Profile

Cover photo
BEATA REDZIMSKA
816 followers|6,341,683 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Zaczynasz blogowanie, szukasz prostego przepisu na stworzenie popularnego bloga? Blogujesz już od jakiegoś czasu, ale wciąż chcesz się rozwijać (chwała Ci za to) i ulepszać Twoją stronę? Uzbrój się w cierpliwość, bo stworzenie rozpoznawalnego bloga wymaga czasu, wkładu pracy i pewnej dozy dyskretnego marketingu.

Oto krótki spis tego, co warto robić krok po kroku, by Twój blog zaistniał i rozwinął skrzydła. Pamiętaj o tym, że nie stanie się to z dnia na dzień. Jeżeli cierpliwość nie jest cnotą rewolucjonistów, to powinna stać się cnotą każdego blogera.

http://bit.ly/2iVBa6D #bloggingtips #blog #blogger
 ·  Translate
Zaczynasz blogowanie, szukasz prostego przepisu na stworzenie popularnego bloga? Blogujesz już od jakiegoś czasu, ale wciąż chcesz się rozwijać (chwała Ci za to)...
4
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Czy owoce można jeść bez ograniczeń? Niestety nie wszyscy bezproblemowo korzystamy z dobrodziejstw owoców. Nasza zdolność do przyswajania owoców (co jest związane z ich kwasowością) jest uwarunkowana metabolizmem każdego z nas. Wskazówką może być tu nasz temperament i nasza witalność.
Niektóre osoby bardzo dobrze dają sobie radę z trawieniem substancji kwaśnych.
Inne osoby - przeciwnie. Nie zbyt dobrze radzą sobie z przyswajaniem kwasów. A wtedy, by zneutralizować nadmiar kwasów organizm jest zmuszony czerpać ze swoich rezerw składników mineralnych. Te zaś szybko zaczynają się wyczerpywać. Odbija się to na naszych włosach, zębach, paznokciach, czy kościach. Bo stamtąd organizm pobiera zasady.

W ten sposób możemy również wyjaśnić, dlaczego osoby z pierwszej grupy (te, które dobrze radzą sobie z metabolizmem kwasów) cechują się dużą odpornością fizyczną, są odporne na zmęczenie i stres, a do tego mało wrażliwe na chłód. Transformacja kwasów (z owoców) przechodzi w ich organizmach bez większych trudności. Stąd w pelni korzystają z witamin i pierwiastków śladowych zawartych w owocach. Takie osoby śmiało mogą zacząć dzień śniadaniem złożonym z owoców (w pelni korzystając z ich dobroczynnego wpływu).

Druga grupa to osoby o mniejszej sile witalnej. Poznamy je po tym, że szybciej się męczą, są bardziej wrażliwe na chłód i mniej odporne na stres. W ich organizmach kwasy będą niedostatecznie utleniane. Więc do ich zneutralizowania organizm będzie musiał czerpać ze swoich rezerw mineralnych (pobierając je z kości, zębów, włosów). Bo neutralizujemy kwas zasadą. Te osoby nie powinny jeść owoców z samego rana. Raczej poczekać z tym gdzieś do godziny 11 przed południem. Kiedy ich metabolizm ruszy pełną parą. Równie dobrze mogą zrobić sobie owocowy podwieczorek gdzieś około godziny 17, bo wtedy ich metabolizm będzie w szczytowej fazie. #health #zdrowie #dietaowocowa http://bit.ly/2jQeSCE
 ·  Translate
Pod jaką postacią najlepiej jesc warzywa i owoce? Warzywa i owoce są bezcenne dla naszego zdrowia ze względu na zawarte w nich enzymy (zywe...
3
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Wojny napoleońskie, czyli dlaczego wyszliśmy na nich, jak Zabłocki na mydle? Kiedy pierwszy raz ktoś ze znajomych Francuzów tak postawił sprawę, przecierałam oczy ze zdziwienia, a uszy z niedowierzania. Byłam gotowa oskarżyć delikwenta o wszystko: o herezję, o czarną niewdzięczność, ale nie przyznać mu rację. Bo jak większość Polaków z mlekiem matki wyssałam bezkrytyczny zachwyt i fascynację dla Napoleona i jego szalonych dokonań.
Ale jak sobie przemysleć to bez emocji: Wyszliśmy na Napoleonie, jak Zabłocki na mydle. Czyli po raz kolejny historia zrobiła nas w jajo. Chyba na pocieszenie wymyślilismy sobie tę całą legendę napoleońską. #wojnynapoleońskie #paris #travel
http://bit.ly/2kaflR4
 ·  Translate
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Co zdziwi Was w Paryżu? Zwiedzanie Paryża inaczej.
Ten temat chodził za mną od dawna. Ale w Paryżu mieszkam już tak długo (kilkanaście lat), że nie dziwi mnie już nic. Ale tak nie było zawsze. Kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy, a złośliwy los dowcipnie rzucił mnie na podparyskie przedmieścia, o których przezornie nikt nie wspomnina w przewodnikach.
Nic, dosłownie nic nie było tu tak jak sobie wyobrażałam. Przyjechałam do Paryża, a obudziłam się gdzieś w środku Afryki, gdzie przedsiębiorcze kobiety z gromadką dzieci przy piersi sprzedają smażoną kukurydzę.
A „po godzinach” lokalny dealer wciska trawkę. Nie mówiąc o tym, że policja w takie „urokliwe” (w dużym cudzysłowiu”) zakątki w ogóle (lub prawie w ogole) nie zagląda. Ale ten etap mam już za sobą. Dziś przybliżyłam się do Paryża fizycznie i kulturowo.
Niemniej dzięki kilkunastu latom przeżytym we Francji jedno muszę oddać Francuzom: są mistrzami marketingu i autopromocji. Wszyscy mówią o wspaniałej kuchni francuskiej, a czy znacie choć jedno typowofrancuskie danie? No tak, na pewno powiecie: żaby i ślimaki. Ale tego typu dania są przysmakiem japońskich turystów odkrywających Paryż, a rzeczywistość jest dużo bardziej prozaiczna.
Ale jeżeli Francuzi są mistrzami autopromocji, to dlatego, że nie mają kompleksów (no może prawie – z wyjątkiem tego wobec Anglików). Na tym polu niestety daleko nam do Francuzow. Bo tam gdzie 2 Polaków, nie tylko są 3 opinie, ale i przynajmniej 30 nieuzasadnionych kompleksów. A może to ja jestem jeszcze z tej zakompleksionej fali emigracji?
#paris #travel http://bit.ly/28RSv76
 ·  Translate
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Zjedz jabłko na zdrowie. Nie wiem, czy istnieje drugi tak popularny owoc i tak dobry dla zdrowia. Ale jabłko w pełni zasługuje na tę dobrą opinię. Jeżeli dziś jabłko jest znane na wszystkich kontynentach, to za sprawą tego, że dobrze się je przechowuje. Zabierali je ze sobą marynarze na morze (na szkorbut), zabierało wojsko na odległe (czasami mroźne) kampanie wojenne. Bo jabłko potrafi oszukać głód i wspaniale dodaje energii. I tak żołnierze czy marynarze dotarwszy na nieznane kontynenty posilali się jabłkami z zapasów, wypluwali pestki. I tak oto jabłonie rozsiały się po całym świecie.

A jeżeli dotychczas nie byliście miłośnikami jabłek, kilka argumentów może przekonają Was do tego, że warto się z nimi zaprzyjaźnić i żyć za pan brat przez okrągły rok. Ja przynajmniej postanowiłam jeść częściej jabłko, czy to surowe, czy to w formie sałatki (przepis poniżej).
http://bit.ly/1UbcsHi #apple #zdrowie
 ·  Translate
jabłka właściwości. Czy istnieje drugi tak popularny owoc i tak dobry dla zdrowia? Bo jabłko potrafi oszukać głód i wspaniale dodaje energii.
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Czy wiecie, że częstotliwość występowania chorób nowotworowych szczególnie wzrosła w krajach uprzemysłowionych po roku 1940. Ten wzrost dodatkowo wzmocnił się po roku 1975. Po drugiej wojnie światowej gwałtowniej zmianie uległ nasz styl życia.
Właściwie zmieniło się wszystko: nasze środowisko (skażone przez przemysł), nasza żywność (poddana obróbce przemysłowej, oczyszczona, i do tego z konserwantami). Zmianie uległ również nasz styl życia…. na coraz bardziej siedzący. Kobiety coraz później rodzą dzieci, a to zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi.
Oczywiście po części można wytłumaczyć tę eksplozję zachorowań na raka starzeniem się naszego społeczeństwa. Ale jak wtedy wytłumaczyć to, że nowotwory jednocześnie i to coraz częściej dotykają rownież dzieci i nastolatków?
#cleaneating #dietaantyrakowa http://bit.ly/2iRkYOZ
 ·  Translate
Od roku 1940 czestotliwosc występowania chorob nowotworowych wzrosla w krajach uprzemyslowionych. Ten wzrost szczegolnie wzmocnil się po roku 1975. Jednoczesnie po drugiej wojnie swiatowej gwaltowniej...
1
Add a comment...

Communities

30 communities

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Jak francuska Statua Wolności podbiła Amerykę? Bo czy w ogóle wiecie, że Statua Wolności, ta którą tak dobrze znamy z hollywoodzkich filmów, ta która wita przepełnionych nadzieją emigrantów przybywających do Nowego Jorku jest francuskim podarkiem dla Ameryki i Amerykanów. Sprzed 130 lat.
To prawda, że przez te 130 lat sporo się wydarzyło. Ale nawet jeżeli dzisiaj Statua Wolności stała się prawe oficjalną twarzą Ameryki, jej historia zaczęła się we Francji. Najpierw w pracowni jej pomysłodawcy Augusta Bartholdi. Następnie w atelier niejakiego pana Eiffla (tego od wieży).
I może nigdy Statua Wolności nie urosłaby do rangi takiego symbolu, gdyby nie to, że jej twórca August Bartholdi tak strategicznie przemyślał sobie cała swój projekt i w tak skuteczny sposób przeprowadził jego promocję.
A dalej pan Eiffel (ten od wieży), znalazł równie przemyślne rozwiązanie, by cały ten projekt spakować po kawałeczku, załadować na statek i przewieźć do Ameryki. #paris #travel
http://bit.ly/2jTkFIf
 ·  Translate
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Czy pamiętacie o cytrynach? Bo zimą warto przypomnieć sobie o cytrynach, a o wodzie z cytryną warto pamiętać codziennie. Bo cytryna to:
źrodło naturalnej witaminy C, a ta jest łatwiej przyswajalna przez nasz organizm. Dlatego szczególnie zaleca się ją osobom zmęczonym. A kogo zimą nie dopada małe przejściowe przemęczenie czy zniechęcenie?
Cytryna świetne pomaga na zimowe infekcje górnych dróg oddechowych, szczególnie te najpopularniejsze jak katar i ból gardła.
Na gardło możemy przygotować sobie do wypicia sok z cytryny (najlepiej lekko podgrzany, zmieszany z miodem rozmarynowym bądź sosnowym). A jeszcze dodatkowo popłukać gardło świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Ale to nie wszystko, bo

http://bit.ly/2iVtAJf #cytryna #naturalnekosmetyki
 ·  Translate
woda z cytryną i cytryna dla zdrowia i urody. Zimą warto przypomnieć sobie o cytrynach, a o woda z cytryną warto pamiętać codziennie.
2
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Też wierzyliście, że kolejnym prezydentem Stanów zostanie kobieta? Ale nawet jeżeli tak się nie stało, to wcale nie znaczy, że kobiety się do tego nie nadają. Paradoksalnie wręcz przeciwnie, kamapania Donalda Trumpa nabrała rozpędu, kiedy na jej czele stanęła właśnie .... nie nie zgadniecie... kobieta Kellyanne Conway. Czyli kobieta, która okięłznęła Donalda Trumpa. No dobra, przy tym okiełznęła to mam mały problem z okiełznięciem rodzimej gramatyki. Ale co mi tam. Nie tracę nadziei, bo kobieta potrafi.... Dlatego kobieto, doceń siebie... #donaldtrump #trumpprezytentem http://bit.ly/2hZ3IIC
 ·  Translate
Tak, ten wpis miałam opublikować po wyczekiwanym, wysondowanym przez prawie wszystkich możliwych sondażystów zwycięstwie Hillary Clinton w wyborach prezydenckich. A tu masz ci babo...
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Stwórz swoją własną markę. Wymyśl swoje logo.
Ostatnio przeczytałam o tym u pewnego znanego francuskiego blogera na liście rzeczy, o których nie wiedział, (a chciałby wiedzieć) przed przystąpieniem do blogowania. Dlaczego warto pomyśleć o stworzeniu własnej marki? Z idącą z nią w parze identyfikacją wizualną, z logo, doborem chakterystycznych i konsekwentnie używanych kolorów, z własnym faviconem. Czyli po prostu w 100% własny styl. I to także od strony estetycznej.
Wbrew pozorom (zwłaszcza jeżeli spojrzycie na genialne w swojej prostocie logo Nike) nie jest to prosta rzecz. Tymbardziej trudno na samym początku blogowania tak wymyśleć siebie czy obmyśleć wszystkie szczegóły na 150%. Ale może przynajmniej warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza jeżeli gdzieś tam po głowie chodzi Wam sprzedaż własnych produktów.
Bo np jesteście już przy 1000-ęcznej poduszce (własnego wyrobu). Wszyscy Wasi bliżsi i dalsi znajomi już taką mają. A Wy tymczasem polujecie na kolejną ofiarę (do obdarowania poduszką). A wszystko po to, by znaleźć usprawiedliwienie dla uprawiania pasji.
Co z tego, że poduszki wyskakują nawet z lodówki? Może nadeszła pora na kolejny krok w nowym kierunku?
Tymczasem odbiorcom potrzeba dużo czasu, by rozpoznać i zaadaptować nową markę. Błędem może okazać się to, że zaczniemy myśleć o jej stworzeniu dopiero wtedy, gdy nasza strona będzie już miała wyrobioną pozycję w swoim sektorze.”
Ale stworzenie własnej marki może dotyczyć nie tylko e-sklepów, blogów kreatywnych (które w pewnym momencie zaczną proponować własne wyroby). Z powodzeniem może odnieść się do wszystkich blogów i blogerów, chcących po prostu stać się … rozpoznawalnymi (ale nie kopiami Kominka).

http://bit.ly/228908O
 ·  Translate
jak zrobić proste logo w Photoscapie, prosty tutorail i o czym przy jego robieniu należałoby pamiętać
1
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Bo czy zauważyliście, że osoby, które żyją pasją, wydają się być szczęśliwsze?
Pasja, hobby, konik, „zboczenie zawodowe” (nazwijcie to, jak chcecie) wyzwala w nas niepodejrzewane pokłady energii. A czasami wręcz lepiej sluży zdrowiu niż najskrupulatniej przestrzegana dieta.
Bo osoby, które żyją pasją:
Znajdują w niej dodatkowy sens życia. Dodatkową motywację, która popycha je do przodu na codzień.
Wtedy już wołami nie trzeba wyciągać ich co rano z łóżka. Wyskakują z niego sami radośnie, w poczuciu, że muszą wygospodarować kilka chwil na swoją pasję.
Wtedy naprawdę łatwiej rano wygrzebać się z łóżka, mimo paskudnej pogody, czy perspektywy frontalnego zderzenia z zwyczajowo rozwścieczonym szefem.
Osoby te łatwiej mobilizują się, by załatwić to, co niezbędne, by wygospodarować kilka dodatkowych chwil na swoją pasję.
Pasja wyzwala w nas dodatkowe zasoby energii, czyni nas szczęśliwszymi (nawet mimo niesprzyjających okoliczności). Pasja pomaga żyć dłużej i w lepszym zdrowiu. #motywacja
http://bit.ly/2iRgtE4
 ·  Translate
4
Add a comment...

BEATA REDZIMSKA

Shared publicly  - 
 
Jak w prosty sposób dodać statystyki Google Analytics na Blogerze? I dlaczego warto korzystać z Google Analytics i dlaczego warto analizować statystyki? Bo analizowanie statystyk może dostarczyć Ci wielu cennych wskazówek np co do tego, które tematy cieszą się największą popularnością na Twoim blogu, jakie dzialania marketingowe (wokół bloga – udzielanie się na forach, komentowanie na innych blogach – jakich?) przysparzają Ci najwięcej czytelników itp. Oczywiście można korzystać ze statystyk dostarczonych przez Bloggera. Ale jeżeli chcesz wiedzieć więcej (a warto), to warto zainstalować Google Analytics.
Jeżeli korzystasz z pierwotnego szablonu (dostarczonego przez Bloggera), możesz zrobić to w naprawdę prosty sposób tj. bez grzebania w kodzie HTML.
Jeżeli jednak pobrałeś inną templatkę, ta metoda nie zadziała i będziesz musiał dokonać małej zmiany w kodzie. Ale to już temat na osobny wpis. #blogger #bloggingtips

http://bit.ly/2jFNOWN
 ·  Translate
Vademecum blogera porady dla blogerów i porcja motywacji, jak mieć ładnego bloga, jak pisać bloga, jak pozycjonować stronę, jak mieć więcej energii życiowej
2
Add a comment...
Communities
30 communities
Story
Tagline
4 krotna mama 4 kreatywnych pociech, ktore od rana do nocy tworzą kreatywny nieład. A mama zamiast sprzątac - bloguje. Z pasji do blogowania powstało Vademecum blogera, w ktorym staram się zebrac wszystko to, co może przydac się w prowadzeniu bloga. Jednoczesnie piszę bloga Moda na bio, czyli naturalne metody na zdrowie i urode jako mama i chemik-antychemik (tylko z wyksztalcenia - przeciez Nobody is perfect)
Introduction
4 krotna mama 4 kreatywnych pociech, ktore od rana do nocy tworzą kreatywny nieład. A mama zamiast sprzątac - bloguje. Z pasji do blogowania powstało Vademecum blogera, w ktorym staram się zebrac wszystko to, co może przydac się w prowadzeniu bloga. Jednoczesnie piszę bloga Moda na bio, czyli naturalne metody na zdrowie i urode jako mama i chemik-antychemik (tylko z wyksztalcenia - przeciez Nobody is perfect)
Bragging rights
http://modanabio.com/ i http://www.vademecumblogera.pl/
Links
Contributor to
Collections BEATA is following
View all
Basic Information
Gender
Female