Profile cover photo
Profile photo
Anivet. Przychodnia weterynaryjna. Demicki P., lek. wet. Spec. chorób psów i kotów
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Jeśli twój kot przebywa wyłącznie w domu, nie musisz szczepić go w tak dużym stopniu jak kota, który wychodzi na zewnątrz. Niektóre szczepionki chronią przed chorobami, na które bardziej narażone są koty wychodzące, dlatego w przypadku kotów domowych można je pominąć. Szczepienia należy również unikać, gdy kot ma alergię na środki farmakologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Może wydaje ci się, że kot trzymany w domu nie jest narażony na choroby i infekcje. Nie jest to jednak do końca prawdą. Niektóre groźne choroby zwierzęce rozprzestrzeniają się drogą kropelkową i kot może się nimi zarazić nawet siedząc przy otwartym oknie. Co więcej, może się zdarzyć, że kot będzie miał styczność z innymi kotami, co zwiększa ryzyko infekcji. Nawet gdy zabierasz kota do weterynarza, narażasz go na zachorowanie. Podstawowy zestaw szczepień jest również koniecznością w przypadku kociąt, które są na choroby szczególnie podatne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dotyczące naszych możliwości zabiegowych, techniki ich wykonywania, ceny, wskazań do zabiegu lub jakiekolwiek inne pytania najlepiej umówić swoje zwierzę na konsulatacje za pośrednictwem recepcji. Zapraszamy do zapoznania się informacjami kontaktowymi: http://weterynarz-torun.com.pl/kontakt/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W naszej klinice wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgicznych tkanek miękkich. Poczynając od prostych, standardowych zabiegów jak kastracja, sterylizacja, poprzez zabiegi ratujące życie jak repozycja skrętu żołądka, usunięcie ropomacicza, cesarskie cięcie, enterectomia z usunięciem ciała obcego, splenectomia, szycie pęcherza moczowego, aż po takie jak wyszycie cewki moczowej, zabiegi w obrębie klatki piersiowej, plastyka skóry, korekcja skrzydełek nosowych czy zabiegi w obrębie jamy ustnej i gardła, np. usunięcie ślinianki, korekcja chrząstek krtaniowych lub skrócenie podniebienia miękkiego. To oczywiście tylko niewielka część wykonywanych przez nas zabiegów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szczepienia to podstawy zabezpieczenia psa przed chorobami, zarówno tymi o łagodniejszym przebiegu, jak i takimi, które trudno jest wyleczyć, regularnie nawracają oraz prowadzą do śmierci zwierzaka. Odpowiednio prowadzony kalendarz szczepień jest na tyle ważny, że nie można go zaniedbywać, szczególnie jeśli chodzi o szczenięta, których odporność jest najmniejsza pomiędzy okresem odsadzenia a ostatnim cyklem szczepień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Psy mają zróżnicowane potrzeby, wynikające m.in. z rasy, rozmiarów, czy też preferowanej aktywności fizycznej. Spełnienie wszystkich wymagań wynikających z charakterystyki psa sprawia, że jest on szczęśliwy i czuje się dobrze u nas w domu. U podstaw dobrostanu każdego zwierzaka leży także dbanie o jego zdrowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnio najmodniejszą rasą psów są mopsy. Zdecydowanie najpoważniejszym problemem zdrowotnym tych maluchów jest nadwaga, która może stanowić zarówno problem sam w sobie, jak i zaostrzać przebieg innych chorób. Przypadłościami typowymi dla rasy są: nawykowe zwichnięcie rzepki, dysplazja stawów biodrowych, dyskopatia oraz choroba Legg-Calve-Perthesa, czyli aseptyczna martwica głowy kości udowej. Krótki nos u psa sprzyja zwężeniu otworów nosowych, co z kolei powoduje trudności w oddychaniu. Mopsy miewają także problemy z oczami, np. wrzody rogówki, zespół suchego oka czy wywiniętą powiekę. Jeżeli zdecydujesz się na mopsa, to pamiętaj aby kontrolować jego zdrowie oraz regularnie badać go u weterynarza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Psy ras dużych często borykają się z problemami związanymi z układem kostnym ze względu na ich wagę powodująca duże obciążenie stawów. Ich waga przyczynia się też do zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia skrętu żołądka. Zdrowie dużych psiaków należy więc kontrolować i regularnie zabierać je na regularne badania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://weterynarz-torun.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dzięki zespołowi, który posiada specjalistyczną wiedzę oraz bogate doświadczenie, jesteśmy w stanie zapewnić obsługę najwyższej jakości. W naszej pracy liczy się dla nas profesjonalizm oraz zapewnienie kompleksowej opieki Waszym podopiecznym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: www.weterynarz-torun.com.pl.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez formularz dostępny na naszej stronie:http://weterynarz-torun.com.pl/kontakt/lub dzwoniąc pod numer 56 621 96 97. Zapraszamy również do zapoznania się z stroną: www.weterynarz-torun.com.pl.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded