Profile cover photo
Profile photo
Liblikaaed
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
…olgu ta siis teistest soojem, külmem, vihmasem jne. Aga eriline on iga suvi, sest suveootus on see, mis paneb meid tegema plaane, tegutsema, rohkem ringi rändama/reisima. Ja ega siis kehvemapoolne suvi ei saa olla kõigele sellele takistuseks. Sest alati võib halvas näha ka head. Liblikaaia seisukohalt on mööduv suvi just selline 50:50 suhtega. Liblikate jaoks oli tänavune aasta (nii talv, sügis kui ka suvi) väga kehva. Ilmad on olnud väga tuulised ja jahedad nende kauniste tiivuliste jaoks, tõenäoliselt niiske ja lumeta talv sai liikide rikkusele ja rohkusele saatuslikuks. Viimasel paaril päeval, kui ilmataat on meid rõõmustanud südasuvise soojusega, kuuleb aias rohkem kimalaste suminat, kui näeb liblikate lendu. Mõned üksikud admiralid, päevapaabusilmad ja rohetäpikud ikka lendavad, aga liialt vähe. Loodame, et kui siilkübarad ja budleiad (liblikate erilised lemmikud) täies õies on, siis tuleb ka rohkem liblikaid aeda. Aga…. vihmase ja jaheda suve eeliseks rõõmustame aednikena selle üle, et taimed on väga jõudsalt sel suvel kasvanud ja kastma ei ole pidanud istutusalasid mitte kordagi! Muld peenardes on pidevalt kobe ja pehme, lausa lust on aias peenarde vahel toimetada. Pole halba ilma heata.

Post has attachment
Kõik asjad ei lähe nii nagu planeerime. On ju teadea tuntud tõde: inimene planeerib, jumal juhatab. Selliselt võiks ka kokku võtta meie selle suvise peenraprojekti.
Aga alustame algusest.

Meie iluaaia esimene osa sai rajatud 2015. aastal, teise (küll oluliselt väiksema) osa planeerisime rajada 2016. aasta suvel. Aprilli lõpus sai tellitud kopp, mis veeretas kohale kivid ja aitas koorida maapinna. Kandsime peale sõelutud mulla, pinna läbi kaevata, tasandada ja lõigata ääred. Kuid siis sai selgeks, et mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu, ei jõua me seda peenart sel kevadel taimestada ...

Post has attachment
Aeg, mil ööd on soojad ja sumedad, kuulda võib ritsikate sirinat ja inimeste tegemistes on rauget rahu. Ehk siis kevade ja esimeste soojade ilmade, tahan kõike näha ja kõike teha, tuhin on vaibunud. Rannamõnusid ja päikest on saanud sel aastal küll igaüks nautida, sest suvi on olnud pikk ja päikeseline ning ees on ootamas veel august ning septembritki võib veel lugeda suvekuuks. Käes on aeg, kus saab nautida tehtud töö vilju – noppida põske ja talvevarudeks aeda külvatut, käia metsas seenel-marjul, nautida hoole ja armastusega istutatud-kastetud-väetatud lillede õisi ja suviseid lõhnu. Loodus pakub kõigile meie meeltele midagi. Ja seda kõike selleks, et saaksime talvele rõõmsal meelel vastu minna, laetud suvise päikesesoojuse, emotsioonide ja energiaga.
Rõõm on vaadata üha suuremaks kasvavaid püsikuid meie aias. Lubadusest, mitte ühtegi taime sel aastal enam ei osta, on väga keeruline kinni pidada. Vägisi kisuvad jalad aianduskeskustesse, kust ikka ja alati leiad midagi põnevat, mida endale soetada. Ja iga peenra korrastamise ajal leidub ju alati mingi n.ö auk, mis oleks vaja ära täita. Ja nii neid taimi juurde tekib. Sõltuvus? Vist küll, aga õnneks on selle sõltuvuse ainuke miinus rahakoti kergenemine aga plusse oluliselt rohkem.
http://www.liblikaaed.ee/sudasuvi-2/

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded