Profile cover photo
Profile photo
Smart Been
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
watch one of our smart greenhouse.
Add a comment...

Post has attachment
گلخانه! جایی زیبا برای استراحت، کسب و کار، تفریح، آرامش و البته خوردن میوه و سبزیجات سالم و اورگانیک. ماهم به کشاورزان گلخانه کمک میکنیم که با استفاده از ابزار ما راحتتر از گلخانه ها استفاده کنند.
Photo
Add a comment...

کشت طالبی در گلخانه
 درجه حرارت:
طالبی به فصل رشد طولانی نیاز دارد. دمای بهینه برای رشد طالبی 21 الی 30 درجه سانتی گراد است است. با حداقل دمای 16 درجه سانتی گراد. دمای خاک باید بین 18 الی 20 دجه ساتی گراد باشد تا بتواند خوب رشد کند.
Add a comment...

Post has attachment
سیستم محافظ برای گلخانه های شما در فصل سرما:
جهت خرید و کست اطلاعات بیشتر به وبسایت http://smartbeen.com مراجعه کنید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
علائم کمبود غذایی در خیار گلخانه ای:
(نیتروژن و علائم کمبود آن در خیار)
این عناصر بیشتر از سایر مواد غذایی در تغذیه گیاه مصرف میشود و مصرف آن بایستی تدریجی باشد این کود از اول نشاء کاری تا پایان دوره زندگی گیاه مصورف میشود.
علائم کمبود نیتروژن در خیار شامل کاهش رشد، زردی و کوچکی برگ ها، کوتاه و ضخیم شدن میوه ها و رنگ میوه سبز کم رنگ و ریزش گل میشود. (علائم کمبود ابتدا در برگ های پیر ظاهر میشود). سپس برگ های پایینی شروع به ریزش میکنند. میوه ها نیز کم رنگ و خمیده شده و انتهای آنها کشیده میشود. البته مصرف اضافی ازت نیز باعث افزایش غلظت نمک های محلول در بستر میشود و نهایتا سبب آسیب رساندن به نوک ریشه های گیاه میگردد. ضمن این که کاهش رشد همراه با برگ های سبز تیره را به همراه خواهد داشت.
http://smartbeen.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آفت عمومی گلخانه - شته ها:
شته ها بدنی نرم و گلابی شکل دارند. معمولا سبز رنگ هستند اما ممکن است صورتی، آبی، قهوه ای، زرد ویا سیاه باشند. شته ها معمولا در قسمت های در حال رشد جدید یا بر روی سطح زیرین برگ ها جوان مسفر میشوند و شیره سلولی گیاه را می مکند و عسلک از خود دفع میکنند. شته ها معمولا حشراتی بدون بال هستند، اما در شرایط مجتمع و کلنی شکل بالدار هم ایجاد می کنند. برای مبارزه با شته ها علاوه بر نصب توری در ورودی گلخانه، نصب کارت های زرد حشره گیری و از بین بردن مورچه ها میتوان از سموم شته کش با دوده کارنس کم استفاده کرد. همچنین دفع علف های هرز گوشتی و آبدار هم موثر است و یا میتوان گیاه خرفه را در گوشه ای از کشت نمود و از آن به عنوان تله استفاده کرد.
http://smartbeen.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آفات گلخانه - مگس سفید:
این مگس شبیه شب پره های کوچک میباشد که در مناطق سردسیر و در فصول سرد در گلخانه فعالیت میکند و در زیر برگ میچسپند. خسارت آنها به صورت سوراخ کردن برگ و مکیدن شیره سلولی گیاه، ایجاد نقاط کلروتیک روی برگ، کاهش رشد گیاه، ایجاد عسلک روی برگ ها و فعالیت قارچ های ساپروفیت روی این عسلک و سیاه شدن برگ ها و انتقال برحی بیماری های ویروسی است. جهت پیشگیری از آن و مبارزه با آنها استفاده از ارقام مقاوم، نصب توری و سموم حشره کش مناسب که دوره کارنس مناسبی داشته باشد پیشنهاد میشود.

http://smartbeen.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آموزش تکثیر توت فرنگی:
روش های تکثیر توت فرنگی:
به طور کلی توت فرنگی به دو روش جنسی و غیر جنسی ازدیاد مییابد.
الف: ازدیاد به روش جنسی (کشت بذر): این روش مخصوص واریته هایی است که به طور طبیعی تولید ساقه های رونده (استولون) نمی کنند ویا ساقه های رونده کمی داشته و نمی توان آن ها را از طریق استولون تکثیر نمود. همچنین برای به وجود آوردن ارقام جدید (اصلاح نژاد) در گلخانه یا آزمایشگاه میتوان از این روش کثیر با بذر استفاده نمود.
ب: ازدیاد به روش غیر جنسی (رویشی): یکی از ساده ترین روش های ازدیاد توت فرنگی، تقسیم بوته است. در این روش بوته های قوی که خوب رشد کرده باشد را انتخاب نموده و پس از خارج کردن بوته مادری از خاک، آن به چند بوته کوچک تر که هر کدام دارای مقداری ریشه های اصلی و فرعی باشند، تقسیم کرده و آنها را در محل اصلی کشت می نمایند.
Photo
Add a comment...

اسمارت بین چیست؟
اسمارت بین سیستم هوشمند برای نگهداری از گلخانه هاست. این سیستم میتواند تمامی داده های محیط گلخانه مانند دما، رطوبت، میزان منوکسید هوا، نور محیط و فشار هوا و موارد دیگر را از طریق اینترنت برای کشاورز ارسال میکند، همچنین از دیگر قابلیت های این سیستم جلوگیری از خرابی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، مدیریت سیستم های آبیاری و سم پاشی، کنترل روشنایی گلخانه، همچنین امکان تشخیص نشت گاز های آلاینده در گلخانه را دارد، این سیستم پس از تشخیص خطا های گلخانه به صورت خودکار سعی میکند وضعیت گلخانه را کنترل کند. به عنوان مثال چنانچه سیستم گرمایشی گلخانه از کاربیفتد و دما گلخانه کاهش یاد، سیستم اسمارت بین در قدم اول سیستم های جایگزین را فعال میکند ویا عمواملی که باعث کاهش دما میشود را غیر فعال میکند، مواردی مانند فن، پد و پنجره ها، چنانچه دما همچنان روبه کاهش بود سیستم ابتدا به صاحب گلخانه اطلاع میدهد، سپس به تعمیر کاران مربوطه را مطلع میسازد.
سیستم کنترل از طریق اینترنت، پیام کوتاه، برنامه موبایل و کامپیوتر این سیستم باعث شده که کشاورزان حتی زمانی که خارج از محیط گلخانه هستند به راحتی از تمامی نیاز های گلخانه مطلع شود.
از دیگر مزایای این سیستم استفاده بیسار راحت آن میباشد. برای کنترل یک گلخانه اسمارت بین یک پردازشگر 7 اینچی لمسی در نظر گرفته که با محیط صنعتی گلخانه کاملا سازگار است. با استفاده از این سیستم به راحتی و با لمس چند دکمه تمام نیاز های گلخانه بررسی میشود، همچنین کشاورز با یک نگاه ساده میتواند از وضعیت فعلی گلخانه خود مطلع شود و در صورت نیاز تغییرات را اعمال کند.
همچنین به خاطر طراحی منحصر به فرد این سیستم باعث شده که برای هوشمند سازی گلخانه ها نیازی به تغییر سیم کشی ها، لوله های آب، ویا بسیاری موارد دیگر گلخانه سنتی را هوشمند شود. این کار علاوه بر افزایش بازدهی گلخانه در هزینه های دیگر ماندد تغیرات زیرساخت ها، سیم کشی و هزینه های جاری گلخانه صرفه جویی شود.
از دیگر قابلیت های این سیستم امکان برنامه ریزی گلخانه از راه دور میباشد، بدین ترتیب که اگر کشاورز حتی خارج از کشور نیز باشد میتواند به صورت مکانیزه گلخانه خود را آماده کند و کشت محصولات را شروع کند، علاوه بر آن بدلیل استفاده از سیستم های مکانیزه هزینه کارگران نیز کاهش مییابد و این سیستم باعث صرفه جویی در هزینه های جاری یک کشاورز میشود.
Add a comment...

Post has attachment
سیستم آبیاری گیاهان خانگی
همه گل و گیاه را دوست دارند و حتی خیلی ها به آن نیاز دارند تا خستگی یک روز کاری در زندگی شهری را با وارد شدن به یک خانه ای سر سبز فراموش کنند. ولی نگهداری از گیاهان قدری زمان گیر است و بسیاری از افراد بعد از خریدن آنها از خشک شدن آنها ناراحت میشوند... اما ما یک سیستمی را طراحی کرده ایم که به راحتی این مشکل را حل میکند.
این دستگاه چگونه کار میکند؟
درواقع فقط کافی است که یک بار به گیاه خودتان آب بدهید و بعد از آن سنسور اسمارت بین را داخل خاک گلدان قرار دهید، پس از آن هرفقط گیاهتان خشک شد به طور خودکار سیستم آبیاری فعال خواهد شد و شما همیشه یک فضای سبز در خانه خواهید داشت.

کسب اطلاعات بیشتر: http://smartbeen.com/blog-post.php?id=86
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded