Profile

Cover photo
talarnameh
Works at تالارنامه
Lives in اصفهان
7 followers|3,873 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

talarnameh

Shared publicly  - 
 
عاشقان این موضوعات جالب را بدانند!www.talarnameh.com
عاشقان این موضوعات جالب را بدانند!
عشق يك پنجم ثانيه زمان می برد
وقتي كه شما به يك شخص خاص نگاه می كنيد، يك پنجم ثانيه طول می كشد تا مواد شادی آور در مغز شما ترشح شود. مطالعات تصويربرداری از مغز نشان می دهد كه در عشق ۱۲ منطقه مختلف از مغز درگير هستند. زمانی كه به كسی كه دوست داريد فكر می كنيد يا نگاه می كنيد انتقال دهنده های عصبی در مغز شما ترشح می شوند از قبيل: اکسی توسین، دوپامین، وازوپرسین و آدرنالین. حالتی كه از عشق در مغز به وجود می آيد مانند حالتي است كه با مصرف دورز كمی از كوكايين بدست می آيد.

نقشه مغز از عشق و تمايلات
مطالعات اوليه بر روي تفاوت هاي عصبی بين عشق و تمايل جنسی، نشان دهنده هم پوشانی قابل توجه بين اين دو و همين طور تفاوت هاي قابل ملاحظه اي نيز بود. نتایج نشان داد که برخی از شبکه های مغزي کاملاً مشابه، در عشق و تمایلات جنسی فعال می شوند. مناطق فعال شده، مناطقي هستند كه در احساسات، انگيزه و تفكرات در سطح بالا درگيرند. روانشناسي عشق نشان مي دهد كه ميل جنسي بيشتر از يك احساس عمومي و كلي است و شامل انگيزه و هدف مشخص و درگيري افكار پيشرفته است. و عشق است که در بالای این مدارهاي ساخته شده قرار دارد، با یک منطقه کلیدی متفاوت در جسم مخطط. این منطقه از مغز است که معمولا با تعادل بین عملكردهای سطح بالاتر و پایین تر همراه است.

زوج ها بعد از ۲۵ سال شبيه يكديگر می شوند
افرادي كه به مدت ۲۵ سال با يكديگر زندگی مي كنند از نظر ظاهری به يكديگر شباهت پيدا می كنند. يكي از مطالعات روانشناسی عشق نشان داد، زوج هايي كه ۲۵ سال با يكديگر زندگی كرده اند از نظر ظاهری به يكديگر شباهت دارند. اين شباهت ممكن است بدليل شباهت در رژيم غذايی، محيط، شخصيت و يا حتی بدليل همدلی با شريك زندگی در طول اين همه سال باشد.

رابطه از راه دور می تواند نتيجه بخش باشد.
براساس تحقيقات جديد رابطه از راه دور می تواند نتيجه بخش باشد. دو عامل وجود دارد كه باعث زنده نگه داشتن رابطه از راه دور می شود.

اشتراك گذاری: خصوصی ترين و صميمی ترين اطلاعات را به يكديگر بگوييد. درباره مسائل روزمره و كوچك خود با يكديگر صحبت كنيد.

نگاه واقع گريانه به شريك زندگی خود داشته باشيد.
نتايج نشان داده، کسانی که رابطه از راه دارند، اغلب سطوح مشابهی از رضایت و ثبات را در مقايسه با کسانی که به لحاظ جغرافیایی به یکدیگر نزدیک هستند، تجربه می كنند.

۴ عامل كه باعث مرگ يك رابطه می شود
بيشتر از ۴۰ سال است كه پرفسور گاتمن به تجزيه و تحليل روانشناسي عشق پرداخته است. او براي پيدا كردن رفتارهايي كه پيش بيني كننده پايداري و بقای رابطه است، زوج های بسياري را در طي سال هاي متمادی دنبال كرده است. نتايج مطالعاتش نشان داد كه چهار چيز باعث مرگ روابط می شود: انتقاد تكراری، استفاده از عبارات تحقيرآميز، طعنه زدن و حالت دفاعی داشتن.

ازدواج های مدرن نيازمند خودشكوفايی است.
بر اساس تحقيقات، چهره ازدواج در طي سال ها به طرز معناداری تغيير كرده است. در گذشته ازدواج بيشتر براي تامين امنيت و ثبات بود اما امروزه مردم خواستار رضايت و خودشكوفايی رواني از ازدواج خود هستند. امروزه توقع بيشتر افراد از ازدواج سفر به سوي خودشكوفايی و تحقق خويشتن است. متاسفانه برای رسيدن به اين خواسته، زوجها تلاش و زمان كمی برای رسيدن به اين نياز سرمايه گذاری می كنند.

نویسنده این مطالعه، الی فینکل توضیح داده است:
«به طور كلی، اگر می خواهيد ازدواج، شما را به ابراز خود و رشد شخصی برساند، بسيار مهم است كه وقت و انرژی كافی در ازدواج خود سرمايه گذاری كنيد. اگر وقت و انرژی كافی نداريد، پس منطقی است كه توقعات خودتان را برای به حداقل رساندن نااميدی، تنظيم كنيد».

يك تمرين ساده برای نجات ازدواج
اگر ازدواج شما نياز به كمی توجه و مراقبت دارد. نيازی نيست كه به مشاور مراجعه كنيد، نگاه كردن چند تا فيلم در كنار هم مي تواند ترفند خوبی باشد. يك مطالعه سه ساله جديد نشان داده كه ديدن فيلم هايی در مورد روابط و بحث در مورد آنها پس از ديدن فيلم، باعث كاهش نرخ طلاق شده است.

رونالد روگ نویسنده اصلی این پژوهش است اظهار داشته است:
«نتايج نشان داده است كه زن و شوهر حس درستي از آنچه كه در روابطشان ممكن است درست يا غلط اتفاق بيفتد دارند. بنابراين شما لازم نيست تمام مهارتها را برای كاهش نرخ طلاق بياموزيد».

رابطه پس از طلاق
حتي بعد از طلاق نيازی نيست كه روابط قطع بشوند، مخصوصا اگر پای بچه ها هم درميان باشد. يك مطالعه درباره فرزندپروی بعد از طلاق نشان داده است كه پدرها و مادرها به ۵ طريق به بزرگ كردن مشترك بچه ها می پردازند:

مشكلات را دوتايی حل مي كنند.
دوستان خوب باقی می مانند.
تشريك مساعی دارند، زماني كه زوجين از اين مرحله گذر مي كنند و از هم به خوبی ياد می كنند.
همكاران عصبانی هستند، زماني كه بحث ها هنوز بعد از طلاق ادامه دارد.
حريف آتشين، زمانی كه بچه ها در دعواها و بحث ها تبديل به گروگان می شوند و بسيار زجر می كشند.
برای دیدن مطالب از مجله تالارنامه دیدن نمایید
http://mag.talarnameh.com/
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
هفت گانه خوش اخلاقی!.www.talarnameh.com
هفت گانه خوش اخلاقی!
بد اخلاقی نه تنها باعث افسردگی‌تان می‌شود، بلکه عملکرد سیستم ایمنی‌تان را نیز پائین می‌آورد، و منجر به بیماری شما می‌شود بدون تکیه به اراده، هیچ کس نمی تواند زندگی سالم و طولانی داشته باشد؛ گاهی اوقات تغییر اخلاق این احساس را به ما می‌دهد که زندگی‌مان خیلی طولانی‌تر شده است. بد اخلاقی نه تنها باعث افسردگی‌تان می‌شود، بلکه عملکرد سیستم ایمنی‌تان را نیز پائین می‌آورد، و منجر به بیماری شما می‌شود. در اینجا چند رهنمون برای ارتقا حوصله، روح و روان و سلامت شما آورده شده است.

1- یک موضوع خنده دار
(خنده درمانی)، توسط نرمن کازنیز پایه گذاری شده، تا مفهوم واقعی آن به سرانجام برسد. تحقیقات نشان داده است که شادی و خنده عملکرد سیستم ایمنی بدن را تعالی می‌بخشد. خصوصا تولید سلول‌هایی که بطور طبیعی به حفاظت بدن از بیماری و سرطان کمک می‌کنند. خنده آزاد شدن اندورفین را نیز در مغز افزایش می‌دهد- ترکیبی که به شما احساس خوب بودن می‌دهد. بدون شک، مردم شاد سالم‌تر و طولانی‌تر زندگی می‌کنند. بنابراین مطالب خنده‌دار دلخواه‌تان را بخوانید، فیلم‌های کمدی مورد نظرتان را ببینید و بخندید.

2- یک آمینو اسید برای نظم دادن به مغز
وقتی یک عدم تعادل یا نقصان باعث بد اخلاقی می‌شود، اروپایی‌ها از یک ترکیب طبیعی مکمل که در سلول‌های بدن انسان یافت می‌شود برای تنظیم اخلاق و حوصله و تنظیم سلامت مغز استفاده می‌کنند. (SAMe (S-adenosil-L-methionine از میتونین بدست می‌آید، که اسید آمینه‌ای است که نقشی در تولید انتقال دهنده‌های عصبی مثل سروتنین و دفامین بازی می‌کند. یک مطالعه نشان داد که SAMe روی بیمارانی که نتایج ناموفق در ارتباط با ضد افسردگی عادی داشتند کارگر بود. برای کمک گرفتن از SAMe، مکملی از ترکیب با ویتامین، B6 و B12 بدست آورید.

3- بدست گرفتن تندرستی
تماس با مردم تولید اندورفین را افزایش می‌دهد. هورمن رشد و DHEA، زندگی را طولانی‌تر و اثرات منفی استرس را کمتر می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند بیمارانی که بطور منظم ارتباط داشته‌اند سریع‌تر از دیگرانی که تنها بوده‌اند بهبود یافته‌اند. بنابراین در آغوش گرفتن و احساسات برقرار کردن با شخصی دیگر باعث بهبود اخلاق هر دوی شما می‌شود.

4- هورمون‌های جوانی‌تان را تقویت کنید
برای جاری کردن سیل جوانی هورمونهای رشد در بدن‌تان نیازی به قرص ندارید. تحقیقات نشان داده‌اند چمباتمه زدن و فشردن پا تولید طبیعی هورمون جوانی را بشدت زیاد می‌کند. افزایش هورمون رشد به ترفیع حوصله و اخلاق در بین دیگر امتیازات بدنی تعبیر می‌شود. آن را با تمرین وزنه، خم کردن زانو، شنای سوئدی و پاروزدن بالا نگه دارید.

5- یک نفس نیرو بخش بگیرید
نفس کشیدن به طور صحیح برای از بین بردن مواد سمی و زاید، بسیار مهم می‌باشد. در حقیقت تخمین زده شده است که هر انسانی در حدود 30 درصد از مواد سمی بدن خود را از طریق روده‌ها دفع می‌کند، اما بقیه مربوط به دستگاه تنفسی می‌باشد. همچنین از طریق نفس کشیدن ذهن و فکر باز می‌شود، انرژی افزایش پیدا می‌کند و خلق و خو بهبود پیدا می‌کنند

6- با بوییدن احساس سرخوشی پیدا کنید
تحقیقات حاکی از آن است که بوییدن، تاثیر مستقیمی روی بدن و ذهن انسان دارد. وقتی شخص اعصاب بویایی خود را تحریک می‌کند، سیستم limbic مغز خود را فعال می‌سازد که با حافظه و روحیه شخص در ارتباط می‌باشند. این موضوع برای بودرمانی مفید می‌باشد، که یک سنت سلامتی طبیعی است و از طریق استفاده بوی گیاهان صورت می‌گیرد. بودرمانی، معالجه افسردگی به وسیله یاسمن، انبساط خاطر با اکالیپتوس، شادمانی و هوشیاری به وسیله گریپ فروت را توصیه می‌کند. روغن این گیاهان را روی شقیقه، گردن یا نقاطی دیگر از بدن خود بمالید. روشی دیگر، این داروهای گیاهی را بجوشانید و بخار آنها را با بینی استنشاق کنید.

7- به وسیله گل‌ها سرحال شوید
دلیلی وجود دارد که از گلها به زیبایی یاد می‌شود. گل‌های رنگارنگ تاثیر قدرتمندی روی ذهن دارند. آنها می‌توانند سبب ترفیع خلق و خوی بیمار شوند، حتی در زمان استرس زیاد. یک تحقیق نشان داد که افرادی که در حین تایپ کردن 5 دقیقه در کنار یک دسته گل هستند راحت‌تر این کار را انجام می‌دهند، نسبت به افرادی که در زمان تایپ کردن فقط کنار شاخ و برگ گیاهان می‌نشینند.
از مجله تالارنامه دیدن کنید
http://mag.talarnameh.com/index.php?mid=v@home
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
آسانی و کارآمدترین ماسک زیبایی.www.talarnameh.com
آسانی و کارآمدترین ماسک زیبایی
بشر از زمات قدیم همواره در پی تحقیق و تلاش برای رسیدن زیبائی بوده است ، این را از بررسی فعالیت های مردم عهد باستان می یابیم به عنوان مثال تاریخچه استفاده از بخار آب به منظور تمیز کردن بدن به زمان روم باستان بر می گردد. در حمام هائی که توسط توسط رومیان اشغال شده بود ترکیبی از بخار، مواد شوینده، و ماساژور ها مشاهده شده است .

به گزارش خبرنامه ایران: در دنیای مدرن امروز ازبخار آب (بخور) در سالن های آرایشی و زیبایی پوست صورت استفاده می شود.بخار آب (بخور دادن پوست صورت) دارای مزایای چند ازجمله موارد زیر است:

منافذ و روزنه های پوست را باز می کند.

سلولهای پوستی مرده را می زداید.

امکان پاک کردن کامل و عمیق پوست را مهیا می سازد.

برای جوش ها ی سر سیاه و همچنین آکنه یا غرورجوانی مفید است.بخوردادن به عنوان یک نظافت جهت زیبایی صورت هفته ای یک بار انجام می شود و به عنوان یک پیش زمینه عالی جهت استفاده از ماسک های صورت است.برخورداری از مزایای بخورپوست بدون پرداخت هزینه های سنگین سالنهای زیبایی به راحتی در خانه نیز امکان پذیر است.

همه آنچه برای اجرای این نظافت نیازمندید شامل مواد پاکننده، کتری آب، حوله بلند و صورت خودتان است. برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید.ابتدا آرایش صورت خود را به کمک آب و صابون یا مواد پاکننده مورد استفاده خود به طور کامل بزدایید.کتری را تقریبا با سه لیوان آب پر کنید و بجوشانید.آب کتری را بعد از جوشاندن در یک کاسه با سطح مقطع وسیع بریزید.فاصله صورت خود را تا ظرف آب جوش مقابلتان حداقل به میزان نیم متر حفظ کنید. سپس حوله را روی سر خود انداخته به طوری که دور سر شما و ظرف آب جوش حایلی ایجاد کند. بخار آب باید به صورت گرم و ملایم و آرامش بخش احساس شود نه خیلی داغ و غیر قابل تحمل .اگر چنانچه بخار آب خیلی داغ و آزاردهنده بود فورا عمل بخور دادن را متوقف کنید.به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در زیر حوله باقی بمانید سپس صورت خود را با آب سرد شست وشو دهید. این امر باعث بسته شدن و جمع شدن منافذ پوست می گردد.سپس از یک ماسک صورت یا مرطوب کننده ساده استفاده کنید.اگر چنانچه مایل به استفاده از داروهای گیاهی پوست همچون چای سبز، بابونه، اسطوخودوس یا قرص نعناع هستید بسته گیاهی مورد نظر را در فنجان آب فرو کرده و داخل ظرف آب جوش مقابل صورت خود کنید. فقط توجه داشته باشد که قبل از استفاده از هر نوع گیاه دارویی برای پوست خود از عدم حساسیت پوست خود نسبت به این گیاهان مطمئن شوید.یکی دیگر از روشهای بخوردادن صورت شامل مراحل زیر است:

صورت خود را ازمواد آرایشی پاک کنید.لیف حمام یا پارچه تمیزی را به طور کامل در ظرف آب گرم فرو کنید سپس آب آن را گرفته و روی صورت خود قرار دهید.

زمانیکه پارچه یا لیف سرد شد(معمولا در کمتر از یک دقیقه)مجددا آن را در آب گرم فرو برده و دستور شماره دو را مجددا تکرار کنید. برای اینکه نتیجه بهتری از این روش بدست آورید این کار را برای ۵ الی ۱۰ بار تکرار کنید.سپس صورت خود را با آب سرد شست و شو داده و از یک ماسک صورت یا مرطوب کننده ساده استفاده کنید.به خاطر داشته باشید که استفاده از آب با حرارت بسیار بالا در هر دو روش ذکر شده در بالا بیش از آنکه مفید باشد می تواند آسیب رسان نیز باشد.زیرا بخار شدید پوست را می سوزاند. بنابر این بسیار مراقب بوده که در هر دو روش شما در شرایط کاملا راحتی باشید.چنانچه دارای پوست حساس یا شرایط پوستی خاصی هستید قبل از استفاده از بخور حتما با پزشک خود مشورت کنید.بدلیل اینکه بخار آب باعث خارج شدن ناپاکی ها ی پوست می گردد بنابر این طبیعی است که لکه ها و بعضی نقایص پوست یا لکه ها برجسته تر و نمایان تر از قبل جلوه کند.در هر حال برای پوستهای عادی و نرمال در صورتی که در حین بخور دادن یا بعد از آن دچار التهاب یا لک شود بعد از مدتی این نقصها از بین رفته و در چندین مرتبه استفاده از بخار کمتر می شود.ظاهر پوست شما در صورت اجرای منظم این روش بهبود می یابد.
از مجله تالارنامه دیدن کنید
http://mag.talarnameh.com/index.php?mid=v@home
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
اثرگذاری با روابط اجتماعی قوی.www.talarnameh.com
اثرگذاری با روابط اجتماعی قوی
براي برخورداري از روابط بين فردي رضايت بخش، تقويت مهارت هاي اجتماعي بسيار مفيد است و همچنين كنترل سبك تفكر و تفسيرهايي كه ازموقعيت اجتماعي خود به عمل مي آوريم بسيار مهم است.
به گزارش خبرگزاری مهر، "كمرويي" به دستپاچه شدن در مقابل افراد و احساس ناراحتي كردن در حضور ديگران اطلاق مي شود. نكته مهم در مورد كمرويي اين است كه بيشتر افراد اين تجربه را به صورت مشترك دارند. افراد كمرو مي گويند كه در برقراري مكالمه و حفظ تماش چشمي با ديگران مشكل دارند و زماني كه مي كوشند با فردي ارتباط برقرار كنند، احساس ناراحتي مي كنند.

افراد كمرو مسائلی چون دل پيچه، تپش قلب، تعرق، سرخ شدن، افكار خود تحقيركننده، نگراني درباره ارزيابي منفي ديگران، مهارت اجتماعي ضعيف، بازداري اجتماعي و دست و پا چلفتي بودن را تجربه می کنند.

گاهي اوقات احساس كمرويي طبيعي است ولي مي توان ياد گرفت كه بر اين احساس خود غلبه كرد و يك فرد اجتماعي تر شد. افراد كمرو با پذيرفتن اينكه هميشه كمرو خواهند ماند و زندگي اجتماعي آنها به ابتكار ديگران وابسته است نگرش بدبينانه اي را اتخاذ مي كنند. وقتي افراد ياد بگيرند تعاملات اجتماعيشان را تحت كنترل خود درآورند مي توانند بر كمرویي غلبه كنند.

براي برخورداري از روابط بين فردي رضايت بخش،تقويت مهارت هاي اجتماعي بسيار مفيد است. همچنين كنترل سبك تفكر و تفسيرهايي كه ازموقعيت اجتماعي خود به عمل مي آوريد بسيار مهم است. افراد بايد طرز تفكر خود را درباره كمرويي تغيير دهند و در برقراري گفتگو نقش داشته باشند.

سازگاري با ديگران مستلزم برخورداري از مهارت هاي مكالمه اي خوب است. تحقيقات نشان داده كه مهارت هاي مكالمه اي افراد كمرو به شدت ضعيف است. افراد كمرو درآغازكردن مكالمات محتاط هستند، آنها سكوت را نمي شكنند و با اشتياق به گفته هاي فرد ديگر پاسخ نمي دهند.

افراد كمرو بايد مهارت هاي مكالمه اي خود را بهبود بخشند و خوشبختانه مي توان مهارت هاي مكالمه اي را ياد گرفت و بهبود بخشيد. افرادي كه در برقراري گفتگو مشكل دارند اغلب شكايت مي كنند كه چيزي براي گفتن پيدا نمي كنند. اين مشكل سه راه حل دارد؛ اول داشتن ز مهم است. افرادي كه زياد حرف مي زنند معمولا ياد گرفته اند بسياري از عقايد و افكار خود را قبل ار بيان كردن سانسور نكنند. آنها همچنين ياد گرفته اند توقعات خود را در مورد انجام مكالمه معني دار پايين آورند و به صحبت هاي كوتاه نيز رضايت دهند.هدف از صحبت كوتاه اين است كه ديگران متوجه شوند شما به آنها علاقه مند هستيد. وقتي براي اولين بار شخصي را مي بينيد لازم نيست براي اينكه علاقه خود را براي مكالمه به او نشان دهيد، به مدت طولاني صحبت كنيد رابطه عميق و معني دار بعدا ايجاد خواهد شد.

راه حل دوم براي بهبود بخشيدن مهارت هاي مكالمه اي خود آشنايي با ويژگي هاي مكالمه خوب است. يك ارتباط بين فردي خوب شامل دو مولفه اصلي است كيفيت ارتباط و عمق وارزش ارتباط. كيفيت ارتباط به صحبت كردن به شيوه اي كه بيانگر احساس آرامش، توجه، غير رسمي بودن، پذيش، درك و فهم و علاقه مندي باشد اشاره دارد. افرادي كه ارتباط شان با ديگران از كيفيتي بالا برخوردار است، مي دانند كه چه موقع سكوت را بشكنند و به طرف مقابل خود بفهمانند كه او رادرك مي كنند. منظور از عمق و ارزش ارتباط، ارتباطي است كه شخصي، عميق، دقيق و ارزشمند است. يكي از راههايي كه باعث مي شود ديگران حس كنند مكالمه شان براي شما عميق و با ارزش است،نشان دادن توجه خالصانه و صادقانه به چيزهايي است كه براي آنها مهم و معني دار است. راه حل سوم؛ براي افرادي كه در برقراري گفتگو مشكل دارند، تمرين حرف زدن با ديگران است.

براي غلبه بر كمرويي خود ما مي توانيم نقش موثري در اين مورد ايجاد كرده و ترس و طردشدگي را از خود دور كنيم و از خود در روابط اجتماعي مان ارزيابي منفي نداشته باشيم و اين نوع ارزيابي احتمالا به افسردگي، خشم، اضطراب و عزت نفس پايين ما منجر مي شود و اين احساسات دقيقا احساساتي هستند كه افراد تنها از آن رنج مي برند.

برای برخی از آدم ها ارتباط برقرار کردن با دیگران، به ویژه با آدم های جدید بسیار دشوار است. اینکه در مورد علاقه‌مندی های خود حرف بزنند و بخواهند به دیگران نزدیک شوند، برایشان همانند برداشتن یک کوه و حمل کردن آن است. ترسی که در ارتباط برقرار کردن با آدم های جدید در وجود این آدم ها هست شاید از کودکی آنها آغاز شده باشد. هرچه هست، این ترس و نگرانی را می توان برطرف کرد. فقط کمی حوصله و تمرین می خواهد.

ما در اینجا دو راهکار می گوییم که شاید ظاهرا ساده و واقعا دشوار باشند، اما تاثیرگزار هستند.

1. از همین که هستید راضی باشید و با غریبه ها طوری رفتار کنید که انگار دوستان شما هستند. اگر بتوانید به این باور برسید و بی خجالت با دیگران ارتباط برقرار کنید، در روابط اجتماعی خود شاهد موفقیت های بسیاری خواهید بود.برای این منظور باید تمرین کنید. باید دست از خجالت و ترس بردارید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. باید خودتان پیش قدم صحبت کردن با آنها بشوید. برای این منظور لازم است چند نکته را بدانید. اول اینکه برای حرف های خود با غریبه ها یک خط پایه تعریف کنید. به عنوان مثال، من پیشنهادهای آنها را قبول می کنم و روزانه یک مکالمه با آنها خواهم داشت.

باید سعی کنید دایره دوستان خود را توسعه دهید و برای حرف زدن یا نزدیک شدن به آدم ها، فقط به دوستان و نزدیکان خود بسنده نکنید. پس از یک یا دو ماه تمرین در این راستا می توانید در بهبود رابطه اجتماعی خود یک قدم جلوتر حرکت کنید.

2. به مدت 30 روز، هر روز با 3 غریبه حرف بزنید

مثلا وقتی در پاساژ در حال خرید هستید، به طور رندوم یک نفر را پیدا کنید و به او سلام کنید. این کار به نظر بسیار عجیب و ترسناک است. اما ترسی به دل خود راه ندهید و این کار را ادامه دهید. می توانید با این افراد در هر زمینه ای که دوست دارید حرف بزنید. مثلا بپرسید: «چه لباس قشنگی. از کجا آن را خریده اید؟» یا مثلا اجازه دهید واکنش آنها تعیین کننده موضوع صحبت شما بشود.

این کارها را اگر به مدت یک یا دوماه تکرار کنید به مرور می توانید در میان آدم های غریبه و جمع های جدید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و از اینکه با آنها وارد صحبت و مکالمه بشوید، نترسید. در میان این آدم ها می توانید افرادی را بیابید که بسیار در توسعه دیدگاه و روحیه شما نقش موثری دارند. شاید حتی شما را متوجه استعدادهایی کردند که خود از آنها غافل هستید.

معاشرت با آدم ها بر تجربه زندگی انسان ها می افزاید. سعی کنید دایره دوستان خود را گسترش دهید و به چند نفر محدود نشوید.
از مجله تالارنامه دیدن کنید
http://mag.talarnameh.com/index.php?mid=v@home
 ·  Translate
2
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
انسان های دوست داشتنی چه رازی دارند؟www.talarnameh.com
انسان های دوست داشتنی چه رازی دارند؟
برخی از انسان ها با وجود عدم بهره مندی از بعضی چیزها مثل پول، چهره ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده، همیشه انرژی و اعتماد به نفس خاصی دارند. حتی شکاک ترین انسان ها هم نمی توانند در برابر این شخصیت های جذاب مقاومت کنند و از خود ترشرویی نشان دهند. اینگونه آدمها در هر محفلی می درخشند؛ همان هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه ی هر کسی خواهند بود.

شخصیت آنها به گونه ای است که همه را به این پرسش وا می دارد: «او چه چیزی دارد که من ندارم؟ چه چیزی او را تا این حد جذاب می کند؟» اما واقعاً تفاوت آنها با دیگران چیست؟ احساس ارزشمند بودن آنها از درونشان نشأت می گیرد. اینگونه افراد هیچ گاه به دنبال تأیید دیگران نیستند، چون آنقدر اعتماد به نفس دارند که آن را در خودشان پیدا می کنند. عادات خاصی وجود دارند که شخصیت های جذاب و با اعتماد به نفسی مثل این برای حفظ دیدگاه سازنده ی خود به صورت روزانه به کار می بندند. برخورداری از چنین اعتماد به نفسی زاییده ی شانس نیست. پس وقت آن فرا رسیده است عادات اینگونه افراد را مطالعه کنید، بلکه بتوانید از آنها به نفع خود بهره ببرید و اعتماد به نفس تر و جذابیت بیشتری برای خود خلق کنید.

۱- رفتار محترمانه با «همه»

مخاطب آنها چه بزرگ ترین مشتری شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه خواهد بود. شخصیت های دوست داشتنی این را به خوبی درک می کنند که هر چقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه ای داشته باشند، اگر در مقابل او با شخص دیگری غیر مؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه ی خود را نیز از بین خواهند برد.

۲- پیروی از قانون پلاتینی

قانون طلایی «با دیگران همانگونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند» یک اشکال اساسی دارد: این قانون فرض را بر این می گذارد که همه دوست دارند یک جور با آنها برخورد شود و این اصل را نادیده می گیرد که هر کسی ممکن است با چیزهای کاملاً‌ متفاوتی خوشحال شود. یک نفر از شناخته شدن در میان جمع خوشش می آید، در حالی که یک نفر دیگر از اینکه در مرکز توجه قرار بگیرد متنفر است.

اما قانون پلاتینی می گوید: «با هر کسی آنگونه رفتار کن که خودش دوست دارد» و به این ترتیب این اشکال را برطرف می کند. انسان های جذاب و دوست داشتنی در «خواندن» خواسته های دیگران مهارت بسیار زیادی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می کنند که باعث خوشایند آنها شود و به آنها احساس راحتی بیشتری ببخشد.

۳- عدم استفاده از گفتگوهای کوتاه

استفاده ی صرف از گفتگو های کوتاه تضمین شده ترین راه برای جلوگیری از برقراری ارتباط حسی در مکالمه است. شما وقتی مثل آدم آهنی با دیگران برخورد کنید، مغز آنها را روی حالت ناوبری اتوماتیک قرار خواهید داد و این باعث می شود کسی با شما احساس نزدیکی نکند.

افراد دوست داشتنی با مخاطب خود ارتباط برقرار می کنند و حتی در گفتگوهای روزمره و کوتاه نیز عمیق می شوند. علاقه ی ذاتی آنها به دیگران باعث می شود به راحتی سؤالات خوبی بپرسند و آنچه در جواب می شنوند را به دیگر جنبه های مهم زندگی گوینده ارتباط دهند.

۴- تمرکز روی آدمها، بیش از هر چیز دیگر

انسان های جذاب و خوش برخورد علاقه ای ذاتی و واقعی به انسان های اطراف خود دارند. در نتیجه، بیشتر از خودشان به فکر دیگران هستند. این گونه افراد زیاد به این فکر نمی کنند که چقدر مورد علاقه ی دیگران هستند، چون تمرکزشان تمام مدت روی اطرافیانشان است. به همین دلیل است که به نظر نمی رسد تلاشی برای جذاب بودن انجام دهند.

برای اینکه این عادت آنها را بتوانید برای خود به کار بگیرید، سعی کنید از موبایل های هوشمندتان فاصله بگیرید و روی اطرافیانتان متمرکز شوید. تمرکزتان را روی صحبت های آنها نگه دارید، نه پاسخی که به آنها می خواهید بدهید. وقتی کسی چیزی در مورد خودش به شما می گوید، حرفش را با سؤال مناسبی همراه کنید، به گونه ای که بتواند سفره ی دلش را بیشتر برای شما باز کند.

۵- اجتناب از تلاش بیش از حد برای اثبات خود به دیگران

انسان های دوست داشتنی مکالمات و گفتگوهای خود با دیگران را با داستان هایی از هوش و موفقیت های خود پر نمی کنند. اینگونه نیست که در برابر چنین میلی مقاومت کنند، این میل اساساً در ذهن آنها شکل نمی گیرد. آنها به خوبی می دانند کسانی که سخت تلاش می کنند محبت دیگران را متوجه خود کنند، احساس بدی در اطرافیان خود به وجود می آورند.

۶- درک تفاوت میان حقیقت و نظرات شخصی

اینگونه افراد با متانت و آرامش خاصی به مسائل بحث برانگیز و موضوعات حساس می پردازند. آنها از ابراز عقیده ابایی ندارند، اما این را کاملاً روشن می کنند که چیزهایی که می گویند صرفاً نظراتشان است، نه حقیقت محض. موضوع بحث از گرمایش جهانی گرفته تا سیاست، برنامه واکسیناسیون و یا تغذیه، هرچه که باشد، آنها این را می دانند که انسان های زیادی وجود دارند که به همان اندازه در این مورد می فهمند و در عین حال ممکن است موضوع را متفاوت ببینند.

۷- اجتناب از نقش بازی کردن

این دسته از انسان ها خود واقعی شان هستند. لازم نیست کسی برای اینکه شخصیت واقعی آنها را بشناسد و یا حرکت بعدی شان را پیش بینی کند تلاش خاصی انجام دهد. آنها به خوبی می دانند هیچ کس از آدمهایی با رفتار مصنوعی خوشش نمی آید.

هر کسی به سمت افرادی که شخصیت حقیقی خود را به نمایش می گذارند جذب می شود، چون با علم به این موضوع می توانند به آنها اعتماد کنند. وقتی ندانید طرف مقابل شما واقعاً کیست و چه نیاتی دارد، به راحتی ممکن است از او فاصله بگیرید.

۸- یکرنگی

همه از کسانی که انسجام درونی بالایی دارند خوششان می آید چون حرف و عملشان یکی است، به همین سادگی. یکرنگی مفهوم ساده ای است اما به کار گیری آن در عمل دشوار می شود. انسان های جذاب و دوست داشتنی برای اینکه همیشه از این ویژگی بهره مند باشند از بدگویی پشت سر دیگران اجتناب می کنند، و همیشه کار درست را انجام می دهند؛ حتی اگر به نفعشان نباشد.

۹- داشتن لبخند بر لب

انسان ها به صورت طبیعی و ناخودآگاه از زبان بدن مخاطب خود تقلید می کنند. اگر می خواهید دیگران حس خوبی نسبت به شما داشته باشند هنگام صحبت کردن به آنها لبخند بزنید. به این ترتیب آنها نیز به صورت ناخودآگاه لبخند شما را با لبخند پاسخ می دهند و این باعث می شود احساس خوبی پیدا کنید.

۱۰- آراستگی ظاهری

بین خوش لباس بودن و فخرفروشی به واسطه ی ظواهر تفاوت زیادی وجود دارد. انسان های دوست داشتنی متوجه این موضوع هستند که رسیدگی به ظاهر فردی مثل تمیز کردن خانه پیش از آمدن میهمان است و نوعی احترام به خود و دیگران محسوب می شود. اما همینکه ظاهر قابل قبولی برای خود درست کردند از فکر کردن به این موضوع دست می کشند.

۱۱- عشق به زندگی

انسان های با اعتماد به نفس و دوست داشتنی مثبت و پر از اشتیاق هستند. هیچگاه از زندگی خسته نمی شوند چون آن را یک اتفاق فوق العاده می بینند و آنقدر با اشتیاق به زندگی نگاه می کنند که دیگران نیز دوست دارند بخشی از این اشتیاق باشند.

نه اینکه هیچ مشکلی در زندگی خود نداشته باشند، اما به مشکلات به عنوان موانعی موقتی نگاه می کنند، نه سرنوشت غیر قابل تغییر. وقتی مشکلی پیش می آید آنها به خودشان یادآور می شوند روزهای بد می گذرند، و به این امید ادامه می دهند که روز بعد یا هفته یا ماه بعد اوضاع بهتر خواهد بود.

جمع بندی

انسان های دوست داشتنی تنها ویژگی ها و عادت های دوست داشتنی خاصی در خود پرورش داده اند که هر کس دیگری نیز می تواند در خود پرورش دهد. آنها بیش از آنکه به فکر خودشان باشند به فکر دیگران هستند و کاری می کنند دیگران نیز احساس دوست داشته شدن، مورد احترام بودن، درک شدن و دیده شدن پیدا کنند. به یاد داشته باشید: هرچه بیشتر روی دیگران تمرکز کنید، دوست داشتنی تر خواهید بود.
برای دیدن آخرین اخبار،تخفیفات و مقالات به کانال تالارنامه بپیوندید
talarnameh_esf@

 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
جذاب شدن در 3 دقیقه!www.talarnameh.com
جذاب شدن در 3 دقیقه!
می‌‌خواهید خیلی زود جذاب شوید؟ عجله دارید؟
این امر ممکن است و می‌توانید آن را یاد بگیرید. در اینجا چند ترفند در اختیارتان می‌گذاریم، این ترفندها توسط روانشناسان مطالعه شده اند و می‌توانند به شما در بهبود درجۀ جذابیت تان در مقابل دلداده تان، کمک کننده باشند …

1 – نگاه جذاب
2 – تماس جسمی شما را جذاب تر می‌کند
3 – لبخند بزنید!
4 – برای جذابیت از او بخواهید برایتان کاری انجام دهد
5 – برای رمانتیک شدن فضا، از موسیقی استفاده کنید

1 – نگاه جذاب
نگاه کردن در چشمان فرد مقابل به میزان بسیار زیادی، توجه او را با خود به دنبال خواهد داشت. توجهش بیدار می‌شود. برای این که این ترفند مفید باشد، نگاه کردن نباید بیش از 4 ثانیه طول بکشد.
این مدت به نظرتان کوتاه است؟ امتحان کنید، طولانی به نظر خواهد رسید.
قدرت نگاه به عنوان یکی از مؤثرترین روش ها شناخته شده است. بی شک به همین خاطر است که طی هزاران سال، زنان چشم ( و مردان ) های شان را آرایش می‌کنند … تصاویر یا مجسمه هایی که از فرعون ها وجود دارد را ببینید!

2 – تماس جسمی شما را جذاب تر می‌کند
زمانی که دارید با فردی که می‌خواهید برایش جذاب باشید، حرف می‌زنید، او را لمس کنید. البته این لمس کردن نباید او را آزار دهد. دست تان را روی بازو، یا شانه اش بگذارید، به او نزدیک شوید و اجازه دهید شانه تان به شانه او برخورد کند.
این نزدیکی و تماس جسمی، شانس شما را برای مورد علاقه و جذاب شدن افزایش می‌دهد.

3 – لبخند بزنید!
اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود.
علاوه بر این، لبخند از روی تمایل خلق و خوی تان را هم بهتر می‌کند بنابراین از لبخند بهره ببرید! به خاطر داشته باشید که رژ لب به همراه آرایش چشم، بر جذابیت های شما تأکید می‌کند.

4 – برای جذابیت از او بخواهید برایتان کاری انجام دهد
اگر او برنامۀ زمانی اتوبوس ها را می‌داند، اگر دربارۀ فیلم دیدن نظرات قابل توجهی دارد، اگر برای رفتن به محلی او می‌تواند شما را هدایت کند، اگر او دربارۀ سفر به مناطق دور صاحب نظر است، اگر او چیزهای خوبی دربارۀ کیفیت و قیمت اتومبیل می‌داند…
ا ز او بخواهید کاری برای تان انجام دهد و یا چیزی به شما یاد دهد، با این کار شما او را در موقعیت بالایی قرار می‌دهید. او احساس ارزشمند بودن می‌کند. و دادنِ احساس ارزشمند بودن ، هنوز شیوه ای برای جذاب شدن است. او برای خودش این چنین تعبیر می‌کند: همراه با تو، من خود را شخصی خوب، ارزشمند و دلچسب احساس می‌کنم. برای شروع از او چه می‌خواهید؟

5 – برای رمانتیک شدن فضا، از موسیقی استفاده کنید
شنیدن موسیقی رمانتیک فضا را برای ایجاد جذابیت بازتر می‌کند. ضمناً، اگر خانمی در فضایی باشد که یک موسیقی رمانتیک در آن جریان دارد، یک مرد ناشناس برای محبوب شدن، شانس بیشتری دارد. به همراه داشتن یک رادیوی‌ کوچک در این موارد جواب می‌دهد.
برای دیدن مطالب از مجله تالارنامه دیدن نمایید
http://mag.talarnameh.com/
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
جذب شریک زندگی با قانون جذبwww.talarnameh.com
جذب شریک زندگی با قانون جذب
بسیاری از ما به دنبال یک شریک، برای زندگی هستیم. اما بر چه اساسی اين انتخاب صورت می گيرد؟ ما صدها و حتی هزاران نفر را، در جریان زندگی روزمره ملاقات می کنیم. چه چيزی باعث می شود دو نفر در ميان هزاران فرد بی شمار در دسترس، يكديگر را انتخاب كنند. علم روانشناسی مدت طولانی در تلاش برای پاسخ به این سوال است، و موفقیت قابل توجهی بدست آورده است

دو نظريه اصلی در رابطه با قانون جذب وجود دارد:

نظريه تكامل
نظریه تکامل، ادعا می کند تمایلات رفتاری، ویژگی های فیزیکی و ویژگی های شخصیتی باعث افزايش شانس ما برای زنده ماندن و تولید مثل می شوند. اين نظريه معتقد است تفاوت های فيزيكی و بيولوژيكی در زنان و مردان در انتخاب شريك زندگی آنها تاثير گذار است. به عنوان مثال از نظر زيستی زنان در دوران بارداری- كه از نظر زمانی محدود است- نياز به كمك و حمايت دارند. پس منطقی است كه مردانی كه توانايی حمايت از زنان را دارند، جذب زنان جوان (كه در نتيجه قدرت توليدمثل دارند)می شوند. زنان نيز در انتخاب خود به موقعيت و وضعيت مردان توجه می كنند .

نظريه نقش اجتماعی
اين نظريه معتقد است جامعه بيشتر از عوامل زيستی تعيين كننده انتخاب است. مطابق این استدلال، قواعد انتخاب همسر توسط نقش هایی که زنان و مردان در جامعه دارند، تعيين می شود. برای مثال، زنان جذب مردانی مي شوند كه دارای قدرت و وضعيت مالی خوب هستند زيرا جامعه رسيدن به اين موارد را برای زنان محدود می كند. اگر در آينده، قدرت و پول بيشتری به زنان اختصاص يابد ديگر مردان دارای قدرت و پول زياد برای زنان جذاب نخواهد بود.

مطالعات نشان داده است كه در ۵۰ سال اخير ملاك های انتخاب همسر در زنان و مردان تغيير كرده است مخصوصا از زمانی كه زندگی با حقوق يك نفر سخت شده و زنان دارای شغل و درآمد شده اند. زنان و مردان بر مسائل اقتصادي تاكيد بيشتری می كنند و درآمد طرف مقابل بيشتر از آشپزی و خانه داری مهم تلقی می شود. اين تغييرات نشان می دهد كه فرهنگ تعيين می كند كه چه چيزی باعث جذابيت می شود.

بر طبق مطالعات موارد زير در ايجاد يك رابطه بلند مدت نقش دارند

آشنایی
به طور كلي ما علاقه مند به افرادي كه در اطرافمان هستند، می شويم. مخصوصا اگر با آنها به طور مكرر در ارتباط باشيم. پس اگر زمان زيادی با كسی در ارتباط باشيم احتمال بيشتری دارد كه عاشق او بشويم. به همين دليل است كه بيشتر عشق ها در دانشگاه يا محل كار به وجود می آيد.

جذابيت ظاهری
زيبايی ظاهری يكی از موارد مهم در ايجاد رابطه است. شما نمی خواهيد بقيه عمرتان را در كنار كسی كه از نظر شما زيبا نيست بگذرانيد. افرادی كه از نظر ظاهری مشابه هستند جذب يكديگر می شوند،‌ و افرادی كه ظاهری متوسط دارند نيز در كنار يكديگر قرار می گيرند. در واقع شباهتهای ظاهری باعث جذب افراد به يكديگر می شود.

ويژگی های شخصيتی
تحقيقات نشان می دهد دو عامل شخصيتی باعث جذب ما به ديگران (يا ديگران به ما) می شود، كفايت و گرمی و مهربانی افراد توانمند باهوش هستند و از نظر اجتماعی جذاب در نظر گرفته می شوند. افراد مهربان نيز بسيار جذاب هستند.

تشابه
بدون شك اين مهم ترين يافته در اين زمينه است. ما به سمت افرادی كه شبيه ما هستند كشيده مي شويم. افراد تحصيل كرده جذب تحصيل كرده ها می شوند. افراد برونگرا به برونگراها تمايل دارند و…. ما افرادی را كه بيشترين نقاط مشترك با ما را دارند را به افرادی كه در واقع مكمل ما هستند و با ما متفاوتند، ‌ترجيح می دهيم. دليل اين تمايل بسيار ساده است ما با اين افراد به راحتی ارتباط برقرار كرده و آنها را درك می كنيم. در واقع ما با اين تمايل با يك تير دو نشان می زنيم. او شگفت انگيز است و شبيه من است، پس من شگفت انگيزم! چه كسی دوست ندارد شگفت انگيز باشد.

عشق در مقابل شان و مقام اجتماعی
اگر عشق قوی بين دو نفر وجود داشته باشد معمولا وضعيت اجتماعی و اقتصادی را فدای آن خواهند كرد.

ثبات در برابر ظاهر خوب
در هنگام انتخاب شريك زندگی ما معمولا جذب كسی می شويم كه ثبات عاطفی بيشتری داشته باشد. حتی ممكن است كسی را با جذابيت ظاهری كمتر اما ثبات عاطفی بيشتر انتخاب كنيم.
ما تمايل به افراد با تحصيلات بالاتر داريم تا كسی كه تمايل به داشتن بچه های زياد دارد.
اين عوامل در زنان و مردان به طور متفاوتی ديده شده است.
به طور کلی، زنان اهمیت بیشتری به وضعیت اجتماعی و اقتصادی می دهند تا عشق رمانتیک. زنان نیز ثبات عاطفی را به ظاهر جذاب، و هوش و تحصيلات را به تمایل به داشتن فرزند ترجيح مي دهند اما برای مردان وضعیت مالی، ثبات عاطفی، و هوش از اهميت كمتری برخوردار است . مردان بر زیبایی ، جوانی و سلامت جسمی، و تمایل برای کودکان بيشتر ارزش قائلند.
برای دیدن سایر مطالب از مجله تالارنامه دیدن نمایید
http://mag.talarnameh.com/
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
خواب راحت میخواهید؟.www.talarnameh.com
خواب راحت میخواهید؟
خواب راحت می تواند انرژی کامل جسمی و ذهنی را برای روز بعد برای ما فراهم کند. کسانی هم که شب ها خواب درستی ندارند روز بعد با کسالت مواجه می شوند. احتمالاً خیلی از شما می‌دانید که دراز کشیدن روی تخت با ذهنی آشفته و بدنی دردناک چه حس بدی است.


یک نگرانی یا فکر می‌تواند ساعت‌ها بیدار نگهتان دارد. یا خیلی اوقات سر و صدای اتاق‌های بغلی یا همسایه بالاسری ممکن است حتی با وجود خستگی زیاد اجازه ندهد بخوابید. این وضع خوابیدن روز بعدتان را هم درگیر می‌کند و نمی‌گذارد روزی پرانرژی و مفید داشته باشید.

مطمئناً همه ما در نقطه‌ای از زندگی دچار مشکل بی‌خوابی می‌شویم. استرس‌های زندگی و ضرب‌العجل‌های کاری استراحت همه آدم‌ها را به نوعی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. ولی برای افراد فوق‌العاده حساس که تقریباً ۲۰٪ از جمعیت را در بر می‌گیرند، یک شب خواب خوب بیشتر به یک رویا شبیه است تا بخشی از زندگی روزمره.

داشتن سیستم عصبی حساس‌تر موجب بی‌خوابی می‌شود. خواب نیازمند این است که ما به حالت استراحت عمیق برویم که دستیابی به آن برای این افراد چندان ساده نیست.بااینکه خوابیدن برای این افراد چندان آسان نیست ولی می‌توانند با ایجاد یک محیط مناسب به آن کمک کنند.برای اینکه بتوانید ذهنتان را آرام کنید و خوابی راحت‌تر داشته باشید، از این نکات استفاده کنید.

۱. یک تا دو ساعت قبل از خواب، خودتان را در حالت استراحت قرار دهید.
در ساعت‌های پایانی روز، تا جایی که می‌توانید تحریکات جسمی را کم کنید. نور را کم کنید و همه چیز را‌ کند و آرام کنید. کاری که برایتان ریلکس‌کننده است مثل کتاب خواندن، انجام یوگا، حمام داغ یا حرف زدن درمورد روزی که پشت سر گذاشته‌اید با خانواده را امتحان کنید. اگر یکسری کارهای خاص برایتان غیرقابل‌اجتناب است، سعی کنید آنها را به طریقی آرام و ریلکس‌کننده انجام دهید.

۲. از ظهر به بعد کافئین استفاده نکنید.
کافئین می‌تواند ۱۲-۸ ساعت بعد از مصرف در بدنتان بماند. تاثیر کافئین در افراد مختلف متفاوت است ولی به طور کل، اگر برای خوابیدن مشکل دارید، سعی کنید آن را به مدت یک ماه از برنامه‌غذایی‌تان حذف کنید و ببینید وضعیت خوابتان بهتر می‌شود یا خیر. همچنین می‌توانید منابع ضعیف‌تر کافئین مثل چای یا شکلات را امتحان کنید. سعی کنید به جای قهوه چای گیاهی و دم‌نوش استفاده کنید.

۳. شب‌ها غذاهای خواب‌آور بخورید.
غذاهای حاوی موادمغذی خواب‌آور مثل تریپتوفان، ملاتونین و منیزیم بخورید. برای شام می‌توانید ترکیبی از پروتئین‌های باکیفیت بالا و کربوهیدرات‌های پیچیده مصرف کنید. یک بشقاب کینوآ به همراه سبزیجات تفت‌داده‌شده و سینه مرغ انتخابی خوب است. برای دسر یک کاسه گیلاس و ماست میل کنید.
ترفندهایی برای داشتن خواب راحت

یک تا دو ساعت قبل از خواب، خودتان را در حالت استراحت قرار دهید

۴. ساعت ۱۰:۳۰ چراغ‌ها را خاموش کنید.
سعی کنید هر شب سر یک ساعت معین برای خواب آماده شوید. بدن ما برای خوابیدن ساعت ۱۰ شب و بیدار شدن ساعت ۶ صبح ساخته شده است. بهترین کیفیت خواب بین ساعت ۱۰ شب و ۲ صبح خواهد بود.

۵. تنفس از طریق حفره چپ بینی را تمرین کنید.
حفره راست بینی‌تان را با انگشت شست بگیرید و یک نفس طولانی و آرام از بینی چپتان بکشید. این نوع تنفس تاثیری آرامش‌بخش بر ذهن و بدن دارد. در یوگای کوندالینی گفته می‌شود که ۲۶ تنفس طولانی و آرام به همین طریق بدن را به حالت ریلکسی می‌برد.

۶. رویکردتان را تغییر دهید.
باور شما درمورد خواب چیست؟ افکار ترسناک در بدن ایجاد تنش می‌کند و بدنی که تنش دارد، توانایی به خواب رفتن ندارد. ترس از اینکه نتوانید بخوابید هم ممکن است باعث بیدار نگه داشتنتان شود.

۷. با نور و صدا بازی کنید.
هماهنگ کردن ریتم‌های درونی با ریتم‌های طبیعت به داشتن خوابی بهتر و عمیق‌تر کمک می‌کند. سعی کنید در طول روز خودتان را در معرض نور خورشید قرار دهید و شب‌ها چند ساعت قبل از خواب نور خانه را کم کنید. حتماً در اتاقی کاملاً تاریک بخوابید یا از چشم‌بند استفاده کنید.

اگر احساس می‌کنید با وجود یک صدای پس‌زمینه بهتر می‌خوابید، موقع خواب از پنکه یا چیزی مشابه که صدایی یکنواخت دارد استفاده کنید. گوش‌گیر هم برای آنهایی که به صدا حساس هستند بسیار مفید است.

۸. حمام ریلکسی را امتحان کنید.
نصف فنجان نمک مخصوص دریایی و چند قطره روغن خاص مثل لوندر (اسطوخودوس) را در وان آب گرم بریزید. ۲۰ دقیقه داخل آن دراز بکشید. منیزیم موجود در این نمک از طریق پوست جذب بدنتان می‌شود و حس ریلکسی را در شما تقویت می‌کند. آب و نمک انرژی روزتان را پاک می‌کند.

۹. طب‌فشاری و سایر تکنیک‌های ریلکسیشن را امتحان کنید.
قبل از خواب روی تشک طب فشاری دراز بکشید. همچنین می‌توانید تمرینات عضلات پیشرونده و یوگای نیدرا را امتحان کنید که با کمک ذهنتان هر قسمت از بدنتان را ریلکس می‌کنید. طب‌سوزنی هم می‌تواند یکی دیگر از انتخاب‌هایتان باشد.

۱۰. در طول روز وقفه‌های استراحت داشته باشید.
سعی کنید حداقل یک وقفه ۱۵ دقیقه‌ای برای استراحت در طول روز داشته باشید تا بدنتان را در تعادل قرار دهید و در پایان روز بدنتان بیش از اندازه خسته نباشد.
از کانال تالارنامه دیدن کنید
http://mag.talarnameh.com/index.php?mid=v@home
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
زبان عشق همسر؛معجزه کلمات.www.talarnameh.com
زبان عشق همسر؛معجزه کلمات
تعریف و تمجید می تواند یک ابزار بسیار موثر باشد. البته، خیلی از این تعریف و تمجیدها ممکن است باعث شود مردی نیازمند به نظر برسید. باید یک تعادل مناسب را حفظ کنید. پس چه باید بکنید؟ باید از موضع قدرت این تعریف کردن را انجام دهید. اگر بتوانید در این فرم ارتباط ماهر شوید، آنوقت طرفتان شما را فردی قوی می بیند و برای توجه و تایید شما بیقراری می کند.

۱. به خودمان یادآوری کنیم که «حرف‌های تأییدی» اولین زبان عشق همسر شماست. جملات زیر را روی یک کارت ۵×۳ نوشته و روی آینه یا هر جای دیگری که هر روز آن را می‌بینید بگذارید.
حرف‌ها مهم هستند!
حرف‌ها مهم هستند!
حرف‌ها مهم هستند!
۲. به مدت یک هفت تمام حرف‌های تأییدی که هر روز به همسرتان گفته‌اید را به صورت کتبی مرتباً یادداشت کنید. روز دوشنبه گفتم:
«چه غذای خوب و عالی درست کرده‌ای!»
«در آن لباس واقعاً شیک و قشنگ به نظر می‌آیی!»
«به خاطر بردن لباس‌ها به خشک‌شویی واقعاً از تو ممنونم.»
روز سه‌شنبه گفتم:
و…
«ممکن است از اینکه چقدر خوب (یا چقدر بد) از حرف‌های تأییدی استفاده می‌کنید، متعجب شوید.

۳. برنامه‌ای ترتیب دهید که هر روز به مدت یک ماه به شکلی متفاوت از دیروز، همسرتان را تحسین و تمجید کنید. اگر «مصرف روزانه یک سیب شما را از بیماری و دکتر دور می‌کند» شاید تحسین و تعریف روزانه مستمر هم شما را از یک مشاور دور کند (شاید بخواهید که این تعریف و تمجیدها را یادداشت کنید، پس از حرف‌های تکراری استفاده نکنید)

۴. زمانی که تلویزیون تماشا می‌کنید،‌ مطالعه می‌کنید و یا به گفتگوهای مردم گوش می‌کنید، به دنبال حرف‌های تأییدی باشید که دیگران استفاده می‌کنند. آن حرف‌ها را در یک دفترچه یادداشت کنید. یا به صورت کامپیوتری ذخیره کنید. و به طور مکرّر این‌ها را بخوانید. نمونه‌هایی را که می‌توانید در مورد همسرتان استفاده کنید، انتخاب کنید و تاریخی را که از آنها استفاده می‌کنید نیز یادداشت نمایید. دفترچه شما کتاب عشق شما می‌شود. به یاد داشته باشید که حرف‌ها مهم هستند!

۵. یک نامه عشقی، پاراگراف عشقی یا یک جمله عشقی برای همسرتان بنویسید و آن را بی سر و صدا یا های و هوی به او بدهید. ممکن است روزی نامه عشقی‌تان را که در جای دنجی پنهان شده، پیدا کنید. حرف‌ها مهم هستند!

۶. همسرتان را در حضور پدر و مادر یا دوستانش تحسین و تمجید کنید. شما هم اعتبار مضاعفی به دست می‌آورید: به این ترتیب همسرتان عشق و محبت شما را احساس می‌کند و والدین او نیز احساس خوشبختی و شادکامی می‌کنند که چنین داماد یا عروس خوبی دارند.

۷. توانایی‌های همسرتان را بیابید و به او بگویید چقدر برای توانایی‌هایش ارزش قائل هستید! فرصت‌هایی هست که او واقعاً سخت تلاش می‌کند تا از موفقیت و شهرتش لذت ببرد.

۸. به فرزندانتان چه در حضور و چه در پشت سر همسرتان بگویید که مادر یا پدر خوب و عالی دارند.
از کانال تالارنامه دیدن کنید
http://mag.talarnameh.com/index.php?mid=v@home
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
بیشعورها را بشناسید,با آرامش زندگی کنیدwww.talarnameh.com
بیشعورها را بشناسید,با آرامش زندگی کنید
1_ مراقبت خواهی؛ همیشه باید عده ای مثل نوکران دست به سینه از آنها مراقبت کنند.

2_ اعتماد به نفس؛ از آنجایی که مسئولیت پذیر نیستند و هرگز خود را مقصر نمی دانند، از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند.

3_ سرکوبی؛ بیشعورها به خود حق می دهند دیگران را سرکوب کنند اما کسی نمی تواند آنها را سرکوب کند.

4_ تهاجم؛ نسبت به همه چیز حالت تهاجمی دارند؛ هنگام بیدار شدن، زمانی که از آنها انتقاد می شود...

5_ تعصب فکری؛ نسبت به بیشعوری خود تعصب دارند و با توجیه و دلیل تراشی در بیشعوری شان ثابت قدم اند.

6_ وقاحت؛ هرگز در صف نمی ایستند. هرگز خواهش نمی کنند. همواره دستور می دهند. هرگز تحقیق نمی کنند. نیشدار و یا با دادزدن صحبت می کنند. دوست دارند کار دیگران را به اسم خودشان تمام کنند.

7_ تسلط بر دیگران؛ اکثر بیشعوران به دنبال حداکثر بهره کشی از دیگران و تغییر دائم قوانین بر اساس منافع خودشان هستند.

8_ عدم شادی و شوخ طبعی؛ به هیچ وجه ظرفیت ندارند که با آنان شوخی کنید. به دنبال شاد کردن شما هم نیستند. به جای آن، تمسخر کردن، پوزحند زدن و به بدبختی دیگران خندیدن را دوست دارند.

9_ انکار؛ بیشعورها انکار را نوعی هنر می دانند. معتقدند هرگز اشتباه نمی کنند و منکِر تمام مشکلاتی می شوند که آنها به وجود آورده اند.

10_ ارعاب؛ سعی می کنند با ترساندن و اسارت فکری دیگران، آنان را برده ی خود کنند.

11_ عشق صرفا به خود؛ یک بیشعور صرفا عاشق موقعیت، مقام، ثروت و نظرات خودش است. تنها عاشق خود است و بس.

12_ بی معنی بودن فداکاری؛ در قاموس بیشعور فداکاری معنایی ندارد.

13_ در ارتباط با دیگران؛ عیب جو و به شدت دروغگو هستند.

14_ شنونده های خوب؛ بیشعورها خوب به شما گوش میدهند تا نقاط ضعف شما را شناسایی و در زمان مناسب از آن سوء استفاده کنند.

15_ غیر قابل اعتماد بودن؛ دروغگویی و دسیسه کار آنهاست و هرگز نمیتوان به آنان اعتماد کرد.

16_ خشم؛ بیشعورها پُر از خشم اند. اعتقاد دارند خشم بهترین ابزار برای پیشبرد اهدافشان است. هنگام بیدار شدن، وقتی از آنان طلب وام میکنید یا طلبتان را تقاضا می کنید، هوا بارانی باشد، قهوه شان سرد شود ....در بسیاری از این مواقع خشم خود را نشان می دهند.

17_ غُر زدن؛ در بسیاری از موارد حتی اگر چیزی به نظر همه بدون اشکال و پسندیده باشد، باز غر میزنند.

18_ شراکت؛فقط شما را در بدبختی و تقصیرهایشان شریک می کنند نه در موفقیت و پول و مقام شان.

19_ رابطه جنسی؛ نه خود می توانند از رابطه جنسی شان لذت ببرند(به ویژه زنان بیشعور) و نه اجازه می دهند شریکشان لذت ببرد(به ویژه مردان بیشعور). از تظاهر به سردرد برای تسلط و از تظاهر به عدم تمایل برای تنبیه شریک جنسی شان استفاده می کنند.

20_ استهلاک؛ گذر زمان آنان را خسته و فرسوده می کند و رفته رفته متقاعد می شوند شاید راه بهتری برای ادامه زندگی شان وجود داشته باشد.
برای دیدن آخرین اخبار،تخفیفات و مقالات به کانال تالارنامه بپیوندید
talarnameh_esf@
 ·  Translate
1
Add a comment...

talarnameh

Shared publicly  - 
 
کفیر,هدیه ای از طرف خداوند www.talarnameh.com
کفیر,هدیه ای از طرف خداوند
کفیر يك نوع ماست نوشيدني است كه خاستگاه آن كوه هاي قفقاز واقع در اتحاديه جماهير شوروي سابق مي باشد . اولين توليد كنندگان آن چوپانان قفقازي بودند كه توانستند اين نوشيدني خوشمزه را از دانه هاي کفیر تهيه كنند . افسانه هاي مردم قفقاز مي گويد كه دانه هاي کفیر هدايايي از طرف خداوند هستند که ۱۰۰۰ سال پیش به آنها عطا شده است. کفیر بر گرفته از كلمه كف« Kef » در زبان تركي است كه به معناي خوشي و لذت مي باشد .

چرا مردمان قفقاز به داشتن عمر طولاني شهرت دارند ؟
مردمي كه با داشتن عمري بالاي صد سال هنوز هم بر اسب سوار مي شوند و در دامنه هاي قفقاز يكه تازي مي كنند . آنها راز سلامتي و عمر زياد خود را به مصرف کفیر نسبت مي دهند .

به چه دليل اين نوشيدني خواص سحر آميز دارد ؟
اين نوشيدني تخميري از مجموعه اي از باكتري هاي زنده و مفيد براي بدن تشكيل شده است بطوريكه دانشمندان راز سودمندي کفیر را براي سيستم ايمني و گوارش وجود اين باكتري ها مي دانند . به اين باكتري ها « پروبيوتيك » اطلاق مي شود . همچنين مخمرهاي موجود در آن قادر به ساخت اسيد فوليك بوده كه كوآنزيم يك سري واكنش هاي حياتي جهت رشد سلول ها است . كمبود اسيد فوليك در خانم ها بويژه خانم هاي باردار شايع است . اين محصول معجزه آسا در پيشگيري و درمان بيماري ها بسيار مفيد است . مهمترين خواص درماني آن در مراكز تحقيقاتي معتبر دنيا به ثبت رسيده است .

خواص درماني کفیر :

اصلاح سيستم گوارش در زمان مصرف داروهاي آنتي بيوتيك

افزايش حركات دودي روده و درمان يبوست

جلوگيري از بيماري پوكي استخوان

درمان آلرژي ها

درمان اسهال و ضد عفوني كننده محيط روده

درمان بيماري عدم تحمل لاكتوز در كساني كه نمي توانند شير بخورند

درمان بيماري هاي گوارشي

درمان فشار خون

درمان كودكان مبتلا به بيش فعالي يا هايپر اكتيويتي

سرشار از ويتامين هاي گروه ب مانند نياسين ، پيردوكسين و اسيد فوليك

غني از كلسيم ، فيبر و پروتيئن

مؤثر در زيبايي پوست ( مورد استفاده در كرمها و پاك كننده هاي آرايشي )

مقاوم كردن سيستم ايمني بدن در مقابل عوامل بيماري زا

ممانعت از نفخ روده اي

ممانعت كننده از اثر پرتودهي راديولوژيك

هضم راحت تر شير و جذب بهتر مواد مغذي موجود در آن

کفیر معروفترین شیر تخمیری اسیدی الکلی است که منشاء آن به کوه های قفقاز بر می گردد اما از دهه ۱۹۸۰ به بعد اهمیت این فرآورده لبنی شناخته شده و تحقیقات وسیعی در مورد بهینه سازی و تولید صنعتی و افزایش دامنه تنوع پذیری این محصول انجام گرفته است.

مصرف سرانه کفیر در سال ۱۹۸۰ در کشورهای مشترک المنافع سابق ۵ کیلوگرم در سال بوده است.

به همين منظور مصاحبه اي بادكتر ثريا نواب پور از فعالان عرصه صنعت شير با سابقه حدود 40 سال در رابطه با فرآورده جديدي به نام « کفیر » انجام داديم كه در ادامه مي خوانيد :

تاريخچه توليد و مصرف کفیر:

کفیر براي اولين بار در قفقاز توليد شد . اسم آن تركي است كه از « كف » به معناي سرخوشي و شادي گرفته شده يعني نوشيدني نشاط آور كه در ابتدا مثل ساير فرآورده هاي شيري به طور سنتي توليد مي شد ، اما امروزه اين محصول به دليل دارا بودن خواص ويژه به طور صنعتي تهيه مي شود . کفیر فرآورده اي تخميري است كه تا حدودي به ماست شباهت دارد . با توجه به اينكه در هر فرآورده تخميري از باكتري هاي لاكتيك و مخمرها استفاده مي شود و با پيشرفت علم ، خواص ويژه محصولات تخميري ثابت شده و همچنين به دليل اينكه کفیر تا حدودي براي مردم ناشناخته است ، بنابراين اخيراً اين محصول مورد توجه ويژه اي قرار گرفته است .

ارزش تغذيه اي کفیر چيست ؟

چون کفیر از فرآورده هاي شيري مي باشد ، بنابراين ارزش تغذيه اي شير را داراست و به دليل وجود باكتري و مخمر لاكتيك خواص درماني زيادي را شامل مي شود .

آغاز توليد اين فرآورده در كشور چه زماني بوده است ؟

متخصصان كشورهاي خارجي به تبعيت از توصيه دانشمندان علم تغذيه به توليد انبوه آن پرداخته اند و در كشور ما نيز توليد آن از طريق كارخانه پگاه مشهد آغاز شده و اميدواريم با كمك اطلاع رساني صحيح رسانه ها اين محصول در جامعه شناخته و مورد مصرف قرار گيرد . امروزه باكتري هاي لاكتيك به عنوان عناصر حيات بخش مطرح هستند و وجود آنها در روده و جهاز هاضمه ، تأثير مستقيم بر طول عمر و سلامت زيستن و جوان ماندن دارد و همين طور مانع چاقي و تشكيل سلول هاي چربي ( به خصوص در اطراف شكم ) مي شوند .

روش نگهداري کفیر چگونه است ؟

نكته مهم زمان مصرف کفیر است كه بايد باكتري هاي آن به اندازه كافي زنده و فعال باشند . در توليد محصول ، به مصرف كنندگان تأكيد مي شود كه آن را در يخچال نگهداري كنند چون در صورت نگهداري در خارج از يخچال باكتري ها فرصت تكثير پيدا مي كنند . همچنين نگهداري ماست در يخچال سبب حفظ خواص آن مي شود .

زمان ماندگاري آن چقدر است ؟

توصيه متخصصان براي مصرف فرآورده هاي شيري دست كم روزي سه سروينگ ( سهم ) است كه اين ميزان براي اشخاص بزرگسال يك ليوان شير يا ماست است و اگر بخواهيم با دوغ مقايسه كنيم هر دو ليوان دوغ يك سروينگ ( سهم ) محسوب مي شود . در مورد کفیر نيز به عنوان يكي از فرآورده هاي گروه شير و لبنيات ، مصرف 3-1 ليوان آن روزانه توصيه مي شود .

آيا همه اقشار جامعه ( كودكان ، نوجوانان ، سالمندان ، زنان باردار ، شيرده و … ) مي توانند از آن استفاده كنند و يا مصرف آن به گروه خاصي محدود مي شود ؟

همه مي توانند استفاده كنند . ( بخصوص زنان شيرده و باردار ) از طرفي به دليل اينكه ارگانيسم هاي ( اندامگان ) کفیر قابليت تجزيه لاكتوز شير را دارند ، بنابراين توصيه مي شود افراد مبتلا به عدم تحمل لاكتوز ( كه نمي توانند شير را هضم كنند ) کفیر را جايگرين شير كنند .

تأثيرات کفیر بر سلامتي چيست ؟ آيا تا كنون اثرات منفي بر سلامتي انسان از آن گزارش شده است ؟

کفیر يك محصولي است كه در راستاي سالم سازي باعث طول عمر ، بهبود سيستم گوارشي و مانع تكثير باكتري هاي ترشح كننده سموم ( كه پوست و مو را خراب مي كنند ) مي شود . بنابراين كساني كه کفیر مصرف مي كنند پوست و موي سالم تري دارند . کفیر همچنين از پوكي استخوان نيز جلوگيري مي كند ، کفیر در تنظيم فشار خون نيز نقش عمده اي دارد ، اما تا كنون اطلاعاتي مبني بر تأثيرات منفي کفیر بر سلامتي گزارش نشده است .
برای دیدن آخرین اخبار،تخفیفات و مقالات به کانال تالارنامه بپیوندید
talarnameh_esf@
 ·  Translate
1
Add a comment...
Collections talarnameh is following
View all
Work
Employment
  • تالارنامه
    مرجع تخصصی تالارها‎, 1394 - present
    تالارنامه با هدف جمع آوری و یکپارچه سازی کامل و دقیق تمامی اطلاعات تالارها،هتل تالارها،باغ تالارها و سالن های نمایش جهت رفاه حال زوج های جوان ، حجاج ، مدیران ، صاحبان صنایع و دیگر شهروندان گرامی در فاز اول پا به عرصه ی دنیای مجازی گذاشته است.
Contact Information
Work
Phone
03134585419
Email
Address
اصفهان خیابان کاوه خیابان برازنده مجتمع گل محمدی
Story
Tagline
تالارنامه مرجع همه تالارها،باغ تالارها،هتل تالارها و سالن های همایش می باشد.تالارهای عروسی،تالار عروسی،تالارها،تالار
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
اصفهان
Previously
اصفهان