Profile cover photo
Profile photo
Games.cz
1,702 followers -
Český herní web.
Český herní web.

1,702 followers
About
Posts

Post has attachment
DIABLO II

To jsme takhle jednou dostali v redakci chuť na Diablo II... Tak jsme si ho prostě zahráli :)

http://games.tiscali.cz/video/gamesplay-hrajeme-klasicke-akcni-rpg-diablo-ii-293686
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PREY

Video z Prey ukazuje, že přeměna v banán, fotku či kulomet bude zábavná a užitečná:

http://games.tiscali.cz/video/video-z-prey-ukazuje-ze-premena-v-banan-fotku-ci-kulomet-bude-zabavna-a-uzitecna-293698

Úryvek z novinky:

To třeba takhle naběhnete přímo proti automatické kulometné věži a ona se z vás, věrna svému programování, pokusí nadělat švýcarský sýr. Jenže, co když se v ni přeměníte? Kulometná věž před sebou rázem vidí jen další kulometnou věž, a do té přece střílet nebude, vždyť by poškodila majetek společnosti. A tak místo toho spustíte palbu vy sami. Ratata, bum, problém vyřešen.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
MASS EFFECT: ANDROMEDA

Hráli jsme nový Mass Effect a tak je teď už jasnější, jestli se na hru těšit a proč:

http://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/mass-effect-andromeda-dojmy-z-hrani-293649

Úryvek z článku:

Za mou odměřenost rozhodně nemůže vizuální stránka. Andromeda od prvního momentu v nové galaxii vypadá skvěle (čemuž samozřejmě pomůže obří monitor s rozlišením 4K, ale i tak). Planety jsou patřičně podivuhodné, divné artefakty se snoubí s nevídaným rostlinstvem, exploze otřásají půdou a kulky efektně sviští kolem uší vašeho odvážného týmu průzkumníků odhodlaného zajistit lidstvu nový domov. Dokonce i interiér vaší nové lodi jménem Tempest je rozhodně příjemnější než stísněná, vojensky strohá Normandy.

Průzkum neznámého prostředí je zpestřený skenerem, kterým můžete po vzoru No Man’s Sky mířit na různé věci/živočichy/rostliny, a přístroj vám k nim poví nějaké informace. Jednak jde o skvělý způsob, jak se blíže seznámit s otazníkem, kterým je galaxie Andromeda, ale hlavně to přispívá k téměř detektivní atmosféře, kdy mezi postavami probíhají krátké dialogy závislé na tom, co jste až doposud objevili. Je fajn, že se na věci nejen hezky kouká, ale že se někdo zamyslel i nad důvodem a detaily jejich existence.

Jediné, ale zato pořádné vizuální mínus představuje fakt, že obličejové animace jsou… No, nedokonalé je velice slabé slovo. Občas máte pocit, jako byste se dívali na voskové figuríny, a to je ještě ten lepší případ. V určitých momentech jsem se musel držet, abych přede všemi nevyprskl smíchy – zvlášť když se moje hlavní hrdinka budila ze spánku a cenila u toho zuby takovým způsobem, že by se za to nestyděl ani žralok lidožrout.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
TOTAL WAR: WARHAMMER

Nabídku hratelných frakcí v Total War: Warhammer rozšíří zdarma hrdá Bretonnia:

http://games.tiscali.cz/video/nabidku-hratelnych-frakci-v-total-war-warhammer-rozsiri-zdarma-hrda-bretonnia-293609

Úryvek z novinky:

Jak byste od nové kampaňové frakce čekali, i Bretonci mají vlastní pravidla, dle kterých se řídí jejich celková strategie v kampani. Je zřejmé, že celé království je inspirované artušovskými legendami, což i znamená, že hlavní síla Bretonců spočívá v těžkooděných rytířích, kteří slouží jako ocelové kladivo, které drtí nebohé šiky nepřátel. Plus někteří si osedlají pegasy, takže mohou velmi rychle pocuchat týlové jednotky.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BEST OF 2016

Remasterů a různých HD remaků se loni urodilo docela dost a my jsme pro vás vybrali pětici těch nejlepších. A samozřejmě i jednoho vítěze:

http://games.tiscali.cz/tema/best-of-2016-nejlepsi-remaster-hd-remake-293630
Photo
Add a comment...

Post has attachment
FOR HONOR

Po několika betách tu máme plnou verzi For Honor a můžeme s klidem říct, že tohle se Ubisoftu vážně povedlo. Viz recenze:

http://games.tiscali.cz/recenze/for-honor-recenze-293561

Úryvek z recenze:

Důležitou součástí životnosti multiplayerové hry je také množství módů, druhů boje a vůbec omáčka okolo. Tady musí dosavadní nadšený tón trochu ustoupit a přenechat místo rozpačitému úsměvu. K dispozici jsou klasické duely, souboje 2v2, mód dominion, pod kterým si můžete představit 4v4 s nutností zabírat tři důležité body na mapě, a dva druhy tradičního 4v4 team deathmatche (s respawnem a bez). Toť vše.

Není to moc, že? For Honor evidentně cílí na samotný akt boje, čisté prožití chvil, kdy si dva hráči (všechny módy lze hrát i čistě jen s boty, kteří jsou zde až překvapivě schopní) vráží meče do břicha. Nutno připustit, že hratelnost opravdu je dost komplexní, nápaditá a zábavná na to, aby hru unesla.

To ale neznamená, že by občas nějaké masovější bitvy či třeba varianta na zabírání nepřátelské vlajky nepřišly k chuti. Záleží ovšem, jak se budou tvůrci o své dítko starat. Nechali se slyšet, že by chtěli, aby For Honor žila ještě roky po vydání. Součástí pečování tedy budou noví hrdinové, mapy, výbava a možnosti kosmetických úprav postavy, a snad i nějaké nové módy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BEST OF 2016

Která hra v předběžném přístupu je z minulého roku nejlepší podle vás?

http://games.tiscali.cz/tema/best-of-2016-nejlepsi-early-access-hra-293297
Photo
Add a comment...

Post has attachment
MASS EFFECT ANDROMEDA

BioWare předvádí základy soubojového systému Mass Effect: Andromeda:

http://games.tiscali.cz/preview/bioware-predvadi-zaklady-soubojoveho-systemu-mass-effect-andromeda-293493

Úryvek z novinky:

Aby bylo jasno, když je řeč o podpoře odlišných herní stylů, nebavíme se o přístupu akčním či stealthovém. Tvůrci se skrze záběry videa nijak netají tím, že souboje v Andromedě budou akční, dynamické, velmi často bleskové a s využitím týmových příkazů snad i trochu taktické. Jde ale o to, aby hráč mohl do té rychle akce vlétnout způsobem, který je mu blízký – s jakým typem zbraně chce, s jakým skillem chce, jestli po hlavě, nebo spíše s využitím krytu apod.

Nabídka je v tomto případě klasická. Čtyři druhy zbraní včetně střelných a zbraní k boji na blízko (třeba kladivo) a tři druhy munice – klasické náboje, plasmové zbraně, paprskové zbraně. Každý druh munice má svá pro a proti. U jedné musíte hlídat a doplňovat náboje, paprskové zbraně se přehřívají, ale jsou přesné, zatímco u plazmových zbraní lze využít tepelného navádění na cíl. Video všechny typy zbraní a munice názorně předvádí, stejně jako zběžně ukazuje tři skupiny skillů, které lze rozvíjet – bojově, technologické a biotické.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BEST OF 2016

Na několik adventur a logických her z minulého roku jen tak nezapomeneme. Tady jsou ty nejlepší (podle nás) a jeden vítěz:

http://games.tiscali.cz/tema/best-of-2016-nejlepsi-adventura-logicka-hra-293408
Photo
Add a comment...

Post has attachment
URBAN EMPIRE

Netradiční pojetí budovatelské strategie slibovalo mnohé, ale určitě ne nefunkční herní mechanismy a zpackanou hratelnost:

http://games.tiscali.cz/recenze/urban-empire-recenze-293165

Úryvek z recenze:

Pravdou je, že i v povedených strategiích někdy nastávají chvíle, kdy hraní sklouzne k mírné nudě a mechanickému odklikávání nabídek. Urban Empire je ale takovou hrou už v základu. Zatímco například v Civilizaci nastupuje mechanická fáze až s tisícím tahem, tady můžete jet na volnoběh od začátku. Herní mechanismy nejsou dobře navržené, a i sebelepší témata dokáží spolehlivě zabít sice poměrně realistickými, ale zato špatnými designovými rozhodnutími. Zajímavé pojetí budovatelské strategie se jim na to konto podařilo dokonale zabít.

Alfou a omegou hry je jakési nahlédnutí do zákulisí budování města, známého například ze Sim City. Důraz však není kladen na rozparcelování mapy a vedení vodovodů, nýbrž na politikaření, městské vyhlášky, hlasování v městské radě a obecná makroekonomická rozhodnutí - třeba daňové a technologické směřování. Vyzkoušíte si roli starosty, který se skrze simulaci městské politiky s bizarním mezinárodním přesahem snaží město zvelebovat s využitím na pohled zajímavé simulace demokracie s různými stranami a funkčními prvky, jako jsou odbory či nátlakové skupiny.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded