Profile cover photo
Profile photo
مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران
5 followers -
پشتیبانی شبکه , پشتیبانی سرور , خدمات تعمیر و نگهداری شبکه
پشتیبانی شبکه , پشتیبانی سرور , خدمات تعمیر و نگهداری شبکه

5 followers
About
Posts

Post has attachment
پشتیبانی سرور

پشتیبانی سرور SERVER SUPPORT کامیپوتر هائی که وظیفه ارائه سرویسهای مختلف نرم افزاری در شبکه را دارند سرور نامیده میشوند . سرورها معمولاً از کامپیوترهای PC بسیار قدرتمند تر و کارائی بسیار بالاتری دارند چرا که این سرورها قرار است بصورت 24 ساعته روشن بوده و به تعداد زیادی کاربر شبکه سرویس دهی نمایند . معماری سخت افزاری سرور با PC بسیار متفاوت است و همانطور که ذکر شد به لحاظ ماهیت سرویس دهی خود باید از قدرت بالائی برخوردار باشند .

انواع سرور از نظر سخت افزاری و نرم افزاری

سرورها به لحاظ سخت افزاری دارای مدلهای مختلف و از برندهای مختلفی در بازار وجود دارد . اجزای سخت افزاری سرور همانند یک PC می باشد یعنی از قطعاتی مانند RAM- CPU- Power – Case و مانند اینها استفاده شده است . اما چون سرور ماهیت سرویس دهی داشته و فشار بیشتری روی آن وارد می شود لذا قطعات سرور از مدلهای خاصی استفاده شده است تا بتواند عملکرد مناسبی در شبکه داشته باشد .

از نظر سخت افزاری سرورها به دسته هایی مانند Server Tower – Server Rack mount – Server Blade تقسیم بندی میگردند .
سرورها برای راه اندازی از سیستم عامل مخصوص خود نیز استفاده می کنند برای مثال اگر از محصولات شرکت Microsoft  بخواهیم مثال بزنیم این شرکت دارای سیستم عاملهای سرور بسیار خوبی مانند Windows 2012 – Windows 2016 می باشد .

مهمترین موضوع در سرور نوع سرویس است که یک سرور باید در شبکه داخلی و یا در شبکه اینترنت ارائه دهد . در هر سازمان با توجه به نیاز آن سازمان ممکن است سرویسهای مختلفی را روی سرورهای آن راه اندازی کنند . سرویسهایی مانند :

سرور حسابداری و مالیسرور اتوماسیون اداریسرور نرم افزارهای مدیریت تولیدسرور نرم افزارهای MISسرور File Serverسرور ایمیل سرورو صدها سرویس دیگر ...

 

اهمیت سرور در شبکه و سازمان

شما می دانید که در دنیای تجارت امروزی موفقیت شرکتها و کسب و کارها بر پایه میزان دانش و اطلاعات آنها می باشد . امروزه دیگر سایز فیزیکی شرکت ملاکی برای اندازه گیری بزرگی یا کوچکی شرکت نمی باشد . با تکیه بر مباحثی مانند هوش تجاری و کسب و کار الکترونیک و استفاده سازمانها از سیستم های مختلف نقش و اهمیت سرورها در کسب و کارها بسیار نمایان می گردد .
تصور کنید همه داده های شرکت شما و همه سیستمهای اطلاعاتی شما در نهایت باید در فضائی نگهداری شوند که سرور نام دارد . پس در واقع امروز سرورها همان جایگاه گاو صندوق قدیمی کسب و کارها را دارند .
حال به این موضوع می رسیم که برای نگهداری و حفظ این صندوق داده ها و اطلاعات باید چکاری انجام گردد .
 

پشتیبانی و نگهداری سرور

یکی از سرویسهائی که مرکز پشتیبانی انفورماتیک به مشتریان خود ارائه می دهد خدمات پشتیبانی سرور می باشد . در این سرویس طی قراردای که کارفرما با مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران منعقد می نماید وظیفه پشتیبانی و نگهداری سرور و یا تعمیر و نگهداری اتاق سرور بر عهده شرکت پشتیبان گذاشته و شرکت پشتیبان نیز با استفاده از کارشناسان متخصص خود و همچنین استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای مخصوص نگهداری سرور این امور را انجام خواهد داد .
 

قرارداد پشتیبانی سرور شامل چه کارهائی می باشد ؟

برخی از سازمانها برای بخش پشتیبانی سخت افزار و سیستمهای خود دارای نیروی انسانی مقیم بوده و یا ممکن است دارای پیمانکار تعمیر و نگهداری سخت افزار باشند . اما به این جهت که همه امور و خصوصاً کارهای مربوط به سرور ، بانکهای اطلاعاتی و مسائل مهمی از این دست ترجیح می دهند تا بخش سرور خود را بصورت برون سپاری به یک شرکت متخصص پشتیبانی سرور داده تا خیالی آسوده داشته باشند .
پس از انعقاد قرارداد پشتیبانی سرور و با توجه به توافقاتی که قبلاً بعمل خواهد آمد معمولاً کارهای زیر در طی قرارداد تعمیر و نگهداری سرور انجام می گردد .

مشاوره ، طراحی ، نصب و راه اندازی انواع سرورهای مورد نیاز سازمان شماکنترل دوره ای سخت افزار سرورها بصورت انجام بازدید های دوره ایرفع مشکلات سخت افزاری بصورت واکنش سریعانجام فرآیند های PM جهت پیشگیری از بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سروربررسی روزانه و مانیتورینگ سیستم عامل جهت بروز رسانی آن و رفع مشکلات بوجود آمدهامن سازی سرورها و سرویسهای نصب شده روی آنها و انجام تست فوذ امنیتیراه اندازی سیستم بکاپ گیری اتوماتیک با استفاده از تجهیزات ذخیره سازی شبکهبازگردانی اطلاعات از نسخه بکاپ در صورت بروز مشکل و درخواست مدیریتنصبو بروز رسانی آنتی ویروس سرور و اسکن روزانه آن با آنتی ویروس اورجینال سرورمانیتورینگ مداوم سیستم برق رسانی سرور و انجام تعمیرات موردی در صورت بروز خطاپیشگیری از مشکلاتی مانند از بین رفتن اطلاعات با استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای مناسبهماهنگی  با شرکتهای نرم افزاری موجود جهت بهینه سازی سرویس دهی سرورهاپیشگیری از بروز مشکلات بزرگ و خطرات از بین رفتن اطلاعات حیاتی کسب و کار شما

 
انواع قرارداد پشتیبانی سرور

برای انجام خدمات پشتیبانی سرور شما به دو روش می توانید قرارداد تعمیر و نگهداری سرور منعقد نمائید .

در روش اول : 

قرارداد بصورت دوره ای بوده به این صورت که پس از انعقاد قرارداد پشتیبانی سرور کارشناسان ما بصورت دوره ای ماهیانه یک مرتبه( و یا بیشتر با توجه به نیاز کارفرما )  به محل شرکت مراجعه نموده و همه اقداماتی که در بخش چگونگی ارائه خدمات پشتیبانی و نگهداری سرورها توضیح داده شد انجام خواهد داد . در صورتی که در روزهای کاری دگیر نیز مشکلی بوجود آید پس از اطلاع رسانی به مرکز پشتیبانی شبکه ، کارشناسان ما در اسرع وقت به محل کارفرما مراجعه نموده و اقدامات لازم را انجام خواهند داد این نوع حضور مشمول هزینه جداگانه نبوده و در قالب همان قرارداد پشتیبانی و نگهداری سرور می باشد .

در روش دوم : 

قرارداد پشتیبانی سرور  بصورت موردی می باشد . به این صورت که پس از انعقاد قرارداد تعمیر و نگهداری سرور ، کارشناسان ما به محل مراجعه نموده و سرویسهای اولیه را انجام خواهند داد و مشکلات موجود را رفع خاهند نمود . سپس در طی روزهای کاری با استفاده از نرم افزارهای مانیتورینگ بصورت دائمی سرورهای شما را کنترل کرده و درصورت بروز مشکل از راه دور آن را رفع خواهند نمود .
در این روش در صورت نیاز به حضور فیزیکی کارشناس در محل کارفرما هزینه آن بصورت نفر ساعتی محاسبه گردیده و طی فاکتور جداگانه ای به کارفرما ارائه خواهد گردید . البته هزینه مورد نظر نسبت به تعرفه مشتریان عادی بسیار کمتر می باشد .
 
چگونه درخواست ارائه خدمات پشتیبانی سرور نمایم ؟
اگر تمایل به دریافت این نوع از خدمات پشتیبانی و نگهداری سرور  و تجهیزات اتاق سرور خود را دارید می توانید در بخش درخواست پیشنهاد قیمت خدمات پشتیبانی سرور  ، اطلاعات خود را وارد نموده کارشناسان ما بررسی  و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت تا برای ارائه قیمت خدمات و یا بازدید از محل با شما هماهنگ نمایند .

مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران
وظیفه بخش پشتیبانی شبکه این است که با استفاده از فرایندهای خاص و ابزارهای و تکنیکهای تخصصی از بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در همه تجهیزات IT پیشگیری کرده و یا در صورت بروز مشکل در یکی از این سیستمها بتواند در کمترین زمان و با کمترین هزینه اقدام به رفع مشکل نماید . در واقع پشتیبانی شبکه سپر دفاعی کسب و کارها در مقابل خطرات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری مانند ویروس ها ، بد افزارها و سایر موارد می باشد .
iranhelpdesk.com
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
تنوع شرکتهای انفورماتیکی ارائه دهنده خدمات مختلف و تجهیزات سخت افزاری و کمبود تخصص کافی برخی از مدیران کسب و کارها در این زمینه ،کار برای انتخاب بهترین گزینه و یا مناسب ترین گزینه برای انجام یک پروژه IT سخت کرده است . در اینجا لزوم داشتن یک تیم #مشاوره_انفورماتیک با تجربه و متخصص در هر سازمان احساس می گردد . امید است با تکیه بر تخصص ، تجربه ، تعهد #مرکز_پشتیبانی_انفورماتیک_ایران بتوانیم در زمینه #خدمات_مشاوره_IT گامی برای توسعه سازمان شما برداریم .
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پشتیبانی سخت افزار کامپیوتر
#قرارداد_تعمیر_و_نگهداری_سخت افزار به مجموعه فرآیند ها و خدماتی گفته می شود که باعث می شود با استفاده از عملیات پیشگیرانه از خرابی سخت افزار رایانه جلوگیری کند و یا اینکه در صورت بروز مشکل سخت افزاری در یک #کامپیوتر بصورت سریع و در کمترین زمان و با کمترین هزینه اقدام به رفع آن مشکل و بازگردانی رایانه به سیستم کاری سازمان می نماید .
- تهیه #شناسنامه_سخت افزاری سیستمها
- انجام#سرویس_سخت_افزاری اولیه بصورت کامل
- انجام سرویسهای دوره ای PM بصورت سه ماهه یا شش ماهه
- ثبت اطلاعات سخت افزاری سیستمها در #نرم_افزار_مدیریت_منابع_شبکه
- ثبت درخواستهای رفع ایراد در #سیستم_نرم_افزاری_پشتیبانی_شبکه و ارائه گزارشهای متنوع
- کوتاه نگهداشتن زمان پاسخگویی و زمان رفع عیب
- بررسی نیازهای مشتریان و ارائه مشاوره های فنی در زمینه به روز رسانی سخت افزار های مربوط به واحد فن آوری اطلاعات
Photo
Add a comment...

Post has attachment
✡️✡️✡️تحلیل فنی باج افزار NOG4YH4N PROJECT
مشاهده و رصد فضای سایبری در زمینه # باج‌_افزار، از شروع فعالیت نمونه‌ جدیدی از خانواده‌ی HiddenTear به نام Nog4yH4n Project خبر می‌دهد. بررسی ها نشان می دهد که فعالیت این باج افزار در نیمه‌ی دوم ماه سپتامبر سال 2018 میلادی شروع شده است. این باج‌افزار از الگوریتم رمزنگاری AES در حالت CBC - 256 بیتی برای رمزگذاری فایل‌ها استفاده می‌کند و تنها فایل‌های موجود در دایرکتوری‌هایی خاص و با پسوندهایی مشخص را که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود، رمزگذاری می‌کند. طبق بررسی‌های انجام شده باج‌افزار Nog4yH4n Project از نظر عملکرد و کدمنبع، شباهات بسیار زیادی با دیگر باج‌افزارهای خانواده‌ی HiddenTear همانند CryBrazil و OpsVenezuela دارد. باج افزار مورد اشاره پس از رمزگذاری فایل‌ها، پسوند آن‌ها را به ".locked" تغییر می‌دهد و از قربانیان تقاضای پرداخت بیت‌کوین و یا غذا می‌کند، که طبق بررسی‌های صورت گرفته علاوه بر نامشخص بودن مبلغ باج‌خواهی، مهاجمین هیچ‌گونه توضیحی درباره‌ی راه برقراری ارتباط با آن‌ها ارائه نداده‌اند.
@iranhelpdesk
https://www.iranhelpdesk.com
لطفا فایل زیر را مطالعه نمائید👇👇👇👇👇👇👇👇
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
از بین رفتن اطلاعات و فایلهای #شبکه شما یکی از مشکلات بزرگ است . این کار ممکن است عمداً یا بطور اشتباه توسط کاربران شبکه و یا مدیران انجام گردد .
ارائه# راهکا_ بکاپ_گیری از اطلاعات و #بکاپ_گیری_از_سرور ها میتواند از این فاجعه جلوگیری کند.
https://www.iranhelpdesk.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
خدمات #پشتیبانی_شبکه موردی ، یکی از سرویسهای مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران می باشد که روشی مناسب برای ارائه #خدمات_پشتیبانی_شبکه به کسب و کارهای کوچک می باشد .
https://www.iranhelpdesk.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#مرکز_پشتیبانی_انفورماتیک_ایران ، با داشتن مجموعه کاملی از خدمات و سرویسهای تخصصی شبکه میتواند همه نیازهای شرکتها و سازمانهای مختلف را برآورده سازد.
#خدمات_پشتیبانی_شبکه ، #پشتیبانی_و_نگهداری_سرور ، #خدمات_تعمیر_و_نگهداری_سخت افزار ، #نصب_و_راه_اندازی_شبکه
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded