Profile cover photo
Profile photo
USAdarFarsi
12,294 followers -
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد

12,294 followers
About
USAdarFarsi's posts

Post has attachment
تصویر روز: ۲۲ فوریه ۲۰۱۷، وزیر خارجه ایالات متحده، رکس تیلرسون و همتای استرالیایی اش، جولی بیشاپ پیش از دیدار دوجانبه در وزارت امور خارجه در واشنگتن دی سی.

Photo

Post has attachment
قسمت دوم گفتگو با دکتر پردیس ثابتی
https://youtu.be/W0fc5ZDQvQY
در این قسمت بشنوید نظر دکتر ثابتی را درمورد واژه نابغه و علاقه وی به موسیقی

Post has attachment
دکتر نادر انقطاع میهمان برنامه بعدی گفتگو با نامداران

دکتر نادر انقطاع استاد دانشگاه پنسیلوانیا و از دانشمندان پیشرو جهان در زمینه الکترومغناطیس، موفق به دریافت جوایز و افتخارات معتبر و متعددی از جمله مدال طلای SPIE جامعه بین‌المللی حرفه‌ای در اپتیک و فوتونیک کاربردی در سال ۲۰۱۵ شده است. سفارت مجازی ایران این افتخار را داشت که ۳ سال پیش با آقای دکتر نادر انقطاع گفتگویی داشته باشد و پرسشهای شما کابران این صفحه را با ایشان مطرح کند. اکنون باردیگر و به بهانه پنج سالگی سفارت مجازی ایران تصمیم داریم با این اولین مهمان سری برنامه های گفتگو با نامداران گفتگویی مجدد داشته باشیم تا شما را در جریان پژوهش ها و دستاوردهای اخیر این دانشمند ایرانی آمریکایی قرار دهیم. پرسشهای خود را از دکتر نادر انقطاع اینجا زیر این پست بنویسید.
ویدیوی گفتگوی سه سال پیش ما را با دکتر نادر انقطاع اینجا ببینید. https://goo.gl/thrpZV
Photo

Post has attachment

به مناسبت روز تولد جورج واشنگتن و روز روسای جمهوری در ایالات متحده
https://goo.gl/TNZgNj
یادمان ملی راشمور از جاذبه های گردشگری در ایالت داکوتای جنوبی است. ساخت این یادبود که با هدف ارتقا گردشگری بنا شد، ۱۴ سال طول کشید. در این یادمان ملی چهره های رؤسای جمهوری جورج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزولت، و آبراهام لینکلن در دل سنگ های خارای کوه راشمور کنده کاری شده اند. طرح اولیه این بنا بسیار بزرگتر بود و ابتدا قرار بود تا نیم تنه این چهار رییس جمهور کنده کاری شود، اما با مرگ مجسمه ساز اصلی و همچنین ورود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم ساخت آن در سال ۱۹۴۱ و در اندازه ای کوچکتر تکمیل شد. ۹۰ درصد این کنده کاری با استفاده از دینامیت انجام شد و ۳-۵ اینچ سطح روی سنگ ها با استفاده از مته و دریل های مخصوص انجام شد. بیش از ۴۰۰ زن و مرد در انجام این طرح مشارکت داشتند. این یادمان ملی امروزه بیش از دو میلیون بازدید کننده در سال دارد.

Post has attachment
برنامه آموزش اصطلاحات از سفارت مجازی ایران - اصطلاح صد و شانزدهم
https://www.youtube.com/watch?v=e06lvj2zGZ0
اصطلاح این هفته in mint condition است و به معنای «در وضعیت عالی» می باشد. این ویدیوی کوتاه را تماشا کنید و معادلهای این اصطلاح را به فارسی بنویسید.

Post has attachment
فدراسیون کشتی آمریکا در توییتر خود نوشت: از هواداران فوق العاده ایرانی بخاطر تشویق بچه های ما در طول مسابقات و بخاطر میزبانی عالیشان سپاسگزاریم.

Photo

Post has attachment
نیم نگاه - هفته سوم فوریه ۲۰۱۷
https://youtu.be/epzbbUp4Qio
نیم نگاهی به برخی از رویدادهای هفته گذشته آمریکا!

Post has attachment
سفارت مجازی ایران قهرمانی تیم ملی کشتی ایران و کسب مقام دوم تیم ملی کشتی آمریکا را در جام جهانی کشتی آزاد در ایران به هر دو تیم و هوادارانشان تبریک می گوید. برای هر دو تیم موفقیت های بیشتری را در مسابقات آتی آرزو داریم.
Photo

Post has attachment
قهرمانان جنبش حقوق مدنی و خانه هایشان
https://goo.gl/PMf0LI
قهرمانان جنبش حقوق مدنی، مردان و زنانی که تلاش کردند تا موانع حقوقی و فرهنگی را که سیاهپوستان آمریکا را از برخورداری از حقوق وشرایطی یکشان محروم می کردند، در هم شکنند، به تنوع مردم سرکوب شده ای بودند که از آنها دفاع می کردند. در زیر داستان زندگی برخی از آنها و خانه هایی را که در آنها زندگی و کار می کردند، آورده ایم.
دیزی بیتس
دیزی بیتس قوه محرکه یکی از اولین پیروزیهای دوره جنبش حقوق مدنی بود: خاتمه تفکیک نژادی دبیرستان مرکزی شهر Little Rock ایالت آرکانزاس. اگرچه دیوان عالی کشور آمریکا در سال ۱۹۵۴ قوانین تفکیک نژادی را لغو کرده بود، فرماندار ایالت آرکانزاس در مقابل این فرمان مقاومت کرد و با اعزام گارد ملی این ایالت از ورود نه دانش آموز سیاهپوست به مدرسه جلوگیری کرد. دیزی بیتس که در آن زمان رئیس شاخه آرکانزاس "اتحادیه ملی برای پیشرفت مردم رنگین پوست" بود، تلاش کرد تا علیرغم مقاومت محلی، قانون فدرال اعمال شود. در ۲۴ سپتامبر ۱۹۵۷ نه دانش آموز و والدینشان در منزل بیتس جمع شدند تا با همراهی سربازان فدرال عازم مدرسه شوند.
بعدها دیزی بیتس تنها خانمی بود که در راهپیمایی بزرگ جنبش حقوق مدنی در واشنگتن دی سی در سال ۱۹۶۳ سخنرانی کرد.
فردریک داگلاس
فردریک داگلاس از برده داری ای که در آن زاده شده بود گریخت تا بعدها به یک اصلاح طلب اجتماعی پیشتاز و سخنور قهار برای هدف ریشه کنی برده داری تبدیل شود. زندگینامه او با نام "داستان زندگی فردریک داگلاس، یک برده آمریکایی" در سال ۱۸۴۵ یک از پرفروش ترین کتابها شد. داگلاس در مورد تلاش برای ریشه کنی برده داری گفت "این نزاع، می تواند یک نزاع اخلاقی باشد، یا می تواند یک نزاع فیزیکی باشد، یا می تواند اخلاقی و فیزیکی باشد، اما باید یک نزاع باشد. قدرت بدون مطالبه چیزی را واگذار نمی کند."
در زمانی که داگلاس در سال ۱۸۷۷ به محله "آناکاستیا" در شهر واشنگتن نقل مکان کرد، شخصیتی جهانی شده بود. منزل او که به سبک معماری ویکتوریا ساخته شده است امروزه یک ساختمان میراث ملی آمریکا محسوب می شود.
لنگستِن هیوز
در دهه ۱۹۲۰ که بعدها به عنوان "رنسانس هارلم" شناخته شد، اشعار لنگستِن هیوز هم استیصال و هم نشاط زندگی سیاه پوستان را پیگیری می کیرد و الفاظ خود را در ریتم موسیقی جاز قرار می داد تا از آن شعر بگیرد. قبل از آنکه هیوز اولین کتاب خود را منتشر کند، به کشورهای مختلفی سفر کرده بود و از جمله به عنوان نگهبان و آشپز در یک کلوپ شبانه در پاریس کار کرده بود.
هیوز تجربه میلیونها سیاهپوست آمریکایی را در اشعار خود مانند "دموکراسی" به قلم در آورد. او در این شعر نوشت:
من خسته ام از شنیدن اینکه مردم می گویند
بگذار همه چیز مسیر خود را طی کند.
فردا روز دیگری است.
من آزادیم را نمی خواهم پس از مرگم.
من نمی توانم با نان فردایم زندگی کنم.
هیوز که گاه به عنوان شاعر طلایی هارلم شناخته می شد، بیست سال آخر عمر خود را در خانه ای در خیابان ۱۲۷ام شرقی نیویورک زندگی کرد.
جیمز بالدوین
جیمز بالدوین گفت: "آینده نیگروها در این کشور، دقیقا به روشنی یا تاریکی آینده این کشور است." بالدوین که سخنران و نویسنده رمان بود، منتقد صریح الهجه رفتار آمریکا با سیاهپوستان آمریکایی بود. بالدوین از طریق کتابهای پرفروشش و از طریق شهرتش، کوتاهی های آمریکا را با خشن ترین الفاظ توصیف کرد.
اگرچه بالدوین همیشه با فرهنگ آمریکا در تماس ماند، در نهایت در جنوب فرانسه ساکن شد. او در آنجا در خلال نوشتن ملاقات کنندگانی مانند مایلز دیویس و الا فیتزجرالد داشت. بالدوین به نیویورک تایمز گفت: "زمانی که خود را در دیگر سوی اقیانوس یافتم، توانستم خیلی روشن تر ببینم که از کجا آمده ام."
مدتها پس از مرگ این قهرمانان جنبش حقوق مدنی، مردم هنوز به این خانه ها می روند و از آنها بازدید می کنند. اگر چه این خانه ها بزرگ و مجلل نیستند، یادآور آمریکاییانی هستند که کارشان کشور آنها را به سوی رفتاری عادلانه تر با همه مردان و زنان رهنمون کرد.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2/16/17
4 Photos - View album

Post has attachment
تصویر روز: هر ساله برای مدت کوتاهی در ماه فوریه (در صورتی که هوا مناسب باشد) پدیده ای کمیاب باعث می شود اشعه های تابیده شده خورشید بر آبشار "هورس تیل" در پارک ملی "یوسیمیتی" (Yosemite National Park) در کالیفرنیا آب را به رنگ قرمز و نارنجی درخشان درآورد و این آبشار به شکل گدازه های مذاب و روان به نظر برسد. این روزها بازدیدکنندگان بسیاری برای تصویربرداری از این پدیده نادر از این پارک دیدن می کنند.
تصویر از: Ray Lee
Photo
Wait while more posts are being loaded