Profile cover photo
Profile photo
Petro Sasnyk
144 followers
144 followers
About
Petro's interests
View all
Petro's posts

Post has shared content

Post has shared content
Windows 10 people in the city.
Photo

Post has shared content
Яка гарнюня картинка! Отаке треба малювати на білбордах.
Photo

Post has shared content
Колись давно, ще у 1989 поїхали ми з моїм другом дитинства Олексієм кататися на веломашинах. Доїхали до швидкісної траси. Постояли, подивилися на ліси з одного небокраю, на поля з іншого небокраю - обрій неосяжний поманив далі, і ми поїхали далі.

До Ставків.

Навколо Ставків Ліси, за Ставками Ліси і Поля.
Остудилися трохи в ставках, відпочили і небокрай перед очима поманив далі. Ми не стали опиратися поїхали далі. Виїхали на узвишшя за ставками, ще раз роззирнулися обрієм і далі покрутили.

Довго їхали, і виїхали до старого Вітряка. Вже тоді таке диво годі було де шукати - борошно в нашому селі ще наприкінці 70-х мололи електромлином у колхозі. А тут справжній вітряний млин. Ми були зачаровані.

Довго ми простояли коло нього... Облазили його, обнюхали, облапали всі жорна, на котрих ще борошно сивіло - не так давно тому Вітряк ще, видно, працював.

Вже сонце почало схилятися, час їхати додому і ми поїхали. Я дуже шкодував, що був без фотокамери. Зазвичай я її завжди з собою брав.

І ось років 26 по тому, під час служби на Донбасі, я часто згадував про того Вітряка, про Олексія, - і так мені хотілося поїхати туди, побачити того Вітряка, ніби старого друга. Як повернувся додому, купив веломашинку, місцевими шляхами швиденько "обкатав" - чи витримає :) і гайнув туди.

Проїхав тим же самим шляхом, що й тоді з Льоньком. Доїхав до того села, аж у сусідньому районі, але Вітряка вже років з 15 як вже не було. Місцевий дядько, що трапився там проїжджаючи повз, розповів, що його розібрали ще до 2000 року на дрова. Він теж тоді, зізнається, вирвав собі з нього дошку, щоб прибити вдома у свинарнику. Прочитав, каже, в журналі "Сад і огород", що треба прибити дошку зі старого млина на підлогу, щоб не було щурів. Але щурі як були, так нікуди й не поділися. Хай це буде антирекламою тому "саду і огороду" і пам’ятником людському ідіотизму...

Жорна, каже, теж хтось кудись забрав, так і не стало Вітряка. Лише каміння з-під опори й залишилося лежати на тому пагорбку. Згодом посередині виріс кущ бузини...

Постояв я там трохи, подивився, позгадував минуле, Льонька позгадував; сонце вже схилялося до західного небокраю аж дуже низько, та й з якимось почуттям втрати покрутив додому.

Ось тут кілька знімків з тої подорожі...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-08-30
21 Photos - View album

Post has shared content
А ви знаєте, що зараз в Україні жодна будівля чи скульптура, архітектор чи скульптор живий чи помер після 1945 року не може бути відзнята за допомогою вашого фотоапарата чи камери без дозволу автора або його нащадків. Інакше це буде порушення Закону. Саме так, бо відповідно до Закону про авторські і суміжні права, якщо я сфотографую, наприклад, будинок Верховної Ради, архітектора Заболотного, який помер у 1962 році, то це буде означати юридичною мовою, відповідно із цим законом, що я "відтворив" за допомогою свого фотоапарата цю будівлю. Відтворив!!! Це виглядає, як нісенітниця або наділення фотографа божественним даром, бо відповідно до здорового глузду і тлумачного словника української мови "відтворювати - це виробляти знову те саме." Але, тим не менше, вже були судові прецеденти і за діючим Законом про авторські і суміжні права, фотографії скульптури засновників Києва: Кия, Щека і Хоріва, були визнані такими, що порушують авторські права скульптора Бородая і за їх використання було виплачено скульптору 25 000 гривен, досить немалі на той час (2008 рік) гроші. А загалом ст. 176 карного кодексу "за незаконне відтворення" передбачає покарання на термін до 2 років. Таким чином, під цю заборону потрапляють практично всі сучасні міські будівлі та скульптури і будь яке їх "відтворення" за допомогою фото чи відеозйомки за умов використання з комерційною метою є порушенням закону і порушник може бути покараним великим штрафом до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів або двома роками виправних робіт. Некомерційне використання - це якщо ви сфотографували і тримаєте у себе в домашньому фотоальбомі або комп'ютері. Фактично все інше - це комерційне використання: в пресі, телебаченні, в путівниках, довідниках, рекламі тощо. І навіть у Вікіпедії. Від цього закону вже дуже сильно постраждала Вікіпедія - були вилучені сотні (а може й тисячі) фотографій, в т.ч. і фотографії Верховної Ради і тепер нема чим навіть проілюструвати статтю про неї. Саме тому з ініціативи українських вікіпедистів був розроблений Проект закону 1677 щодо свободи панорами (тобто дозволу на фотографування публічних об'єктів). http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53262 За цим проектом мало б бути дозволено "відтворення будь-яким способом, крім механічно-контактного копіювання, творів образотворчого, ужиткового мистецтва, архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, які знаходяться у громадських та публічно доступних місцях". На жаль, розгляд цього проекту не пройшов навіть через комітети ВР, тому наші вікіпедисти звернулись із петицією до Президента щодо цього питання https://petition.president.gov.ua/petition/65 Прошу долучитись до підписантів. Не впевнений, що це допоможе але може дати необхідний розголос для пришвидчення розгляду цього питання у Верховній Раді. Прохання максимально поширити цей допис, в т.ч. серед людей, що мають доступ до членів Верховної Ради.
Світлина: Вилучене з Вікіпедії через відсутність свободи панорами фото Верховної Ради. Автор невідомий.
Photo

Post has shared content
"There is no such thing as insensitive web traffic": http://1.usa.gov/1GyX0mp - a good reminder on why we need HTTPS everywhere.
Photo

Post has shared content
О минимализме в agile

Одной из особенностей гибкой разработки является фокус на результате видимом пользователем. Но, как и увлечение инфраструктурой и «фундаментом» системы, так и чрезмерное увлечение минимализмом может привести к беде.

Вот мнение Мейера по этому поводу:

The downside of a strategy of “building the simplest thing that can possibly work” is that it favors picking, at every stage, the low-hanging fruit: the features that can be implemented most easily, to produce a demoable result. Projects using this strategy work well except at the end. Throughout the development everyone is happy; the developers deliver feel-good demos and the customer is reassured. At the end, because some hard but incontrovertible problem has been put aside, it is impossible to deliver a satisfactory result.

И потом:

Arguing for visible results is justified, but not if this concern comes at the expense of a fundamental engineering concern: risk management. It is the hallmark of a well-managed project that it identifies early the tasks on the critical path, those which will kill the project if not done right. At high-risk task may be a fundamental functionality, which can be demonstrated early , or it may be a scalability requirements (the web site will bear the load the day Oprah mentions your company on the air) that can only be addressed through in-depth design that will not be visible in early demonstrations. To focus on the visible at the expense of the essential is irresponsible.

#agile, #meyer, #books

Post has shared content
Міністерство інфраструктури України
Друзі, 
Цього року на ямковий ремонт доріг виділено 1,35 млрд грн. Ми хочемо, щоб ці кошти були використані максимально ефективно. Тож задля уникнення халатного ставлення відповідних служб та посилення контролю за виконанням робіт з ямкового ремонту Міністерство інфраструктури запрошує кожного з вас до співпраці.
 Зважаючи на вашу небайдужість та постійний інтерес до ефективності роботи Міністерства пропонуємо вам, як платникам податків, виступити додатковою ланкою контролю та повідомляти нам про неналежне відношення до виконання ремонтних робіт з ліквідації ямковості на дорогах України державного і місцевого значення. 
Звертаємо вашу увагу, що мова йде саме про траси та автодороги, які проходять поза населеними пунктами. За комунальні вулиці та дороги в містах, селах й селищах відповідає місцева влада. 

Порушенням технології можна вважати ремонт доріг без огородження місць виконання робіт та попередження водіїв, виконання ремонтних робіт в дощову погоду, тощо. На місці виконання робіт має бути інженерно-технічний працівник, який повинен мати технологічну карту виконання робіт або будь-який інший документ, що регламентує робочі операції, умови та порядок їх виконання, основні показники контролю операцій та результату роботи. 

Фотографуйте та відправляйте нам координати з місця ремонту на електронну адресу: roadcontrol@mtu.gov.ua.

Розкажіть про це друзям і знайомим. Якщо кожен з нас стане частиною системи контролю, дуже скоро у нас будуть хороші дороги і відповідальне ставлення до кожної копійки, витраченої на їх ремонт.
https://www.facebook.com/184722968243235/photos/a.204294962952702.52336.184722968243235/841287075920151/?type=1&fref=nf

Post has attachment
New Lviv beer.
Photo
Photo
01.05.15
2 Photos - View album

Post has shared content
Awesome take-down of pseudo-science bullshit from incompetent morons who believe they're qualified professionals. The usual baseless assertions are here, from "Toxins", "GMO's", "Natural", "Organic", "Microwaves", to "Vaccines"

FTA:

Vani Hari, a.k.a. the Food Babe, has amassed a loyal following in her Food Babe Army. The recent subject of profiles and interviews in the New York Times, the New York Post and New York Magazine, Hari implores her soldiers to petition food companies to change their formulas. She's also written a bestselling book telling you that you can change your life in 21 days by "breaking free of the hidden toxins in your life." She and her army are out to change the world.

She's also utterly full of shit.

I am an analytical chemist with a background in forensics and toxicology. Before working full-time as a science writer and public speaker, I worked as a chemistry professor, a toxicology chemist, and in research analyzing pesticides for safety.

The entire article is a monument to science and reason, full of gems like this one : "You're constantly "detoxing" just by living. Your kidneys and liver take care of cleaning out unnecessary things in the body fairly efficiently on their own. Proof? The toilet paper industry."
Wait while more posts are being loaded