Profile cover photo
Profile photo
گروه فناوری اطلاعات ژنیک
51 followers -
نرم‌افزار جامع مدیریت مطب ژنیک
نرم‌افزار جامع مدیریت مطب ژنیک

51 followers
About
Posts

Post has attachment
در مدت فعالیت چندین ساله گروه فناوری اطلاعات ژنیک افتخار داشته‌ایم با پزشکان، مطب ها، کلینیک‌ها و اشخاص بسیاری در ارتباط باشیم. در این مقاله به بیان برخی از تجربیات این گروه در پاسخ به سوال "چرا برخی از پزشکان با نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک مخالف اند ؟ " خواهیم پرداخت :

اولین و مهمترین دلیل در این رابطه وجود تکنوفوبیا در افراد است. ترس از تکنولوژی که ریشه در گذشته افراد دارد. در بسیاری از موارد به ویژه در ارتباط با پرسنل مطب با این مسئله روبرو گشتیم. صد البته تیم فروش ژنیک پس از شناسایی این مشکل با ارائه راهکارهای نوین و آموزش حرفه‌ای نرم افزار به پرسنل توانست تا حدود زیادی بر این مسئله غلبه نماید.
بسیاری از مجموعه‌های پزشکی به ریتم کاری ثابتی رسیده اند. نحوه نوبت دهی ، ثبت زمان ورود و خروج پرسنل، نحوه دسترسی به پرونده و مدارک بیماران با روش‌های ابداعی و ... از جمله موارد آن است. در این گونه موارد خوب یا بد بودن نرم افزار اهمیت خاصی ندارد تنها احتمال بروز مشکلات در اثر ورود نرم‌افزار و تغییر رویه موجود در مجموعه (مطب) است. در این زمینه انتخاب یک نرم‎افزار مناسب، دارای رابط کاربری آسان و از همه مهمتر دارا بودن یک تیم پشتیبانی قوی می‌تواند این دغدغه را پوشش دهد.
گزینه سوم موردی است که بسیار با آن مواجه شده‌ایم. پرسنل مخالف نرم افزار!! پرسنل خواسته یا ناخواسته نقش مهمی در انتخاب یا عدم انتخاب نرم افزار دارند. همکاری آنان در استفاده صحیح از نرم‌افزار می‌تواند رضایت پزشک در کاربری نرم‌افزار را به دنبال داشته باشد، اما عدم همکاری آنان در بسیاری از موارد منجر به عدم استفاده می‌گردد.

اما به راستی چرا پرسنل باید مخالف نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک باشند؟

ادامه مطب در:
Add a comment...

Post has attachment
تا چه میزان نقش منشی در مدیریت مطب و کلینیک را تاثیرگذار می‌دانید؟ آیا در انتخاب منشی خود استانداردهایی را در نظر داشته‌اید؟ آیا در این استانداردها جدا از اخلاق و قابلیت اعتماد، فاکتورهایی نیر روابط عمومی بالا، آشنایی با تکنولوژی های نوین و... را نیز در نظر گرفته‌اید؟ عموماً بزرگترین دغدغه بسیاری از پزشکان جذب منشی قابل اعتماد و کار آزموده است.

وجود تنوع گسترده خدمات در حوزه بهداشت و درمان، افزایش تخصص‌ها و بالارفتن تعداد بیماران مراجعه کننده به پزشکان، لزوم نیاز به یک فرد باهوش، آموزش دیده و با تجربه با جهت اداره امور مطب را افزایش می‌دهد. در انتخاب منشی بررسی توانمندی‌ها، نقش و فعالیت‌هایی که وی باید در آن جایگاه انجام دهد، باید مورد توجه قرارگیرد. در فرهنگ لغات انگلیسی درمقابل کلمه Secretary آمده؛ به منشی، دبیر، رازدار و محرم‌اسرار ترجمه می‌شود.
https://goo.gl/8EWY5m
Add a comment...

Post has attachment
امروزه تکنولوژی در زندگی انسان تاثیر به سزایی گذاشته است. به طوریکه می‌توان این تغییر و پیشرفت را حس کرد. یکی از مهمترین حوزه های کاربرد تکنولوژی حوزه بهداشت و درمان است. استفاده از تکنولوژی کامپیوتری توسط پزشکان مزایایی از جمله بهبود کیفیت، امنیت و اثربخشی مراقبت سلامت، کاهش خطاهای پزشکی، مدیریت بیماری‌های حاد و مزمن، بروزرسانی اطلاعات و ایجاد فرصتی برای نظارت و کمک به تصمیم‌سازی پزشکی از طریق بهبود دسترسی به اطلاعات پزشکی را در بر دارد.

از این رو در حوزه مدیریت مطب نمی‌توان از اهمیت حیاتی اطلاعات چشم پوشی نمود. روش‌های سنتی و قدیمی مدیریت اطلاعات پاسخگوی شرایط پیچیده و در حال تغییر امروز نیست و نمی‌توان در برخورد با مشکلات و تصمیم‌گیری صرفاً به گزارشات محدود و گفته‌های پرسنل اتکا نمود. امروزه با ظهور و فراگیری تکنولوژی در جوامع، نوع جدیدی از تکنوفوبیا در انسان‌ها بوجود آمده است. این نوع هراس در اعتماد و استفاده از تکنولوژی نرم‌افزار مشاهده می‌گردد. در عصر حاضر نرم‌افزارها به راحتی می‌توانند بسیاری از دغدغه‌های ذهنی و عملی مدیران را از میان بردارند و به شیوه‌ای موثر و کارآمد به جمع آوری، طبقه بندی و پردازش انبوهی از اطلاعات بپردازند.
https://goo.gl/X9B83h
Add a comment...

Post has attachment
اعتقاد گروه فناوری اطلاعات ژنیک بر آن است، همانگونه که امکانات پزشکی بسیار مدرن و دیجیتال شده است، در حوزه مدیریت مطب نیز همچون کشورهای پیشرفته می‌بایست دیجیتال سازی صورت پذیرد. خاطرنشان می‌سازد عمر پرونده‌های کاغذی به سر آمده و در این راستا راهکاری دقیق، کاربردی و در عین حال آسان در اختیار شما قرار دارد.

مهم‌ترین اصل در استفاده از ابزار دیجیتال رابط کاربری آن است. ژنیک ابزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به سهولت اطلاعات بیماران را وارد نموده و گزارشات مربوط به وی را در پرونده دیجیتال ثبت نمایید.

ثبت پرونده در نرم افزار ژنیک به گونه‌ای ‌طراحی شده است تا کاربر بتواند گزینه‌های مورد نیاز خود شامل اطلاعات فردی بیمار، راه‌های ارتباطی ، علل مراجعه و مواردی چون سوابق دارویی و درمانی را با تفکیک دسترسی پزشکان مربوطه انتخاب و تکمیل نماید. در ذیل به شرح این موارد می پردازیم.
Add a comment...

Post has attachment
پرونده‌ بیماران در بخش مدارک پزشکی همواره اطلاعات مهمی در خصوص نوع بیماری، فعالیت‌های انجام شده در خصوص بیمار در همان مرکز درمانی، سابقه درمان‌های انجام شده از سوی پزشکان و نتایج آن، سوابق مالی و بیمه‌ای بیمار را با خود به همراه دارد. شاید برای پزشک یا پزشکان در مطب و کلینیک لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی مهم نباشد و توجه زیاد آنان به بحث درمان ، نسبتا سبب غفلت از این موضوع بسیار مهم گردد.
Add a comment...

Post has attachment


طی توافق صورت گرفته بین گروه فناوری اطلاعات ژنیک و شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) قابلیت اتصال دستگاه‌های کارت‌خوان فناپ به نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک از نسخه ۱.۸.۲.۴ امکان پذیر گردید. با اتصال دستگاه‌های کارت‌خوان به نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک می‌توانید از امکانات و راهکارهای ساده و سودمند پرداخت، نظیر دریافت گزارشات پیشرفته، سرعت بالا در تراکنش و رصد مستمر بهره‌مند گردید.

این قابلیت رایگان بوده و برای فعال سازی آن نیاز به اعمال تنظیمات در نرم‌افزار و دستگاه POS است.
Add a comment...

Post has attachment


گروه فناوری اطلاعات ژنیک تولید کننده و ارائه دهنده انواع نرم‌افزارهای اتوماسیون، باشگاه مشتریان و فعال در حوزه آی تی، در کنگره و نمایشگاه بین المللی اکسیدا ۵۸ که در تاریخ ۲۸ لغایت ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۷ در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، همچون گذشته حضوری چشمگیر داشته و خدمات تخصصی خود برای جامعه محترم‌ دندانپزشکان که شامل نرم افزار دندانپزشکی (مدیریت مطب) و نرم‌ افزار مدیریت کلینیک ژنیک به همراه پکیج باشگاه مشتریان، سایت و سئو را عرضه نمود و مورد استقبال و محبت فراوان دندانپزشکان و بازدیدکنندگان محترم قرار گرفت.

ضمن تشکر از تمامی عزیزانی که نظر لطفشان شامل حال ما بوده، به عرض می‌رسانیم که گروه دانش محور ژنیک، بهترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک را در کشور پس از سال‌ها تحقیق و بررسی، تولید و عرضه نموده و تلاش همه روزه خود را در جهت رضایت مشتریان فعلی و توسعه و بروز رسانی نرم افزار، با جدیت تمام ادامه می‌دهد.


https://goo.gl/dszfXk
Add a comment...

Post has attachment
گروه جوان ژنیک افتخار دارد برای سومین سال پیاپی در بزرگترین رویداد دندانپزشکی خاورمیانه حضور داشته و بدینوسیله تمامی عزیزان و علاقمندان را به بازدید از نمایشگاه اکسیدا ۵۸ و غرفه ژنیک دعوت می نماید.

https://goo.gl/o1sHV8
Add a comment...

Post has attachment

اثر گذاری فوق العاده نقش دندانپزشکان در حفظ و ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه بر همگان مشهود است. دندانپزشکان به عنوان اعضای تیم سلامت در بخش‌های پیشگیری ودرمان بیماری‌های دهان و دندان و آموزش روش‌های بهداشتی در این‌حوزه به افراد جامعه، نقش پررنگی در ارتقاء سلامت جامعه دارند.


بیست و سوم فروردین هر سال روز قدردانی از خدمات ارزنده این عزیزان است که با تلاش مستمر، زمینه دسترسی به خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان در حوزه سلامت دهان و دندان را فراهم می آورند.

گروه فناوری اطلاعات ژنیک روز دندانپزشک، روز لبخندهای زیبا را به خانواده بزرگ سلامت دهان و دندان و تمام تلاشگران عرصه دندانپزشکی تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روزافزون، سلامتی و شادی را آرزومند است.

https://goo.gl/jCqPS3
Add a comment...

Post has attachment
در راستای بهبود کیفیت ابزار و فعالیت‌های نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک یکصدمین بروزرسانی نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک (نسخه 1.8.2.3) در تاریخ 19 فروردین 1397 منتشر شد:
https://zhenic.ir/zhenic-update-1-8-2-3/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded