Profile cover photo
Profile photo
Dariusz Tryfon Warsztat Samochodowy
2 followers -
Dariusz Tryfon - Profesjonalne, bogate doświadczeniem i pasja w szerokopojętej branży motoryzacyjnej. Specjalistyczne wykształcenie kierunkowe, oraz szereg szkoleń i współpraca z korporacjami TAXI procentują dzisiaj wysokimi kwalifikacjami oraz gwarancją odpowiedniej wiedzy w prowadzonym warsztacie.
Dariusz Tryfon - Profesjonalne, bogate doświadczeniem i pasja w szerokopojętej branży motoryzacyjnej. Specjalistyczne wykształcenie kierunkowe, oraz szereg szkoleń i współpraca z korporacjami TAXI procentują dzisiaj wysokimi kwalifikacjami oraz gwarancją odpowiedniej wiedzy w prowadzonym warsztacie.

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Klientom, Dostawcom, Współpracownikom zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, żeby ten szczególny czas przyniósł wiele radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, dużo wiary i miłości.

Dariusz Tryfon https://dariusztryfon.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy należy weryfikować i kontrolować luzy na zaworach ???

Mechanika pojazdowa dzisiaj praktycznie nie wymaga kontroli i regulacji zaworów rozrządu, ponieważ w silnikach fabrycznie montowane są regulatory hydrauliczne, które regulują się samoczynnie. W samochodach starszych rocznikiem - kontrola jest wskazana, przebieg wykonanych kilometrów wpływa na każdy element silnika i procent zużycia części, a zawory odpowiadają i wpływają na wiele parametrów pracy silnika – kompresja jest mniejsza i wpływa bezpośrednio na gorsze osiągi i problemy z rozruchem oraz przegrzewanie i nadpalanie zaworów. Ważne, żeby pamiętać o tym podczas kolejnej wizyty u swojego mechanika i zweryfikować również luzy zaworowe. Mechanika Samochodowa Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/mechanika-samochodowa-ursus/ wykona sprawdzenie i w razie nieszczelności - wyregulowanie luzów zaworowych. Częstotliwość takich kontroli zależy od typu silnika oraz tego czy posiada instalację gazu LPG - Silnik z instalacją LPG, kontrolę należy wykonać w autoryzowanym serwisie instalacji LPG. Samochody europejskich producentów – luzy zaworowe sprawdzamy ok. 50-60 tys. km Samochody japońskich producentów ok. 80 tys. km. Rozregulowane zawory w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń i remontu głowicy silnika. Sprawne auto to bezpieczeństwo na drodze !!!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy i jak wygląda KONTROLA HAMULCÓW BĘBNOWYCH ?

Faktycznego stanu zużywania bębnów i szczęk hamulcowych nie widać niestety gołym okiem, co istotnie odróżnia je od hamulców tarczowych i dlatego sprawdzenie wszystkiego co trzeba wymaga demontażu bębna W trakcie zużywania wytwarza się rant, który pogłębia się systematycznie w zależności od intensywności naszego hamowania i stopniowo zaczyna zahaczać o szczęki – jest to spotykane w przypadku przekroczenia zużycia i nie pozwala na standardowy demontaż bębna a przy wysokim stopniu jego zużycia może to być pracochłonna operacja. Kontrolę oraz naprawę hamulców bębnowych wykonuje Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/kontakt/ , dlatego jeżeli chcesz mieć pewność o swoje bezpieczeństwo na drodze umów się na kontrolę. Przeciętne szczęki zużywają się powoli , natomiast przebieg wskazany to co około 50 tys. Pamiętajmy, że zużyte hamulce to zagrożenie życia kierowcy - wydłużają drogę hamowania o kilka metrów, Sprawne hamulce w każdym aucie to podstawa i obowiązek na drodze !!!

Photo
Add a comment...

Post has shared content
Wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia i realizacji planów w nadchodzącym Nowym Roku 2018.
Z okazji końca roku chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim oraz złożyć naszym klientom, kontrahentom, współpracownikom moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2018. Dariusz Tryfon.

Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z okazji końca roku chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim oraz złożyć naszym klientom, kontrahentom, współpracownikom moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2018. Dariusz Tryfon.

Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jakie najczęstsze przyczyny powodują szybki spadek ciśnienia i ubytek oleju w silniku twojego auta ???

Systematycznie ze wzrostem przejechanych kilometrów, stopniowo zwiększa się zużycie i utrata oleju - co jest zjawiskiem normalnym w eksploatacji każdego silnika i dlatego tak ważne jest systematyczne sprawdzanie jego poziomu na bagnecie pomiarowym, który zazwyczaj jest zlokalizowany w łatwo dostępnym miejscu w komorze silnika. Producenci samochodów podają w instrukcjach informacje i dane dotyczące pobierania oleju. Naturalne czynniki wpływające i powodujące większe zużycie to większa eksploatacja auta spowodowana zmianą stylu jazdy na np. bardziej sportowy oraz stary niewymieniany od dawna olej. Natomiast w sytuacji, kiedy pojazd zaczyna pobierać więcej niż 0,25 l. na 1000 km, to jest już jasny sygnał, że problem zwiększonego zużycia oleju jest poważny. W większości przypadków wiąże się to automatycznie z przyspieszoną wizytą w serwisie albo warsztacie samochodowym w celu ustalenia przyczyny nadmiernego brania lub wycieku oleju, dlatego jeżeli zauważyliście Państwo coś niepokojącego, np. czarne plamy oleju na silniku lub wycieki to Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/warsztat-samochodowy-ursus/ wykona profesjonalną diagnozę i konieczne naprawy. Do momentu całkowitego usunięcia usterki nasz pojazd nie może być eksploatowany, ponieważ brak oleju = brak smarowania = większe tarcie i szybkie zużycie elementów co może doprowadzić w ostateczności do zatarcia części i wymiany na nowe. Zadwoń do nas - sprawdzimy prawidłowy stan oleju twojego auta już teraz !!!
Add a comment...

Post has attachment
Jak prawidłowo dbać o sprawny hamulec ręczny ???

Często zapominamy o tym fakcie do momentu w którym jest już zazwyczaj za późno i linka stawia nam opór blokując prawidłowe działanie hamulca ręcznego. Pamiętajmy, że jeżeli linka nie pracuje w kołnierzu to przy zaciąganiu hamulca występujący opór nie tylko informuje o niesprawnym układzie hamulcowym, ale również uniemożliwia prawidłowe działanie i powrót klocków lub szczęk (w hamulcach bębnowych) do pozycji wyjściowej. Efektem długofalowym takiej sytuacji, kiedy bez przerwy działają przyblokowane tylne hamulce, jest o wiele szybsze i nierównomierne ich zużycie oraz stopniowe niszczenie łożysk kół, które od grzania się i ubytków smaru, dostają bez przerwy wysokiej temperatury. Większy opór ruchu to również widoczny wzrost zużycia paliwa, dlatego podczas wizyty w serwisie samochodowym, należy przynajmniej raz do roku zweryfikować czy linka jest nasmarowana i nie zapieka się w pancerzu Standardowo warsztaty i serwisy samochodowe nie sprawdzają stanu linki – najczęściej na prośbę klienta już po fakcie. Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/mechanika-samochodowa-ursus/ oferuje profesjonalną i rzetelną diagnozę stanu technicznego hamulca ręcznego oraz wymianę w razie potrzeby. Dobra profilaktyka, żeby przez cały rok nie było z nim problemów to po każdym zakończeniu jazdy zaciągnąć hamulec ręczny – linka pracuje i nie ma okazji, żeby się zapiec na sztywno. Zadzwoń i umów się na wizytę !!!
Add a comment...

Post has shared content
Pamiętaj o systematycznej kontroli geometrii zawieszenia i ustawienia kół !!!

Tylko prawidłowa geometrii kół jest gwarancją bezpieczeństwa podczas jazdy na drodze dla ciebie oraz innych użytkowników. Jeżeli szukacie Państwo sprawdzonego warsztatu samochodowego to Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/ oferuje geometrię kół przy użyciu profesjonalnego sprzętu pomiarowego, z zaawansowaną technologię trójwymiarowego obrazowania.

Zapraszamy do kontaktu z nami.
Dariusz Tyfon Mechanik Samochodowy
Po czym poznać, że już czas wykonać kontrolę regulacji geometrii zawieszenia i prawidłowe ustawienie zbieżności kół pojazdu ???

Regularna kontrola geometri zawiesenia oraz zbieżności kól zapobiega wielu poważnym konsekwencjom na drodze oraz znacząco obniża koszty eksploatacji. Wskazana zawsze przy wymianie opon, oraz w każdej sytuacji, kiedy wtedy dojść do uszkodzenia opony na drodze, np. dziura w jezdni, krawężniki. Weryfikowane są wtedy końcówki drążka kierowniczego i inne elementy zawieszenia przez mechanika i na tej podstawie ustalane jest czy geometrię należy wykonać lub ustawić zbieżność. Wymiana elementów zawieszenia np. wahacza również powinna zakończyć się badaniem geometrii zawieszenia. Kontrola zawieszenie polega na sprawdzeniu ewentualnych luzów. Prawidłowa geometria zawieszenia oraz ustawienie zbieżności kół wymaga specjalistycznych urządzeń do wykonania dokładnych pomiarów i które oferuje Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus https://dariusztryfon.pl/geometria-kol-ursus/ Negatywne i bardzo niebezpieczne skutki nieprawidłowej geometrii kół każdy kierowca odczuje i rozpozna bez większego problem, np. ściąganie samochodu na bok podczas jazdy prosto.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Po czym poznać, że już czas wykonać kontrolę regulacji geometrii zawieszenia i prawidłowe ustawienie zbieżności kół pojazdu ???

Regularna kontrola geometrii zawieszenia oraz zbieżności kół zapobiega wielu poważnym konsekwencjom na drodze oraz znacząco obniża koszty eksploatacji. Wskazana zawsze przy wymianie opon, oraz w każdej sytuacji, kiedy wtedy dojść do uszkodzenia opony na drodze, np. dziura w jezdni, krawężniki. Weryfikowane są wtedy końcówki drążka kierowniczego i inne elementy zawieszenia przez mechanika i na tej podstawie ustalane jest czy geometrię należy wykonać lub np. ustawić zbieżność. Podczas wykonywania geometrii kół sprawdza się prawidłowe ustawienie zbieżności kół, kąt pochylenia kół oraz kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Wymiana elementów zawieszenia lub po naprawie zawieszenia np. wahacza, amortyzatorów również powinna zakończyć się badaniem geometrii zawieszenia. Kontrola zawieszenia polega na sprawdzeniu ewentualnych luzów. Prawidłowa geometria zawieszenia oraz ustawienie zbieżności kół wymaga specjalistycznych urządzeń do wykonania dokładnych pomiarów i które oferuje np. Warsztat Samochodowy Warszawa Ursus co potwierdza jakość usługi https://dariusztryfon.pl/geometria-kol-ursus/ Negatywne i bardzo niebezpieczne skutki nieprawidłowej geometrii kół każdy kierowca odczuje i rozpozna bez większego problemu, np. ściąganie samochodu na bok podczas jazdy prosto - co jest spowodowane na nieprawidłowym kącie pochylenia kół. Nasze auto nie reaguje już tak szybko na ruchy kierownicą tak jak wcześniej i są wyczuwalne luzy. Jazda nie jest już tak stabilna. Nawet lekki zakręt powoduje piszczenie opon, które jeszcze szybciej się zużywają i do tego każda w innym tempie i stopniu ponieważ ich tor jazdy jest różny. Łatwiej wpadniemy w poślizgu na zakręcie - szczególnie na mokrej jezdni.

Nie czekaj i sprawdź ustawienie zbieżności kół swojego auta jeżeli chcesz mieć 100% pewność o bezpieczeństwo w trakcie jazdy !!!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy i jak należy badać zużycie i stan techniczny amortyzatorów ?

Amortyzatory których wydajność jest już tylko na poziomie od 30 do 40% na nierównej drodze wywołują odrywanie się kół od nawierzchni, oraz wpływają niekorzystnie na wiele innych parametrów takich jak np. dłuższa droga hamowania, wyższe prawdopodobieństwo poślizgu jak również intensywniejsza eksploatacja zawieszenia, układu kierowniczego i opon. Jest to dla każdego kierowcy na pewno wyczuwalne podczas kierowania pojazdem – gorsza sprawność amortyzatorów nie jest typową usterką i dlatego często jest pomijana albo nieuwzględniana przy różnych naprawach serwisowych. Jeżeli chcecie mieć Państwo pewność, że amortyzatory waszego samochodu są sprawne to wizyta w warsztacie samochodowym Warszawa Ursus oferuje na miejscu jednocześnie profesjonalne badanie i jeżeli potrzeba wymianę https://dariusztryfon.pl/mechanika-samochodowa-ursus/ Dane producentów samochodów dla nowych fabrycznie amortyzatorów lub oryginalnych zamienników to ok. 100 000 km, natomiast w praktyce można i więcej, zależy to głównie od stylu jazdy i ogólnej eksploatacji pojazdu. Nie oryginalne natomiast po przekroczeniu średnio 30 000 km nadają się już do wymiany.

Nie czekaj i sprawdź w jakim stanie są amortyzatory twojego auta !!!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded