Profile cover photo
Profile photo
T.C. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü
10 followers
10 followers
About
Posts

Post has attachment
WEB Sayfamız, "T.C. İstanbul Üniversitesi Yeni Kurumsal Web Sitesi Projesi" kapsamında, geliştirilen tema ile yeni adresi olan http://jeoloji.muhendislik.istanbul.edu.tr adresinde, her zaman ki gibi en güncel içerikle yayınına devam etmektedir.

Post has attachment
İÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atiye Tuğrul Hocamız, Ulusal Madenlerde Rezerv ve Kaynak Raporlama Komisyonu (UMREK) üyesi olarak atandı.


26 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de UMREK Yönetmeliği yayınlanmış ve 29 Aralık 2017 Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile üye sayısı 2’den 4’e çıkarılmıştı. UMREK üye sayısının toplam 9 olarak belirlenmesinden sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak’ın onayının ardından üye atamaları gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından aday gösterilen İÜ Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü, Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atiye Tuğrul, UMREK Üyesi olarak atandı.
Photo

Post has attachment
100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferanslardan üçüncüsü
Poulos G. Marinos tarafından 06.05.2015 Çarşamba günü bölümümüzde gerçekleştirilmiştir.
Photo
Photo
View album

Post has attachment

Post has attachment
İstanbul Üniversitesinde Jeoloji'nin 100. Yılı Konferansları
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
100. Yılı Konferansları
8 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment
İstanbul Üniversitesi'nde Jeoloji'nin 100. Yılı Eğitim Semineri

Davet:
“İstanbul Üniversite’sinde Jeolojinin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında iki günlük bir Eğitim Semineri düzenlenecektir. Ülkemiz’in Batı Tetis Metalojenik Kuşağı’nda yer alması, bu kuşak boyunca Porfiri Cu-Mo-Au ve Skarn tipte çeşitli yataklar (Sn-W, Fe, Pb-Zn, Cu, vb.) ile Epitermal Au-Ag yataklarının bulunması ve son 20 yıl içerisinde özellikle bu tip yatakların aranması-bulunmasına yönelik ilginin giderek artması nedeniyle “Porfiri, Skarn ve Epitermal Yataklar: Tektonik Ortamları ve Oluşum Süreçleri“ konusu eğitim semineri olarak belirlenmiştir.

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded