Profile cover photo
Profile photo
مهدی پیچک؛ پیچک سر به هوا
3,068 followers
3,068 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

ملت زاییدن‌شونو هم رُند می‌کنن!!! ام‌روز پنجِ پنجِ نود و پنجه. و یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های مملکت، اتاق‌های زایمانه.
Add a comment...

Post has shared content

بازگشت فانتومی که به عربستان پناهنده شد!

سرگرد عربستانی برای عرض‌اندام به یکباره جنگنده اف-۱۵ خود را به طرز خطرناکی نزدیک آب آورد و به انگلیسی گفت: «این توانایی خلبانان نیروی هوایی سلطنتی سعودی‌ست.» خلبان امریکایی هم که پشت سرمان و روی ما قفل کرده بود با خنده روی رادیو آمد و تصدیق کرد. @havanavardi

به طالب‌مهر گفتم جوابشو بدیم. گفت اگه ندیم برمی‌گرده ظهران می‌گه نفس خلبانای ایرانی رو گرفتیم. جمله‌اش که تمام شد اف-۴ به آن عظمت را بُرد زیر بال جنگندهٔ سعودی و به کف آب چسباند. آنقدر پایین که احساس کردم اگر دستم را دراز کنم به سطح آب می‌خورد. @havanavardi

خلبان سعودی وقتی فهمید ما جنگنده را پایین‌تر از او و به کف آب چسبانده‌ایم در کسری از ثانیه ارتفاع گرفت. طالب‌مهر به انگلیسی خطاب به خلبان سعودی گفت: «این هم توانایی خلبانان نیروی هوایی ایران!» با رسیدن به نقطه‌ای که باید از هم جدا می‌شدیم طالب‌مهر دوباره خطاب به همتای سعودی‌اش گفت انشاالله یک روز در بال هم اسراییل را بمباران کنیم! خلبان سعودی بدون پاسخ به سمت عربستان تغییر مسیر داد و برگشت. @havanavardi

پی‌نوشت: بهمن‌ماه ۱۳۶۰ یک فروند فانتوم از پایگاه بوشهر به عربستان پناهنده شد. ایران بعد از رایزنی‌های دیپلماتیک با اعزام دو خلبان به عربستان، این فانتوم را پس گرفت. این اف-۴ در مسیر بازگشت به ایران از طریق خلیج‌فارس توسط دو فروند اف-۱۵ مسلح سعودی و امریکایی تا حریم هوایی ایران مشایعت شد.
telegram.me/havanavardi
Add a comment...

Post has shared content
عشق که باشد؛ آبریز یخچال منزل ات هم میشود سقاخانه ی ارباب
Photo
Add a comment...

Post has shared content
اگه بگن خلبان‌ش زنه باور می‌کنم. روحیهٔ زنانه از نقش و نگار بدنه‌ش می‌باره.
Add a comment...

Post has shared content
یه سری واژه‌ها هست که اصن تو قاموس و ادبیاتِ اصلاح‌طلبای ایران استفاده نمی‌شه. شما تصور کن یه اصلاح‌طلب بگه تو فلان مسأله باید جهادی عمل کنیم. شنیدنِ هم‌چه عبارتی از هم‌چو دهان و کلامی، غریب و نامأنوس به‌نظر می‌آد. اصن اصلاح‌طلبا این‌جوری حرف نمی‌زدن. ببین حالا چه فشاری‌یه که ادبیات‌شون مغیّر شده. مثلاً یه اصلاح‌طلبِ عضوِ بنیادِ باران می‌گه دولت باید تو مواجهه با این مسأله به‌صورتِ جهادی عمل کنه. کدوم مسأله؟ فیش‌های نجومی!
...می‌خند؟!
عبدالله ناصری از چهره‌های اصلاح‌طلب ایران و عضو بنیاد باران می‌گوید که مخالفان دولت حسن روحانی از طریق دستگاه‌های حراستی به حدود سه هزار فیش حقوقی کارمندان دولت دست پیدا کرده‌اند که آنها را تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به مرور منتشر می‌کنند.

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه وقایع اتفاقیه که روز چهارشنبه ۹ تیر منتشر شده است گفت: «[مخالفان دولت] مدت‌هاست که به این فیش‌ها دست پیدا کرده‌اند و تعداد آن‌ها نیز زیاد است... حدود سه هزار فیش. این برنامه را برای زمین‌گیرکردن دولت دنبال می‌کنند... از طریق دستگاه‌های حراستی همه این فیش‌ها را گرفته‌اند و آنها را به مرور منتشر می‌کنند تا زمان انتخابات بهره‌برداری لازم را داشته باشند».

افشای فیش‌های حقوقی برخی مدیران در هفته‌ها و روزهای اخیر به چالشی جدی برای دولت ایران تبدیل شده است تا جایی که به برکناری مدیرعامل بانک رفاه کارگران و «استرداد۲۴۰ میلیون تومان» از حقوق و مزایای او به خزانه دولت منجر شده است. با این حال فشار بر دولت در رابطه با حقوق و مزایای دیگر مدیران همچنان دارد از جمله دریافتی‌های رییس صندوق توسعه ملی. پیش از آن نیز افشای حقوق برخی مدیران بیمه مرکزی ایران به استعفای رییس آن منجر شده بود.

اما عبدالله ناصری این واکنش‌ها را ناکافی می‌داند و به انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی در این باره پرداخته است.

به گفته او، عملکرد دولت در رابطه با افشای فیش‌های حقوقی مدیران «بسیار ضعیف بوده» و «خیلی عادی با آن برخورد کرده» در حالی که این ماجرا «یک بمب بوده» و «جا داشت که دولت بخشی از دولتمردان خود را مامور ویژه رسیدگی به آن کار کند و مسئولیت را به صورت جهادی پیش ببرد».

از سوی دیگر، حزب اصلاح‌طلب «ندای ایرانیان» نیز با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به حسن روحانی هشدار داده که این مسئله نباید مشمول مرور زمان بشود و از این رو دولت باید به «اقدامی جدی و قاطع در سریع‌ترین زمان ممکن» دست بزند.

این حزب با استناد به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از دولت خواسته که «برای افزایش شفافیت و روشن شدن ذهن مردم، ظرف ده روز از انتشار این درخواست، تمام حقوق، مزایا و پاداش‌های دریافت شده سالانه توسط مسئولان ارشد دولت در ده سال گذشته را به صورت مشخص اعلام کند».

حزب ندای ایرانیان همچنین پیشنهاد راه‌اندازی سامانه‌ای داده تا «از این پس، مبلغ دریافتی تمام وزیران، معاونان، مدیران کل و مقامات همتراز شامل حقوق، مزایا و پاداش‌ها به صورت سالانه برای اطلاع عموم مردم منتشر شود».

در دنباله افشاگری‌ها پیرامون دریافتی‌های مدیران در ایران، وبسایت خبری «افکار نیوز» حقوق مرتضی شهیدزاده مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک کشاورزی را منتشر کرده که نشان می‌دهد جمع کل حقوق و فوق‌العاده وی در فروردین ماه بالغ بر ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

این وبسایت البته عنوان می‌کند که حقوق آقای شهیدزاده «به نسبت حقوق‌های دریافتی برخی مدیران همتراز کمتر است».

با این حال غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های اصول‌گرا تاکید دارد که طبق قانون مدیریت خدمات کشوری «سقف دریافتی‌ها باید هفت برابر کف باشد».

به گفته وی، هدف مهم این قانون که در مجلس هفتم به تصویب رسید، ساماندهی دریافتی‌های کارکنان دولت بود که سقف دریافتی‌ها را هفت برابر معین می‌کرد، اما حال عده‌ای «به دنبال کنار زدن این قانون هستند که به صورت لایحه از طرف دولت داده شده و به تصویب رسیده است».

پیش از این محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران نیز حقوق و مزایای بالای برخی از مدیران را غیرقابل پذیرش دانسته و از «مسئولان بالای نظام» خواسته بود که از مردم عذرخواهی کنند.
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
‏تصویر منتشر نشده ای از امیر نوری در کنار سردار شهید حسن باقری و سرلشگر محمد باقری. سال 1360
Photo
Add a comment...

Post has attachment
یه کانالِ جمع‌ و جور، ساده و مادرانه دربارهٔ کودکان:
@jom_jomak
http://telegram.me/jom_jomak

تو معرفی‌ش نوشته:
" بچه‌ها به قصه‌ی خوب، بازی‌‌های شاد و شعرهای قشنگ، مثل نانِ شب محتاج‌اند ...
ارسالِ یادداشت، شعر، قصه، عکس، کلیپ و گیفِ مرتبط از طریقِ لینک iranshahi_az@
و معرفی‌ِ کتاب، بازی، نکات تربیتی و رویداد فرهنگی هنری و .. از طریق این یکی لینکSomayeLiaqat@ "


این نوشته رو هم ببینید:
http://atashshekan.persianblog.ir/post/1070/
Photo
Add a comment...

Post has shared content
به‌به چه مجسمهٔ بانمکی.
Whale's Dream - Cha Kyung-jin (Sculptor)
Photo
Add a comment...

Post has shared content
با این تیترها و صفحهٔ‌یک‌ها که وطنِ امروز می‌زنه، گاهی آدم احساس می‌کنه اپوزوسیون‌بازی هم حال می‌ده‌ها.
Add a comment...

Post has shared content
خوابیده رو پای مامانش میگه رحمت، رحمت...

پ ن: یکی از لالای هاش علی ای همای رحمت هست

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded