Profile cover photo
Profile photo
Galeria Varietes
13 followers -
Galeria Varietes jest miejscem poświęconym promowaniu sztuki polskiej
Galeria Varietes jest miejscem poświęconym promowaniu sztuki polskiej

13 followers
About
Posts

Post has attachment
Barwa, intensywność, zmienność. Artystyczne podróże Emilii Gąsienicy-Setlak zabierają nas w świat różnorodności doznań estetycznych. Od malowniczych pejzaży, przez barwne martwe natury, po widoki na granicy abstrakcyjności. Na każdej z tych ścieżek artystka tworzy świat pełny, przykuwający uwagę i szczery. Sprawia, że szaro-bure realia zimowego czasu w mieście na kilka chwil odchodzą w niepamięć.

Na tę wielobarwną wyprawę zapraszamy wszystkich serdecznie w imieniu Galerii Varietes i Hotelu Logos. Wernisaż odbędzie się w Hotelu Logos 6 lutego o godz. 17:00.
Add a comment...

Post has attachment
Added photos to Biel - Wystawa Grupy X.
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Galeria Varietes w swych założeniach promuje sztukę różnorodną ­– w technice, temacie i stylu. Poszukuje zagadnień intrygujących, oryginalnych, a przy tym zawsze zmuszających do myślenia, często w sposób niekoniecznie oczywisty, przy równoczesnym zachowaniu szczerości i intensywności artystycznego wyrazu.

Taka właśnie jest twórczość Grupy X – różnorodna, oryginalna i niepokorna. Czerpie z wielkiego dorobku światowej sztuki, równocześnie wnosząc do niej autorski komentarz. Każdy z artystów wyraża się indywidualnie, poszukując własnej ścieżki. A „Biel” wystawiana porą zimową stała się pretekstem do ukazania tych dróg – czasami realistycznych, czasami abstrakcyjnych, czasami wędrujących w obszary poetyckiej metafory. Dokąd doprowadzą? Każdy musi przekonać się samodzielnie, wędrując przez meandry ekspozycji.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż w sobotę 23 stycznia 2016 o godz. 17:00 do siedziby Galerii przy ul. Pasternik 19 w Krakowie. Wystawa potrwa do 7 lutego.
Add a comment...

Post has attachment
James Sierżęga przygotowuje się do kolejnych wystaw i wydarzeń, a my tymczasem w ramach Galerii prezentujemy jego Velum.
---------------------
James Sierzega will exhibit his works on few big events in the nearest future. Meanwhile we want to show you his Velum.

#sculpture   #rzeźba   #GaleriaVarietes  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wiele się dzieje w Galerii i wokół niej smile emoticon Będziemy krok po kroku przekazywać wieści. Dziś zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego najnowsze, baśniowe dzieło Iwony Tamborskiej.

#GaleriaVarietes   #biżuteria   #jewellery  
-----------------

There are so many things going on now! Step by step, news by news we will tell you everything. But today just concentrate on new video share - a magic and fairytale-like jewellery from Iwona Tamborska.

https://youtu.be/hTdIj1-YJH8
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnio zasłyszana opinia: "Patrzę na ten naszyjnik i mam wrażenie, że dzięki niemu mogłabym się czuć jak bizantyńska księżniczka". Ktoś chętny na stanie się Władczynią Bizancjum? :-)


prezentowana praca: Marta Komornicka, Naszyjnik / Necklace

----------------------------------------------------------

As we heard last days - with this necklace a woman could become a Byzantine Empress in one moment... Anyone wants to be a Queen? :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czy widzieliście już pełne uroku i niespotykanej inwencji biżuteryjne dzieła Katarzyny Warchoł? Jeśli nie, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu Artystki na naszej stronie:

http://www.dziela-sztuki.com.pl/biog…/636-katarzyna-warchol2

----------------------
Have you already seen stunning jewellery pieces by Katarzyna Warchoł? If not, visit artist's profile on Varietes Art Gallery website:

http://www.dziela-sztuki.com.pl/…/15…/619-katarzyna-warchol1
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Każda kobieta chce być piękna, a czasami może być jeszcze piękniejsza wink emoticon (for English scroll down)
Udało się nam przezwyciężyć trudności i z tym większą radością pragniemy poinformować, że niesamowita, pełna życia, kształtów i budząca wiele emocji biżuteria autorstwa Katarzyny Warchoł jest już dostępna w ofercie Galerii Varietes. Zapraszamy serdecznie na stronę.
http://www.dziela-sztuki.com.pl/biog…/636-warchol-katarzyna2
prezentowana praca: Katarzyna Warchoł ArtSutasz - kolczyki / earrings
-----------------------------------------------------------
Every woman is beautiful, but sometimes her beauty could be promote in a higher level with a little help ... wink emoticon
After some technical problems we had this week, we are pleased to announce that now jewellery artworks by Katarzyna Warchol are available in Varietes Art Gallery. Check our gallery website!
http://www.dziela-sztuki.com.pl/…/15…/619-katarzyna-warchol1
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
Tygrysy Sztuki i Szaman / Top Art Tigers & the Shaman (for English scroll down)

Szukacie sztuki przyciągającej wzrok, charakternej, nawiązującej do tradycji a przy tym oryginalnej?

To tylko nieliczne cechy dzieł autorstwa Marcina Barysza. Jego nowe prace dostępne są od teraz w ofercie Galerii Varietes.

http://www.dziela-sztuki.com.pl/biogramy/519-marcin-barysz
prezentowana praca: Tygrys / Tiger, 2014, vigrafia

A jeśli pragniecie dowiedzieć się więcej o twórczości Artysty, zapraszamy niebawem na galeryjnego bloga!

------------------------------------------------------

Are you looking for art that is eye-catching, using artistic tradition buy always seeking for a new form? That's exactly what artworks by Marcin Barysz are like! See them on Varietes Art Gallery website now!

http://www.dziela-sztuki.com.pl/…/156-atr…/520-marcin-barysz
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded