Profile cover photo
Profile photo
ANT PRESS
94 followers -
www.antpress.mk
www.antpress.mk

94 followers
About
ANT's posts

Post has attachment
Aksident i rëndë në qafë malin Grdelicka në Serbi, në të cilën janë përfshirë automjeti me targa të Shkupit dhe një kamion,përcjell Antpress. Dy persona u plagosën nga ky aksident. Sot pasdite ka pasur një përplasje të një makina të markës “Renault Clio”…

Post has attachment
Takimi mes Ahmetit dhe Selës dhe Zaevit sonte siç mësohet edhe i kanë dhënë fund bisedimeve për formimin e qeverisë së re. Nga burime brenda LR-PDSH-së për Antpress thonë se në këto negociata, BDI-ja është treguar partnere dhe ka shfaqur gatishmëri për…

Post has attachment
Kryesia e Partisë së Drejtësisë në Gjilan ka shkëputë marrëveshjen për bashkëqeverisje ndërmjet Partia e Drejtësisë në Gjilan dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan. Siç njofton PD, ndërprerja e bashkëqeverisjes është bërë më arsyetimin: 1.     Mos…

Post has attachment
Kryeministri në largim, Isa Mustafa ua ka uruar besimtarëve myslimanë fillimin e muajit të shenjt të Ramazanit. Urimi i Mustafës: Të dashur miq, Dua të ndajë me Ju urimin tonë të përbashkët për të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë, me rastin e…

Post has attachment
Më shumë se 4 mijë gjyqtarë dhe prokurorë janë shkarkuar në Turqi pas grushtit të dështuar të shtetit në muajin korrik dhe i gjithë personeli i trupës gjyqësore i është nënshtruar hetimit për të përcaktuar lidhjet e mundshme me puçistët, njoftoi të…

Post has attachment
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, u uroi besimtarëve myslimanë muajin e madhërishëm të Ramazanit. Urimi i Presidentit Nishani: Dita e nesërme shënon fillimin e Muajit të shenjtë të Ramazanit, nisjen e sakrificave, reflektimit dhe…

Post has attachment
Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë. “Në këtë muaj të shenjtë, ne duhet të mendojmë edhe për obligimet që kemi ndaj njëri-tjetrit, ndaj familjes,…

Post has attachment
  Sjellja jo diplomatike e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump në samitin në Bruksel i ka shkaktuar goditje të fuqishme Aleancës. Trump ka shkaktuar kaos në samit, i cili është dashur të shërbejë si shembull i diplomacisë së vlefshme, qoftë në pyetje…

Post has attachment
Të paktën 13 persona u vranë dhe 80 të tjerë u plagosën sot në Tripoli në konfrontimet mes forcave të qeverisës së bashkimit kombëtar dhe grupeve rivale, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Një zyrtar i sigurisë së GNA-s, Hachem Bichr konfirmoi për 23 të…

Post has attachment
Juventus-Real Madrid nuk do të jetë një finale si gjithë të tjerat në Champions League. Për herë të parë, 90 minutat e fundit të kompeticionit më të rëndësishëm evropian, do të zhvillohen në një impiant tërësisht të mbuluar. Lajmi konfirmohet nga UEFA, që…
Wait while more posts are being loaded