Profile cover photo
Profile photo
www.KamPoMaturite.cz - vše k maturitě a přijímačkám na SŠ a vysoké školy
253 followers
253 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Přijímací zkoušky na vysokou 2018/19? Připravte se od podzimu

Chystáte se k přijímacím zkouškám v roce 2019? Připravte se od podzimu do jara pod dohledem zkušených lektorů. V přípravném kurzu - nultém ročníku - stačíte probrat všechna důležitá témata, lektoři vám doporučí učebnice, vyzkoušíte přijímací testy a získáte přehled o přijímacím řízení, doporučení k přípravě a tipy k přijímačkám. Na výběr máte Lékařské fakulty, obor psychologie, právnické fakulty, humanitní a filozofické fakulty, pedagogické obory, žurnalistiku a politologii. K dispozici jsou také kratší typy kurzů a bloky kurzů, a mezi studenty oblíbené VIP balíčky, které obsahují učebnice za zvýhodněnou cenu a bonusové materiály.

Naše kurzy vypisujeme v Praze, Brně a Ostravě: www.kampomaturite.cz/pripravne-kurzy-a-nulte-rocniky/

Na výběr máte víkendové termíny nebo variantu všední den (cca 1x týdně ve středu).

Kurzy nabízíme buď samostatně, nebo jako VIP balíček.

Co obsahuje VIP balíček? Přípravný kurz, knihy doporučené našimi lektory, e-booky a další bonusy v hodnotě několika set korun zdarma, u většiny balíčků (96 hodin přípravy) navíc s garancí vrácení peněz v případě nepřijetí na vysokou školu.

Lékařské fakulty
Právo
Psychologie
Politologie
Společenské vědy
Žurnalistika
Bloky kurzů a kratší kurzy:
TSP, OSP NSZ SCIO, Biologie, Chemie, Fyzika


E-booky - poradenství zdarma: www.kampomaturite.cz/e-booky
Informace pohromadě k příslušným oborům nabízejí naše e-booky. Stáhnete je zdarma na www.KamPoMaturite.cz/e-booky pro obory psychologie, právo, medicína, ekonomie, nejžádanější obory VŠ, Policejní akademii ČR, testy OSP a TSP a humanitní obory. Doplnili jsme také e-booky k přijímacím zkouškám na střední školu a k maturitě.


Učebnice k přijímacím zkouškám i maturitě: www.kampomaturite.cz/maturita/
Seženete u nás všechny učebnice k maturitě i doporučenou literaturu k přijímacím zkouškám na vysoké školy.

Učebnice a skripta pro přípravu na přijímačky jsme vám pro přehlednost seřadili podle jednotlivých fakult. Máme i vychytávky jako Modelové otázky k přijímacím zkouškám na 1. LF UK nebo 2. lékařskou fakultu UK, Testové otázky z fyziky, chemie a biologie LF MU nebo řešení otázek přijímaček Policejní akademie ČR v Praze.Více informací na: http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/prijimacky-2019-pripravte-se-od-podzimu/
Add a comment...

Post has attachment
Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?
V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.Více informací na: http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/na-ktere-fakulty-se-dostanete-bez-prijimacek#ixzz58OVelSGv
Add a comment...

Post has attachment
Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?
V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.Více informací na: http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/na-ktere-fakulty-se-dostanete-bez-prijimacek#ixzz58OVelSGv
Add a comment...

Post has attachment
Víceletá gymnázia - hlásit se na ně nebo ne?
Do 1. března máte čas na podání přihlášky na střední školu - tento termín se týká i víceletých gymnázií. Pokud o víceletém gymnáziu uvažujete, shrnuli jsme pro vás hlavní body pro a proti.

Možná jste zaznamenali články v médiích, diskuze a debaty na sociálních sítích. Víceletá gymnázia zkrátka rozvášní nejednoho čtenáře, podobně jako inkluze či slučování škol.

Historie a statistiky
Víceleté školy (osmiletá gymnázia a šestileté reálné školy) fungovaly od roku 1849 do roku 1948. Po roce 1989 došlo k obnovení víceletých gymnázií, přestože již v té době trend na Západě šel směřem sjednocování podmínek pro vzdělávání.

Ve školním roce 2016/2017 se ve všech (nejen víceletých) oborech gymnázií vzdělávalo 30,4 % žáků, což je nárůst 0,7 % oproti předchozím roku.

Na víceletá gymnázia bylo v roce 2016/17 v 1. kole podáno přes 32 tisíc přihlášek, v témže kole bylo vydáno 13 tisíc rozhodnutí o přijetí - v 1. kole tedy uspělo necelých 41 % uchazečů.

Podle serveru InfoAbsolvent je v České republice 266 víceletých gymnázií, středních škol je celkem 1307, základních škol pak 4125 (údaj za 2016/17).

Příznivci a odpůrci
Jaké argumenty zaznívají nejčastěji pro a proti víceletým gymnáziím? "Tvrdá data" pro podporu argumentů nejsou často k dispozici, nebo neplatí pro celou republiku plošně:

Argumenty proArgumenty protilepší výsledky u maturityna gymnázia se hlásí děti ze sociálně podnětnějšího prostředí s motivovanými rodiči, nikoliv nejnadanějšívyšší šance u přijímaček na VŠ a na dokončení studia VŠsociální elitářství, zhoršování situace ZŠvšeobecné zaměření dává více času na rozhodnutí, co dál po škole/maturitěna ZŠ je přirozenější skladba sociálního prostředípokud se žák nudil už na 1. stupni, co teprve na 2. stupni, na 2. stupni mohou zůstat jen "slabší" žácina gymnáziu se nemusí učit lépe, mohou mít jen "lepší" žákydalší subjektivní důvody - na gymnázium jdou spolužáci, rodinná tradice, atd.bez VŠ je uplatnění uchazečů horší

Podstatný je budoucí student
Podle čeho se tedy rozhodnout? Nejpodstatnější by mělo být hledisko samotného studenta.

Mezi argumenty se často objevuje změna v nárocích. Na gymnáziu budou pravděpodobně nároky vyšší, ale změna by nastala tak jako tak při přechodu z 9. třídy do prváku. Otázka je, zda to zvládne žák i jeho rodiče, protože - přijímačkami to nekončí, právě naopak. S budoucím studentem bude možná třeba se připravovat, rozhodně bude nutné ho podporovat.

V deváté třídě už by měl být žák také zralejší a mívá za sebou první nápor puberty. Na druhé straně, pokud byl dosud tahounem třídy, nebo neměl potíže s přípravou na hodiny (resp. se nemusel připravovat vůbec), může být srážka s realitou ještě bolestivější.

Které otázky by měly určitě zaznít:

Umí se žák učit? Zvládne studijní režim a zátěžové situace?

Má nadprůměrné výsledky? Pokud možno ve všech oblastech učiva?

Dá se předpokládat, že bude po maturitě pokračovat na vysokou školu?

Unese konkurenční prostředí? Zvládne nebýt nejlepší nebo nemít samé jedničky (a zvládnou to rodiče)?

Jak je na tom zdravotně? V případě časté nemocnosti či jiných absencí se může dostat do potíží s dohnáním látky.

Pokud má hodně mimoškolních aktivit a koníčků, unese jejich omezení?

Je žák na ZŠ spokojený? Má na ZŠ kamarády? Adaptuje se dobře v novém prostředí?

Jak vypadá druhý stupeň ZŠ? Co škola nabízí? Jaká skladba žáků se dá předpokládat? Pokud je žák již v "dobré" třídě, "výběrové" škole atd., má přechod na gymnázium smysl?

Zvládne žák dojíždění nebo další změny s přestupem spojené?

Je dobré mít v záloze i náhradní plán. Co když to nebude to pravé? Návrat na původní školu může být pro studenta nemožný, připadá v úvahu jiná základní škola?

Když se v průběhu studia vyprofiluje nebo začne mít zájem o odborně zaměřený obor? Není výjimkou přestup z kvarty na pedagogická lycea, průmyslové školy či obchodní akademie.

A především - i v případě nepřijetí svět nekončí. Mnoho žáků má po neúspěšných přijímačkách pocit, že zklamalo své rodiče, selhalo intelektuálně či jinak, což je také situace, na kterou je třeba (hlavně u výběrových gymnázií ve velkých městech) být připraven.

Přijímací řízení
Do 1. března máte čas na podání přihlášky na střední školu - tento termín se týká i víceletých gymnázií. Jednotné přijímací zkoušky organizuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a konají se v 1. kole 13. dubna pro první školu v přihlášce, 17. dubna pro druhou školu v přihlášce. Náhradní termíny jsou vypsány na 10. a 11. května 2018. Výsledek jednotné zkoušky má minimálně 60 % podíl na celkovém hodnocení uchazeče - mezi další obvykle patří vlastní (školní) přijímací zkouška, hodnocení prospěchu, účast ve školních soutěžích apod. Podrobné informace k náplni přijímacích zkoušek najdete v našem článku.

Proč uvádět v prvním kole dvě školy? Jednotnou přijímací zkoušku je pak možné konat dvakrát - na každé přihlášené škole jednou, a pro rozhodnutí o přijetí se využije lepší výsledek.

A pokud to nevyjde? Můžete zkusit odvolání nebo druhé kolo, v úvahu připadá i přestup na jinou školu, pokud na té současné pokračovat nechcete.

Připravovat se nebo ne
Rozhodně doporučujeme se alespoň seznámit s typy úloh, časovými limity a záznamovými archy.

Na velké části základních škol se nestihne do dubna probrat všechno učivo, které najdete v testech - je vhodné projít specifikace požadavků k jednotným testům (pro matematiku a český jazyk) a porovnat stav s probíranou látkou ve škole.

Vzorové i ostré testy CERMAT z minulých let můžete stáhnout na stránkách CERMATu, případně je pohromadě najdete na našem webu.

V našem e-shopu seženete 95 % učebnic a knih pro přípravu na přijímací zkoušky a online kurzy pro přípravu na 8letá gymnázia z matematiky

Kam dál?
Jak se dostat na SŠ? Kompletní informace obsahuje náš e-book, stáhněte si jej zdarma

http://www.kampomaturite.cz/prijimacky-na-ss/
Add a comment...

Post has attachment
Víceletá gymnázia - hlásit se na ně nebo ne?
Do 1. března máte čas na podání přihlášky na střední školu - tento termín se týká i víceletých gymnázií. Pokud o víceletém gymnáziu uvažujete, shrnuli jsme pro vás hlavní body pro a proti.

Možná jste zaznamenali články v médiích, diskuze a debaty na sociálních sítích. Víceletá gymnázia zkrátka rozvášní nejednoho čtenáře, podobně jako inkluze či slučování škol.

Historie a statistiky
Víceleté školy (osmiletá gymnázia a šestileté reálné školy) fungovaly od roku 1849 do roku 1948. Po roce 1989 došlo k obnovení víceletých gymnázií, přestože již v té době trend na Západě šel směřem sjednocování podmínek pro vzdělávání.

Ve školním roce 2016/2017 se ve všech (nejen víceletých) oborech gymnázií vzdělávalo 30,4 % žáků, což je nárůst 0,7 % oproti předchozím roku.

Na víceletá gymnázia bylo v roce 2016/17 v 1. kole podáno přes 32 tisíc přihlášek, v témže kole bylo vydáno 13 tisíc rozhodnutí o přijetí - v 1. kole tedy uspělo necelých 41 % uchazečů.

Podle serveru InfoAbsolvent je v České republice 266 víceletých gymnázií, středních škol je celkem 1307, základních škol pak 4125 (údaj za 2016/17).

Příznivci a odpůrci
Jaké argumenty zaznívají nejčastěji pro a proti víceletým gymnáziím? "Tvrdá data" pro podporu argumentů nejsou často k dispozici, nebo neplatí pro celou republiku plošně:

Argumenty proArgumenty protilepší výsledky u maturityna gymnázia se hlásí děti ze sociálně podnětnějšího prostředí s motivovanými rodiči, nikoliv nejnadanějšívyšší šance u přijímaček na VŠ a na dokončení studia VŠsociální elitářství, zhoršování situace ZŠvšeobecné zaměření dává více času na rozhodnutí, co dál po škole/maturitěna ZŠ je přirozenější skladba sociálního prostředípokud se žák nudil už na 1. stupni, co teprve na 2. stupni, na 2. stupni mohou zůstat jen "slabší" žácina gymnáziu se nemusí učit lépe, mohou mít jen "lepší" žákydalší subjektivní důvody - na gymnázium jdou spolužáci, rodinná tradice, atd.bez VŠ je uplatnění uchazečů horší

Podstatný je budoucí student
Podle čeho se tedy rozhodnout? Nejpodstatnější by mělo být hledisko samotného studenta.

Mezi argumenty se často objevuje změna v nárocích. Na gymnáziu budou pravděpodobně nároky vyšší, ale změna by nastala tak jako tak při přechodu z 9. třídy do prváku. Otázka je, zda to zvládne žák i jeho rodiče, protože - přijímačkami to nekončí, právě naopak. S budoucím studentem bude možná třeba se připravovat, rozhodně bude nutné ho podporovat.

V deváté třídě už by měl být žák také zralejší a mívá za sebou první nápor puberty. Na druhé straně, pokud byl dosud tahounem třídy, nebo neměl potíže s přípravou na hodiny (resp. se nemusel připravovat vůbec), může být srážka s realitou ještě bolestivější.

Které otázky by měly určitě zaznít:

Umí se žák učit? Zvládne studijní režim a zátěžové situace?

Má nadprůměrné výsledky? Pokud možno ve všech oblastech učiva?

Dá se předpokládat, že bude po maturitě pokračovat na vysokou školu?

Unese konkurenční prostředí? Zvládne nebýt nejlepší nebo nemít samé jedničky (a zvládnou to rodiče)?

Jak je na tom zdravotně? V případě časté nemocnosti či jiných absencí se může dostat do potíží s dohnáním látky.

Pokud má hodně mimoškolních aktivit a koníčků, unese jejich omezení?

Je žák na ZŠ spokojený? Má na ZŠ kamarády? Adaptuje se dobře v novém prostředí?

Jak vypadá druhý stupeň ZŠ? Co škola nabízí? Jaká skladba žáků se dá předpokládat? Pokud je žák již v "dobré" třídě, "výběrové" škole atd., má přechod na gymnázium smysl?

Zvládne žák dojíždění nebo další změny s přestupem spojené?

Je dobré mít v záloze i náhradní plán. Co když to nebude to pravé? Návrat na původní školu může být pro studenta nemožný, připadá v úvahu jiná základní škola?

Když se v průběhu studia vyprofiluje nebo začne mít zájem o odborně zaměřený obor? Není výjimkou přestup z kvarty na pedagogická lycea, průmyslové školy či obchodní akademie.

A především - i v případě nepřijetí svět nekončí. Mnoho žáků má po neúspěšných přijímačkách pocit, že zklamalo své rodiče, selhalo intelektuálně či jinak, což je také situace, na kterou je třeba (hlavně u výběrových gymnázií ve velkých městech) být připraven.

Přijímací řízení
Do 1. března máte čas na podání přihlášky na střední školu - tento termín se týká i víceletých gymnázií. Jednotné přijímací zkoušky organizuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a konají se v 1. kole 13. dubna pro první školu v přihlášce, 17. dubna pro druhou školu v přihlášce. Náhradní termíny jsou vypsány na 10. a 11. května 2018. Výsledek jednotné zkoušky má minimálně 60 % podíl na celkovém hodnocení uchazeče - mezi další obvykle patří vlastní (školní) přijímací zkouška, hodnocení prospěchu, účast ve školních soutěžích apod. Podrobné informace k náplni přijímacích zkoušek najdete v našem článku.

Proč uvádět v prvním kole dvě školy? Jednotnou přijímací zkoušku je pak možné konat dvakrát - na každé přihlášené škole jednou, a pro rozhodnutí o přijetí se využije lepší výsledek.

A pokud to nevyjde? Můžete zkusit odvolání nebo druhé kolo, v úvahu připadá i přestup na jinou školu, pokud na té současné pokračovat nechcete.

Připravovat se nebo ne
Rozhodně doporučujeme se alespoň seznámit s typy úloh, časovými limity a záznamovými archy.

Na velké části základních škol se nestihne do dubna probrat všechno učivo, které najdete v testech - je vhodné projít specifikace požadavků k jednotným testům (pro matematiku a český jazyk) a porovnat stav s probíranou látkou ve škole.

Vzorové i ostré testy CERMAT z minulých let můžete stáhnout na stránkách CERMATu, případně je pohromadě najdete na našem webu.

V našem e-shopu seženete 95 % učebnic a knih pro přípravu na přijímací zkoušky a online kurzy pro přípravu na 8letá gymnázia z matematiky

Kam dál?
Jak se dostat na SŠ? Kompletní informace obsahuje náš e-book, stáhněte si jej zdarma

http://www.kampomaturite.cz/prijimacky-na-ss/
Add a comment...

Post has attachment
Skvělé a zábavné vystoupení na maturitní! Pro pobavení a inspiraci. Co jste předváděli vy na maturitním plese. www.KamPoMaturite.cz - vše pro maturitu a přijímací zkoušky.
Add a comment...

Post has attachment
Lednové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ se chystá do maturitních ročníků středních škol a na našem webu už je online k prolistování nebo ke stažení zdarma. Podívejte se na novinky a důležité termíny v zimě 2018, projděte si průvodce přijímacím řízením na vysoké školy a nezapomeňte na lednové dny otevřených dveří. Do 28. 2. se ještě můžete přihlásit nebo hlasovat v 10. ročníku soutěže MissMaturita.cz. Zdarma online na www.Casopis.KamPoMaturite.cz
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vyšlo nové číslo časopisu Kam po maturitě, které by mělo tento týden dorazit do všech středních škol, zeptejte se svého výchovného poradce nebo si jej přečtěte zde zdarma online i se všemi předešlými čísly. Časopis Vám pomůže vybrat si správnou vysokou školu, VOŠku, jazykové studium a poradí s přípravou na maturitu a přijímací zkoušky.
www.kampomaturite.cz/casopis-kam-po-maturite/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded