Profile cover photo
Profile photo
USAdarFarsi
11,959 followers -
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد

11,959 followers
About
Posts

Post has attachment

تصویر روز: نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، اخیرا در سفری به کلمبیا از کمپهای پناهجویان ونزوئلایی دیدار کرد. او در توییتر خود نوشت: "در نتیجه دولت ظالم "مدورو"، میانگین ونزوئلاییها ۲۴ پوند (نزدیک به ۹ کیلوگرم) از وزن خود را از دست داده اند و نود درصد آنها که می گریزند نمی دانند وعده بعدی غذاییشان کی خواهد بود. به واسطه همکاری آمریکا، کلمبیا، برنامه جهانی غذا، کشیشهای کاتولیک و بسیاری دیگر، کمک های زیادی در دسترس هستند. هیچ کس شایسته چنین زندگی ای نیست."
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"ایران دانشمندانی را که برای حل بحران آب تلاش می کنند، دستگیر می کند"

شهرها، روستاها و مزارع ایرانی، عمدتا به خاطر سوء مدیریت منابع آبی و فساد، از آب تهی می شوند و این به نقل مکان هزاران تن و اعتراضات خیابانی منجر می شود.

وزیر امور خارجه، مایک پمپئو، چندی پیش و زمانی که راهکار جدید درمورد ایران را تشریح کرد، گفت: "اعتراضات چند ماه اخیر نشان می دهد که مردم ایران عمیقا از کوتاهیهای حکومتشان مستاصل شده اند. سوءمدیریت منابع طبیعی ایران توسط حکومت منجر به خشکسالی شدید و دیگر بحرانهای زیست محیطی شده است."

و زمانی که متخصصان محیط زیست و منابع آبی رده بالا تلاش می کنند تا مشکلات جدی کم آبی کشور را شناسایی کنند و برای آنها راه حلی بیابند، نیروهای امنیتی حکومت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، با دستگیری، شکنجه و ارعاب به آنها پاسخ می دهند.

به عنوان مثال:
• یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-کانادایی به نام کاووس سیدامامی، مدیر عامل موسسه حیات وحش میراث پارسیان، در ماه فوریه تحت شرایطی مشکوک در زندان درگذشت.
• کاوه مدنی، یک متخصص برجسته آب که تحصیلکرده آمریکاست، در اواخر سال ۲۰۱۷ تدریس در دانشگاهی در لندن را رها کرد تا با بحران آب در ایران مقابله کند. در کمتر از چند ماه نیروهای امنیتی او را دستگیر و بازجویی کردند و او را مجبور کردند تا در آوریل ۲۰۱۸ ایران را ترک کند.
• مرکز حقوق بشر برای ایران گزارش می دهد که دست کم ۴۰ فعال حقوق بشر دیگر در ماه مه در ایران دستگیر شدند.

اعتراضات اخیر که به بی آبی مربوطند
تعداد تظاهراتها در مناطقی که با خشکسالی و کمبود آب دست به گریبانند افزایش یافته است، خصوصا در شهر اصفهان و توابع آن و شهرهای متعددی در استان خوزستان.
صدای آمریکا در ماه آوریل گزارش داد که در اعتراضاتی در اصفهان که روزهای متمادی ادامه یافتند، ساکنین گفتند که حکومت آب این استان را به استان مجاور یزد منتقل می کند و این موجب کمبود آب و آسیب دیدگی مزارع شده است.

تظاهرات خیابانی در خرمشهر، ۶۵۰ کیلومتر جنوب غربی تهران، در ماه ژوئیه آغاز شد. آسوشیتد پرس گزارش داد که ساکنین در مورد "آب شور و گلی که از شیر آب خارج می شد" شکایت می کردند.

مشکل ناشی از سد گتوند روی رود کارون در استان خوزستان است که علیرغم هشدارهای شدید در مورد آثار منفی زیست محیطی آن، در سال ۲۰۰۴ احداث شد. امروز سطح شدیدا بالای نمک در آب این رود به صنعت کشاورزی خوزستان را که زمانی شکوفا بود، لطمه زده است.

احمد خالد مجیدیار مدیر بخش ایران در موسسه خاور میانه واشنگتن می گوید، طی سه دهه گذشته ایران دهها سد احداث کرده و "مسیر طبیعی جریان آب را به نفع خواص و به ضرر مردم عادی تغییر داده است."

مجیدیار می گوید رهبران ایران سیاستهای مدیریت آب کشورهای همسایه و دیگر عوامل را باعث خشکسالی و مشکلات زیست محیطی ایران می دانند "اما فساد و سوءمدیریت در کشور را در کنار سیاستهای غلط حکومت، که مسوول اصلی بحران رو به وخامت در سراسر کشور است" نادیده می گیرند.

نوشته: Mary Jane Maxwell
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"اینکه حقی "لا ینفک" است، به چه معنی است؟

ایده حق لاینفک قلب دموکراسی آمریکاست، حقی که مردم با آن به دنیا می آیند و هرگز نمی شود آن را از آنها گرفت.
آزادی دینی یکی از این نوع حقوق است.
وزیر امور خارجه مایک پمپئو در ماه مه و همزمان با انتشار گزارش سالانه آزادی ادیان سال ۲۰۱۷، گفت: "بنیانگذاران کشور ما آزادی ادیان را یک حق خلق شده توسط کشورها نمی دانستند، بلکه آن را هدیه ای از خداوند به همه افراد و یک حق بنیادین برای شکوفایی جامعه می دانستند."
این ایده چنان مهم است که وزارت امور خارجه در ۲۴-۲۶ ژوئیه و برای اولین نشست وزرای امور خارجه درمورد آزادی ادیان، وزاری امور خارجه، رهبران دینی، فعالین حقوق ادیان و جوامع مدنی را در واشنگتن گرد هم آورد.
این اجلاس با هدف ایجاد زمینه های جدید برگزار شد. وزیر خارجه پمپئو گفت: "ما در پی یافتن راههای محکم برای مبارزه با سرکوب و اطمینان حاصل کردن از احترامی بیشتر برای آزادی مذهبی برای همه هستیم."
آزادی ادیان در ایالات متحده گاه به "متمم اول" نیز شناخته می شود، زیرا اولین آزادی ای است که در متمم اول قانون اساسی آمریکا بر شمرده شده است.
به گفته ریچارد فولتین، از موسسه انجمن آزادی، حق لاینفک "حقی است که نمی تواند به واسطه قوانین انسانی محدود یا جایگزین شود." حقوق لا ینفک، که گاه حقوق طبیعی نامیده می شوند، "از طبیعت ما به عنوان انسانهای آزادی سرچشمه می گیرند."
درحالی که حقوق مهمی وجود دارند که آمریکاییان و شهروندان کشورهای دموکراتیک از آنها برخوردارند اما حقوق لاینفک نیستند، مانند حق برخورداری از جلسه دادگاه با حضور هیات منصفه و یا حق مالکیت بر املاک، مهمترین حقوق آن حقوق لاینفک هستند، چرا که حکومتها توان دادن آنها و یا پس گرفتن آنها را ندارند. در عوض وظیفه حکومتهاست که از حقوق لاینفک حمایت کنند.
سفیر ایالات متحده برای ازادی بین المللی مذهب، سم براون بک گفت: "شرایط آزادیهای مذهبی وخیم است. ما باید با هم کار کنیم تا به تغییر دست یابیم."
براون بک در جلسه ماه مه [برای انتشار گزارش سالانه آزادیهای مذهبی در دنیا] به همراه وزیر امور خارجه، گفت: "هدف ما حمایت از آزادی عقیده برای همه مردم است. این به معنای حمایت از مسلمانان، بوداییان، پیروان فالون گانگ یا مسیحیان در چین، و توان آنها برای عبادت و زندگی روزمره است."

نوشته: Mark Trainer

Photo
Photo
7/31/18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
یادداشت مایک پمپئو در نشریه آمریکایی: آزار مذهبی در ایران و چین باید به پایان برسد

https://goo.gl/mGe2xW
اقلیت های مذهبی در سراسر جهان تحت آزار و ایذاء قرار دارند و از حقوق بشر محروم هستند. این مساله ای است که بسیاری از کشورها برای حل آن باید با هم کار کنند.

ماه گذشته رژیم ایران، محمد ثلاث، یک عضو جامعه دراویش گنابادی را به دلیل عقایدش مورد آزار قرار داد و در پی برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی و دراویش گنابادی، بر مبنای شواهدی پرسش برانگیز، به اعدام محکوم کرد. محمد ثلاث و حامیانش بر بیگناهی او تاکید داشته و بنا بر گزارش ها می گفتند زیر شکنجه به اعتراف اجباری تن داده بود. متاسفانه محمد ثلاث در ۲۸ خرداد در زندان مخوف رجایی شهر به دار آویخته شد.

مرگ ثلاث بخشی از سرکوب گسترده تر دراویش گنابادی است که پیشتر آغاز شده بود. صدها درویش در ایران به دلیل عقایدشان کماکان در زندان هستند و شماری از آنها به دست نیروهای بی رحم امنیتی کشته شده اند. نابردباری مذهبی رژیم ایران شامل حال مسیحیان، یهودیان، سنی ها، بهایی ها، زرتشتیان و دیگر اقلیت های مذهبی هم می شود که صرفا به آداب دینی شان عمل می کنند.

پیروان عقاید بی شماری در سراسر جهان از نقض اساسی ترین حق بشری رنج می برند. وزارت خارجه آمریکا اوایل سالجاری میزبان شش روزنامه نگار اویغور ساکن ایالات متحده بود که برای بخش اویغور «رادیوی آسیای آزاد» فعالیت می کنند. بنا بر گزارش های آنها، مقامات چین صدها هزار اویغور و دیگر اقلیت های مسلمان را در اردوگاهی در شین جیانگ در بازداشت نگه می دارند. یک ژورنالیست از بازداشت ۲۳ عضو خانواده اش در منطقه خبر می دهد. او هم مانند دیگران کمترین اطلاعاتی از وضعیت بستگانش ندارد.

در برمه، از اوت ۲۰۱۷، نزدیک به ۷۰۰ هزار روهینگیایی در کارزار پاکسازی قومی نیروهای امنیتی برمه مجبور به فرار به بنگلادش شده اند. بنا بر گزارش ها، کودکان، سالمندان و افراد ناتوان زنده در خانه هایشان سوخته اند.

در سودان، دولت یک کلیسای پرسبیترین انجیلی را در ماه فوریه پس از دستور تخلیه ساختمان بدون هشدار قبلی تخریب کرد. این تازه ترین نمونه از تخریب کلیساها در این کشور است.

آزادی مذهبی یک حق خدادادی است که همه مردم از آن برخوردارند. به همین دلیل پرزیدنت ترامپ برای حفاظت از آن در سراسر جهان دست به اقدام زده است.

وزارت خارجه از ۲۴ تا ۲۶ ژوییه رهبران مذهبی، گروه های جامعه مدنی، نجات یافتگان از آزار و ایذاء مذهبی و نمایندگان دولت های خارجی را برای حضور در نخستین «اجلاس وزیران برای پیشبرد آزادی مذهبی» در واشنگتن گرد هم می آورد. مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، و دیگر اعضای ارشد دولت ترامپ در این اجلاس شرکت خواهند داشت. هدف ما ساده است: ترویج حق خدادادی ایمان به آن چه می خواهید اعتقاد داشته باشید.

برای این مهم باید همه صداها در گروه های جامعه مدنی، رهبران مذهبی و دولت ها با هم همکاری کرده در باره نقض آزادی مذهبی گزارش بدهند، در برابر سرکوب آن محکم بایستند و آزادی مذهبی را به یک اولویت سیاست خارجی خود بدل کنند.
Add a comment...

Post has attachment
همانطور که پیشتر اعلام کردیم، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، روز یکشنبه ۲۲ ژوئیه، در کتابخانه پرزیدنت ریگان در سیمی ولی در کالیفرنیا، و در حضور جمعی از ایرانی آمریکاییان علاقمند به مسایل ایران، در باره "حمایت از صدای مردم ایران" سخنرانی می کند.
شما می توانید این سخنرانی را به طور زنده در www.state.gov دیده و ترجمه کامل فارسی آن را در تارنمای سفارت مجازی ایران و صفحات اجتماعی USAdarFarsi مطالعه کنید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
میز "رزولوت" (Resolute desk) از آنجایی که میز کار بسیاری از روسای جمهوری معاصر آمریکا در دفتر کار ریاست جمهوری یا " Oval Office " بوده است، یکی از شناخته شده ترین اشیاء موجود در کاخ سفید محسوب می شود.
کشتی H.M.S. Resolute یکی از مجموعه کشتی هایی بود که برای یافتن سر جان فرنکلین، که برای اکتشافات در قطب شمال رفته بود، در سال ۱۸۵۲ اعزام شد و در ۱۵ مه ۱۸۵۴ در دریای یخ زده رها شده بود. در سپتامبر ۱۸۵۵ کاپیتان بادینگتون، که فرماندهی یک کشتی صید نهنگ آمریکایی را بر عهده داشت، رزولوت را یافت. دولت آمریکا این کشتی را خریداری و تعمیر کرد و به عنوان نشانی از دوستی دو ملت و به عنوان هدیه ای از دولت و ملت آمریکا به ملکه بریتانیا تقدیم کرد. پس از آنکه کشتی از ناوگان کشتیهای بریتانیا خارج و به قطعات کوچکتر شکسته شد، این میز از الوارهای آن ساخته شد و توسط ملکه بریتانیا برای یادمان و قدردانی از محبت آمریکاییان در یافتن و بازگرداندن کشتی رزولوت، به ایالات متحده هدیه داده شد.
روسای جمهور متعددی از این میز در اتاق مطالعه، اتاق رسانه ها و در این اواخر، در ضلع غربی کاخ سفید استفاده کرده اند.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
7/19/18
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

آلبوم تصاویر: امروز پرزیدنت ترامپ و بانوی اول، ملانیا ترامپ، از کشور فنلاند دیدار کردند. در این سفر پرزیدنت و بانوی اول با رئیس جمهوری فنلاند و همسرش ملاقات کردند. پرزیدنت ترامپ همچنین اولین دیدار کاری خود را با رئیس جمهوری روسیه و هیات همراه او برگزار کرد.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
7/16/18
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

تصویر روز: دیروز نخست وزیر بریتانیا، ترزا می، و همسرش رسما از پرزیدنت ترامپ و بانوی اول، ملانیا ترامپ، در کاخ بلنهایم استقبال کردند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، امروز در سلسله توییهتایی درمورد ایران گفت:

"گروههای #تروریستی، جنگهای چند وجهی روسی، تجاوزات #ایران، و تهدیدات بسیار دیگر مستقیما #امنیت مردم ما را به خطر می اندازند. به همین دلیل #آمریکا از همه همپیمانانش در #ناتو می خواهد تا همکاریشان را با شرکا در #آفریقا و #خاورمیانه افزایش دهند."

"امروز ما به همراه همپیمانانمان #بریتانیا، #فرانسه، #آلمان، #عربستان_سعودی و #اردن بر حمایتمان از #فرآیندسیاسی برای #سوریه و اهدافمان در رفع نفوذ #ایران، شکست دادن #داعش و مانع شدن از استفاده از #سلاح_شیمیایی تاکید مجدد کردیم."

"#ایران، در نقض آشکار قطعنامه های #شورای_امنیت #سازمان_ملل متحد، به ارسال سلاح به سرتاسر #خاورمیانه ادامه می دهد. #رژیم_ایران می خواهد در هرجایی که می تواند مشکل سازی کند. مسوولیت ماست که آن را متوقف کنیم."

"ماازهمپیمانان وشرکایمان میخواهیم تا به کمپین #فشاراقتصادی علیه #رژیم_ایران بپیوندند.مابایدهمه منابع مالی راکه رژیم برای حمایت مالی از #تروریسم وجنگهای نیابتی استفاده میکند، قطع کنیم. هیچ پیش بینی ای از اینکه #حکومت_ایران کی دوباره سعی خواهد کرد تا در گام بعدی #تروریسم، #خشونت و #بی_ثباتی را در یکی از کشورهای ما گسترش دهد، وجود ندارد."
PhotoPhotoPhotoPhoto
7/12/18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
تصویر روز: بانوی اول ملانیا ترامپ، به همراه دیگر همسران و شرکای زندگی سران شرکت کننده در اجلاس ناتو در بروکسل.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded