Profile cover photo
Profile photo
ZŠ a MŠ Ludgeřovice
41 followers
41 followers
About
Posts

Post has attachment
Dnes 14.3.2018 se žáci osmých ročníků zúčastnili aktivní exkurze v Dolních Vítkovicích v areálu U6.
První skupina si vyzkoušela programování legorobotů. Se zájmem sledovali instruktáž a následně si robota postavili a začali programovat jeho aktivity. Všechny zadané programy žáci zvládli na jedničku a z výsledku byli opravdu nadšeni. Roboti prováděli předem zadané úkony, točili se, couvali, jezdili tam a zpátky - prostě paráda.
Druhá skupina si vyzkoušela LARP (z anglického Live Action Role Play) je druh rolové hry, ve které živí lidé hereckým způsobem ztvárňují činy svých postav. Naši žáci se ocitli ve vesmírné lodi HOLLY, která se měla z mise dostat zpět na Mars. Žáci řešili různé úlohy oprav lodi, bojovali s nestvůrou a celý průběh hry si vlastně vytvářeli svými činy sami. Vyráběli baterii, sháněli prvky periodické soustavy, opravovali štíty atd. a to vše za syčení umělé páry, blikání světel a tmy (špatně se fotilo, navíc kolem lítaly střely zbraní pasažérů lodi). Žáci se do hry krásně vžili a celou situaci porouchané lodi si užili.
Celé dnešní dopoledne bylo pro žáky obrovským zážitkem a již teď by rádi naplánovali pokračování 👍
https://photos.app.goo.gl/AN5OUXHCf9hjmzd52
Add a comment...

Post has attachment
Dnes 18.1.2018 žáci 9. ročníků navštívili Kulturní dům K-Trio v Ostravě, kde probíhala prezentace středních škol a odborných učilišť. Zároveň se dvě šestice deváťáků zúčastnily soutěže ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO. V této soutěži si žáci mohli vyzkoušet jednotlivá prezentovaná povolání (elektrikář, zedník, obkladač, optik,barman, kuchař, dentista, ...) a za společné úsilí v absolvování úkolů byli bodováni. Nevyhráli jsme, přesto si žáci řemesla užili a odnesli si spousty nových zkušeností a zážitků. Fotky z této akce si můžete prohlédnout v odkazu níže.
Add a comment...

Post has attachment
Dne 30.11.2017 proběhl na naší škole každoroční Den otevřených dveří. Rodiče a přátelé školy se mohli podívat do výuky a také si nakoupit nějaké maličkosti z prodejní výstavky výrobků žáků a rodičů. Zpívaly se koledy, probíhala vánoční fyzika, rodiče s dětmi mohli navštívit fotokoutek nebo vánoční kvíz. V podvečer se rozsvítil náš krásný vánoční strom a sníh okolo nám k tomu celému dění vytvořil nádhernou zimní atmosféru.
Add a comment...

Post has attachment
Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
2017 - Olympijský běh
2017 - Olympijský běh
photos.google.com
Add a comment...

Post has attachment
Dne 11.5 se žáci devátého ročníku zúčastnili výukového programu ,,Nenech mozek vychladnout" ve Velkém Světě techniky v Ostravě. S tak složitým orgánem jako je mozek se setkali v rámci hodin přírodopisu, přesto si vyzkoušeli hravou a zábavnou formou jakým způsobem tento orgán funguje v různých situacích a jak se dá jeho kapacita využít. Závěr patřil vlastní výrobě mozku z běžně dostupných potravin jako jsou kukuřičné lupínky, sůl, voda a potravinářské barvivo. Program byl velmi poutavý a tak nenechal ani na okamžik jejich mozkovou činnost vydechnout.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
12.05.17
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Seminář chemie zažil ve středu 10.5 netradiční pojetí výuky. Přenesl se na dvůr císaře Rudolfa II, do období alchymie a v laboratoři Isac ve Velkém Světě techniky v Ostravě zkoumal neznámou látku. Pomocí chemické analýzy se žákům podařilo určit ,,tajemnou substanci". Seminaristé byli nadšeni z výsledku a zjištění, že pracují s běžně používanou kuchyňskou solí. A tak si alespoň na malou chvíli mohli vyzkoušet, jak zajímavý byl život alchymistů.
PhotoPhotoPhotoPhoto
12.05.17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Návštěva Hlučínského gymnázia za účelem rozšíření znalostí a praktických zkušeností v projektu Emise se našim ,,emisařům " moc líbila. Prozkoumali hravou a zábavnou formou oblast chemie, fyziky, logiky a anglického jazyka. V oblasti legislativy se dozvěděli, jak se můžeme chránit, když někdo znečišťuje ovzduší. Už teď se těšíme na další aktivity spojené s projektem Emise a není nám lhostejné ovzduší v našem kraji. Snažíme se vyvíjet aktivity, které víc informují naše okolí o nebezpečnosti škodlivin při spalování různých materiálů.
Add a comment...

Post has attachment
Dnes seminaristé 7.ročníků navštívili důlní prostory v areálu Landek park Hornického muzea s fáráním do dolu v původní těžební kleci. Podívali se na unikátní soubor dýchací techniky a zkušení báňští záchranáři je seznámili s technologiemi a zážitky při záchranných akcích v podzemí. I přes nepřízeň počasí a návrat zimy je exkurze neodradila a velmi se jim líbila.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
19.04.17
9 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded