Profile cover photo
Profile photo
Transparency International Česká republika
64 followers -
Nejnovější zprávy ze světa Transparency International.
Nejnovější zprávy ze světa Transparency International.

64 followers
About
Posts

Post has attachment
Členové Evropského parlamentu si od svého zvolení v roce 2014 přišli díky vedlejším příjmům minimálně na 18 milionů EUR (v přepočtu asi 450 milionů Kč), maximální odhady však hovoří až o 41 milionech EUR. Vyplývá to z aktuální analýzy Transparency International EU (TI EU), podle které si až 104 evropských poslanců za poslední čtyři roky přivydělalo ke svému poslaneckému platu přes 100 tisíc EUR. Činnost poslanců Evropského parlamentu je přitom zaměstnáním na plný úvazek.
Add a comment...

Post has attachment
„Z výše uvedených důvodů proto Ministerstvo financí navrhlo zaujmout k otázce zveřejňování vybraných daňových informací neutrální postoj. Rámcová pozice ČR mne tudíž nepředurčuje k aktivnímu převzetí Vámi zmiňované iniciativy,“ vzkazuje TI ministryně financí Alena Schillerová.
Add a comment...

Post has attachment
"Poznal jsem v životě dva občanské aktivisty, kteří pro mě představují definiční naplnění toho, kým aktivista má být. Jednoho z nich jsem poznal v Myanmaru, díky práci naší pobočky, leč in absentia...," píše v blogu náš projektový koordinátor Ondřej Cakl.
Add a comment...

Post has attachment
Infografiky, fotky, shrnutí, konkrétní tváře, čísla. Jak jsme financovaní, čemu se věnujeme a jaké změny prosazujeme? Naše výroční zpráva za rok 2017 poskytuje odpověď na většinu otázek, které by vás mohly v souvislosti s korupcí v České republice zajímat.
Add a comment...

Post has attachment
„Díky slovenskému registru partnerů veřejného sektoru jsme přinesli důkaz, že Andrej Babiš Agrofert stále ovládá a je jeho skutečným majitelem. Dosud tady byly jen spekulace, že má ve společnosti fakticky zásadní, byť neformální vliv. My přinášíme důkaz, že jeho vliv je i formální, že se ho nikdy reálně nezbavil,“ říká David Ondráčka, ředitel TI ČR.
Add a comment...

Post has attachment
„Pokud je to vše pravda, bude důležité požadovat vysvětlení nejen od ministerstva školství, ale i od olympijského výboru, z jakého titulu a za jaké finance bylo cestování úředníkům umožněno,“ míní právnička TI Apolena Ondráčková. #korupcniviceboj
Add a comment...

Post has attachment
Česká pobočka Transparency International zveřejnila, že premiér Andrej Babiš nadále ovládá holding Agrofert, protože ve slovenském registru je veden jako jeden z konečných uživatelů výhod činnosti Agrofertu. A konečný uživatel je ten, kdo ovládá nebo kontroluje činnost právnické osoby a v jehož prospěch podniká. „Pokud trvá na tom, že svěřenské fondy neovládá, měl by přijít s důkazem, třeba s nějakými interními dokumenty fondů, které to potvrzují,“ říká český šéf Transparency International David Ondráčka.
Add a comment...

Post has attachment
„Nikdo přece nemůže od starostů čekat, že budou investigativci, kteří budou v obchodním rejstříku na Kypru hledat vlastnické vazby dané firmy,“ řekl na Fóru Hospodářských novin David Ondračka, ředitel české pobočky nevládní organizace Transparency International.
Add a comment...

Post has attachment
Na možné manipulace s přidělováním sportovních dotací v Praze loni upozornil informátor přímo z magistrátu. Obrátil se na organizaci Transparency International, které poskytl klíčové důkazy: dvě tajné nahrávky a tabulky s označenými předem vybranými projekty, mezi něž se stamiliony údajně dělily. Zástupci Transparency podali trestní oznámení. Jestli na jeho základě v úterý policie na pražském magistrátu zasahovala, však není jasné. #korupcniviceboj
Add a comment...

Post has attachment
Přinášíme odpověď TI adresovanou předsedovi vlády Andreji Babišovi a společnosti Agrofert, a.s. na jejich prohlášení k naší tiskové zprávě z dnešního rána.

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded