Profile cover photo
Profile photo
duchowa-turystyka
333 followers -
Wycieczki, Pielgrzymki - cały świat!
Wycieczki, Pielgrzymki - cały świat!

333 followers
About
Posts

Post has attachment
Wspaniały, przyjazny i piękny kraj - Węgry

Program wycieczki :

DZIEŃ 1:LEWOCZA Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Lewoczy, gdzie zobaczymy m.in. kościół Świętego Jakuba Apostoła – z najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie (18,62 metrów) autorstwa Mistrza Pawła z Lewoczy. Jego figury mają prawie 2,5 metra i są wyrzeźbione z jednego kawałka lipowego drewna. Pierwszej konserwacji ołtarza, dokonano dopiero w latach 1952-1954. Poza ołtarzem głównym kościół szczyci się także dwunastoma gotyckimi ołtarzami, które od setek lat stoją na swoim miejscu. Następnie spacer po mieście. Zobaczymy najcenniejsze zabytki ratusz miejski odbudowany w stylu renesansowym, pręgierz przy ratuszu z 1600 r., a także liczne kamienice mieszczańskie w otoczeniu rynku, wśród nich kamienicę Thursonów z renesansową attyką i bogatą dekoracją na froncie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: SZTUROWO - BUDAPESZT Śniadanie, po którym nawiedzenie „Słowackiej Częstochowy” – sanktuarium w Lewoczy. Przejazd do Szturowa – zobaczymy pomnik Jana III Sobieskiego.Przejazd przez most Marii Valerii na Węgry – do Budapesztu. Spacer do Baszty Rybackiej, która wybudowana została na miejscu średniowiecznych zabudowań zamkowych, w stylu neoromańskim. Podziwianie panoramy Budapesztu z Góry Gellerta. Na szczycie tego wzgórza, oprócz twierdzy znajduje się pomnik Wolności, wzniesiony w 1947 roku i przez długie lata poświęcony żołnierzom radzieckim poległym w walce o Budapeszt. Przedstawia on 14-metrową statuę kobiety z brązu trzymającą palmowy liść, ustawioną na 26-metrowym postumencie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: BUDAPESZT Śniadanie. Udamy się na plac Bohaterów, na którym znajduje się pomnik Millenium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela. Po obu stronach placu stoją imponujące budynki Hali Wystawowej i Muzeum Sztuk Pięknych. Spacer po okolicznym parku. Z kolei udamy się do budynku Parlamentu, będącego jednym z najstarszych w Europie. Można tu oglądać węgierskie insygnia koronacyjne koronę Świętego Stefana, berło, jabłko i renesansowy miecz. Nawiedzimy także Bazylikę św. Stefana. Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II. Świątynia, od konsekracji w 1905 roku jest największym kościołem stolicy Węgier. Ta konkatedra archidiecezji Ostrzyhom-Budapeszt, może pomieścić w swoim wnętrzu nawet do 8500 wiernych. Spacer po dzielnicy paryskiej. Przejazd na obiadokolację, po której rejs statkiem po Dunaju. Możliwość podziwiania piękna miasta z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.
 
DZIEŃ 4: SZENTENDRE-WYSZEHRAD- ESZTERGOM  Śniadanie. Przejazd do położonego w Zakolu Dunaju malowniczego miasteczka artystów Szentendre. Zwiedzanie Muzeum Marcepanu, panorama z punktu widokowego. Dalszy przejazd do Wyszehradu – średniowiecznej stolicy królów węgierskich. Zobaczymy ruiny królewskiego pałacu, cytadelę oraz panoramę doliny Dunaju z pobliskich wzgórz. Kolejno udamy się do kolebki katolicyzmu na Węgrzech i miejsca narodzin św. Stefana – Esztergomu nad Dunajem. Nawiedzimy największą w tym kraju Bazylikę. Msza święta. Krótki spacer po mieście. Powrót do hotelu – odpoczynek. Ok. 19.00 – wieczór węgierski w czardzie. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 5: BALATON Śniadanie, po którym złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Bema oraz ofiar Katynia i prezydenckiego samolotu. Przejazd nad Balaton do miejscowości Balatonboglar – miasta, w którym żył wielki przyjaciel Polaków ks. Bela Varga. Ponadto w czasie II wojny światowej, działała tu polska szkoła, do której uczęszczali uchodźcy z Polski. Msza święta. Powrót do Budapesztu na obiadokolację, po której przejazd na Wyspę św. Małgorzaty. Znajdują się tu uliczne zabytki, z których najstarsze pochodzą z XI w. Spacer po parku, gdzie zatrzymamy się przy fontanniena spektakl „gra świateł”. Powrót na nocleg.
 
DZIEŃ 6: ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/259,wegierscy-przyjaciele-sprawdz-sam.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Romantyczny kraj, romantyczny wyjazd... Włochy :)

Program wycieczki:

DZIEŃ 1:TARVISIO Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na nocleg w okolicach Tarvisio. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2: WERONA Śniadanie. Przejazd do Werony, pięknego i romantycznego miasta Romea i Julii. Zwiedzanie Porta Nuova, Porta Pallio, zamek rodu Della Scalla, katedra, plac Signiori z wieżą Lambertich, plac Erbe, plac Bra z amfiteatrem. Wejście na dziedziniec domu Julii – balkon oraz pomnik szekspirowskiej bohaterki. Następnie udamy się na krótki pobyt nad Lago di Garda. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bussolengo.

DZIEŃ 3: TOSKANIA Śniadanie. Przejazd do Toskanii. Zobaczymy malownicze wiejskie krajobrazy, pola ubarwione zielenią cyprysów, gajów oliwnych i winnic. Zatrzymamy się na degustację jednego z wybornych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 4: RZYM Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich. Przejście znaną ulicą Via della Conciliazione w kierunku Zamku Świętego Anioła. Udamy się do rozległego kompleksu willowo-parkowego Villa Borghese. Spacer wśród wspaniałej zieleni, kwiatów, fontann i urokliwych jeziorek. Zwiedzimy jedno z muzeów. Następnie zwiedzanie Rzymu barokowego plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: WATYKAN Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu – w zależności od obecności Ojca Świętego, weźmiemy udział w Audiencji Generalnej. Czas wolny na placu św. Piotra. Przejazd w okolice Rzymu starożytnego. Zobaczymy Koloseum, Forum Romanum. Nawiedzimy kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi „Ustami Prawdy”. Czas wolny na Zatybrzu, dzielnicy słynącej z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Powrót na obiadokolację. Odpoczynek. Przejazd na nocne zwiedzanie Rzymu.Powrót na nocleg. 

DZIEŃ 6: OGRÓD NINFA Śniadanie. Wypoczynek. Wycieczka do ogrodu Ninfa, gdzie zobaczymy piękny ogród, którego roślinność rozkwita pomiędzy krętymi uliczkami, strumykami i ruinami niegdyś zamożnego średniowiecznego miasta. Róże, jaśminy i glicynie pną się po ruinach, a delikatne rośliny znajdują schronienie wśród ścian domów i kościołów, czasem nadal ozdobionych bizantyjskimi freskami. Podziwiać będziemy grupy dębów ostrolistnych, cedrów i platanów, aleję cyprysową, gaje brzóz brodawkowatych, magnolie, liczne gatunki róż, a także kalie etiopskie na brzegach strumienia. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: ASYŻ Śniadanie. Przejazd do Terni – modlitwa przy grobie patrona zakochanych – św. Walentego. Przejazd do Asyżu. Pod miastem św. Franciszka nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek.W Asyżu udamy się do Bazyliki św. Franciszka – zobaczymy kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8: WENECJA Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie, jakim jest laguna wenecka. W trakcie spaceru po zabytkowym centrum miasta, zobaczymy plac św. Marka, Pałac Dożów z zewnątrz, most westchnień, Bazylikę św. Marka (wejście), wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9: ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI Przydział pakietów śniadaniowych. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/260,pielgrzymka-wlochy-niezywkla-przygoda-w-cudownym-miejscu.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hity nad hitami ! Szwajcaria :)

Program wycieczki:

DZIEŃ 1
godz. 06:45 zbiórka na parkingu przy Muzeum Techniki w PKiN w WARSZAWIE – godz. 07:00 wyjazd, godz. 12:00 odjazd sprzed Dworca Głównego PKP we WROCŁAWIU, ul. Piłsudskiego; kolacja i nocleg w hotelu w PILZNIE (Czechy).

DZIEŃ 2
śniadanie, przejazd przez Niemcy do położonego na przełomie Renu, w pobliżu Szafuzy, malowniczego wodospadu Rheinfall uważanego za jeden ze szwajcarskich cudów natury i największy w Europie (23 m wysokości, 150 m szerokości); kolacja i nocleg w hotelu w BERNIE.
 
DZIEŃ 3
śniadanie, wyjazd do LAUTERBRUNNEN – wyprawa do królestwa lodu i śniegu – wjazd kolejką jadącą we wnętrzu góry na szczyt JUNGFRAUJOCH – "Top of Europe" z najwyżej położoną stacją kolejową w Europie. Podczas krótkich postojów w czasie podróży, przez okna skalne, można podziwiać ścianę Eigeru i "morze lodowe". Z wysokości 3571 m n.p.m. roztacza się zapierająca dech panorama na niezliczone górskie szczyty wokół Eigeru, Mönch i Jungfrau oraz na największy alpejski lodowiec Aletsch, powrót do LAUTERBRUNNEN, przejazd do ZURICHU – zwiedzanie starego miasta, katedry Grossmunster, kościoła Fraumunster ozdobionego witrażami Chagalla, spacer po Banhofstrasse; powrót na kolację i nocleg do hotelu w BERNIE.
 
DZIEŃ 4
śniadanie, zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO BERNA, w programie m.in.: katedra św. Wincentego, Marktgasse – główna ulica miasta, wieża zegarowa, fosa z niedźwiedziami, parlament, wyjazd do FRIBOURGA – zwiedzanie starego miasta i katedry ozdobionej witrażami Józefa Mehoffera, przejazd na Szwajcarską Riwierę – wizyta w VEVEY, gdzie mieszkał i zmarł Henryk Sienkiewicz, spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim w MONTREUX – popularnej miejscowości wypoczynkowej, zwiedzanie XIII-wiecznej fortecy Chateau de CHILLON, przejazd malowniczą drogą wzdłuż Jeziora Lemańskiego po stronie francuskiej, przez dwa słynne uzdrowiska Evian-les-Bains i Thonon-les-Bains, leżące u podnóża Alp Sabaudzkich; kolacja i nocleg w hotelu w GAILLARD (Francja).
 
DZIEŃ 5
śniadanie, wyjazd do GENEWY, w programie zwiedzania m.in.: katedra św. Piotra, ratusz, Pomnik Reformacji, Pałac Narodów – siedziba ONZ, siedziba Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Jet d? Eau – symbol miasta, jedna z najwyższych fontann na świecie, spacer nad brzegiem Jeziora Lemańskiego, przejazd do LOZANNY, w programie zwiedzania stare miasto i katedra – najwyższa budowla gotycka w Szwajcarii, przejazd do SION – spacer po stolicy kantonu Valais położonej w dolinie Rodanu, u podnóża Alp Berneńskich, obejrzenie m.in.: wieży – pozostałości murów z XIII w., ufortyfikowanego zamku Valere z XII-XV w. z kościołem romańsko-gotyckim, późnogotyckiej katedry Notre Dame z wieżą romańską; kolacja i nocleg w hotelu w TASCH.
 
DZIEŃ 6
śniadanie, przejazd pociągiem z TASCH do ZERMATT, skąd rozpocznie się niezapomniana 7,5–godzinna podróż pociągiem „Glacier Express” do ST MORITZ. Trasa wiedzie spod Matterhorn pod szczyt Piz Bernina, przez 291 mostów, 91 tuneli i 7 dolin. Lodowcowy Ekspres wspina się wzdłuż pionowych skał na Przełęcz Oberalp na wysokości 2033 m n.p.m., przeciska się przez wąwóz Renu – szwajcarski Grand Canyon, jedzie jedną z najbardziej malowniczych na świecie tras kolejowych z Chur do St Moritz. Siedząc w panoramicznych wagonach podziwiać będzie można piękno szwajcarskiego, alpejskiego krajobrazu w całej okazałości – dziewicze lasy górskie, soczyste łąki alpejskie, górskie potoki i doliny, spacer po ST MORITZ – ekskluzywnym kurorcie narciarskim; kolacja i nocleg w hotelu w BIVIO.
 
DZIEŃ 7
œśniadanie, wyjazd do BELLINZONY – stolicy kantonu Ticino, uważanej za najbardziej włoskie ze wszystkich miast Szwajcarii, słynącej z wpisanych na Listę UNESCO œśredniowiecznych zamków: Castelgrande, Castello di Montebello i Castello di Sasso Corbaro, w programie m.in.: zwiedzanie Castelgrande – najstarszego i najpotężniejszego z zamków, spacer uliczkami i zaułkami starego miasta –– Piazza Nosetto, Via del Teatro i Piazza del Governo, w otoczeniu których znajdują się liczne, bogato zdobione kamienice, kamienne bramy, kute balkony i szyldy z dawnych czasów, obejrzenie budynku Teatru Sociale zainspirowanego mediolańską La Scalą, przejazd do LOCARNO – najniżej położonego miasta Szwajcarii (ok. 205 m n.p.m.), w programie m.in.: spacer promenadą nad Jeziorem Maggiore, obejrzenie budynków sądów, gdzie w 1925 r. zostały parafowane traktaty lokarneńskie, wjazd kolejką do położonego na wzgórzu nad miastem Sanktuarium Madonna del Sasso, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta i jeziora; kolacja i nocleg w hotelu w BRIONE SOPRA MINUSIO k/LOCARNO.
 
DZIEŃ 8
śniadanie, podróż z włoskojęzycznego kantonu Ticino do niemieckojęzycznej Centralnej Szwajcarii, w programie przejazd autokarem spektakularną trasą Gottharda i rejs po Jeziorze Czterech Kantonów, z Fluelen do Lucerny, nostalgicznym parowcem Wilhelm Tell Express, zwiedzanie LUCERNY – miasta nieustających festiwali, w programie m.in.: stare miasto, którego wąskie uliczki mienią się od różnokolorowych malowideł i rzeźb, kościół Jezuitów, katedra i ratusz, spacer brzegiem Jeziora Czterech Kantonów, Pomnik Lwa; kolacja i nocleg w hotelu w SEELISBERG nad Jeziorem Urner.
 
DZIEŃ 9
śniadanie, wyjazd do EINSIEDELN zwanego szwajcarską Częstochową – zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Szwajcarii, postój w RAPPERSWIL nad Jeziorem Zurychskim – zwiedzanie Muzeum Narodowego Polskiego, założonego w 1870 r. mieszczącego się w górującym nad miastem XIII-wiecznym zamku, przejazd do Liechtensteinu – jednego z najmniejszych państw Europy (160 km?), panoramiczne zwiedzanie Księstwa i spacer po VADUZ, którego historia sięga XII w., położonego w dolinie górnego Renu u podnóża Alp Retyckich, siedziby rodziny książęcej i organów władzy państwowej; kolacja i nocleg w hotelu w BUCHS.
 
DZIEŃ 10
śniadanie, wyjazd do średniowiecznego ST. GALLEN – jednego z najładniejszych miast Szwajcarii, zwiedzanie barokowej kolegiaty i jednej z najstarszych i najbogatszych bibliotek na świecie (Lista UNESCO), mieszczącej się w rokokowej sali uważanej za najpiękniejszą w Szwajcarii, spacer uliczkami starego miasta, obejrzenie charakterystycznych kamienic z kolorowymi wykuszami z XVI-XVIII w., przejazd przez Niemcy; kolacja i nocleg w hotelu w PILZNIE (Czechy).
 
DZIEŃ 11
śniadanie, wyjazd do Polski, planowany przyjazd do WROCŁAWIA ok. godz. 15:00 (Dworzec Główny PKP), do WARSZAWY ok. godz. 20:00 – zakończenie imprezy na parkingu przy Muzeum Techniki w PKiN.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 
>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/251,magiczna-podroz-w-luksusie-i-komforcie.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Coś nowego, niezwykłego, tajemniczego i troszkę zimnego ! :) - Grenlandia - Islandzkie Cuda Natury !

Program wycieczki:

1 DZIEŃ
godz. 19:30 spotkanie grupy w TERMINALU A Międzynarodowego Lotniska w WARSZAWIE – hala odlotów przy strefie odpraw D, godz. 22:05 wylot do KEFLAVIKU, 

2 DZIEŃ
godz. 00:10 przylot do KEFLAVIKU, transfer do hotelu w HAFNARFJÖRDUR k/REYKJAVIKU – odpoczynek,
śniadanie, wyjazd do Parku Narodowego THINGVELLIR – dawnej siedziby pierwszego parlamentu na œświecie, gdzie spotykają się płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska, w którego południowej częśœci znajduje się największe jezioro Islandii THINGVALLAVATN, który w 2004 roku został wpisany na Listę UNESCO, przejazd do dwukaskadowego wodospadu GULFOSS –– jednego z najbardziej malowniczych na wyspie i w rejon GEYSIR –– obszar wód geotermalnych w dolinie HAUKADALUR, zajmujący powierzchnię 3 km², gdzie znajdują się liczne gorące źŸródła oraz gejzery m.in. STROKKUR o regularnych erupcjach co 10 minut; nocleg w okolicy FLUDIR lub SKOGAR, 

3 DZIEŃ
śniadanie, wycieczka w TĘCZOWE GÓRY (LADMANNALAUGAR) – jedno z najpiękniejszych i najniezwyklejszych miejsc na Islandii, wędrówka wśœród bajecznie kolorowych riolitowych szczytów, rozlewisk lawy i oparów unoszących się z gorących źŸródeł, w drodze powrotnej spacer po czarnej plaży, z której można podziwiać wyłaniające się z Atlantyku skalne słupy REYNISDRANGAR, postój przy ptasim rezerwacie – miejscu lęgowym maskonurów, położonym na 120-metrowej wysokoœci cyplu DYRHOLAEY,następnie obejrzenie malowniczych wodospadów SELJALANDSFOSS (40 m) i SKOGAFOSS (60 m); nocleg w okolicy SKOGAR, 

4 DZIEŃ
śniadanie, przejazd wzdłuż SKEIDARARSANDUR –– największego piaszczysto-żwirowego obszaru Islandii zasłanego czarnym piaskiem wypłukanym przez wodę spod czapy lodowej Vatnajökull do Parku Narodowego SKAFTAFELL oferującego zadziwiające krajobrazy –– czapy lodowe i lodowce spływające ku wybrzeżu oraz liczne wodospady – spacer do wodospadu SVARTIFOSS (Czarna Woda) zwanego &ldquor;"organami”", spadającego z progu bazaltowych słupów, następnie przejazd południowym wybrzeżem SUDURLAND wzdłuż największego w Europie lodowca VATNA (8538 km²), postój przy JÖKULLSARLON –– dla chętnych fakultatywny rejs amfibią po lagunie wœśród dryfujących gór lodowych (koszt ok. 30 euro); nocleg w DJUPIVOGUR lub w okolicy Jeziora MYVATN, 

5 DZIEŃ
śniadanie, wycieczka w kryjący niezwykłe widoki INTERIOR –– przejazd przez islandzką pustynię, przez pola zastygłej lawy i rzeki, podziwianie księżycowych krajobrazów i pereł islandzkiego pustkowia m.in. góry HERDUBREID –– królowej islandzkiej pustyni, spacer do Jeziora ÖSKJUVATN i krateru VITI w kalderze ASKJA (jeœśli pozwolą na to warunki pogodowe i na trasie nie będzie zalegał œśnieg); nocleg w okolicy Jeziora MYVATN, 

6 DZIEŃ
śniadanie, przejazd do HUSAVIK ––– dla chętnych fakultatywna wycieczka łodzią po Zatoce Skjálfandi, podczas której, przy odrobinie szczęœścia, można zobaczyć z bliska wieloryby (koszt ok. 60 euro), następnie zwiedzanie okolic Jeziora MYVATN, w programie: DETTIFOSS ––– najpotężniejszy wodospad Europy, zrzucający 500 m³ wody na sekundę do najbardziej imponującego kanionu na wyspie, wodospad SELFOSS spadający z progu usytuowanego z boku rzeki, pola lawowe KRAFLA i krater VITI, HVERARÖND –– geotermalne pole z bulgoczącymi błotnymi oczkami i dymiącymi kopczykami, DIMMUBORGIR (&ldquor;„czarne zamki””) –– przedziwnie ukształtowane pole lawowe, wejœście na mający 1000 m szerokoœci i 140 m głębokoœci krater HVERFELL; powrót na nocleg w okolicy Jeziora MYVATN, 

7 DZIEŃ
śniadanie, przejazd do pozornych kraterów w SKUTUSTADIR i wodospadu GODAFOSS, postój w AKUREYRI –– – spacer po centrum drugiego co do wielkoœci miasta Islandii; nocleg w HUNAVELLIR, 

8 DZIEŃ
śniadanie, całodzienna wycieczka po FIORDACH ZACHODNICH ––– najstarszej, niemal odciętej od świata części wyspy, na znacznych obszarach bezludnej, z naturalnymi rezerwatami pięknej scenerii, jakiej próżno by szukać w innych rejonach Islandii, przejazd jedną z najbardziej malowniczych tras na Islandii, wzdłuż fiordów południowych do BJARGTANGAR ––– najdalej na zachód wysuniętego punktu Islandii i Europy oraz klifów Latrabjarg osiągających wysokość do 444 m n.p.m. ––– największego skupiska ptactwa morskiego na Islandii; nocleg w okolicy HNJOTUR lub PATREKSFJÖRDUR, 

9 DZIEŃ
śniadanie, kontynuowanie &ldquor;"wędrówki”" po FIORDACH ZACHODNICH, których największą atrakcją są przepiękne widoki, w programie m.in. PATREKSFJÖRDUR, TALKNAFJÖRDUR, ARNARFJÖRDUR i jeden z najpiękniejszych wodospadów na Islandii DYNJANDI (Fjallfoss), przejazd na Półwysep Snaefellsnes; nocleg w okolicy STYKKISHOLMUR, 

10 DZIEŃ
śniadanie, 2,5-godzinna wycieczka statkiem po Breidarfjordur –– fiordzie tysięcy wysepek będących rajem dla ptaków, na zakończenie wycieczki degustacja owoców morza wyłowionych przez załogę, następnie objazd Półwyspu Snaefellsnes, nad którego zachodnią częśœcią góruje majestatyczna "&ldquor;œśnieżna góra”" Snaefellsjökull, w programie m.in.: Muzeum Rekina, w którym najodważniejsi będą mogli spróbować hákarl – – gnijącego mięsa rekina (wstęp ok. 6 euro), wjazd pod lodowiec Snaefells (jeśœli pozwolą warunki pogodowe), łuk skalny Gatklettur w ARNARSTAPI, YTRI TUNGA, gdzie często można zobaczyć foki wylegujące się na kamieniach i pływające w przybrzeżnych wodach; nocleg w HAFNARFJÖRDUR k/REYKJAVIKU, 

11 DZIEŃ
śniadanie, spacer po REYKJAVIKU – najdalej na zachód wysuniętej stolicy europejskiej, w programie m.in.: rezydencja Höfdi (wstęp ok. 4 euro), rzeźba "Słoneczny Wędrowiec", Harpa, katedra katolicka, ratusz nad Jeziorem Tjörnin, Domkirkja – katedra z 1847 r., gmach Altingu – islandzkiego parlamentu, drewniany teatr Idno, siedziba rządu, pomnik Ingolfura Arnarsona na wzgórzu Arnarholl, Hallgrímskirkja – największy kościół na wyspie, panorama miasta z wieży kościoła, pomnik Leifura Eirikssona, Perlan, czas wolny, po południu wyjazd do Błękitnej Laguny –zespołu naturalnych basenów kąpielowych spowitych kłębami białych par – dla chętnych kąpiel (wstęp ok. 10 euro, wstęp + kąpiel 45 euro); powrót na nocleg w HAFNARFJÖRDUR k/REYKJAVIKU, 

12 DZIEŃ
śniadanie, zwiedzanie pokrytego zastygłą lawą półwyspu Reykjanes, w programie m.in.: Jezioro Kleifarvatn, pola geotermalne Krisuvik i Seltun z kociołkami wrzącego błota, południowo-zachodni cypel Reykjanesta z ptasimi koloniami na wysokich klifach, latarnią morską i widokiem na bryły skalne wystające z morza, most Leifura Eirikssona nad rozpadliną między płytami kontynentalnymi, następnie przejazd na lotnisko w KEFLAVIKU, w godz. 15:10–21:05 przelot do WARSZAWY, zakończenie imprezy na Lotnisku. 
Z uwagi na dużą zmienność warunków pogodowych na Islandii BTKiZ PENELOPA zastrzega sobie możliwość dokonania na miejscu zmian w programie.
 
GRENLANDIA – opcja
Osoby zainteresowane wycieczką na Grenlandię mogą przedłużyć pobyt na Islandii. Chęć skorzystania z wycieczki na Grenlandię, z uwagi na inną datę powrotu, należy zgłosić przy zapisie na wycieczkę na Islandię. Biuro PENELOPA udzieli niezbędnych informacji odnośnie wycieczki na Grenlandię oraz wyliczy dodatkowe koszty związane z przedłużeniem pobytu w Reykjaviku i transferami hotel–lotnisko–hotel. Wycieczka na Grenlandię będzie realizowana bez opieki polskiego pilota.

KOSZT 1-dniowej wycieczki do KULUSUK wynosi ok. 900 euro i obejmuje: przelot Reykjavik–Kulusuk–Reykjavik, wycieczkę z przewodnikiem w Kulusuk, pokaz wioślarski i dawny taniec z bębenkami – przy sprzyjających warunkach pogodowych, lekki posiłek na pokładzie samolotu, taksy. Czas trwania 10-12 godzin.

KOSZT 3-dniowej wycieczki do Ammassalik wynosi ok. 1.400 euro i obejmuje: przelot Reykjavik–Kulusuk–Reykjavik, transfer helikopterem Kulusuk–Ammassalik–Kulusuk, 2 noclegi w pokoju 2-osobowym w Hotelu Ammassalik z pełnym wyżywieniem, lekki posiłek na pokładzie samolotu, taksy.

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/247,islandia-cuda-natury-wycieczka-objazdowa-luksusowa.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Magiczne, dziewicze i piękne Indie ! Coś specjalnie dla Ciebie !

Program wycieczki :

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Delhi.

DZIEŃ 2: ZWIEDZANIE DELHI
Przylot, transfer do hotelu i śniadanie. Po południu fakultatywna wycieczk do kompleksu świątyn Akshardham. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: DALSZE ZWIEDZANIE DELHI
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii. Rozpoczniemy od największego meczetu i przejażdżki rikszami w Starej Delhi. Zobaczymy także Czerwony Fort i udamy się do Raj Ghat - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie Nowe Delhi i okazały Pałac Wicekróla, Parlament indyjski oraz Brama Indii, wzniesiona ku czci poległych  Hindusów. Odwiedziy grobowiec Humayuna, uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal i Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: JAIPUR
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Odwiedziny Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach wpisany na listę UNESCO. Następnie udamy się do Jaipur i w miarę możliwości czasowych - złożymy wizytę w miejscowości ' drukarni tekstyliów '. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:  FORT AMBER
Śniadanie. Po śniadaniu udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. Następnie zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządzach astronomicznych w Jantar Mantar. Obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 6: PARK NARODOWY RANTHAMBORE
Śniadanie i wyjazd do Sawai Madhopur, usytuowanego na obrzeżach Parku Narodowego. Zakwaterowanie w hotelu i przygotowanie do safari. Po południu wyjazd z otwartymi, terenowymi busami na kilkugodzinne safari, gdzie możemy spotkać m.in. tygrysa bengalskiego, sambary indyjskie, niedźdwiedzie, wargacze, jeżozwierze, lamparty, hieny, krokodyle, żółwie błotne, a także ok. 260 gat. ptaków. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: FATEHPUR SKIRI - AGRA
Wcześnie rano wyjazd na poranne safari i śniadanie. Przejazd do Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Skiri. Przejedziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając m.in. Diwan-i-Am, Diwan-i-Khas, Pawilon Tureckiej Sułtański oraz okazały Pałac Jodhabai. Dla chętnych - spektakl Taj Show opowiadający niezywkłe wzruszającą historię powstania słynnego Taj ahal. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: TAJ MAHAL
Wczesnym rankiem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Olbrzymi grobowiec, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza do najukochańszej żony. Po śniadaniu odwiedzimy Czerwony Fort - zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara i w miarę możliwości będziemy mieli okazję zapoznać się z kontunuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami marmurów. Po południu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: DELHI
Śniadanie Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Delhi. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Mathura, niezywkle ważnej dla hinduizmu i buddyzmu. Zgodnie z tradycją przyszedł tam na świat bóg Winszu w swoim ósmym wcieleniu - Kryszna. Miejsce położone nad brzegie rzeki Jamuna wraz z przylegającym Brindawan stanowi bardzo ważne miejsce pielgrzymek hindusów i buddystów. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Transfer na lotnisko oraz wylot do Polski. Przylot do Polski, zakończenie wycieczki.

DZIEŃ 10: ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI
Przylot do Polski, zakończenie wycieczki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/254,wycieczka-magiczne-indie-cudowny-niezwykly-kraj.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Słowenia - Baśniowy Kraj, poczuj się jak w bajce... :)

Program wycieczki:

DZIEŃ 1: PRZEJAZD DO CZECH Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: BLED - BOHINJ Śniadanie, po którym przejazd przez Austrię do Słowenii, do miasteczka Bled, niezwykle urokliwie położonego nad jeziorem Bled. Z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy średniowieczny zamek uczepiony stromej skały, górujący nad jeziorem. Następnie rejs łódkami na wysepkę na jeziorze kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż jeziora Bohinj do 78-metrowego wodospadu Savica, jednego z najpiękniejszych, najbardziej znanych w Słowenii. Jego wody spływają do Jeziora Czarnego, następnie spadają z wysokości 70 m. Tylko tutaj spotykamy nietypowy, zdumiewający kolor wody (zielony). Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 3: VINTGAR - LUBLANA - PORTOROZ Śniadanie. Udamy się do wąwozu Vintgar położonego w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego o długości 1 600 m. Przespacerujemy się skalnym wąwozem nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, wzdłuż krętego biegu rzeki Radovna. Kolejnym punktem na trasie będzie stolica Słowenii – Lublana. Miasto o bogatej historii, zachwycającej bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie Starówki plac Prešerena, Smoczy Most, most potrójny, kolumnada Plečnika, katedra; wjazd kolejką do zamku lublańskiego. Następnie przejazd nad wybrzeże Adriatyku, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Portoroža, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: KOPER - PIRAN  Śniadanie. Wycieczka autokarem wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Przespacerujemy się po zabytkowych starówkach nadmorskich miast, położonych na słoweńskiej części półwyspu Istria, nowoczesnych kurortów, noszących ślady czasów weneckich Koper i Piran – w starożytności pełniący rolę „latarni morskiej”. Na cyplu przy Zatoce Koperskiej rozpalano ogniska, dzięki którym żeglarze mogli trafić do portu w Koprze. Słowo „pyr” w starogreckim oznacza „ogień”, stąd prawdopodobnie wzięła się nazwa miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: POBYT NAD MORZEM Śniadanie, po którym całodzienny pobyt nad morzem. Fakultatywnie – rejs statkiem po Adriatyku wzdłuż wybrzeża słoweńskiego (z posiłkiem)(koszt ok. 40€). Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: SKOCJANSKE JAME Śniadanie. Przejazd do jednej z największych atrakcji Słowenii – parku Škočjanske Jamy. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych słoweńskich jaskiń wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, którą corocznie odwiedza ponad 90 000 turystów. Cechą  harakterystyczną jaskiń są duże komory i korytarze oraz ogromny podziemny kanion, wyżłobiony przez rzekę Reka. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: PTUJ Śniadanie, po którym przejazd do miasta Ptuj – jednego z najstarszych miast Słowenii, sięgającego historią epoki żelaza, stanowiącego ważną osadę w czasach rzymskich. Przespacerujemy się po centrum miasta, gdzie podziwiać będziemy wiele gotyckich, renesansowych i barokowych budowli. Zobaczymy m.in. dawny klasztor Dominikanów (obecnie muzeum), wieżę miejską, ratusz. Następnie wizyta w pracowni, gdzie wytwarzane są kostiumy, maski na okres kurentowania. Jest to słowiański obyczaj ludowy, związany z karnawałem. W okresie tym na ulicach miasta spotkać można kolorowe pochody przebierańców z głośną muzyką. Na południe od miasta wyrastają wzgórza halowe –  najlepsze tereny upraw winorośli w całej Słowenii. Degustacja wina w jednej z miejscowych piwnic winnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Czech.

DZIEŃ 8: ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI  Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 
>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/258,slowenia-basniowy-kraj.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szlakiem bałkańskich monastyrów.. odkryj to, co najpiękniejsze !

Program wycieczki:

DZIEŃ 1: POLSKA O ustalonej godzinie (bardzo wcześnie rano) spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Następnie przejazd w kierunku granicy polsko-czeskiej, dalej przez Węgry w kierunku Serbii. Obiadokolacja i nocleg w Serbii.

DZIEŃ 2: SKOPJE Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii – SKOPJE. Wizyta w sanktuarium błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku Jeziora Ohrydzkiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zlokalizowanego na pograniczu Macedonii i Albanii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ohrydy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: OHRYDA Po śniadaniu zwiedzanie OHRYDY określanego mianem „wiecznego miasta' południowo zachodniej Macedonii, które tętni życiem od czasów antycznych aż do dnia dzisiejszego. Zobaczymy także bizantyjskie monastyry malowniczo usytuowanych wokół Ohrydy. Dalsza część zwiedzania obejmuje rejs statkiem po błękitnych wodach jeziora do klasztoru św. Nauma i prehistorycznej osady z możliwością podziwiania zarówno bogactwa piękna natury jak i niezwykłych przykładów dziedzictwa kultury i pobożności tutejszej ludności. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: TIRANA, DURRES Rano śniadanie, następnie przejazd do TIRANY, stolicy tego pełnego kontrastów, biedy i luksusu, tajemniczego wciąż dla wielu kraju – Albanii. Zobaczymy Plac Skanderbega, narodowego bohatera Albanii, meczet Ethnem Beja, Pałac Prezydencki, Piramida – mauzoleum komunistycznego dyktatora E. Hodży. Msza św. Następnie zwiedzanie DURRES, dawnego, starożytnego portu Durrachium, gdzie zaczynała się słynna droga Odos Egnatia prowadząca w kierunku Bizancjum. Zobaczymy m.in. rzymski amfiteatr, baszty z czasów weneckich wraz z murami obronnymi. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu zlokalizowanego w okolicy Durres.

DZIEŃ 5: SHKODER, KRUJE Rano, po śniadaniu przejazd do niezwykłego miasta SZKODER (Shkoder), które w trakcie pielgrzymowania po albańskiej ziemi odwiedził św. Jan Paweł II. Następnie wizyta w KRUJE, miasteczka słynącego z orientalnego targu. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6: BERAT, GJIROKASTRA Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BERAT - "Miasta Tysiąca Okien" wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in.: twierdzę, Dzielnicę Mangalem i Gorica. Przejazd do Fier gdzie w kościele katolickim będziemy uczestniczyć we Mszy św. Następnie przejazd do "Miasta Srebrnych Dachów" GJIROKASTRA, gdzie zobaczymy twierdzę oraz zabytkową starówkę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: WYPOCZYNEK Rano śniadanie, czas wolny na plażowanie i odpoczynek w Sarandzie – popularnym, urokliwym kurorcie Albanii. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8: WYPOCZYNEK, REJS NA WYSPĘ KORFU (dla chętnych!) Rano śniadanie, czas wolny na plażowanie i odpoczynek w Sarandzie – popularnym, urokliwym kurorcie Albanii. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu, dla chętnych, możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej - REJS NA GRECKĄ WYSPĘ KORFU. Korfu to najbardziej niepowtarzalna grecka wyspa. To miejsce, w którym urok Włoch łączy się z prawdziwą grecką gościnnością, historia spotyka współczesność, a natura pokazuje swoje prawdziwe piękno. Cudowne zielone krajobrazy, krystalicznie czyste zatoki oraz piaszczyste plaże sprawiły, że przez wieki Korfu było znane jako „Szmaragdowa Wyspa”.

DZIEŃ 9: BUDVA Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Czarnogóry - zwiedzanie BUDVY, zwanej „Małym Dubrownikiem”, pełnej życia turystycznej czarnogórskiej riwiery gdzie starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi stolicy górami dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10: BELGRAD W godzinach rannych śniadanie, następnie przejazd w kierunku Serbii. Popołudniu dotrzemy do jej stolicy – Belgradu , jednego z najstarszych miast Europy. Jego długa i burzliwa historia sięga ponad 7000 lat wstecz – ziemie między Sawą i Dunajem były zamieszkiwane jeszcze w paleolicie. Zobaczymy cerkiew św. Sawy – jedna z największych cerkwi prawosławnych na świecie oraz twierdzę Kalemegdan - najstarszy zabytek i największa atrakcja Belgradu. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11: BUDAPESZT, Powrót do Polski Śniadanie. Zwiedzanie założonego w 1514r. i wpisanego w 1988r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO magicznego miasta Trinidad: Plaza Mayor, Muzeum Romantyczne. Chwila odpoczynku w barze o dźwięcznej nazwie „Canchanchara” z możliwością wysłuchania grających „na żywo” muzyków kubańskich. Przejazd do Santa Clara: zwiedzanie Mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik Papieża, odsłonięty w lutym 2008r. jest darem Stolicy Apostolskiej upamiętniającym mszę święta odprawioną przez Jana Pawła II na stadionie w Santa Clara. Statua stanęła zaledwie pół kilometra od miejsca, w którym Ernesto Che Guevara na czele swojego partyzanckiego oddziału stoczył w grudniu 1958r. zwycięską bitwę z wojskami rządowymi Fulgencio Batisty, przesądzającą o ostatecznej klęsce kubańskiego dyktatora. Miejsce to upamiętnia pomnik Tren Blindado. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu „all inclusive” z bezpośrednim dostępem do plaży. Kolacja i nocleg w Varadero.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/135,pielgrzymka-szlakiem-balkanskich-monastyrow-11-dni-autokar.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Sanktuaria Podlasie i Wilna, tak blisko, a tak daleko...

Program pielgrzymki:

DZIEŃ 1: GIBY - BERŻNIKI Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do wsi Giby, gdzie zobaczymy krzyż poświęcony pamięci zamordowanych podczas obławy augustowskiej w 1945 roku. Następnie w Berżnikach nawiedzimy zabytkowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Przejazd do Wilna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  2: WILNO - TROKI Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wileńskiej Starówki, wpisanej na listę UNESCO Ostra Brama z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej, klasztor Bazylianów z celą Konrada, barokowy zespół Uniwersytetu Wileńskiego. Nawiedzimy dawny kościół św. Trójcy – obecnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie udamy się do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i św. Władysława. Świątynię otacza 11 kaplic, a jedną z najpiękniejszych jest kaplica św. Kazimierza z jego relikwiami. Spacer do kościoła św. Anny wybudowanego w latach 1495-1500. Świątynia posiada efektowną koronkową fasadę dekorowaną kilkudziesięcioma rodzajami ceglanych kształtek oraz neogotyckie wnętrze z XVIII wieku. Zobaczymy kościół Bernardynów z końca XV wieku – jeden z największych gotyckich budynków sakralnych na Litwie – oraz pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd do Trok. Zobaczymy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej, zbudowany przez księcia Witolda, kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Po spacerze degustacja karaimskich kibinów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: KOWNO - WIGRY Śniadanie, po którym przejazd do Kowna. Zobaczymy plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Bazylikę archikatedralną śś. Piotra i Pawła, dom Perkuna z fasadą wykonaną z 16 rodzajów cegieł, farę Witoldową. Następnie udamy się nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego. Obecnie zespół składa się z eremów, kościoła, refektarza, domku furtiana, kaplicy kanclerskiej i wieży zegarowej. W podziemiach kościoła spoczywa pierwszy biskup wigierski – ks. Franciszek Karpowicz i zakonnicy – kameduli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Białegostoku.

DZIEŃ 4: SUPRAŚL - SOKÓŁKA Śniadanie. Przejazd do Supraśla. Zobaczymy zespół klasztorny – cerkiew pw. św. Jana Teologa, a także udamy się do  Muzeum Ikon ze zbiorem około 1200 ikon, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Następnie udamy się do Sokółki – miasteczka na Podlasiu, gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Hostia przemieniona w cząstkę Ciała Pańskiego, została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele św. Antoniego Padewskiego. Kościół posiada cenną relikwię – obraz Miłosierdzia Bożego, znajdujący się w bocznym ołtarzu. Powrót do Białegostoku na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: SUCHOWOLA - TYKOCIN Śniadanie. Przejazd do Suchowoli. Zwiedzimy Izbę Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, znajdującą się przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Obejrzymy m.in. drewniany krzyż podarowany bł. księdzu Popiełuszce przez św. Jana Pawła II, zabytkową zdobioną chrzcielnicę, sutannę kapłana i inne pamiątki, a także liczne fotografie oraz publikacje poświęcone życiu i nauczaniu błogosławionego. Zobaczymy także drewniany budynek, w którym mieściła się niegdyś szkoła podstawowa oraz budynek liceum, do której uczęszczał ksiądz Jerzy. Następnie udamy się do Tykocina. Krótki spacer po starówce plac Stefana Czarnieckiego – pomnik przedstawiający hetmana w stroju szlacheckim ze złotą buławą w podniesionej ręce, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej, Wielką Synagogę z XVII w. i Wielki Bejt Midrasz. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/255,pielgrzymka-podlasie-wilno.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Fantastyczna pielgrzymka do św.Mikołaja z Bari w niezwykłym klimacie...

Program wycieczki:

DZIEŃ 1: PRZYJAZD W OKOLICE  TRAVISIO
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na nocleg w okolicach Tarvisio. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2: LORETO 
Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzimy sanktuarium św. Domku. Udamy się na plac Madonny, zobaczymy pałace Apostolski i Iliryjski, piękną fontannę oraz dzwonnicę. We wnętrzu Bazyliki nawiedzimy św. Domek, a także liczne kaplice, w tym kaplicę polską z freskami A. Gatti. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Pescary.

DZIEŃ 3: MANOPPELLO 
Śniadanie. Udamy się do małej osady Manoppello. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, któredało początek kultowi św. Michała Archanioła. Modlitwa w Grocie św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: SAN GOVANNI ROTONDO 
Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo – nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Przejazd do Bari. Udział w uroczystościach związanych z kolejną rocznicą przybycia relikwii św. Mikołaja do miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ 5: BARI
Śniadanie. Przejazd do Bari. Udział w uroczystej Mszy Świętej z wystawieniem relikwii. Następnie zwiedzanie miasta ze słynną Bazyliką San Nicola, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja. W kościele znajduje się nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Sorrento.

DZIEŃ 6: POMPEJE
Śniadanie. Przejazd do Pompei. Nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd do Neapolu. Tura objazdowa zwiedzania miasta. Zobaczymy Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, galerię Umberto I, katedrę św. Januarego – patrona miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 7: RZYM-WATYKAN
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. W zależności od obecności Ojca Świętego w Watykanie, weźmiemy udział w Audiencji Generalnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejście znaną ulicą Via della Conciliazione w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie przez most Świętego Anioła, udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Przejazd na Lateran. Przejście do Bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła rzymskokatolickiego, pierwszej i najstarszej Bazyliki chrześcijaństwa. Tuż obok przylega kaplica papieska Santa Sanctorum. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8: RZYM-WATYKAN
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki Świętego Piotra przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła. Nawiedzimy kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Czas na modlitwę prywatną. Zobaczymy, także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich, które są miejscem pochówku papieży. Następnie udamy się do miasta Terni. Nawiedzimy Bazylikę św. Walentego, w której spoczywa ciało patrona oraz XII w. kościół św. Franciszka z przepiękną kaplicą Paradisi. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 9: ASYŻ
Śniadanie. Przejazd do Asyżu. W okolicy miasta św. Franciszka nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. W Asyżu udamy się do Bazyliki św. Franciszka – zobaczymy kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tarvisio.
                                                      
DZIEŃ 10: ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/253,pielgrzymka-do-sw-mikolaja-z-bari-cudowna-podroz.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Niezwykła podróż do najpiękniejszych sanktuariów Belgii i Francji...

Program wycieczki:

DZIEŃ 1:Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na nocleg w okolicach granicy niemiecko-belgijskiej lub w Belgii. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ  2: BANNEUX - BEAURAING Śniadanie. Przejazd do Banneux – miejsca objawienia Matki Bożej w 1933 r. Nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Ubogich. Spacer po pięknym parku – aleja Magnificat, „Cudowne Źródełko”, Droga Krzyżowa, kaplica św. Michała Archanioła. Przejazd do Beauraing, małej miejscowości we frankońskiej części Belgii. Tu w latach 1932-33 Matka Boża 33 razy objawiała się pięciorgu dzieciom, przekazując że jest Matką Bożą Grzeszników i zachęcała do nieustającej modlitwy. Obecnie jest to miejsce pielgrzymek, podczas których ludzie niewierzący często przeżywają nawrócenie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Paryża.

DZIEŃ 3: PARYŻ Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Paryża. Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika, gdzie spoczywają relikwie św. Katarzyny Labouré oraz serce św. Wincentego á Paulo. Z kolei udamy się na plac de la Concorde oraz do średniowiecznego centrum miasta. Podziwiać będziemy katedrę Notre Dame, wzniesioną na wyspie Île de la Cité. Jej budowa trwała ponad 180 lat. Udamy się na najwyższe wzgórze Paryża – Montmartre. Nawiedzimy Bazylikę Sacre Coeur. Spacer reprezentacyjną Champs Elysees do Łuku Triumfalnego. Krótki czas wolny w okolicach Wieży Eiffla i Pól Marsowych.  Obiadokolacja. Rejs po Sekwanie – zobaczymy panoramę najważniejszych zabytków miasta z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4: LISIEUX Śniadanie. Udamy się do Lisieux. Nawiedzimy sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Francji. Na kompleks sanktuarium składa się kościół w stylu rzymsko-bizantyjskim, wzniesiony na planie krzyża łacińskiego z jedną nawą i transeptem. W Bazylice znajduje się 18 ołtarzy ofiarowanych przez różne narody, jako wota. Ściany wewnętrzne pokryte są licznymi mozaikami.Kolejne obiekty to krypta przywołująca tajemnicę życia duchowego św. Teresy, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, a także dzwonnica. Zobaczymy klasztor – Karmel (z relikwiami i grobem Świętej) a także rodzinny dom św. Tereski. Msza Święta. Późnym popołudniem udamy się do jednego z producentów najbardziej znanych normandzkich trunków calvadosa i cydru. Możliwość degustacji i zakupów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: WZGÓRZE ŚWIETĘGO MICHAŁA Śniadanie. Udamy się na Wzgórze św. Michała – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Normandii. Opactwo i przylegające do niego miasteczko położone jest na skalistej wyspie – połączone ze stałym lądem wąską groblą o długości 1,8 km. Właściwa historia Mont Saint-Michel zaczęła się na początku VIII w., kiedy biskup Avranches po trzykrotnym objawieniu św. Michała Archanioła, wzniósł na wzgórzu kaplicę ku czci św. Michała. Na przestrzeni wieków opactwo rozbudowywało się, przekształcając w niezdobytą twierdzę. W 1979 r. wraz z otaczającą zatoką, zostało wpisane na Listę UNESCO. Czas wolny na relaks przy kawie, czy zakup pamiątek. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: AMIENS - REIMS: Śniadanie. Przejazd do Amiens. Nawiedzimy katedrę pw. NMP – jedną z najwspanialszych budowli francuskiego gotyku. Katedra jest trójnawowa, posiada dwie wieże, a jej fasadę zdobią trzy portale, galeria królów z 22 posągami oraz wielka rozeta witrażowa. Rzeźbienia katedry należą do  najznakomitszych przedstawicieli XIII-wiecznej sztuki gotyku. Krótki spacer po mieście. Przejazd do Reims – zwiedzimy katedrę Notre Dame, w której koronowani byli władcy Francji oraz Bazylikę Saint Remi. Następnie odwiedzimy jedną z piwnic produkujących szampana – możliwość degustacji i zakupów bezpośrednio od producentów. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

>>  więcej <<

http://www.duchowa.turystyka.pl/148,pielgrzymka-do-belgii-i-francjii-zwiedzanie.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded