Profile cover photo
Profile photo
Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви
10 followers
10 followers
About
Posts

Post has attachment
Сьогодні, 15 червня 207 р.Б., на Єпархіальних зборах Тернопільської єпархії УАПЦ Високопреосвященнішим Андрієм (Абрамчук), Митрополитом Галицьким, керуючим Івано-Франківською єпархією УАПЦ було зачитано відкритий лист від Блаженнішого Макарія (Малетич), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ до духовенства і вірян Української Автокефальної Православної Церкви.

В листі Блаженніший Макарій повідомив про намір піти у відставку з посади Предстоятеля УАПЦ, якщо духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ не визнає рішення Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 8 червня 2017 р.Б.. Про остаточне рішення Предстоятель УАПЦ повідомить клір і вірян через ЗМІ.

Прес-служба Патріархії УАПЦ

http://patriarchia.org.ua/predstoyatel-uapc-podav-u-vidstavku/
Add a comment...

Post has attachment
7 квітня християни святкують одну з найвеличніших подій – Благовіщення. Саме цього дня архангел Гавриїл провістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.

В цей святковий день від щирого серця бажаємо Вам і Вашим близьким миру, злагоди та здоров’я. Нехай Боже благословення ніколи не покидає українську землю, а високі засади християнської моралі зміцнюють наш дух і додають надії!

http://patriarchia.org.ua/blagovishhennya-presvyatoi-bogorodici/

Add a comment...

Post has attachment
2 квітня 2017 року Божого за ініціативою Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій в Києві відбулася міжконфесійна молитва за мир в Україні. На Софійський площі столиці свої прохання до Бога підносили одразу представники багатьох конфесій України. Так серед єрархів були присутні архиєпископ Святослав (Шевчук) від УГКЦ, єпископ Станіслав Широкорадюк від РКЦ, старший єпископ Михайло Паночко від ЦХВЄ та єпископ Маркос (Оганесян) від Вірменської Апостольської Церкви. Очолював урочистий захід Патріарх Філарет (Денисенко). Від Української Автокефальної Православної Церкви був присутній єпископ Володимир (Черпак). На молитву зібралися численні вірні, серед яких були присутні військовослужбовці та народні депутати.

#Патріархія_УАПЦ #УАПЦ #УАПЦ_Патріархія #Офіційний_сайт_УАПЦ #Молитва_за_мир #Міжконфесійна_молитва

http://patriarchia.org.ua/vidbulas-mizhkonfesijna-molitva-za-mir-v-ukraini/
Add a comment...

Post has attachment
Патріархія УАПЦ: Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій оприлюднили відкрите для підписання звернення із закликом до віруючих до спільної молитви за перемогу і мир.

#Патріархія_УАПЦ #УАПЦ #УАПЦ_Патріархія #Офіційний_сайт_УАПЦ

http://patriarchia.org.ua/vseukrainska-rada-cerkov-zaklikaye-do-molitvi-i-postu-abi-zvilniti-ukrainu-vid-okupantiv/
Add a comment...

Post has attachment
Україні допоможуть в об’єданні церкви. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій І на зустрічі із прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом у Стамбулі.

#Патріархія_УАПЦ #УАПЦ #УАПЦ_Патріархія #Офіційний_сайт_УАПЦ #Варфоломій #православ#україна

http://patriarchia.org.ua/vselenskij-patriarx-pidtrimaye-obyednannya-cerkvi-v-ukraini/
Add a comment...

Post has attachment
Нехай цьогорічне свято пришестя Христа в храм і зустріч Його в цьому храмі наштовхнуть нас до християнських роздумів про Бога і про себе самих, про наше неминуче «нині відпускаєш…», і буде для нас тоді мирною і радісною зустріч з Христом Богом нашим, до якої завжди повинна прагнути християнська душа.

Старий Заповіт зустрічається з новою благодаттю. Зустрічаючи нове, тобто Христа бажаємо Вам, дорогі християни оновлюватися духом розуму вашого, відкладати старе, купувати нове, красиве і вічне. Постійно здійснювати шлях свого поновлення силою Христовою в ім’я Христа і для царства Христового.

http://patriarchia.org.ua/zi-svyatom-stritennya-gospodnogo/

#Патріархія_УАПЦ #УАПЦ #УАПЦ_Патріархія #Православний_календар #Офіційний_сайт_УАПЦ
Add a comment...

Post has attachment
6 лютого – день пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької. Віряни звертаються до святої з молитвами про благословення в майбутніх трудах. Батьки часто моляться святій Ксенії про допомогу у вихованні та навчанні дітей.

Свята блаженна Ксенія народилася в Петербурзі між 1719 і 1730 роками. Про сім’ю її точно не відомо, але в пам’яті століть збереглися відомості про її подвиг в ім’я Спасителя. Після того, як помер коханий чоловік Ксенії – Андрій Федорович, дівчина вирішила присвятити своє життя Богові.

#УАПЦ #Патріархія_УАПЦ #Патріархія_Українська_Автокефальна_Православна_Церква #Православний_календар #Свята_Ксенія

http://patriarchia.org.ua/svyata-blazhenna-kseniya/

Add a comment...

Post has shared content
1 квітня (19 березня за старим стилем) - день пам`яті святих мучеників Хрисанфа і Дарії

Святий Хрисанф походив з язичницької сім'ї; здобув високу освіту. Серед книг йому траплялися такі, в яких язичники міркували про християнство. Але юнак захотів прочитати книги, написані самими християнами. Йому довелося знайти книги Нового Завіту. Священне Писання просвітило душу розумного хлопця. Він знайшов пресвітера Карпофора, який ховався від гонінь, і прийняв від нього Святе Хрещення. Після цього він почав відкрито проповідувати Євангеліє. Батько хлопця всіляко прагнув відвернути сина від християнства і одружив його на красуні Дарії, жриці Афіни Паллади. Проте святий Хрисанф зумів навернути свою дружину до християнства, і молоде подружжя зі спільної згоди вирішило вести невинне життя. Після смерті батька вони почали жити в окремих будинках. Святий Хрисанф зібрав навколо себе кількох навернених до Христа юнаків, а навколо святої Дарії зібралися благочестиві жінки.

Люди поскаржилися єпарху Келеріпу, що святі Хрисанф і Дарія проповідують безшлюбність. Святий Хрисанф був відданий на муки трибунові Клавдію. Проте тортури не змогли похитнути мужність молодого мученика, бо сила Божа допомагала йому. Вражений цим, трибун Клавдій увірував в Христа і прийняв святе Хрещення разом із дружиною Іларією, і з синами Ясоном і Мавром і зі всіма домашніми і воїнами. Коли звістка про це дійшла до імператора Нумеріана (283 - 284), то він наказав всіх їх стратити. Мученик трибун Клавдій був втоплений у морі, а його сини і воїни були обезголовлені. Християни поховали тіла святих мучеників недалеко в печері, і свята Іларія почала постійно ходити туди, щоб молитися. Одного разу її вислідили і привели на муки. Свята попросила дати їй декілька хвилин для молитви, закінчивши яку померла. Служниця поховала святу в печері поряд із синами.

Святу Дарію мучителі віддали в блудилище ( дім розпусти). Але там її охороняв посланий Богом лев. Всіх, хто намагався поганьбити святу, лев валив на землю, але залишав живими. Мучениця проповідувала їм християнство і навертала на шлях спасіння.

Святого Хрисанфа кинули до сморідної ями, куди стікалися всі нечистоти міста. Але йому засяяло Небесне Світло, і замість смороду яма наповнилася пахощами.Тоді імператор Нумеріан звелів віддати святих Хрисанфа і Дарію в руки катів. Після катувань мученики були живими зариті в землю.

В печері, розташованій недалеко від місця страти, почали збиратися християни, вшановуючи день мученицької смерті святих. Вони здійснювали Богослужіння і причащалися Святих Таїн. Дізнавшись про це, язичницькі власті наказали засипати вхід в печеру, заповнену християнами, які прийшли на молитву. Так в муках загинуло безліч християн, з яких двоє відомі за іменами: мученики пресвітер Діодор і диякон Маріан.

‪#‎ЦерковнийКалендар‬ ‪#‎Святі‬ ‪#‎ПравославнийКалендар‬ #Церква
Photo
Add a comment...

Post has shared content
31 березня (18 березня за старим стилем) - день пам’яті Святого Кирила, Архієрископа Єрусалимського.

Святий Кирило був пресвітером єрусалимської церкви і в 350 році був хіротонізований в єпископа. Єрусалим у той час перебував у підпорядкуванні митрополита Кесарійського, що зовсім не влаштовувало святителя Кирила. Тричі його зміщували з ініціативи кесарійського єпископа Акакія, який вимагав від Кирила прийняти аріанство.

З нагоди небесного знамення - видіння Хреста Господнього в небі над Єрусалимом у свято П'ятидесятниці в 351 році Кирило відправив «Послання до благочестивого царя Констанція». Кирило витратив багато сил на умиротворення єрусалимської пастви і боротьбу з єретиками, проти яких підписав засудження на II Вселенському соборі.

Після святителя Кирила Єрусалимського залишилося 18 підготовчих слів перед таїнством Хрещення, які тлумачили значення Символу віри. Крім того, у нього є п'ять слів, де він тлумачить звершення та зміст таїнств хрещення, миропомазання, соборування, євхаристії та інших.

#‎ЦерковнийКалендар‬ ‪#‎Святі‬ ‪#‎ПравославнийКалендар‬
Photo
Add a comment...

Post has shared content
30 березня (17 березня за старим стилем) - день пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого

Преподобний Олексій, чоловік Божий, народився в Римі від знатних і благочестивих батьків. Батько його, Євфиміан, був сенатором. Він відрізнявся душевною добротою, був милосердний до хворих і стражденних, щодня влаштовував у себе вдома три обіди: для сиріт і вдів, для подорожніх і для жебраків. У Євфиміана і дружини його Аглаїди довго не було дітей, і це затьмарювало їхнє щастя. Але благочестива Аглаїда не залишала надії – і почув її Бог, і послав їм сина. Батько назвав немовля Олексієм (у перекладі з грецької «захисник»). Святий Олексій ріс здоровою дитиною, добре і старанно вчився. Коли ж він досяг повноліття, Євфиміан і Аглаїда вирішили його одружити. Вони вибрали для сина дівчину царської крові, дуже красиву і багату. Залишившись після весілля наодинці з молодою дружиною, святий Олексій віддав їй свій золотий перстень і поясну пряжку зі словами: «Збережи це, і нехай буде між тобою і мною Господь, аж поки не обновить нас Своєю благодаттю». Потім він вийшов з шлюбного покою і тієї ж ночі покинув рідну домівку. Сівши на корабель, що відпливав на Схід, юнак прибув до Лаодикії Сирійської. Тут він пристав до погоничів ослів і дістався з ними до міста Едесси, де зберігався Нерукотворний образ Господа, відображений на плащаниці. Роздавши залишки майна, юнак одягнувся в лахміття і став просити милостиню в притворі храму Пресвятої Богородиці. Щонеділі причащався він Святих Христових Таїн. Ночами Олексій не спав і молився. Вживав він тільки хліб і воду.

Тим часом батьки і дружина святого Олексія, зажурені його зникненням, послали слуг своїх на пошуки чоловіка. Були вони і в Едессі, входили в храм Пресвятої Богородиці та подавали милостиню святому, не пізнавши його.

Через деякий час слуги повернулися до Риму, так і не знайшовши святого Олексія. І нікому з рідних не було одкровення про нього. Тоді вони змирилися і, хоча продовжували сумувати й тужити про нього, але поклалися на волю Божу.

Преподобний Олексій провів в Едессі, просячи милостиню в притворі храму Богородиці, сімнадцять років. Сама Пречиста, з’явившись уві сні церковному сторожу, відкрила, що жебрак Олексій є чоловік Божий. Коли ж мешканці Едесси стали вшановувати його, преподобний Алексій таємно втік. Він думав вирушити у м. Тарс (в Малій Азії, батьківщина святого апостола Павла), але корабель, на якому плив преподобний Олексій, в сильну бурю збився з курсу, довго блукав і пристав нарешті до берегів Італії, неподалік від Риму. Святий Олексій, побачивши в цьому промисел Божий, пішов до дому батька свого, бо був упевнений, що його не впізнають. Зустрівши батька свого Євфиміана, він попросив у нього притулку і згадав про кровних його, які перебувають у мандрівці. Той радий був прийняти жебрака, дав йому місце в сінях свого будинку, велів приносити йому їжу з хазяйського столу і приставив слугу для допомоги йому. Решта слуг через заздрощі стали нишком ображати жебрака, але преподобний Олексій прозрів в цьому диявольське напущення і приймав знущання зі смиренням і радістю. Він, як і раніше споживав тільки хліб і воду, а ночами не спав і молився. Так минуло ще сімнадцять років. Коли ж наблизився час кончини його, преподобний Олексій описав усі свої дні, і те таємне, що було відомо батькам, а також слова, сказані дружині в шлюбному покої.

У неділю після Божественної літургії в соборі святого апостола Петра відбулося диво. Від святого престолу зійшов глас згори: «Шукайте Божого чоловіка, щоб він помолився про Рим і про весь народ його». Всі присутні в жахові і захваті упали ниць. У четвер увечері в соборі апостола Петра молили Господа відкрити їм Божу людину – і від престолу знову прозвучало: «У будинку Євфиміана – Божий чоловік, там шукайте». У храмі були присутні римський імператор Гонорій (395-423), а також Папа Римський Інокентій I (402-417). Вони звернулися до Євфиміана, але той нічого не знав. Тоді слуга, приставлений до святого Олексія, розповів Євфиміану про його праведність. Євфиміан поспішив до преподобного Олексія, але вже не застав його в живих. Лик блаженно спочилого святого сяяв світлом неземним. У руці преподобний Олексій тримав міцно затиснутий сувій. Тіло святого з належними почестями перенесли і поклали на ложе. Імператор і Папа Римський стали навколішки, просячи святого розтиснути руку. І святий Олексій виконав їх прохання.

Сувій з життєписом святого був прочитаний читцем храму в ім’я святого апостола Петра. Батько, мати і дружина святого Олексія з плачем припали до тіла святого, вклонилися його чесним останкам. Побачивши такі події, багато хто плакав. Ложе з тілом святого Олексія було поставлено посеред центральної площі. До нього став стікатися народ, щоб очиститися і звільнитися від недуг своїх. Німі починали говорити, сліпці прозрівали, одержимі і душевнохворі видужували. Бачачи таку благодать, імператор Гонорій і Папа Інокентій I самі понесли тіло святого в похоронній процесії. Чесні останки святого Олексія, чоловіка Божого, поховані в храмі в ім’я святого Воніфатія 17 березня 411 року. У 1216 році були віднайдені мощі святого. Житіє його здавна було одним з найулюбленіших на Русі.

‪#‎ЦерковнийКалендар‬ ‪#‎Святі‬ ‪#‎ПравославнийКалендар‬
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded