Profile cover photo
Profile photo
MyDevil.net
56 followers -
Niebiańskie konta shell
Niebiańskie konta shell

56 followers
About
Posts

Post has attachment
Migracja serwera shellowego oraz testowa obsługa PHP-FPM

Informujemy o zaplanowanej niedostępności głównego serwera shellowego MyDevil z powodu migracji. Nowy serwer będzie m.in. wyposażony w 64GB pamięci RAM (DDR3 ECC), wydajny procesor Intel Xeon E5-1620 oraz dwa dyski SSD (2x120GB) pod cache systemu plików. Migracja rozpocznie się dnia 27.04.2013 o godzinie 00:30 i potrwa około 4 godzin. Oczywiście, gdy tylko migracja zostanie zakończona ten news zostanie uaktualniony. Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy.

W czasie migracji nie będzie możliwe użycie shella, systemu zarządzania kontem Devil, VPN we Francji oraz nawiązanie nowych połączeń na pozostałych VPNach (połączenia nawiązane przed rozpoczęciem migracji nie zostaną przerwane). Również strony www, które zostały nakierowane na adresy IP serwera shell nie będą działać. Przypominamy, że jeśli nie ma wyraźnej potrzeby użycia adresów IP z serwera shell, domeny powinny kierować bezpośrednio na adres IP serwera web (87.98.234.154).

Adresy IPv4 serwera shell pozostaną bez zmian. Niestety, zmieni się adresacja IPv6 - nasza nowa klasa to 2001:41d0:8:8005::/64 - w przypadku prywatnych adresów IPv6 zmieni się tylko początek (pierwsze 64 bity), pozostała część adresów pozostanie bez zmian. Wpisy DNS dla domen znajdujących się na naszych serwerach zostaną automatycznie zaktualizowane nowymi adresami IPv6.

Szykujemy się również do zmian związanych z obsługą PHP. W tym momencie oferujemy wszystkim możliwość przetestowania PHP-FPM, które już wkrótce (jeśli testy wypadną pomyślnie) będzie domyślnym sposobem obsługiwania PHP na MyDevil.Net.

PHP-FPM (FastCGI Process Manager) jest alternatywną implementacją PHP FastCGI, w której duży nacisk przyłożono do osiągnięcia wysokiej wydajności.

W celu przejścia na testowe PHP-FPM należy utworzyć w katalogu z domeną plik .htaccess o następującej treści (lub dodać wpis do istniejących plików .htaccess):

PHP 5.3:
AddType application/x-httpd-fpm53 .php

PHP 5.4:
AddType application/x-httpd-fpm54 .php

PHP w wersji 5.2 nie będzie obsługiwane przez PHP-FPM i nadal uruchomione będzie przez aktualnie używany spawner.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich problemów wynikłych w trakcie korzystania z PHP-FPM drogą mailową.
Wait while more posts are being loaded