Profile cover photo
Profile photo
آی باکلاه
About
آی's posts

Post has shared content
اگر به زبان عربی علاقه دارید
و دوست دارید یاد بگیرید
و تهران هستید
من میتونم با شما مکالمه کار کنم، هم عربیِ فصیح هم لهجه‌ی شامی
هر سوالی دارید همینجا کامنت بذارید یا دایرکت بدید.
.
اگر هم علاقه ندارین میتونید ریشیر کنید به علاقمندان برسه.

Post has shared content
STUNNING! This is one of the most AMAZING photographs of a #totalsolareclipse I've ever seen. This is the work of Miloslav Druckmüller at the arctic eclipse in Svalbard, March 2015. I was at this eclipse and the clarity of the sky, the beautiful corona, the brilliance of the shadow bands on the ice, and the bright aurora marked one of the most remarkable experiences of my life! And you can see a similar sight in the USA this August 21, details at www.GreatAmericanEclipse.com #greatamericaneclipse #solareclipse #arctic #winter #nature

To see more amazing photography by Miloslav and his collaborators, visit http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/eclipse/
Photo

Post has shared content

مقبره همدم الملوک (خواهر امیر کبیر)،اصفهان


Photo

Post has shared content

Post has shared content
به ما که رسید، افسانه‌ها و قصه‌های قدرت‌های خوبِ تو تموم شد. زیر اون همه آوار کسی دست معجزه‌تو نمی‌بینه، معجزه کن.

Post has shared content
This man must be stopped

Trump has said on Twitter that:

the concept of global warming was created by and for the Chinese in order to make US manufacturing non-competitive.

While he later denied saying this, he is now threatening to put Myron Ebell in charge of his Environmental Protection Agency transition team.  "Transition team"?  Yes, apparently Trump wants to weaken or destroy this agency.  And if you don't know Myron Ebell, you'd better learn about him now!

Myron Ebell has said:

I don’t want to say it’s a disaster, but I think it is potentially a disaster for humankind and not necessarily any good for the planet.

What's he talking about?  Global warming?  No, he's talking about the Paris agreement to fight global warming.  He claims global warming is, on the whole, a good thing.  Why?

In fact, there is no question that most people prefer less severe winters.

After running an organization devoted to eliminating protection for endangered species, he switched to heading the Global Warming and International Environmental Policy project at an institute funded by Exxon.  His job was to sow doubt and create confusion about climate change.

But he burst into fame in 2002.  That's when he helped Bush's "council on environmental policy" water down a key report on global warming.  He was caught by Greenpeace, and a scandal erupted.  

He also tried to get the head of the Environmental Protection Agency fired.  Back then it was Christine Todd Whitman.   In a secret memo to Philip Cooney, head of Bush's anti-environmental council, Ebell wrote:

It seems to me that the folks at the EPA are the obvious fall guys, and we would only hope that the fall guy (or gal) should be as high up as possible. I have done several interviews and have stressed that the president needs to get everyone rowing in the same direction. Perhaps tomorrow we will call for [Christine Todd Whitman] to be fired. I know that that doesn't sound like much help, but it seems to me that our only leverage to push you in the right direction is to drive a wedge between the President and those in the Administration who think they are serving the president's best interests by publishing this rubbish.

"This rubbish" was a report put out by the EPA warning people of the dangers of climate change.

So, get ready: this guy will be working full-time to cause trouble!

Here's a good Scientific American article to get you up to speed:

https://www.scientificamerican.com/article/trump-picks-top-climate-skeptic-to-lead-epa-transition/

Here's Myron Ebell on Wikipedia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Myron_Ebell

Here's Myron Ebell rewriting scientific reports:

https://www.theguardian.com/environment/2005/jun/09/science.environment

Myron Ebell saying global warming is, on the whole, a good thing:

http://www.forbes.com/forbes/2006/1225/038.html

Here's Trump's claim that climate change is a notion invented by the Chinese:

http://www.theverge.com/2016/9/26/13067918/donald-trump-presidential-debate-2016-climate-change-hoax

#savetheplanet
Photo

Post has shared content
One Way Ticket | Mono Lake, Lee Vining, California 
Photo

Post has shared content

خسته ام من...


Post has shared content
طوفان شن در حالی هر بار پس از وقوع موجب بسته شدن راه فهرج به زاهدان می‌شود که این بار بعد از طوفان آثار یکی از کهن‌ترین جاده‌های ایران در مجاورت فانوس کویر نمایان شد.
وجود صدها کاروانسرا در استان کرمان نشان می‌دهد که در طول تاریخ این استان یکی از مسیرهای اصلی حمل‌ونقل کالا در ایران‌زمین محسوب می‌شده است، طی سال‌های اخیر ماجراجوها و راه گشایان کویر در سفرهایشان به کویر لوت بارها آثاری از راه‌ها، چاه‌ها و بناهایی در قلب کویر بی‌آب‌وعلف لوت کشف کردند که نشان می‌داد این بیابان نیز جزو مهم‌ترین راه‌های انشعابی از جاده ابریشم بوده است.

آنچه بر اساس کتب تاریخی مسجل است اینکه جاده موسوم به ادویه از استان کرمان می‌گذشته است و تجار هندی از این مسیر، ادویه و به خصوص فلفل را به کشورهای غرب هندوستان منتقل می کردند، این جاده پس از کرمان به سمت یزد، اصفهان و فارس منشعب می‌شده و در واقع هند و پاکستان و چابهار را به سمت مرکز ایران و درنهایت کشورهای اروپایی طی می‌کرده است.

اما آنچه طی روزهای اخیر در شهرستان فهرج روی داد یکی از شگفت‌آورترین داشته‌هایی محسوب می شود که در خصوص جاده ادویه کشف‌شده است.
نچه محققان تا به امروز از این جاده می‌دانستند مسیر جاده‌ای است که در حواشی آن کاروانسراها و بناهای متعددی احداث‌شده است که به‌صورت زنجیره‌ای در استان‌های شرقی به سمت مرکز کشور ادامه یافته‌اند.

هرچند طوفان شن همین دو هفته قبل موجب شد برای ساعت‌های جاده اصلی کرمان به سمت زاهدان بسته شود اما پس از فروکش کردن همین طوفان مردم محلی در اطراف بنای تاریخی موسوم به میل نادری که یکی از دیگر بناهای شگفت‌آور کویر است بقایای جاده‌ای سنگ فرش شده را مشاهده کردند که سر از خاک برآورده است.

جاده‌ای که محققان در بررسی‌های اولیه پس برده‌اند که بقایای جاده ادویه است که در زمان پهلوی سنگ‌فرش شده است و حالا بخش‌های وسیعی از این جاده در دست بررسی قرارگرفته است.

نکته قابل توجه اینکه میل نادری نیز با 900 سال قدمت به عنوان فانوسی بزرگ در قلب کویر بوده است که با سیستمی مانند فانوس دریایی راه را در طوفانهای شن برای کاروانها نمایان می کرده است.

فرماندار فهرج در این خصوص به خبرنگار مهر می‌گوید: دلیل اصلی پیدا شدن بخش‌هایی از این جاده وزش باد شدید در منطقه و عقب راندن هزاران تن شنی بوده است که بر روی این جاده تلنبار شده بود.

قدمت جاده به دوران اشکانیان باز می گردد«

غلامرضا خالقی نسب گفت: عرض این جاده چهارتا پنج‌متر و طول آن تا جایی که در بررسی اولیه دیده می‌شود ۱۰ کیلومتر است که درنهایت به میل نادری ختم می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون کاوش‌ها بر روی این جاده آغازشده است و طبق نظر کارشناسان به‌احتمال‌زیاد این جاده از زمان اشکانیان راه اصلی عبور و مرور کاروان‌ها بوده است و در طول زمان به دلایلی بخش‌هایی از آن سنگ‌فرش شده است.

وی به قدمت بنای میل نادری اشاره کرد و افزود: این بنا با ۹۰۰ سال قدمت، برجی بسیار بزرگ بوده است که مانند فانوس راه را به کاروان‌های گم‌شده در کویر نشان می‌داده است و هم‌اکنون در دست بازسازی است.

جاده ادویه انشعابی از جاده ابریشم است

حمید روحی، معاون میراث فرهنگی کرمان در گفتگو با مهر در خصوص کشفیات صورت گرفته در منطقه گفت: جاده ادویه یکی از انشعابات اصلی جاده ابریشم است که از مرزهای شرقی به سمت کرمان و استانهای مرکزی امتداد داشته است.

وی افزود: چندی قبل پس از اتمام وزش باد بقایای این جاده دیده شده است که هنوز به صورت فنی و دقیق نمی‌توان ابعاد و مسیر جاده را مشخص کرد چون بخشهای زیادی از آن زیر شن است اما عرض جاده بین چهار تا پنج متر است و در خصوص شناسایی و جمع آوری اطلاعات در دست بررسی و مطالعات اولیه در حال انجام است.

روحی گفت: نام این جاده قبلاً در کتاب‌ها آورده شده بود که به آن جاده شاهی هم گفته می‌شود که در ایران چابهار در سیستان بلوچستان را به بم در کرمان و سایر استان‌های کشور متصل می‌کرده است.

وی ادامه داد: جاده در این بخش سنگ‌فرش شده است و سنگ‌های به‌صورت خشک بر روی جاده کوبیده شده‌اند و از این جاده به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های اصلی جاده ابریشم یاد می‌شود که باید به‌صورت دقیق موردمطالعه قرار گیرد.

روحی ادامه داد: بسیاری از راه‌های استان کرمان مانند جاده کرمان به یزد، کرمان به راور و کرمان به سیرجان بر روی جاده‌های قدیمی احداث‌شده‌اند و هم‌اکنون هم در مجاورت جاده‌های فعلی شاهد وجود بناهای قدیمی ازجمله آب‌انبارها، کاروانسراها و بناهای و قلعه‌های متعدد هستیم و به همین دلیل هم طرحی در راستای شناسایی و مطالعه و ثبت ملی این جاده‌ها در دست اقدام داریم.

وی جاده کشف شده را دارای اهمیت بسیار بالا در این طرح دانست و افزود: درواقع این جاده از کهن‌ترین راه‌های کشف‌شده در استان کرمان است که باید مطالعه بیشتری روی آن انجام شود.

وی مجاورت این جاده با میل نادری را دارای اهمیت دانست و افزود: میل نادری بنایی بسیار مرتفع و شاخص در استان کرمان است که در حقیقت نقش راهنما در کویر را بر عهده داشته است و مجاورت جاده ادویه در کنار این بنا نشان می‌دهد عناصر مختلف ساخته‌شده در کویر نقش زنجیره‌ای برای حمل‌ونقل به‌خصوص از مرزهای شرقی به سمت غرب داشته‌اند.

کویر داشته های طبیعی و تاریخی بسیار در خود پنهان کرده است

با توجه به ثبت جهانی کویر و داشته‌های آن در یونسکو که حدود ۱۵ روز قبل انجام شد محمد جهانشاهی، مسئول پایگاه ثبت جهانی کویر لوت نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: باید به این نکته اشاره‌کنیم که جاده کشف‌شده جزئی از جاده ابریشم نیست و اما در کتاب‌های تاریخی به جاده‌ای اشاره‌شده است که تاجران هندی درگذشته برای انتقال ادویه به کشورهای دیگر از آن استفاده می‌کردند و طبق نوشته‌هایی که در دست داریم این جاده از بخش‌های گسترده‌ای از استان کرمان می‌گذشته است و تاجران هندی از آن استفاده می‌کردند و از آن می توان به عنوان یکی از انشعابات جاده ابریشم نام برد.

وی افزود: در ابتدا باید طرح‌های مطالعاتی جاده را انجام دهیم و درنهایت به سمت ثبت ملی پیش برویم و این بنا حتی قابلیت ثبت جهانی نیز دارد هرچند که می‌توان این جاده را هم برای پیوست به پرونده جهانی کویر لوت نیز پیشنهاد دهیم.

مسئول پایگاه ثبت جهانی کویر لوت ادامه داد: در کنار این جاده کاروانسراها و میل نادری هم وجود دارد که کاربردهایی چون اسکان و امنیت و راهنمایی را برای کاروان‌ها داشته‌اند و این مجموعه با کشف این جاده کهن کامل می‌شود.

استان کرمان یکی از کهن‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود که باوجود کاوش‌ها و کشفیات متعددی که در استان کرمان انجام‌شده است اما همچنان گنج‌های سربه‌مهر فراوانی در استان وجود دارد که به مرور زمان چهره خود را نمایان می‌کنند و توجه و مطالعه بر روی این داشته‌های تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بااین‌وجود متأسفانه بسیاری از کشفیات و محوطه‌های تاریخی که در استان وجود دارد بعد از مطالعات اولیه به حال خود رها می‌شوند که با توجه به اهمیتی که جاده و ارتباطات در تاریخ داشته است امیدواریم مبحث مطالعه بر روی این جاده ادویه با جدیدت انجام شود.
Wait while more posts are being loaded