Profile cover photo
Profile photo
Finans Taksi
2 followers -
Öndeki parayı takip edelim!
Öndeki parayı takip edelim!

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Ülkemiz genelinde yapılan operasyonlar İçişleri Bakanlığı tarafından her hafta kamuoyu ile paylaşılmaya devam ediliyor. PKK/KCK, IŞİD, FETÖ ve DHKPC gibi terör örgütleri başta olmak üzere suç ve suç unsuru teşkil eden her türlü yapı ve eylemle mücadele sonucunda ortaya çıkan rakamlar haftalık bazda vatandaşlara duyuruluyor. Bu kapsamda 11.12.2017 ila 18.12.2017 tarihleri aralığında yapılan operasyonlarda ortaya çıkan tablo kamuoyuna açıklandı. Yapılan 1.187 operasyonda, 4.657 kişinin gözaltına alındığı deklare edildi.
Add a comment...

Post has attachment
Müşterilerine sunduğu bankacılık hizmetiyle milyonların gönlünde taht kuran, pek çok bankacılık ürününden ücret almayan Enpara, bilindiği üzere uzun süredir kredi kartı çıkarmak için çalışma içerisindeydi. Bu çalışmalar nihayet meyvesini verdi ve Enpara kredi kartı çıktı. Üstelik Enpara kredi kartını kullanan müşterilerinden aidat almak bir yana, üste para vererek kredi kartı piyasasına da hızlı ve aykırı bir giriş yapmış oldu.
Add a comment...

Post has attachment
Ekonominin durumu, hem vatandaşın hem de işverenin maddi sıkıntılar çektiği aşikar. Evini geçindirmek için asgari ücrete talim edip çalışan, üstüne bir de maaşını alamayan vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda. Ücret Garanti Fonu bu kapsamda bir uygulama sunmakta. Uzun süre maaşını alamayanlar Ücret Garanti Fonu’na başvuru yaparak, hak ettikleri lakin alamadıkları maaşlarının bir kısmını alabiliyorlar.
Add a comment...

Post has attachment
İçişleri Bakanlığı her hafta Pazartesi günleri yaptığı basın açıklamasını yine resmi sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde 5 binden fazla kişinin göz altına alındığı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı verilerine göre 20 Kasım 2017 ile 27 Kasım 2017 aralığında toplam 5.256 kişi göz altına alındı.
Add a comment...

Post has attachment
Nafaka, boşanma davalarının ardından hakimin takdir yetkisine bağlı olarak miktarı değişen ve yoksulluğa düşecek olan yahut varsa çocuk için verilmesi öngörülen para olarak bilinir genellikle. Lakin nafaka türleri arasında bir tanesi vardır ki bu yardım nafakası, diğer nafakalardan farklıdır. Akrabaya yardım nafakası olarak da tanımlanabilen “yardım nafakası” ile ilgili detaylar merak edilmektedir. Vatandaşın sorduğu; yardım nafakası nedir, nasıl yardım nafakası alırım? Sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye ekonomisinde geçinmek için artık ne asgari ücret ne de emekli maaşı yetiyor. Aldıkları maaş yoksulluk sınırının kat be kat altında. İnsanlar emekli maaşımı nasıl yükseltirim diye uğraşıp bir formül düşünüyorlar. Durum böyle olunca uzmanlar emekli maaşını artırmanın yollarını açıkladılar. Emekli maaşı nasıl yükseltilir sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Vatandaşların hem güvenlik risklerini düşünerek hem de ekonomik getiri elde etmek düşüncesi ile evde saklamak istemedikleri birikimlerini bankaya yatırmaları tabii ve doğru olan davranış şeklidir. Bununla birlikte bankaya para yatıran vatandaşlar bu paranın güvence altında olup olmadığını merak etmekte son derece haklıdırlar. Tasarruflarının güvende olmasını isteyen herkes bankadaki param devlet garantisi altında mı diye haklı olarak sormaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Bankacılık sistemi geliştikçe insanların bankalara olan güvenleri arttı. Gerek güvenlik nedenleriyle ve gerekse getiri sağlamak amacıyla milyonlarca vatandaş parasını bankalarda tutmakta. Bu vatandaşlardan vefat eden olması durumunda ise yakınlarına sağlığında bilgi vermediyse bankada parası olup olmadığı bilinememektedir. Bu nedenle vefat eden yakınımın banka hesabı var mı ya da vefat edenin bankada parası var mı, nasıl öğrenebilirim soruları sıkça sorulmakta.
Add a comment...

Post has attachment
Bilindiği üzere üniversite öğrencilerine Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs ve kredi verilebilmektedir. KYK tarafından her ay öğrenciye verilen kredi, mezun olduktan sonra öğrenci tarafından geri ödenmek zorunda olup, KYK bursu içinse böyle bir durum söz konusu değildir. KYK bursu kesilmesi ile ilgili; KYK Bursu Kesilir mi? KYK bursum neden kesildi? gibi sorular gelmektedir. Yazımızda bu soruların cevabını bulabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Ay sonuna maaşınızı yetiremiyor musunuz? Hesabınızda para kalmadığı için otomatik ödemeleriniz mi aksıyor. Maaşınız tükendi lakin acil nakit lazımsa İş Bankası Ek Hesap hazır! Üstelik başvuru koşulları da çok kolay, evinizden çıkmadan İşbank internet ve cep şubelerinden başvurabilirsiniz.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded