Profile cover photo
Profile photo
Grzesio Polak
4 followers -
Nierówna walka z naturą
Nierówna walka z naturą

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Trudniej skończyć, niż zacząć

Jako przedstawiciele gatunku wszechczasów - homo sapiens - otrzymaliśmy w prezencie od sił wyższych intelekt, ale jeszcze nie wiemy po co. Na razie panoszymy się po padole ziemskim, jakbyśmy pozjadali wszystkie rozumy, ale wciąż nam jakoś źle, coś nie pasuje, niewiele wychodzi. Ano natura wyposażyła nas w myślenie abstrakcyjne tylko po to, aby poznać tajniki jej roboty - abyśmy mogli kierować własnym przeznaczeniem, abyśmy właśnie odkryli tajemnicę istnienia i stworzenia. To nie żart! Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2017/09/20/trudniej-skonczyc-niz-zaczac/
Photo

Post has attachment
Trudniej skończyć, niż zacząć

Funkcjonujemy w rzeczywistości, w której niespełna 10% z nas osiągnie co nieco, zaś reszta jest skazana na filozoficzne rozmyślania nad sensem życia (o ile nawet na to mamy czas). Istnienie z tak minimalną szansą na względne ukontentowanie woła wręcz o pomstę do nieba - dlaczego?! Dlaczego mam, do diabła, bez przerwy pod górkę, tak ciężko, tak do dupy?! Cóż uczyniłem złego, by mnie molestować - ot, tak dla czystej rozrywki?! Na pewno ten beznadziejny stan rzeczy nie jest prawem natury, a prawem czegoś, co dumnie nazywamy... cywilizacją. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2017/09/20/trudniej-skonczyc-niz-zaczac/
Photo

Post has attachment
#Rodzice traktują czcigodność jako drogowskaz rozwojowy i w ogóle zachęcają pociechy do wszystkiego, czego sami nie praktykowali przesadnie, więc w duchu tolerują występki, gdy wrzeszczą „Dość tego!”. Z drugiej strony trendem stały się częste zmiany, eksperymentowanie, uaktualnienia itd., czyli nawykowe mówienie „Dość!” by udowodnić, że jest się modnie znudzonym. W tym mętliku nieszczerych, zdewaluowanych „Dość!” trudno wyczuć, kiedy dyrektywa "Dość!" może naprawdę zmienić całe życie. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2017/09/02/kiedy-nie-mozna-powiedziec-dosc/ ( #edukacja #szkoła )
Photo

Post has attachment
Jak przekonać #dziecko do poniechania zrobienia czegoś, co (jak wynika z milionów doświadczeń, książek i filmów na YouTubie) wiedzie do konsekwencji przykrych? Syzyfowa robota - wszak wszyscyśmy próbowali wybadać, czy roztropność nie była oby archaicznym zabobonem starych. Nie ma skutecznego lekarstwa na najsmaczniejszą rzecz na świecie, czyli na podejmowanie ryzyka, więc w kwestii wychowania pociech trzeba kombinować jak koń pod górę. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2017/09/02/kiedy-nie-mozna-powiedziec-dosc/ ( #dom #rodzina )
Photo

Post has attachment
Z boku

Człowiek przytłoczony górą problemów, dylematów czy smutków ma parę opcji remedialnych: samouczek, psycholog, wszechpotężna sieć z listami „sposobów na...”. Oczywiście, pierwsza w kolejce stoi INTROspekcja, jako metoda rozgryzienia przyczyn osobistych zgryzot, mąk, ułomności, bezradności itd. poprzez wewnętrzną medytację. Grzesio zaś proponuje nową, szybszą, rewolucyjną, bezpłatną odtrutkę na bolączki egzystencjalne: EKSTRAspekcję. Czytaj tutaj: http://grzesiopolak.com/2017/08/15/z-boku/ ( #psychologia #medytacja )
Photo

Post has attachment
Z boku

Grzesio nagle zauważył, że padół ziemski jest pełen ludzi plotkujących o błędach innych, ale popełniających dokładnie te same błędy, co oplotkowywani. Toż to oszaleć można żyjąc w takim gronie! Od razu przeraził się na myśl, że on też robi dokładnie to, co krytykuje, ale nie zdaje sobie z tego sprawy bowiem ci, którzy go obgadują, naturalnie nie pisną mu słówkiem o jego mankamentach, by nie stracić okazji do dalszego obgadywania! Jak wybrnąć z tego galimatiasu hipokryzji?! Poczytaj tutaj: http://grzesiopolak.com/2017/08/15/z-boku/ ( #życie #społeczeństwo )
Photo

Post has attachment
Zeromowa

Propaganda sukcesu wyszła z mody, wyparta przez zeromowę, czyli paplanie o niczym w taki sposób, aby wzbudzić spokój, zadowolenie, a nawet podziw obywateli. Zeromowa to majstersztyk zakulisowych speców od public relations (pracujących w pocie czoła dla organów władzy), uprawiających sztukę frazeologicznego otumanienia odbiorcy do stanu transu, w którym afirmacje są automatycznie egzekwowane. Warto zdawać sobie sprawę z pandemiczności zeromowy, by zachować resztki jasności umysłu i móc się przygotować nie na zmiany nadchodzące, ale już (cichcem) nadeszłe... Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2017/08/09/zeromowa/ ( #polityka #publicrelations )
Photo

Post has attachment
Rodzina Grzesia do najnormalniejszych nie należała, ale któż tego nie mówi o własnych najbliższych? Nawykiem smyka było tworzenie dziwnych słów bądź nietypowych powiązań frazeologicznych. Kuriozalnie, członkowie familii podchwytywali wyrazy-dziwolągi, które później nieodwracalnie integrowano w życie codzienne. Aczkolwiek komunikowali się po polsku, reszta populacji przestawała ich rozumieć. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2012/10/15/slownik-wyrazow-obcych/ ( #rodzina #dziecko #życie )

Post has attachment
Czy orientacja seksualna jest podyktowana porządkiem genów w helisie DNA, czy może życiowymi doświadczeniami, na przykład ujrzeniem siniaka? Tekst dochodzi także innej tajemnicy, mianowicie zdolności wykorzystania osobistych eksperiencji ku własnej korzyści. Fujara Grzesio, na przykład, zaniedbał oczywistą obserwację, że tłumy waliły za nim na pogrzeby, aczkolwiek on wcale o to nie prosił. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2012/10/16/siniak/ ( #seks #edukacja #rodzina #dziecko )

Post has attachment
Opowieść o pewnym porwaniu... Po przyłapaniu dziecka na wołającym o pomstę do nieba zachowaniu, każdy rodzic powinien przesłuchać winowajcę, aby dowiedzieć się przyczyn motywujących do niby szkodliwego działania, ponieważ często intencje są zgoła nobliwe, a dyskusja ma potencjał odsiania dobra od zła w głowie urwisa. Grzesio zinternalizował różnice pomiędzy szlachetnością a samolubstwem sam - na przykładzie wojen na kanapach oraz porwania. Czytaj dalej: http://grzesiopolak.com/2012/10/21/motywy/ ( #dziecko #rodzina #dom )
Wait while more posts are being loaded