Profile cover photo
Profile photo
Martin Pitoňák - Fotograf
499 followers -
Profesionálny Fotograf, Košice
Profesionálny Fotograf, Košice

499 followers
About
Martin Pitoňák - Fotograf's posts

Post has shared content
Otvoril som Photoshop, nainštaloval potrené štetce a učiteľom mi bol sám Ambrosius Bosschaert. Po približne 4 hodinách úprav vo Photoshop-e bolo majstrovské dielo na svete. https://www.martinpitonak.sk/2017/04/fotografovanie-kvetov-v-style-renesancnych-maliarov/

Post has shared content

Pred časom ma oslovila firma Saal Digital s prosbou o recenzniu ich fotoknihy. Drvivá väčšina mojich klientov používa fotografie len v digitálnej forme a iba malé percento sa dostane do tlače, preto ma možnosť tlače fotografií ihneď oslovila. Aj keď sám fotoknihy tlačím málokedy viem, že na trhu je niekoľko firiem, ktoré tieto produkty poskytujú.

https://www.martinpitonak.sk/2017/04/moja-fotokniha-od-saal-digital/

Post has shared content
Hneď od začiatku bolo jasné, že si to bude vyžadovať rozsiahle softvérové úpravy fotografií.
Začiatkom roku sme si naplánovali rozsiahly projekt, fotografovanie oblečenia pre on-line obchod. Klient mal jasnú predstavu o tom, ako chce aby výsledne fotografie vyzerali, tak aby sme zachovali vizuálnu kontinuitu jeho predchádzajúcich produktov v už dobre zabehnutom e-shope.

https://www.martinpitonak.sk/2017/03/fotografovanie-oblecenia-pre-eshop/

Post has attachment
Fotografovanie architektúry je veľmi špecifická forma fotografovania. Fotograf musí najprv dôkladne pochopiť predmet jeho práce. Ak je to možné, vždy je dobré preskúmanie priestorov dopredu a rozhovor s architektom, staviteľom, alebo zadávateľom úlohy. Ďalej je potrebné zistiť aké sú svetelné podmienky v priestore, či sú stavebné materiály vystavené priamemu, alebo nepriamemu slnečnému svetlu. Na základe toho viem rozhodnúť o využití doplnkového osvetlenia. V tomto pripade bolo cieľom hlavne fotografovanie stavených materiálov. Pri fotografovaní interiérov univerzity veterinárskeho lekárstva bolo nutné použiť hlavne doplnkové osvetlenie, aby bolo možné čo najlepšie zachytiť stropné systémy firmy Knauf AMF. Po niekoľkých testovacích pokusoch som získal ideálny uhol fotografovania a vzhľad pre klienta. S odovzdanými fotografiami bol klient veľmi spokojný.


PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23/03/2017
5 Photos - View album

Post has shared content
Najnovsi projekt
Fotografovanie architektúry je veľmi špecifická forma fotografovania. V tomto pripade bolo cieľom hlavne fotografovanie stavených materiálov.

https://www.martinpitonak.sk/2017/03/fotografovanie-stavenych-materialov/

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content
Niktoré projekty sa nám z rôznych dôvodov natiahnu aj na niekoľko mesiacov a to to hlavne pri fotografovaní hotelov. Hotelové izby sú buď celoročne vyťažené, alebo v hotelových priestoroch prebiehajú rozsiahle rekonštrukcie. V takomto prípade musíme byť pripravení a zosúladiť s majiteľmi vhodný termín na fotografovanie, snažíme sa byť vždy flexibilný a brať tieto faktory do úvahy.

https://www.martinpitonak.sk/2016/12/fotografovanie-wellness-kosice

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded