Profile cover photo
Profile photo
Kino włoskie
www.kinowloskie.pl
www.kinowloskie.pl
About
Posts

Post has attachment
Komedia „Ciao Italia!”, wł. „In guerra per amore” czyli „W wojnie o miłość”, w reżyserii Pierfrancesco Diliberto miała swoją premierę w 2016 roku na Festiwalu Filmowym w Rzymie.

Post has attachment
„Rozwód po włosku” to jeden z najbardziej znanych włoskich filmów. Nie tylko z tego powodu, że w 1962 roku zdobył nagrodę w Cannes dla najlepszej komedii oraz że docenili go również członkowie Akademii przyznając rok później Oscara za najlepszy scenariusz, ale również dlatego, że rozterki uczuciowe i przemyślenia o przestępstwie głównego bohatera zostały przedstawione na najwyższym poziomie sztuki filmowej.

Post has attachment
„Wielkie piękno”, reż. Paolo Sorrentino (2013)
Photo

Post has attachment
Film Giuseppe Tornatore „Baarìa” (2009), to barwny i sentymentalny portret prowincjonalnej sycylijskiej społeczności. Muzyka Ennio Morricone nadaje ton tej melancholijnej opowieści, którą przerywają realistyczne ludzkie historie opowiedziane przez włoskiego mistrza narracji filmowej.

Post has attachment
Plakat filmu "Italian Race", wł. "Veloce come il vento" (2016).
Premiera 15 grudnia 2017 roku w dobrych polskich kinach.
Film inspirowany prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone.
Photo

Post has attachment
Fellini - zawód: reżyser
Photo

Post has attachment
Jedną z najsłynniejszych par filmowych w historii kina był duet Sophii Loren z Marcello Mastroiannim. Przez niemalże cztery dekady para aktorów stanowiła rozpoznawalny symbol filmu włoskiego – „Made in Italy”. Zyskali międzynarodowy rozgłos nie tylko poprzez talent, styl oraz elegancję, ale również za sprawą wielkiej przyjaźni i swobody bycia rodem z południa.

Post has attachment
„Wielkie piękno” (wł. „La grande bellezza”) − włoski komediodramat w reżyserii Paolo Sorrentino z 2013 roku. Światowa premiera miała miejsce 21 maja 2013 roku podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Obraz obsypany licznymi wyróżnieniami oraz nagrodami, w tym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W fabule wyczuć można nawiązanie do twórczości wielkiego mistrza kina włoskiego – Felliniego.

Post has attachment
Marcello Mastroianni – jeden z najwybitniejszych włoskich aktorów drugiej połowy dwudziestego wieku. Współpracował z wybitnymi reżyserami, między innymi: Federico Fellinim, Luchino Viscontim, Michelangelo Antonionim, Marco Ferrerim czy też Vittorio de Sicą.
Wait while more posts are being loaded