Profile cover photo
Profile photo
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник
8 followers
8 followers
About
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник's interests
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник's posts

Post has attachment
Вітання Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Михайлини Л.П. з Днем Конституції України
_________________________
День прийняття Основного закону – Конституції України (1996 р.) вписаний в історію світової спільноти як час свободи волевиявлення та утвердження споконвічного прагнення українського народу будувати незалежну, соборну державу, що керується принципами гуманізму та демократії.

Читати вітання на сайті: https://goo.gl/i9KZbs

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬

Post has attachment
Археологічний науково-практичний семінар (Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник)
__________________________
Традиційно кожного року у червні – липні науково-дослідний сектор археології заповідника проводить археологічний науково-практичний семінар. Як і минулого року його учасниками стали студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. Мета семінару – надати теоретичні знання та практичні навички з польової археології. Полігоном для семінару цьогоріч стане територія Митрополичого саду, де проводяться стаціонарні розкопки.

Читати більше на сайті: https://goo.gl/7V2aKf

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬
Photo

Post has attachment
Протиаварійні та невідкладні реставраційно-консерваційні роботи на Церкві Спаса на Берестові
____________________________________
Церква Спаса на Берестові – пам’ятка архітектури національного значення, що входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Церква збудована наприкінці ХІ – на початку ХІІ ст. неподалік заміської князівської резиденції. У літописах вона згадується як усипальниця Мономаховичів.
Для продовження протиаварійних та невідкладних реставраційно-консерваційних робіт у квітні 2017 року між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Громадською організацією «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» укладено інвестиційний договір (інвестор – фізична особа) та отримано Дозвіл Міністерства культури України (№ 278/10/61-17 від 06.05.2017) на проведення таких робіт, також внесені зміни у Дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України (№ IV 115133371043 від 03.12.2013, реєстраційний номер №125171530114, засідання комісії 02.06.2017).
Роботи розпочато у червні 2017 року. Передбачено виконання наступних робіт: заміна позолотного шару на поверхні хрестів та підхрестових яблук; реставрація хрестів; заміна мідного покриття та позолотного шару на поверхні главок; заміна пошкоджених дерев’яних конструкцій главок; заміна мідного покриття та позолотного шару поверхні барабанів; заміна мідного покриття та дерев’яних елементів центрального даху та куполів; ремонтно-реставраційні роботи на карнизі та фасадах; організація системи водовідведення з прилеглої території та її благоустрій; археологічні дослідження.
Реставраційні роботи будуть проводитися відповідно до технології, затвердженої у складі науково-проектної документації, під постійним авторським та технічним наглядом.

Сайт: https://goo.gl/xvN873

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬
Photo
Photo
27.06.2017
2 Photos - View album

Post has attachment
У Заповіднику відкрито виставку гобеленів Олега Слєпцова «Києве мій»
_________________________________
22 червня 2017 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник) в межах культурно-мистецького проекту «Лаврський пленер» відбулося відкриття виставки гобеленів Олега Слєпцова «Києве мій». Заслужений архітектор України, доктор архітектури, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, художник та музикант презентував мистецькі витвори ручного ткацтва із зображенням панорам та храмів Києва, зокрема, архітектурних пам’яток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Відкриття виставки розпочалося з перегляду відеокліпу на авторську пісню-присвяту Олега Слєпцова «Києве мій», яка стала альтернативним гімном столиці України. Привітати митця з відкриттям експозиції прийшли його друзі, колеги, однодумці, студенти.

Сайт: https://goo.gl/y7AFQ4

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬
Photo

Post has attachment
Виставка «Києве мій» (гобелени Олега Слєпцова)
_______________________________
22 червня 2017 року о 16.00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник) відбудеться відкриття виставки гобеленів Олега Слєпцова «Києве мій». Заслужений архітектор України, доктор архітектури, художник та музикант Олег Слєпцов презентує серію гобеленів, сюжетні композиції яких присвячені Києву та архітектурним перлинам Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Експозиція «Києве мій» – 45 персональна виставка митця. З його роботами також знайомі поціновувачі мистецтва Великобританії, Польщі, Китаю.
Київ для Олега Слєпцова – невичерпне джерело натхнення. Перший гобелен, центральною темою якого стала столиця України, був витканий у 2000 р.

Більше на сайті: https://goo.gl/5fBRr5

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬

Post has attachment
Очільники дипломатичних представництв Литовської Республіки та Республіки Польща в Україні відвідали заповідник
_________________________________
8 червня 2017 року Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні п. Марюс Януконіс та Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні п. Ян Пєкло.
Високоповажні гості у супроводі Генерального директора заповідника Любомира Михайлини та директора Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертаса Габуласа оглянули виставку «Князі Острозькі: європейський вимір української історії». Також відбулося обговорення подальшої співпраці в реалізації проекту «Відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Івановичу Острозькому в Успенському соборі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬

Post has attachment
Завершила роботу міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»
____________________________________
7 червня завершила роботу міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності».
Конференція тривала з 6 по 7 червня 2017 р. У її роботі взяли участь більше 90 фахівців науково-дослідних інститутів, музейних установ, реставраційних центрів, вищих навчальних закладів, аспірантів та докторантів, студентів з України та зарубіжних країн. На конференції працювали дві секції: «Наукова реставрація та дослідження пам’яток мистецтва», «Актуальні виклики розвитку музейної справи та проблеми збереження культурної спадщини».

Більше на сайті: https://goo.gl/lnlD2y

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬
Photo

Post has attachment
Почала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»
___________________________________
6 червня 2017 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник) відбулося відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності». Вперше такий науковий форум проходив у червні 2016 року.
Вітання учасникам та гостям конференції надіслав Міністр культури України Євген Нищук.

Більше на сайті: https://goo.gl/wBGR0X

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬

Post has attachment
Завершила роботу п’ятнадцята міжнародна наукова конференція «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії»
___________________________________
Конференція тривала з 29 травня по 2 червня 2017 р. У її роботі взяли участь більше 90 вітчизняних та іноземних науковців.

Більше на сайті: https://goo.gl/896Fbl

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬

Post has attachment
Сторінки історії: 23 травня (5 червня)
____________________________________
День пам’яті преподобної Єфросинії Полоцької. Мощі святої більше семи століть спочивали на Дальніх Печерах Києво-Печерської лаври.
Єфросинія Полоцька до постригу носила ім'я Предслава, була праправнучкою святого рівноапостольного князя Володимира і дочкою Полоцького князя Георгія (Святослава) Всеславича. Народилася вона близько 1105 р. З дитячих років Предслава оволоділа грамотою, читала Псалтир, Святе Письмо та інші духовні книги. Слава про її мудрість розійшлася далеко за межі Полоцької землі. Багато князів просили руки Предслави, проте всі пропозиції шлюбу вона відкидала, бажаючи стати черницею, незважаючи на незгоду батьків.

Більше на сайті: https://goo.gl/otkefp

#Lavra‬ ‪#Лавра‬ ‪#Kplavra‬
Wait while more posts are being loaded