Profile cover photo
Profile photo
Işıl İçen
9 followers
9 followers
About
Işıl's posts

Post has attachment

  Her insanın hayatında mucizeler var. Daha doğrusu hayatın akışı içinde fark ettiklerimiz, fark etmediklerimiz, fark edebildiklerimiz veya fark edemediklerimiz...
    Yanından geçiveriyor insanın bir hızlı tren edasında. Sessiz sedasız geliyor zaten.
     Başın önde yola devam ediyorsan, farkına bile varamıyorsun. Belki kafanı kaldırdığında yanındayken farkediyor ve bir ümit elini uzatıyorsun. Onun da seni alma isteği varsa, hafif frene basıyor ve sen kenarından yakalayıveriyorsun mucizeyi.
     Esas olan sonrası işte. Gücün yettiğince yapışmaya çalışıyor ve sürüklenirken ne kadar dayanabileceğine bakıyorsun. Gücünü toparlayıp, bir hamlede atman lazım içine kendini.
     O kadar kolay değil. Nefes istiyor, heyecan istiyor ama en önemlisi "yürek" ve "aşk" istiyor.
     Sürüklenmek yorar insanı. Uçurumun ucundaki kayaya tutunmuş ve yaşamla ölüm arasında hisseder insan. Olmaktır ya da olmamak. Arasının çok sürmeyeceğini anlarsın.
     İnsanın hayatı boyunca yanından çok tren geçmez. Mucizeler güzel ve enderdir zaten.
     Onu farkettiğiniz anda elinizi uzatmaktan çekinmeyin. Yakalayamadınız, üzülmezsiniz en azından. "Niye uzatamadım elimi?" diye bir hayat boyu takmazsınız kafanıza.
     Ona tutunmak bile çok güzel. Varsın nefesiniz yetmesin. Varsın olmakla olmamak arasında seçim yapmak zorunda kalın.
     Hayatınızda size bu seçimi tattıran mucizeye hep minnettar kalacaksınız. Belki eliniz kaydığında ümidinizi yitirmeyip arkasından koşmaya devam edeceksiniz. Tren hızlanmaz ve siz de hız kesmezseniz yakalama umudu bile sizi hayata bağlayacak. Yeter ki ara açılıp o gözden kaybolmasın. Yeter ki önünüze engeller çıkıp sizi yavaşlatmasın. Belki de o yolda koşarken arkadan başka trenler geliyor olacak. Kim bilir...
Wait while more posts are being loaded