوهشی) با مشتری‌ها تماس گرفته و نظر آن‌ها را پرسیده بودند. از طرف دیگر هم یاد کتاب «تست مامان» افتادم که قبلاً مقدمۀ آن را خوانده بودم و به این مسئله مرتبط بود.

در حین خواندن این کتاب پرسش‌هایی را که طراحی کرده کردم که با تاثیر از این کتاب مرتباً تغییر می‌کرد. تست مامان می‌گوید اینکه چطور سوالی را مطرح می‌کنیم روی پاسخی که دریافت می‌کنیم تأثیر می‌گذارد. ممکن است پرسش‌هایی از مشتریانمان بپرسیم و پاسخی بگیریم که به‌ظاهر ایدۀ مان تأیید شود و احساس کنیم که مصاحبه خوبی داشتیم. اما در واقع پاسخی که گرفتیم، از روی رودربایستی بوده یا اینکه از روی بی‌حوصلگی صرفاً خواسته‌اند پاسخی داده باشند.
تست مامان می‌گوید باید پرسش‌هایی بپرسیم که از طریق آن‌ها بفهمیم مسئلۀ واقعی آدم‌ها چیست و روند کارشان در حال حاضر به چه صورت است و مشکلاتشان را چطور حل می‌کنند. علاوه بر این باید به‌جای اینکه از ایدۀ خود بگوییم، بیشتر گوش کنیم و به‌دنبال چرایی و میزان اهمیت مسائل مشتریان باشیم. سوال‌های بد منجر به پاسخ‌های بد و در نهایت تصمیم‌گیری‌های اشتباه می‌شوند. متاسفانه ممکن است زمانی متوجه این مسئله بشویم که واقعاً می‌خواهیم محصولمان را بفروشیم.
خلاصه اینکه بعد از درس گرفتن از این کتاب مفید، پرسش‌های بد و خوبی که برای توسعه محصولات نظربازار(که در زمینه تحقیقات بازار فعالیت می‌کند) به ذهنم می‌رسید را در اینجا آوردم:

ادامۀ این مقاله را در بلاگ نظربازار بخوانید:
https://buff.ly/2mM6BPV

#تست_مامان #توسعه_محصول #تحقیقات_بازار #پرستو_میرغفوری
Photo
Add a comment...

Post has attachment
چه زمانی می‌توانیم فرایند تحقیقات بازار را موفق بنامیم؟

همۀ ما موافقیم که وقتی با تصمیم‌گیری‌های حیاتی در کسب‌وکارمان مواجه هستیم، اطلاعات و داده‌های بیشتر، به تصمیم‌گیری‌های بهتر کمک خواهند کرد. به همین دلیل از تحقیقات بازار استفاده می‌کنیم. اما قبل از اقدام به پژوهش می‌بایست مطمئن شویم که این پژوهش بازگشت سرمایۀ لازم را به ما اعطا خواهد کرد.

تحقیقات بازار «خوب» هزینه‌های زیادی نیاز دارد. شاید مهم‌ترین پرسش این باشد که چه زمانی یک تحقیق بازار، خوب محسوب می‌شود؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است. همه‌چیز به نتایج نهایی و میزان پاسخ‌گویی آن به پرسش‌های‌ تحقیق بستگی دارد. برای مثال، نتایج شما باید پاسخ‌گوی این پرسش‌ها باشد: آیا سرمایه‌گذاری روی صنعت y سودآور خواهد بود؟ از کدام‌یک از رقبای خود باید بترسیم؟ روی کدام بازار و مخاطبان هدف باید هدف‌گذاری کنیم؟ تحقیقات بازار خوب به‌صراحت می‌گوید که باید آن کار را انجام دهید یا از انجام آن صرف‌نظر کنید.

با‌این‌حال، تعریف دقیق موفقیت در تحقیقات بازار تقریباً غیرممکن به‌نظر می‌رسد. موفقیت یک مفهوم ذهنی است که وابسته به طرز تفکر اشخاص است. تعریف موفقیت برای یک شرکت کوچک کارآفرینی بسیار متفاوت‌تر از یک شرکت بزرگ با فعالیت‌های بین‌المللی است. اما با اینکه اشکال مختلفی از موفقیت در تحقیقات بازار تصورپذیر است، در اینجا چهار موضوع که برای بسیاری از کسب‌وکارها به معنای موفقیت در نظر گرفته می‌شود، آورده شده است. به کمک این موارد می‌توانید هدف و موفقیت خود از تحقیقات بازار را تعریف کنید.

کامل این مطلب را در بلاگ نظربازار بخواند:
https://buff.ly/2ElrOaz
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بررسی سهم بازار تلویزیون در ایران: حکمرانی سامسونگ + اینفوگرافیک

اگر بازار لوازم صوتی و تصویر ایران را در طی پانزده سال گذشته بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که برندهای این حوزه تغییرات بسیاری کرده‌اند. به‌طوری‌که براساس همکاری مشترک آیمارکتور و بستر تحقیقات بازار آنلاینِ نظربازار می‌توان گفت سهم ذهنی برند پاناسونیک که در آن سال‌ها جز دو برند اصلی و تعیین‌کنندهٔ سهم بازار تلویزیون بود، درحال حاضر کمتر از ۱درصد است. البته یکی از دلایل آن را می‌توان به عملکرد ضعیف نمایندهٔ سابق این برند (بانیان) در ۱۰ سال گذشته مربوط دانست؛ زیرا سهم بازار بسیاری را از دست داده است. از طرفی این تغییرات به تحریم‌هایی مربوط می‌شود که ایران درگیر آن بود و شرکت‌های ژاپنی در این حوزه را دچار مشکل کرده بود. ولی اگر آمار رقیب وطنی این برند را مشاهده کنیم، با توجه به شرایط مساوی، سهم ذهنی سونی با ۱۷درصد بسیار مناسب‌تر از پاناسونیک است. از طرف دیگر برند سامسونگ (Samsung) با نمایندگی سام سرویس و ۳۹درصد سهم و برند ال‌جی (LG) با پشتیبانی گلدیران و ۳۵درصد سهم، بیشترین سهم ذهنی TOP of Mind را در حوزهٔ برند تلویزیون در بین ایرانیان دارند.

برای خواندن ادامۀ این تحلیل و دیدن اینفوگرافیک، کلیک کنید:
https://www.nazarbazaar.ir/1396/07/11/بررسی-سهم-بازار-تلویزیون-در-ایران/

#تحقیقات_بازار #سامسونگ #ال_جی #سونی #پاناسونیک
Photo
Add a comment...

Post has attachment
مزایای سرمایه‌گذاری در نظربازار برای مرحلۀ دوم

در کنار تمام ایده‌های اشتغال‌زایی و با درنظرگرفتن میزان ۱۲٫۴درصد بیکاری، استارتاپ‌ها براساس ایده‌های نوآورانه و دانش‌بنیان با چابکی بسیار درحال شکل‌گیری هستند. در استارتاپ‌ها به‌طور متوسط ۷ نفر متخصص مشغول به کار می‌شوند‌ و تعداد درخور توجهی نیز به‌طور غیرمستقیم در مسیر فعالیت آن‌ها حضور دارند. بنابراین می‌توان گفت هر استارتاپ ۷ شغل مستقیم ایجاد می‌کند.
اشتغال‌زایی، در کنار توسعۀ نوآوری‌ها با مزیت‌های رقابتی آشکار و تحول صنایع سنتی و حرکت به‌سمت بخش‌هایی با تکنولوژی پیشرفته، ابتدایی‌ترین نتایج رشد و حیات کسب‌و‌کارهای درحال توسعه است. نتایجی که اقتصاد این روزها را بهبود دوباره می‌بخشد.

نظربازار (بستر تحقیقات بازار آنلاین) را در سال ۱۳۹۴، ابراهیم اسکندری‌پور و احسان احمدی قراچه و سینا شفیع‌زاده، با هدف دیجیتالی‌کردن تحقیقات بازار و بهبودبخشیدن به پروسۀ تحقیقات بازار تأسیس کردند.
ما در نظربازار، تا به امروز توانسته‌ایم با وجود تحریم‌های حوزۀ تکنولوژی و سختی‌های مسیر استارتاپی و کمبود اطلاعات در ایران، در کنار تیم حرفه‌ای و تخصصی‌مان، به ۷ دستاورد بزرگ برسیم و قصد داریم با تلاش و پشتکار تیم بین رشته‌ای خود، در سال‌های آینده، نظربازار را به شکل «مجموعه‌ای از شرکت‌های حوزۀ داده و تحلیل بازار» توسعه دهیم.

برای خواندن کامل این مقاله، کلیک کنید:
https://goo.gl/7gBBfg

#تحقیقات_بازار #تحقیقات_بازاریابی #سرمایه_گذار
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آواتک، سکوی پرش نظربازار
اوتک معجزه نمی‌کند!

احتمالاً شما هم این روزها در اکوسیستم استارتاپی ایران کلمۀ شتاب‌دهنده (Accelerator) را زیاد شنیده‌اید. در یک جمله، وظیفۀ شتاب‌دهنده شتاب‌دهی استارتاپ‌هاست.
اگر شما تیمی حرفه‌ای و منسجم دارید و بر عرضۀ آن به بازار کار می‌کنید، اما هنوز کشش (Traction) خوبی ندارید یا هنوز بازار خودتان را به‌خوبی اندازه‌گیری و سنجش نکرده‌اید یا حتی هنوز به جریان درآمدی ثابتی دست پیدا نکرده‌اید، حالا بهترین زمان برای شتاب‌گرفتن است و برای این شتاب‌گرفتن نیاز به شتاب‌دهنده است.
مهم‌ترین ارزشی که شتاب‌دهنده می‌تواند به استارتاپ ارائه کند، توسعۀ ارتباطات و راهنمایی‌ها و آموزش‌های کارآمد، با استفاده از مربیان برای شناخت درست بازار و شناخت مشتری و بهبود محصول است. در مرحلۀ بعدی امکاناتی مثل سرمایۀ اولیه، فضای کاری و حضور در کنار تیم‌هایی با تجربیات و چالش‌های مشترک قرار دارد که شتاب‌دهنده را برای استارتاپ‌ها اثربخش و مفید می‌کند.
دوستان و همکاران تجاری ما در دوره‌های قبلی آواتک وارد شده بودند و خود ما نیز آشنایی قبلی با تیم بنیان‌گذاران آواتک داشتیم. تجربۀ آن‌ها در دوره‌های قبلی سبب اشتیاق بیشتر تیم ما برای حضور در برنامۀ شتاب‌دهی آواتک شد. سینا، یکی از هم‌بنیان‌گذاران نظربازار، علت انتخاب آواتک را این‌طور بیان می‌کند: «ما در آن زمان در چند شتاب‌دهنده پذیرفته شده بودیم. اما یکی از دلایل انتخاب آواتک این بود که متوجه شدیم تا آن زمان، خروجی موفقی در شتاب‌دهنده‌های دیگر وجود نداشت؛ اما خروجی‌های قبلی آواتک بسیار موفق بودند. دلیل دیگر، شبکه و ارتباط با آدم‌های مؤثر در اکوسیستم بود که جهت و میل ما را به‌سمت انتخاب آواتک تغییر داد.»

ادامۀ این مقاله را اینجا بخوانید:
https://goo.gl/wVfNyf

#آوتک #شتابدهنده #استارتاپ #تحقیقات_بازار
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اینفوگرافیک سلیقۀ مصرف‌کنندگان ایرانی در استفاده و خرید فرش

مردم چه نوع فرش ماشینی‌ای را می‌پسندند؟ چه رنگ‌هایی را دوست دارند و تمایل دارند از چه مکان‌هایی فرش بخرند؟ این‌ها نمونه پرسش‌هایی است که به مناسبت برگزاری نهمین نمایشگاه کف‌پوش و موکت و فرش ماشینی ایران، از مخاطبان این صنعت پرسیده شده و در قالب اینفوگرافیک به نمایش درآمده است.

تحقیقات بازار، ابزار مهم شناخت سلائق بازار و مشتریان هر صنعت است. به مناسبت برگزاری نهمین نمایشگاه کف‌پوش و موکت و فرش ماشینی ایران که در تاریخ ۱۳تا۱۶ شهریور ۱۳۹۶ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، سامانۀ‌ تحقیقات بازار، با همکاری اخبار رسمی، نظرسنجی آنلاینی انجام داده است تا سلائق و ذائقۀ مخاطبان را ارزیابی و تحلیل کند.

دانلود اینفوگرافیک:
https://goo.gl/dUATbF

#فرش
Photo
Add a comment...

Post has attachment
حضور بانک‌ها در بازار رسانه و نظر مردم دربارۀ آن‌ها
📊 #اینفوگرافیک : بررسی وضعیت بانک‌های کشور از نظر مردم و رسانه‌های کشور

📌 بانک ملی، معروف‌ترین بانک
بین ۹ بانک قرارگرفته در جدول، رتبۀ اول را بانک ملی ایران و رتبۀ دوم و سوم را نیز به‌ترتیب بانک‌های ملت و سپه و… از آن خود کرده‌اند. مقایسۀ این آمارهای به‌دست‌آمده از هر مجموعه، برابری نسبی رتبۀ شهرت بانک‌های اعلام‌شده توسط مردم و رسانه‌ها را نشان می‌دهد. در هر کدام از آن‌ها می‌توان سهم بسزای رسانه و تبلیغات و همچنین نحوۀ عملکرد و خدمات‌رسانی آن‌ها را مشاهده کرد.

🌐 برای خواندن تحلیل کامل اینفوگرافیک، کلیک کنید.
https://goo.gl/kWycXZ
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اولین #اینفوگرافیک استفادۀ کاربران ایرانی از تلگرام

تلگرام با بیش از ۳۰میلیون کاربر ایرانی، سلطان برنامه‌های اجتماعی/پیام‌رسان در ایران محسوب می‌شود. به بیان ساده‌تر، همه‌چیز در تلگرام اتفاق می‌افتد و ما می‌خواهیم به میزان استفاده از تلگرام و تاریخچۀ آن در ایران نگاهی بیندازیم. نظربازار و تکراسا با کمک همدیگر، برای اولین‌بار از میزان استفادۀ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در ایران آماری جمع‌آوری کرده‌اند. در این پژوهش ۳۷۰۷ ایرانی ۱۸تا۶۵ سال به پرسش‌نامه پاسخ داده‌اند که ۲۸۲۹ نفر آن‌ها مرد و ۸۷۸ نفر زن بودند. این داده‌ها همگی بر پایۀ اطلاعات داده‌شدۀ کاربران ایرانی تلگرام جمع‌آوری شده‌ است.

کارکردن در ایران سخت است. در این کشور تا حد زیادی فرهنگ تجاری تلگرام. هیجان مشاغل آنلاین نیز از سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، هم‌زمان با همگانی‌شدن استفاده از اینترنت گوشی‌های همراه در ایران، کل جامعه را گرفت. ایران کشوری است با ۸۰میلیون نفر جمعیت که ۴۸میلیون آن‌ها گوشی هوشمند دارند، ۴۷میلیون کاربر متفاوت شبکه‌های اجتماعی هستند و ۴۱میلیون نفر مصرف‌کنندۀ اینترنت گوشی‌ها هستند. همۀ این‌ها در سه سال رخ داد. این جهش باعث عقب‌ماندن دستگاه قضایی از توسعۀ تکنولوژی و کاربرد آن در میان مردم شد. بنابراین، کمبود قوانین درزمینۀ تکنولوژی‌های جدید مانند برنامه‌های پیام‌رسان، در کشور به‌چشم می‌خورد.

تحلیل و اینفوگرافیک کامل این گزارش را اینجا ببینید:
https://goo.gl/TL97KX

#تلگرام #Telegram
Photo
Add a comment...

Post has attachment
«اتوماسیون» چیست و آیندۀ آن کجاست؟

این گزارش نوشتۀ «رِی‌پوینتر» و «لئونارد مورفی» است که از بین نظریات تعداد زیادی از مصاحبه‌شوندگان و شرکت‌‌کنندگان جمع‌آوری شده است. حامی مالی این پروژه شرکت ZappiStore است و تیم محتوایی نظربازار آن را به فارسی برگردانده تا همۀ محققان بتوانند به‌راحتی از این منبع غنی استفاده کنند.
نمونۀ بسیار خوبی از مزایای اتوماسیون شیشه‌گری است. اولین نمونۀ تجاری سیستم اتوماسیون شیشه‌گری در سال ۱۹۵۰ به بازار معرفی شد که به نام «مایکل اونز» در ایالت‌متحده است. اتوماسیون به این معنا بود که تعداد بطری‌های درست‌شده توسط هر فرد تا ۶۰۰درصد افزایش می‌یافت و هزینۀ بطری‌ها نزدیک به ۸درصد کاهش پیدا می‌کرد. دیگر به شیشه‌گرهای حرفه‌ای برای ساختن بطری‌ها احتیاج نبود. منظور از این حرف، جذب و استخدام نیروی کار اضافی با سرعت بیشتر و مشکلات کمتر بود. بهبود روند ثابت و پیوستگی کار و کاهش هزینۀ تمام‌شدۀ هر بطری، مصارف گسترده‌تری برای آن‌ها در مواد غذایی و نوشیدنی ایجاد کرد. هزاران نفر دیگر در صنعت شیشه‌گری به کار گذاشته شدند. مواد غذایی و نوشیدنی‌ها و داروها تمیزتر و ارزان‌تر شده و دسترسی به آن‌ها بهتر شد. شیشه‌گری مزایای اتوماسیون را برجسته می‌کند. مانند:
کاهش هزینه‌های تولید؛
افزایش تعداد خروجی‌های هر نفر؛
افزایش کیفیت/پیوستگی و ثبات کارها و سرویس‌ها؛
حذف افرادی با فنون خاص؛
افزایش ثروت هم در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و هم در بلند‌مدت.

ادامۀ این مقاله را اینجا بخوانید:
https://goo.gl/kGvRg5
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded