Profile cover photo
Profile photo
MimaradaM İç Mimarlık Tasarım Ofisi
19 followers
19 followers
About
Posts

Post has attachment
No limit...

Post has attachment
Imagine your life

Post has attachment

Post has attachment
Bahçe Mobilyası Nasıl Seçilir?

Doğru tercih ile evinize yeni görünüm kazandırabilirsiniz! 
Geniş koltuklar, sallanan sandalye ve pofuduk yastıklarla bahçe kaçamakları bu yaz en büyük keyfiniz olabilir. Bahçe mobilyasında en iyi tercihi yapmak için ipuçlarını takip edin.

1. Liste yapın

Mobilya seçmeden önce nelere ihtiyacınız olduğunu düşünerek işe başlayın. Sıcak yaz gecelerinde bahçede yemek yiyecek misiniz? Konuklarınızı ağırlamak için mi kullanacaksınız? Ya da aradığınız, huzurlu bir okuma köşesi mi? Yapmak istediğiniz şeylerin listesini yapın.

2. Deneyin

Mobilyalarınızı satın almadan önce mutlaka oturun. Çok güzel görünen bambu bir takım sizin için yeterince konforlu olmayabilir. Keyifli anlar için görünümü kadar fonksiyonel ve rahat olmasını da ön planda tutun.

3. Bakım Talimatlarını İnceleyin

Açık havada kullanılan mobilyalar her ne kadar ortam koşullarına dayanıklı malzemelerden üretilmiş olsa da, uzun seneler kullanabilmek için düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Bakımı kolay materyaller seçmeye özen gösterin.

4. Depolama Alanını Düşünün
Sezon sonunda, mobilyaların bodrum ya da garaj gibi korunaklı bir alanda saklanması, eşyalarınızın kullanım ömrünü uzatır. Tik ve ferforje gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiş bile olsalar, kullanılmayan dönemlerde mobilyaların uygun bir şekilde saklanması gerekir. Bunun için yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Sınırlı depolama alanları için, katlanabilen, fazla yer kaplamayan ergonomik tasarımlı ürünleri tercih edebilirsiniz.
5. Kendinizi İyi Hissettirecek Renkleri Seçin

Bahçe mobilyası satın alırken, sadece ahşabın doğal tonları arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Hasır, siyah, beyaz, bej veya metalik parçaları, şık ve renkli minderler ile hareketlendirebilirsiniz.

6. Uzun Vadeli Kullanım İçin Kaliteye Önem Verin

Açık hava koşullarında kullanacağınız bahçe mobilyalarınızı seçerken kaliteli olmasına dikkat edin. Plastik reçine gibi ucuz ürünler bir iki sene içerisinde deforme olabilir ve yeniden ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bahçe mobilyalarınızı uzun seneler boyunca kullanmak için, dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına ve kolay bakım yapılabilmesine dikkat edin.

7. Fonksiyonel Ürünleri Tercih Edin

Sizin için en kullanışlı mobilyaları arayın. Bir masa ve etrafındaki sandalyeler tek başına yeterli olmayabilir. Katlanabilir ve genişleyebilir fonksiyonel masalar, gerektiğinde raf işlevi görebilecek sandalye altları bahçe keyfinizi çok daha pratik ve düzenli bir hale getirebilir.
Photo

Post has attachment
Duvar Renkleri ve Anlamları
Evde boya yapmanın vakti geldiğini düşünüyorsanız yeni bir renk ve yeni bir tarz konusu da aklınıza gelmiş olabilir. Her sene moda sıfatıyla bazı renkler öne çıkar. Ancak renklerin dekoratif katkılarının yanı sıra, dışarıya karşı da sizinle ilgili bir mesaj verdiklerini biliyor muydunuz? Bakalım seçtiğiniz duvar rengi sizin için neler söylüyor? 

Post has attachment

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded