Profile

Cover photo
‌مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو
62 followers|18,233 views
AboutPosts

Stream

 
۶ راه‌کار فوری برای کنترل خشم در محیط کار
همه ما در دوران کاری خود با لحظات سختی مواجه می‌شویم. پروژه‌هایی که در روزهای پایانی به بن‌بست می‌خورند، سر و کله زدن با مشتریان خشمگین و ناراضی، بگو مگو با هم‌کار بدقلق و ... تنها بخشی از مشکلاتی است که ممکن است ما را در محیط کار عصبانی کند. در چنین شرایطی، فشار خون‌مان بالا می‌رود و تمام توان‌مان را صرف کوبیدن کیبورد به میز یا محکم بستن در اتاق کار و ... می‌کنیم تا شاید از شر این احساس منفی خلاص شویم.
اما چه‌طور می‌شود این خشم و عصبانیت را مهار کرد؟ در ادامه به ۶ راه‌کاری که روان‌شناسان و کارشناسان برای کنترل خشم در محیط کار ارائه‌ داده‌اند، اشاره کرده‌ایم:
 ·  Translate
همه ما در دوران کاری خود با لحظات سختی مواجه می‌شویم. پروژه‌هایی که در روزهای پایانی به بن‌بست می‌خورند، سر و کله زدن با مشتریان خشمگین و ناراضی، بگو مگو با هم‌کار بدقلق و ... تنها بخشی از مشکلاتی است که ممکن است ما را در محیط کار عصبانی کند. در چنین شرایطی، فشار خون‌مان بالا می‌رود و تمام ...
1
1
Add a comment...
 
مروز، ۲۸ ژوئیه (هفتم مرداد) روز جهانی هپاتیت است. بیماری‌ای که بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. هر کسی ممکن است در معرض ابتلا به این بیماری قرار بگیرد، بهترین راه برای پیش‌گیری از ابتلا، بالا بردن آگاهی است، اینفوگرافیک زیر را سازمان بهداشت جهانی با توجه به آخرین اطلاعاتی که در خصوص هپاتیت بی و سی به دست آمده، تهیه کرده است، مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو هم آن‌ را به فارسی برگردانده است، برای دیدن تصویر کامل روی لینک زیر کلیک کنید و همه آنچه درباره هپاتیت باید دانست را ببینید:
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
امروز ۲۱ تیرماه روز ملی بدون نایلکس (پلاستیک) است، روزی که قرار است یادآور آسیبی باشد که پلاستیک به محیط زیست می‌زند و مشوقی باشد برای نه گفتن به کیسه‌های پلاستیکی.
مصرف سرانه پلاستیک در ایران بیش از متوسط جهانی و چیزی نزدیک به ۵۰۰ هزار تن در سال است. همین است که چه کنار یک روز زیبا، چه در دامنه یک کوه و چه در کوچه و جوی و خیابان پر است از پلاستیک‌های‌‌ رها شده که هم چهره ‫#‏طبیعت‬ را زشت کرده‌اند هم آسیب‌های فراوانی به ‫#‏محیط_زیست‬ وارد می‌کنند.
این‌جا بیش‌تر از این معضل محیط زیستی بخوانید و با برخی کمپین‌ها که در همین رابطه فعالیت می‌کنند آشنا شوید:
‫#‏نه_به_نایلکس‬ ‫#‏ایران‬ ‫#‏ترویج‬
 ·  Translate
امروز ۲۱ تیرماه روز ملی بدون نایلکس (پلاستیک) است، روزی که قرار است یادآورآسیبی باشد که پلاستیک به محیط زیست می‌زند و مشوقی باشد برای نه گفتن به کیسه‌های پلاستیکی. مصرف سرانه پلاستیک در ایران بیش از متوسط جهانی و چیزی نزدیک به ۵۰۰ هزار تن در سال است. همین است که چه کنار یک روز زیبا، چه در دامنه ...
2
1
Add a comment...
 
از دربند، درکه، فرحزاد و فشم، در تهران و فضاهای باز تفریحی در سایر شهرها تا قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های سنتی، چیزی که در سال‌های اخیر پای ثابت دورهمی‌های جوانان بوده، "قلیان" است. قلیانی که تحقیقات نشان داده به مراتب از سیگار برای سلامتی مضرتر است. حالا کمپینی با نام «قلیان‌ها را گلدان کنیم» با هدف تغییر این فرهنگ راه افتاده است. این کارزار با هدایت وزارت بهداشت و انجمن‌های پزشکی در ایران به راه افتاده است. شماری از هنرمندان و ورزشکاران هم به این کمپین پیوسته‌اند.
 ·  Translate
از دربند، درکه، فرحزاد و فشم، در تهران و فضاهای باز تفریحی در سایر شهرها تا قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های سنتی، چیزی که در سال‌های اخیر پای ثابت دورهمی‌های جوانان بوده، "قلیان" است. قلیانی که تحقیقات نشان داده به مراتب از سیگار برای سلامتی مضرتر است. حالا کمپینی با نام «قلیان‌ها را گلدان کنیم» با ...
1
Add a comment...
 
"طبیعت ایران به ما تعلق ندارد؛ ما به آن تعلق داریم" این شعار کمپین «‫#‏آشغال_نریزیم‬» است. کمپینی که یک خبرنگار راه انداخته و با استقبال شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و چهره‌های مشهوری چون مهناز افشار و سیامک انصاری از بازیگران سینما و تلویزیون مواجه شده است.
الهام عدیمی، فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری این کمپین را هم‌زمان با روز جهانی محیط‌زیست راه انداخته و به ایسنا می‌گوید ایده‌ راه‌اندازی این کمپین را از «جوی آب پیدا کرده» است: «یک روز که به خانه می‌رفتم در جوی آب خیابان ولیعصر با حجم عظیمی از زباله روبرو شدم که توجهم را به خودش جلب کرد، البته دفعه اولی نبود که جوی‌های خیابان ولیعصر را پر از آشغال می‌دیدم، با این حال تصمیم گرفتم این بار درباره آشغال‌هایی که در خیابان می‌ریزیم، توییت کنم و هشتگ بزنم.» عدیمی می‌گوید«آسیب‌هایی که از طریق زباله به زندگی و سلامت ما، حیوانات و گیاهان وارد می‌شود، مانند چرخه بسته‌ای است که در نهایت باز گریبان خود ما را می‌گیرد.»
 ·  Translate
"طبیعت ایران به ما تعلق ندارد؛ ما به آن تعلق داریم" این شعار کمپین «#آشغال_نریزیم» است. کمپینی که یک خبرنگار راه انداخته و با استقبال شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و چهره‌های مشهوری چون مهناز افشار و سیامک انصاری از بازیگران سینما و تلویزیون مواجه شده است. الهام عدیمی، فارغ‌التحصیل رشته ...
1
Add a comment...
 
خشک‌سالی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های محیط زیستی ایران است. خشک‌سالی‌ای که به گفته کارشناسان امکان دارد، ده‌ها سال به طول بیانجامد.  بر اساس آخرین آمارهایی که رئیس مرکز خشک‌سالی هواشناسی اعلام کرده، 35 درصد جمعیت کشور تحت تاثیر این پدیده قرار دارند.  شاهرخ فاتح گفته است: «از ابتدای سال آبی 94 تا پایان فروردین، 43 درصد مساحت کل کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، 22 درصد خشکسالی متوسط و 18 درصد خشکسالی شدید است.» علاوه بر شرایط جغرافیایی و قرار گرفتن ایران روی نوار بيابانی، مدیریت منابع آبی و شیوه مصرف آن هم به این مسئله  در ایران دامن زده است.  اقلیم گرم و خشک است و عواملی همچون رشد روزافزون جمعیت، گسترش شهرنشینی، توسعه بخش‌های کشاورزی و صنعت و پدیده‌های اکوسیستمی، باعث کاهش منابع آب  تجدیدپذیر در قرن گذشته شده است.
 ·  Translate
خشک‌سالی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های محیط زیستی ایران است. خشک‌سالی‌ای که به گفته کارشناسان امکان دارد، ده‌ها سال به طول بیانجامد. بر اساس آخرین آمارهایی که رئیس مرکز خشک‌سالی هواشناسی اعلام کرده، 35 درصد جمعیت کشور تحت تاثیر این پدیده قرار دارند. شاهرخ فاتح گفته است: «از ابتدای سال آبی 94 تا ...
1
Add a comment...
 
اگر تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه‌طور می‌توانید یکی از مشکلات جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را از طریق افزایش آگاهی و به انجام رسانیدن پروژه‌‌های ترویج و حمایت‌گری حل کنید، این دوره برای شما طراحی شده است.
در این دوره ۶ هفته‌ای، با مفاهیم اولیه پروژه‌های ترویج و حمایت‌گری آشنا می‌شوید:

 ·  Translate
در این دوره، شما با مهارت‌های رسم درخت مشکل و درخت راه‌حل، تحلیل گروه‌های تاثیرگذار و تاثیرپذیر و ابزارهای ترویج آشنا می‌شوید.
1
Add a comment...
 

می‌گویند هر زنی می‌تواند یک قهرمان گمنام باشد «از زنان فرهیخته و دانشگاهی گرفته تا مادری که پشت ماشین‌اش ترشی می‌فروشد.»
کمپین «هر زن، یک قهرمان» در فراخوانی از مردم خواسته داستان زنان تاثیرگذار زندگی‌شان را بنویسند و برای آنها ارسال کنند تا علاوه بر این‌که در وب‌سایت این کمپین منتشر می‌شود در قالب یک کتاب هم به چاپ برسد.
درباره این کمپین بیش‌تر بدانید و قصه‌هایشان را بخوانید:
 ·  Translate
می‌گویند هر زنی می‌تواند یک قهرمان گمنام باشد «از زنان فرهیخته و دانشگاهی گرفته تا مادری که پشت ماشین‌اش ترشی می‌فروشد.» کمپین «هر زن، یک قهرمان» در فراخوانی از مردم خواسته داستان زنان تاثیرگذار زندگی‌شان را بنویسند و برای آنها ارسال کنند تا علاوه بر این‌که در وب‌سایت این کمپین منتشر می‌شود در ...
1
1
Add a comment...
 
اغلب ما ایده‌هایی برای بهتر کردن شرایط داریم ولی نمی‌دانیم چه‌طور می‌شود آن را اجرایی کرد و به ثمر رساند. دوره آنلاین «پیاده‌سازی و اجرای پروژه» برای شما است، تا قدم به قدم به اجرایی شدن پروژه‌ای که در نظر دارید، نزدیک شوید.
این‌جا از این دوره رایگان مدرسه ترویج وحمایت‌گری پرتو بیش‌تر بخوانید:

 ·  Translate
اگر مصمم هستید پروژه‌ ترویج و حمایت‌گری را که هم اکنون در حال برنامه‌ریزی آن هستید اجرا کنید و یا حداقل بخشی از آن را عملی کنید، این دوره برای شما طراحی شده است. فعالیت‌های دوره: -تدقیق برنامه اجرا و تعیین گام‌های پیاده‌سازی پروژه به تفکیک اولویت‌ها؛ -بحث و گفتگوی هدفمند در مورد نحوه اجرایی ...
2
Add a comment...
 
اگر در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت داشته و دارید حتما با مواردی مواجه شده‌اید که مسائل مربوط به منابع مالی و انسانی پیچیده شده و ادامه کار را سخت کرده است. داشتن مهارت کافی در مدیریت صحیح و کارآمد منابع انسانی و مالی یک امتیاز مهم برای فعالان اجتماعی است. دوره جدید و آنلاین مدرسه ترویج متمرکز بر دو حوزه مهارت‌های رفتاری و تیم‌سازی و مدیریت منابع مالی است. اگر فعال اجتماعی هستید با ما در دوره «مهارت‌های راهبری» هم‌راه شوید.

برای ثبت‌نام کلیک کنید:http://goo.gl/JBi4Km
 ·  Translate
1
1
Add a comment...
 
مدیریت صحیح و کارآمد منابع انسانی و مالی، از مهم‌ترین گام‌های شروع و اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌های مختلف از جمله پروژه‌های ترویجی است. با توجه به اهمیت این موضوع، دوره هشت هفته‌ای «مهارت‌های راهبری» مدرسه ترویج، با هدف توسعه و تثبیت مهارت‌های مدیران سازمان‌ها و پروژه‌های اجتماعی در دو حوزه مهارت‌های رفتاری و مدیریت منابع مالی طراحی شده است. برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید.

#ایران   #مدیریت   #انلاین  
 ·  Translate
مدیریت صحیح و کارآمد منابع انسانی و منابع مالی از مهمترین گام‌های شروع، انجام موفقیت آمیز و پایدارسازی فعالیت سازمان‌ها و پروژه‌های ترویجی هستند. دوره هشت هفته‌ای مدیریت راهبری مدرسه ترویج با هدف توسعه و تثبیت مهارت‌های مدیران سازمان‌ها و پروژه‌های اجتماعی طراحی شده است.
1
Add a comment...
 
اقیانوس‌های پهناور، وسیع و چشم‌نواز که بیش از 71 درصد سطح زمین را به خود اختصاص داده‌اند زندگی و حیات همه موجودات به آن‌ها بستگی دارد. اقیانوس‌ها ضمن نقش مهم تنظیم کردن آب و هوا ، عامل تجارت و اتصال مردم به یکدیگر به وسیله کشتی‌ها هستند. اما هیچ وقت آن‌طور که باید به آن‌ها و اهمیت وجودشان فکر نکرده‌ایم، هشتم ژوئن روز جهانی اقیانوس‌ها در تقویم جهانی است. این  روز از سوی یونسکو تعیین شده تا مردم و دولت‌های جهان را به فکر و اقدام برای حفاظت از حیات آن‌ها ترغیب کند. آلودگی اقیانوس‌ها یکی از مهم‌ترین تهدیدات برای سیاره زمین است و کارشناسان و سازمان‌های جهانی در خصوص آن بارها هشدار داده‌اند. تخمین زده می‌شود که حدود ۲۷۰ هزار تن پلاستیک بر روی سطح اقیانوس‌ها شناور باشد. به واسطه همین میزان از پلاستیک‌ها، قریب به ۷۰۰ گونه جانوری دریایی در معرض خطر قرار دارند. فراتر از آن، پژوهشگران بر این باورند که پلاستیک نقشی کلیدی در افزایش نرخ انقراض گونه‌های جانوری ایفا می‌کند.
 ·  Translate
اقیانوس‌های پهناور، وسیع و چشم‌نواز که بیش از 71 درصد سطح زمین را به خود اختصاص داده‌اند زندگی و حیات همه موجودات به آن‌ها بستگی دارد. اقیانوس‌ها ضمن نقش مهم تنظیم کردن آب و هوا ، عامل تجارت و اتصال مردم به یکدیگر به وسیله کشتی‌ها هستند. اما هیچ وقت آن‌طور که باید به آن‌ها و اهمیت وجودشان فکر ...
1
Add a comment...