Profile cover photo
Profile photo
zap doctors - זאפ דוקטורס‎
127 followers -
אתר הבריאות לקהל הרחב, הטוב והגדול בארץ. מיטב הכתבות, מאמרי ידע, עזרה מעשית אונליין, שאלות ותשובות של גולשים ומומחים מכל הארץ ומכל תחום רפואי אפשרי!
אתר הבריאות לקהל הרחב, הטוב והגדול בארץ. מיטב הכתבות, מאמרי ידע, עזרה מעשית אונליין, שאלות ותשובות של גולשים ומומחים מכל הארץ ומכל תחום רפואי אפשרי!

127 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
הקיץ בפתח: מה כדאי לאכול?  >>>מאת: שרון גבריאל

בחורף אנו מכורים למרקים ולתבשילים - ובקיץ מתחשק לנו לאכול קרטיבים ופירות. מה חשוב לדעת על תזונת קיץ? ומדוע אבטיח איננו מה שחשבנו - ואין להפריז באכילתו?
בימי הקיץ החמים, החום עולה - ואתו הצמא, תחושת ההתשה והעייפות. בנוסף להקפדה על הגנה מפני השמש ועל שתייה מרובה, גם לתזונה שאנו אוכלים בקיץ יש השפעה רבה על בריאותנו וגם על מצב הרוח שלנו. כיצד כדאי אפוא להתמודד עם הקיץ באופן הטוב ביותר? ראשית, יש להבין מהו המזון שאנו צורכים - ומה בעצם מומלץ שנאכל בעונה החמה. 
http://www.doctors.co.il/ar/18669/%D7%94%D7%A7%D7%99%D7%A5+%D7%91%D7%A4%D7%AA%D7%97:+%D7%9E%D7%94+%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%90%D7%9B%D7%95%D7%9C+q00
Add a comment...

Post has attachment
חולים מונשמים: אפשר גם בבית>>>
חולים המונשמים באופן כרוני, יכולים כיום להשתחרר מבית החולים ולקבל טיפול הנשמה בביתם הכולל: רופא, מומחה/ית לשיקום נשימתי, טכנולוג רפואי, ייעוץ תרופתי, ריפוי בעיסוק פיזיותרפיה ועוד
   

מאת: ד"ר דיצה גרוס
Add a comment...

Post has attachment
הסיבים התזונתיים ידועים כאחד מרכיבי התזונה החשובים והבריאים הקיימים. לא בכדי, מצדדים ארגוני הבריאות העולמיים בצריכת סיבים תזונתיים - וגורסים כי צריכתם מסייעת לנו לשפר את איכות החיים. חוקרים סבורים כי אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים קשורה לבריאות טובה ולירידה בסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם ובסוגי סרטן שונים. מהם היתרונות של הסיבים התזונתיים? איך הם מסייעים לעיכול? מדוע מומלץ להוסיף אותם לתפריט היומי שלנו?

Post has attachment
מחלות לב בקרב נשים>>>
בניגוד לדעה הרווחת: נשים חשופות להתקף לב ולשבץ מוחי בדיוק כמו גברים. כיצד משפיע הריון בגיל מבוגר על תפקוד הלב? מהם גורמי הסיכון?
לקראת כנס מיוחד בתחום

[עקבו אחרינו ב ניוזלטר ]
      
      

מאת: ד"ר אביטל פורטר, 11/06/15
Add a comment...

Post has attachment
מטפל או מאמן? זהירות משרלטנים>>>
תחום שיפור איכות החיים מאופיין בפריחה של מקצועות חדשים בתחום האימון, הטיפול והייעוץ. רגע לפני שתבחרו איש מקצוע, חשוב לוודא מה הכשרתו וניסיונו>>>מאת: ד"ר איתי זיו ודגנית גלסמן

Post has attachment
שבועות: חג הקציר והסידן>>>
חג שבועות מהווה הזדמנות מצוינת להיזכר בחשיבות הסידן בגופנו - ולצמצם את המחסור בסידן באמצעות מוצרי חלב טעימים ומזינים. חשוב לזכור: ספיגת הסידן תלויה גם ברמת ויטמין D>>>מאת: ד"ר דורון כרמי
Add a comment...

"חיפה: שיעור הסרטן הגבוה בארץ>>
מחקר ישראלי חדש מגלה כי לתושבי אזור חיפה הסיכון הגבוה בארץ לחלות בסרטן ללא קשר לגורמי סיכון שונים; כמחצית ממקרי הסרטן בילדים - בגלל הזיהום.
שיעור התחלואה בסרטן גבוה יותר באזור חיפה מאשר בשאר חלקי הארץ, כך עולה ממחקר ישראלי חדש שפורסם לאחרונה בכתב העת American Journal of בancer Epidemiology and Prevention. נמצא כי התחלואה זו אינה קשורה במוצא, עדה, מין, גיל, הכנסה ואפילו עישון, שכן שיעור העישון בחיפה אינו גבוה יותר מאשר במקומות האחרים. הגורם לסוגי הסרטן הוא הזיהום הנובע מהתעשיות הפטרוכימיות באזור.

המחקר, שהוזכר במכתבו של ראש שירותי בריאות הציבור במשרד פרופ' איתמר גרוטו, העלה ממצא קשה נוסף, לפיו כמחצית ממקרי הסרטן בקרב ילדים עד גיל 14 באזור נובעים מזיהום האוויר. "

Post has attachment
היום בדוקטורס: "יום שואה והגבורה: ניצחון החיים>>>
יום השואה מצוין בישראל בכל שנה במסגרת טקסים, עצרות וטקסי זיכרון. מה תאמרו אם יום הולדת, ארוחה חגיגית ושמחה יחליפו את הצפירות, קטעי הקריאה והדמעות?

גם השנה בני משפחת לאור חיזרו על פתחי הסושיות רגע לפני שסגרו שעריהן בערב יום השואה. הם בוחרים לחגוג, לחייך ולשמוח; לשים דגש על ההישרדות, על הניצחון ועל ההמשכיות. כבכל יום שואה מתכנסים בני המשפחה כדי לציין את יום השואה עם סיפורים, זיכרונות והתמונה של סבא טטו מחייך ומביט בנכדיו בעיניים גאות ובלב מלא שמחה. הם – ילדיו, נכדיו וניניו - בהם ראה את הניצחון המתוק שלו ושל בני משפחתו שנספו בשואה, מתכנסים גם השנה כדי להמשיך במסורת המשפחתית המרתקת. נועם, בכור הנכדים תורם מעט פרטים:"

הכתבה המלאה בדוקטורס.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
היום בדוקטורס: "שיעול בילדים ומבוגרים
לא מפסיקים להשתעל? קיימות לכך סיבות רבות: עישון, אסטמה, אלרגיה, בעיה בסינוסים, ריפלוקס או שאיפת עצם זר לריאות. הילד משתעל? כנראה שזה וירוס. מדריך מיוחד מאת: ד"ר דורון כרמי"
http://www.doctors.co.il/ar/18106/%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9D
Add a comment...

Post has attachment
היום בדוקטורס: "חיסון נגד שפעת - האם הוא יעיל?
החיסון נגד נגיף השפעת הוא פופלארי בארצנו. אך מחקר חדש מצביע על כך שיעילותו לוקה בחסר, עקב התחדשות המוטציות בכל שנה. אז מדוע מומלץ להתחסן?
מאת: ד"ר קובי שדה.

עקבו אחרינו גם ב ניוזלטר      
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded