Profile cover photo
Profile photo
Szkoła Podstawowa ZDRÓJ
7 followers
7 followers
About
Szkoła Podstawowa ZDRÓJ's posts

Post has attachment
Przeprowadzka Szkoły Podstawowej ZDRÓJ za nami! Wszystkie dziewczynki z wielką niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia nauki w nowym budynku. Jeszcze przed feriami uczennice sumiennie zaangażowały się w pakowanie szkolnych rzeczy, a łącząc przyjemne z pożytecznym, znalazły zastosowanie dla tekturowych kartonów, które posłużyły za wyjątkowy rekwizyt do zabawy.
Nowa przestrzeń szkoły bardzo spodobała się zarówno dziewczynkom, jak i Paniom nauczycielkom. Jesteśmy pewni, że będzie sprzyjać ona przyjaznej atmosferze, dalszej pracy i chęci do zdobywania wiedzy przez nasze uczennice.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
01.03.2017
12 Photos - View album

Post has attachment
W środę 8 lutego, aż 25 uczennic, wzięło udział w szkolnych eliminacjach Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Przez blisko 45 min musiały zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.02.2017
10 Photos - View album

Post has attachment
W czwartek, 2 lutego, naszą Szkołę odwiedziła Pani Erika, pochodząca z Ukrainy nauczycielka, ucząca obecnie w zaprzyjaźnionej ze ZDROJEM placówce w Poznaniu. W sposób bardzo interesujący, opowiedziała dziewczynkom o granicach kraju, języku i kulturze Ukrainy.
Uczennice szybko nauczyły się kilku podstawowych zwrotów w języku ukraińskim oraz spróbowały napisać swoje imię cyrylicą. Największe zainteresowanie, wzbudziła tradycyjnie haftowana koszula ludowa (wyszywanka), w którą ubrana była Pani Erika oraz przyniesione przez nią autentyczne hrywny i kopiejki – banknoty i monety oficjalnie obowiązującej na Ukrainie waluty. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
03.02.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
W minioną sobotę, dwie uczennice klasy czwartej - Alicja Bogusz i Klara Czerska, dzielnie reprezentowały Szkołę Podstawową ZDRÓJ w finale konkursu lingwistycznego „Wieża Babel”.
Mimo, iż dziewczynki nie dostały się do grupy laureatów, zdobyte doświadczenie jest nie do przecenienia.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02.02.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w Szkole Podstawowej ZDRÓJ, odbyło się ważne i piękne wydarzenie. Wszystkie dziewczęta zaprezentowały inscenizację, której głównym przekazem były słowa kolęd i pastorałek. Przebrane za anioły i pastuszków, przywoływały na myśl sceny bożonarodzeniowe opisane w Ewangelii. Uczennice z wielkim zaangażowaniem, śpiewały i grały na instrumentach, a w oczach dziadków i babć pojawiało się ogromne wzruszenie.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Dzień Babci i Dziadka w Szkole ZDRÓJ - 20.01.2017
21 Photos - View album

Post has attachment
Dziewczynki z naszej szkoły już po raz trzeci wybrały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry Franciszkanki Maryi Nieustającej Pomocy, znajdującego się przy ul. Grunwaldzkiej. Przygotowania do występu trwały już od połowy października, a dziewczynki z niecierpliwością wyczekiwały dnia, w którym ponownie będą mogły zobaczyć się z mieszkankami domu. Wspólnie z Paniami zaśpiewałyśmy i zagrałyśmy kilka kolęd oraz pastorałek.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Występ uczennic w Domu Pomocy Społecznej - 16.12.2016
18 Photos - View album

Post has attachment
W poniedziałek, 19 grudnia, uczennice klasy IV, miały okazję odwiedzić pobliski ogródek meteorologiczny Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.
Dziewczęta miały możliwość zobaczyć przyrządy, dzięki którym meteorolodzy interpretują aktualną pogodę i przygotowują jej prognozę na kolejne dni. Poznały również zasady wykonywania pomiarów i interpretacji uzyskanych wyników w takich urządzaniach jak: wiatromierze, deszczomierze czy termometry.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Lekcja o klimacie - 19.12.2016
11 Photos - View album

Post has attachment
Do Szkoły Podstawowej ZDRÓJ zawitał niezwykły gość. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, dziewczynki miały okazję spotkać się z Panią Kaliną Kabat z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, która opowiedziała dziewczynkom o swoim wolontariacie w Etiopii.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Wizyta wolontariuszki w Szkole ZDRÓJ - 06.12.2016
5 Photos - View album

Post has attachment
We wtorek, 6 grudnia, w naszej szkole obchodziłyśmy wspomnienie św. Mikołaja. Zgodnie z coroczną tradycją, dziewczynki losowały karteczkę z imieniem koleżanki z klasy, którą będą mogły obdarować w tym dniu wyjątkowym, własnoręcznie wykonanym prezentem.
Całe przedsięwzięcie sprawiło naszym uczennicom wiele radości!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Mikołajki - 06.12.2016
9 Photos - View album

Post has attachment
Uczennice Szkoły Podstawowej ZDRÓJ, stworzyły w ostatnim czasie przepiękne wieńce adwentowe. Podczas ich pracy, zapach iglastych gałązek oraz suszonych pomarańczy roznosił się w przestrzeni szkolnych klas, przypominając, że już niebawem rozpoczną się Święta Bożego Narodzenia.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Adwentowe wieńce - 28.11.2016
23 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded