Profile

Cover photo
BEATA REDZIMSKA
816 followers|6,341,683 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Wojny napoleońskie, czyli dlaczego wyszliśmy na nich, jak Zabłocki na mydle? Kiedy pierwszy raz ktoś ze znajomych Francuzów tak postawił sprawę, przecierałam oczy ze zdziwienia, a uszy z niedowierzania. Byłam gotowa oskarżyć delikwenta o wszystko: o herezję, o czarną niewdzięczność, ale nie przyznać mu rację. Bo jak większość Polaków z mlekiem matki wyssałam bezkrytyczny zachwyt i fascynację dla Napoleona i jego szalonych dokonań.
Ale jak sobie przemysleć to bez emocji: Wyszliśmy na Napoleonie, jak Zabłocki na mydle. Czyli po raz kolejny historia zrobiła nas w jajo. Chyba na pocieszenie wymyślilismy sobie tę całą legendę napoleońską. #wojnynapoleońskie #paris #travel
http://bit.ly/2kaflR4
 ·  Translate
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Co zdziwi Was w Paryżu? Zwiedzanie Paryża inaczej.
Ten temat chodził za mną od dawna. Ale w Paryżu mieszkam już tak długo (kilkanaście lat), że nie dziwi mnie już nic. Ale tak nie było zawsze. Kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy, a złośliwy los dowcipnie rzucił mnie na podparyskie przedmieścia, o których przezornie nikt nie wspomnina w przewodnikach.
Nic, dosłownie nic nie było tu tak jak sobie wyobrażałam. Przyjechałam do Paryża, a obudziłam się gdzieś w środku Afryki, gdzie przedsiębiorcze kobiety z gromadką dzieci przy piersi sprzedają smażoną kukurydzę.
A „po godzinach” lokalny dealer wciska trawkę. Nie mówiąc o tym, że policja w takie „urokliwe” (w dużym cudzysłowiu”) zakątki w ogóle (lub prawie w ogole) nie zagląda. Ale ten etap mam już za sobą. Dziś przybliżyłam się do Paryża fizycznie i kulturowo.
Niemniej dzięki kilkunastu latom przeżytym we Francji jedno muszę oddać Francuzom: są mistrzami marketingu i autopromocji. Wszyscy mówią o wspaniałej kuchni francuskiej, a czy znacie choć jedno typowofrancuskie danie? No tak, na pewno powiecie: żaby i ślimaki. Ale tego typu dania są przysmakiem japońskich turystów odkrywających Paryż, a rzeczywistość jest dużo bardziej prozaiczna.
Ale jeżeli Francuzi są mistrzami autopromocji, to dlatego, że nie mają kompleksów (no może prawie – z wyjątkiem tego wobec Anglików). Na tym polu niestety daleko nam do Francuzow. Bo tam gdzie 2 Polaków, nie tylko są 3 opinie, ale i przynajmniej 30 nieuzasadnionych kompleksów. A może to ja jestem jeszcze z tej zakompleksionej fali emigracji?
#paris #travel http://bit.ly/28RSv76
 ·  Translate
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Zjedz jabłko na zdrowie. Nie wiem, czy istnieje drugi tak popularny owoc i tak dobry dla zdrowia. Ale jabłko w pełni zasługuje na tę dobrą opinię. Jeżeli dziś jabłko jest znane na wszystkich kontynentach, to za sprawą tego, że dobrze się je przechowuje. Zabierali je ze sobą marynarze na morze (na szkorbut), zabierało wojsko na odległe (czasami mroźne) kampanie wojenne. Bo jabłko potrafi oszukać głód i wspaniale dodaje energii. I tak żołnierze czy marynarze dotarwszy na nieznane kontynenty posilali się jabłkami z zapasów, wypluwali pestki. I tak oto jabłonie rozsiały się po całym świecie.

A jeżeli dotychczas nie byliście miłośnikami jabłek, kilka argumentów może przekonają Was do tego, że warto się z nimi zaprzyjaźnić i żyć za pan brat przez okrągły rok. Ja przynajmniej postanowiłam jeść częściej jabłko, czy to surowe, czy to w formie sałatki (przepis poniżej).
http://bit.ly/1UbcsHi #apple #zdrowie
 ·  Translate
jabłka właściwości. Czy istnieje drugi tak popularny owoc i tak dobry dla zdrowia? Bo jabłko potrafi oszukać głód i wspaniale dodaje energii.
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Czy wiecie, że częstotliwość występowania chorób nowotworowych szczególnie wzrosła w krajach uprzemysłowionych po roku 1940. Ten wzrost dodatkowo wzmocnił się po roku 1975. Po drugiej wojnie światowej gwałtowniej zmianie uległ nasz styl życia.
Właściwie zmieniło się wszystko: nasze środowisko (skażone przez przemysł), nasza żywność (poddana obróbce przemysłowej, oczyszczona, i do tego z konserwantami). Zmianie uległ również nasz styl życia…. na coraz bardziej siedzący. Kobiety coraz później rodzą dzieci, a to zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi.
Oczywiście po części można wytłumaczyć tę eksplozję zachorowań na raka starzeniem się naszego społeczeństwa. Ale jak wtedy wytłumaczyć to, że nowotwory jednocześnie i to coraz częściej dotykają rownież dzieci i nastolatków?
#cleaneating #dietaantyrakowa http://bit.ly/2iRkYOZ
 ·  Translate
Od roku 1940 czestotliwosc występowania chorob nowotworowych wzrosla w krajach uprzemyslowionych. Ten wzrost szczegolnie wzmocnil się po roku 1975. Jednoczesnie po drugiej wojnie swiatowej gwaltowniej...
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Jak dodać formularz kontaktowy na bloga na Blogerzre i nie tylko. Odgrzewam i przy okazji sprawdza starsze tutoriale z bloga. Podrzucam Wam, bo może akurat ktoś właśnie tego szuka. Proste, szybkie, a jednocześnie skuteczne. http://bit.ly/2k7cULc #bloggingtips #blogger
 ·  Translate
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Trądzik jest chorobą współczesnego „bogatego” (w cudzysłowiu) świata i społeczeństwa. A zupełnie nie dotyka ludów prymitywnych.
Zdaniem amerykańskiego badacza Loren Cordaina: to właśnie współczesny styl odżywiania w dużej mierze ponosi odpowiedzialność za tę prawdziwą epidemię trądzika. Badacz obserwował plemiona żyjące z dala od cywilizacji, które zachowały tradycyjny sposób odżywiania się (dużo owoców, warzyw, ryb i dziczyzny). Stwierdził, że zupełnie nie znany jest im trądzik. Stąd zdaniem naukowca kluczem do walki z tą chorobą byłaby zdrowa urozmaicona dieta, zbliżona do tej, którą stosowali nasi przodkowie.

Hipotezę Cordena potwierdzał by fakt, że trądzik coraz częściej dotyka również dorosłych, którzy dawno juz przeszli okres dojrzewania. Stąd pojawia się pytanie:

Jaki jest związek między tą nową formą (spóźnionego) trądziku a zmianiami w naszym stylu życia, jakie dokonały się na przestrzeni ostatnich lat (ostatniego stulecia)?
Jaką rolę odgrywa tu obecność w naszym otoczeniu (i żywności) substancji wywołujących zaburzenia hormonalne (bisfenol A)?
#cleaneating #healthyeating #diet #zdrowie http://bit.ly/2jBYVjc
 ·  Translate
Dieta na trądzik. Zdaniem amerykańskich badaczy to współczesny styl odżywiania w dużej mierze ponosi odpowiedzialność za tę prawdziwą epidemię trądzika.
3
Add a comment...

Communities

30 communities

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Też wierzyliście, że kolejnym prezydentem Stanów zostanie kobieta? Ale nawet jeżeli tak się nie stało, to wcale nie znaczy, że kobiety się do tego nie nadają. Paradoksalnie wręcz przeciwnie, kamapania Donalda Trumpa nabrała rozpędu, kiedy na jej czele stanęła właśnie .... nie nie zgadniecie... kobieta Kellyanne Conway. Czyli kobieta, która okięłznęła Donalda Trumpa. No dobra, przy tym okiełznęła to mam mały problem z okiełznięciem rodzimej gramatyki. Ale co mi tam. Nie tracę nadziei, bo kobieta potrafi.... Dlatego kobieto, doceń siebie... #donaldtrump #trumpprezytentem http://bit.ly/2hZ3IIC
 ·  Translate
Tak, ten wpis miałam opublikować po wyczekiwanym, wysondowanym przez prawie wszystkich możliwych sondażystów zwycięstwie Hillary Clinton w wyborach prezydenckich. A tu masz ci babo...
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Stwórz swoją własną markę. Wymyśl swoje logo.
Ostatnio przeczytałam o tym u pewnego znanego francuskiego blogera na liście rzeczy, o których nie wiedział, (a chciałby wiedzieć) przed przystąpieniem do blogowania. Dlaczego warto pomyśleć o stworzeniu własnej marki? Z idącą z nią w parze identyfikacją wizualną, z logo, doborem chakterystycznych i konsekwentnie używanych kolorów, z własnym faviconem. Czyli po prostu w 100% własny styl. I to także od strony estetycznej.
Wbrew pozorom (zwłaszcza jeżeli spojrzycie na genialne w swojej prostocie logo Nike) nie jest to prosta rzecz. Tymbardziej trudno na samym początku blogowania tak wymyśleć siebie czy obmyśleć wszystkie szczegóły na 150%. Ale może przynajmniej warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza jeżeli gdzieś tam po głowie chodzi Wam sprzedaż własnych produktów.
Bo np jesteście już przy 1000-ęcznej poduszce (własnego wyrobu). Wszyscy Wasi bliżsi i dalsi znajomi już taką mają. A Wy tymczasem polujecie na kolejną ofiarę (do obdarowania poduszką). A wszystko po to, by znaleźć usprawiedliwienie dla uprawiania pasji.
Co z tego, że poduszki wyskakują nawet z lodówki? Może nadeszła pora na kolejny krok w nowym kierunku?
Tymczasem odbiorcom potrzeba dużo czasu, by rozpoznać i zaadaptować nową markę. Błędem może okazać się to, że zaczniemy myśleć o jej stworzeniu dopiero wtedy, gdy nasza strona będzie już miała wyrobioną pozycję w swoim sektorze.”
Ale stworzenie własnej marki może dotyczyć nie tylko e-sklepów, blogów kreatywnych (które w pewnym momencie zaczną proponować własne wyroby). Z powodzeniem może odnieść się do wszystkich blogów i blogerów, chcących po prostu stać się … rozpoznawalnymi (ale nie kopiami Kominka).

http://bit.ly/228908O
 ·  Translate
jak zrobić proste logo w Photoscapie, prosty tutorail i o czym przy jego robieniu należałoby pamiętać
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Bo czy zauważyliście, że osoby, które żyją pasją, wydają się być szczęśliwsze?
Pasja, hobby, konik, „zboczenie zawodowe” (nazwijcie to, jak chcecie) wyzwala w nas niepodejrzewane pokłady energii. A czasami wręcz lepiej sluży zdrowiu niż najskrupulatniej przestrzegana dieta.
Bo osoby, które żyją pasją:
Znajdują w niej dodatkowy sens życia. Dodatkową motywację, która popycha je do przodu na codzień.
Wtedy już wołami nie trzeba wyciągać ich co rano z łóżka. Wyskakują z niego sami radośnie, w poczuciu, że muszą wygospodarować kilka chwil na swoją pasję.
Wtedy naprawdę łatwiej rano wygrzebać się z łóżka, mimo paskudnej pogody, czy perspektywy frontalnego zderzenia z zwyczajowo rozwścieczonym szefem.
Osoby te łatwiej mobilizują się, by załatwić to, co niezbędne, by wygospodarować kilka dodatkowych chwil na swoją pasję.
Pasja wyzwala w nas dodatkowe zasoby energii, czyni nas szczęśliwszymi (nawet mimo niesprzyjających okoliczności). Pasja pomaga żyć dłużej i w lepszym zdrowiu. #motywacja
http://bit.ly/2iRgtE4
 ·  Translate
3
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Jak w prosty sposób dodać statystyki Google Analytics na Blogerze? I dlaczego warto korzystać z Google Analytics i dlaczego warto analizować statystyki? Bo analizowanie statystyk może dostarczyć Ci wielu cennych wskazówek np co do tego, które tematy cieszą się największą popularnością na Twoim blogu, jakie dzialania marketingowe (wokół bloga – udzielanie się na forach, komentowanie na innych blogach – jakich?) przysparzają Ci najwięcej czytelników itp. Oczywiście można korzystać ze statystyk dostarczonych przez Bloggera. Ale jeżeli chcesz wiedzieć więcej (a warto), to warto zainstalować Google Analytics.
Jeżeli korzystasz z pierwotnego szablonu (dostarczonego przez Bloggera), możesz zrobić to w naprawdę prosty sposób tj. bez grzebania w kodzie HTML.
Jeżeli jednak pobrałeś inną templatkę, ta metoda nie zadziała i będziesz musiał dokonać małej zmiany w kodzie. Ale to już temat na osobny wpis. #blogger #bloggingtips

http://bit.ly/2jFNOWN
 ·  Translate
Vademecum blogera porady dla blogerów i porcja motywacji, jak mieć ładnego bloga, jak pisać bloga, jak pozycjonować stronę, jak mieć więcej energii życiowej
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Odkąd przeniosłam się z Bloggera na wordpressa, doceniam to, jak wordpressowskie wtyczki, dodane do bloga, ułatwiają mi życie (i blogowanie). Te same funkcje, które na Bloggerze trzeba było dodawać pracowicie dłubiąc w kodzie HTML, na wordpressie można załadować i uruchomić dosłownie jednym kliknięciem. Instalując odpowiednią wtyczkę.
Bo z racji popularności wordpressa, czyli darmowego oprogramowania do tworzenia stron (CMS – content management system), wielu twórców dorabia do niego przydatne fukcje (czyli wtyczki). Wiele z nich jest bezpłatnych. Albo przynajmniej są bezpłatne w podstawowej wersji. A ich twórcy zarabiają sprzedając ich wersje pro.
Tu oczywiście łatwo wpaść w kolejną pułapkę: przeładować i przeciążyć bloga nadmiarem wtyczek. Choć z reguły z czasem przychodzi … umiar.
Jako że sama z natury jestem chomikiem, mam z tym mały problem. Swego czasu nagromadziłam całkiem sporo różnych wtyczek na blogu. Teraz staram się wybierać rozsądniej i z pewnym pragmatycznym dystansem.
Oto moja lista ulubionych wtyczek, które chętnie bym Wam poleciła:
#wordpress #plugin http://bit.ly/2ehyZId
 ·  Translate
WORDPRESS PLUGINS. 20 WTYCZEK NA WORDPRESSA: SEO BY YOAST, SUMO ME, TINY MCE ADVANCED
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Jak samodzielnie i bezpłatnie stworzyć profesjonalne logo?
Posiadanie własnego logo, to nie tylko powód do dumy. Ale coraz bardziej konieczność. Bo jeżeli uczestniczysz jako bloger w pewnych wydarzeniach, organizatorzy mogą poprosić Ciebie np o wysłanie im Twojego logo do dodania do publikowanych przerz nich materiałów.
Oczywiście przygotowanie dobrego logo, takiego, które w pełni odda to, kim jesteś i czym się zajmujesz, to kwestia sporego wkładu pracy i przeprowadzenia dość dogłębnej analizy. Tu na pewno warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Bo jak dane logo do nas przylgnie, to potem trudno będzie przyzwyczajić ludzi do czegoś innego. Niemniej, nie każdy dysponuje odpowiednim budżetem, by wykonanie swojego logo powierzyć zewnętrznej firmie. Nie dla każdego posiadanie własnego logo jest priorytetem. Dla tych, którzy pragną przygotować sobie logo samodzielnie w ramach programów powszechnie dostępnych online polecam: onlinelogomaker.com.

http://bit.ly/2jqNM2T #logo #webdesign #webmarketing
 ·  Translate
Vademecum blogera porady dla blogerów i porcja motywacji, jak mieć ładnego bloga, jak pisać bloga, jak pozycjonować stronę, jak mieć więcej energii życiowej
2
Add a comment...
Communities
30 communities
Story
Tagline
4 krotna mama 4 kreatywnych pociech, ktore od rana do nocy tworzą kreatywny nieład. A mama zamiast sprzątac - bloguje. Z pasji do blogowania powstało Vademecum blogera, w ktorym staram się zebrac wszystko to, co może przydac się w prowadzeniu bloga. Jednoczesnie piszę bloga Moda na bio, czyli naturalne metody na zdrowie i urode jako mama i chemik-antychemik (tylko z wyksztalcenia - przeciez Nobody is perfect)
Introduction
4 krotna mama 4 kreatywnych pociech, ktore od rana do nocy tworzą kreatywny nieład. A mama zamiast sprzątac - bloguje. Z pasji do blogowania powstało Vademecum blogera, w ktorym staram się zebrac wszystko to, co może przydac się w prowadzeniu bloga. Jednoczesnie piszę bloga Moda na bio, czyli naturalne metody na zdrowie i urode jako mama i chemik-antychemik (tylko z wyksztalcenia - przeciez Nobody is perfect)
Bragging rights
http://modanabio.com/ i http://www.vademecumblogera.pl/
Links
Contributor to
Collections BEATA is following
View all
Basic Information
Gender
Female