Profile cover photo
Profile photo
Jiri Krakora
78 followers -
Stručný popis mé osoby
Stručný popis mé osoby

78 followers
About
Posts

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Šikland 2014
101 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Pelhřimov 2014
63 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
Smutné, ale pravdivé.
Zkušenost s českým školstvím, nebo abych moc nezobecňoval, s jednou učitelkou, po dvou měsících poté, co se z dcerky stal prvňák.

Nečekal jsem zázraky, ale přeci jen mě některé věci udivují.

Poslední rok a půl před nástupem dcerky do školy jsem musel odolat pokušení naučit zvídavou dcerku počítat a číst, protože jsem nechtěl, aby se ve škole první rok nudila.

Bože, to jsem byl naivní.
Nejprve asi 14 dní paní učitelka s dětmi skoro nic nedělala, jen si všichni hráli. Domácí úkoly nebyly žádné, nebo jen malé.
Poté mě překvapilo několik věcí.


Ve škole se dcera učí sčítání do tří, když se jí doma ptáme, jestli to chápe, říká, že moc ne. Pod 10 minutách vysvětlování bez problémů počítá.

To samé se opakuje s odčítáním. Teprve doma chápe, co se po ní chce. A diví se, že je to tak jednoduchý. Mezitím se dovídáme, že ostatní děti, které asi nedoučují rodiče, dostávají první pětky. Do té doby p. učitelka neznámkovala, teď na to jde ostře.

OK, učitelka s žákem si na sebe musí zvyknout, dcerce asi vadí styl výkladu.

Minulý pátek se opakuje stejná situace. Mají doplňovat příklady typu, dcerka neví, co se po ní chce.
3 + _= 4

Za 10 minut, co počítáme "čárky", pochopí, jak to funguje, sama si příklad převede na 4-3.

Do školy jsme kupovali počítadlo, prý ho ještě nepoužili. Myslel jsem si, že hlavní je, aby dítě u sčítání a odčítání pochopilo pojem "množství", a že první stupeň učitelství je zaměřen na pedagogické triky při výuce malých nevzdělanců. Hmmm.


Protože paní učitelka po relaxaci na začátku roku asi nestíhá, stoupá denní dávka domácích úkolů, aby si rodiče také užili. Dnes, před podzimními prázdninami, dcera přinesla 10(slovy deset!) úkolů. Když děláme domácí úkol, tak zjišťuju, že domácí úkol je složen z úloh, které se měly vyřešit před tím, než se dostanou k dalším úlohám, které již děti probraly s učitelkou ve škole.
Jinými slovy - mám dojem, že škola stejně převádí alibisticky odpovědnost za výuku na rodiče a lituju jen děti, kterým se rodiče nevěnují. Škola tady nesrovnává životní šance, pouze dovolí, aby rozdíly mezi dětmi rychle vynikly, pokud se jim dostatečně nevěnují rodiče.
Nebaví, takhle mě to fakt nebaví.:(
Add a comment...

Post has attachment
Lucka: Best off
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Muhehe,... ČD odmítají poskytnout Regiojetu své přísně tajné firemní nou hau, konkrétně jak umýt lokomotivu. Těžko se tomu můžeme divit, protože to sami nevědí. Umytou lokomotivu tu prý naposledy viděli na konci války.
Add a comment...

Post has shared content

Post has attachment
Národní tragedie jsou v této zemi tři. Když nejsme „mestřeeee“, když umře hokejista, a když všude dojde pivo. K tomu třetímu naštěstí zatím nedošlo. Nedokážu si představit, kam by se všechny ty svíčky za mrtvé pivo vešly. :-D
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Jak to vidím z hlediska výrokové logiky, tento článek říká v podstatě něco takového:
"Řekové nejsou nemakačenka, že by nechtěli makat vůbec. Jen nechtějí makat moc, proto hromadně plní státní správu - tedy společenství lidí, kteří svou mizerně odváděnou prací nevytvářejí pro společnost žádné hodnoty, naopak, hodnoty pouze spotřebovávají a jsou pro zbytek společnosti jen přítěží."
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded