Profile cover photo
Profile photo
Цей день в історії
154 followers -
Головні події в історії країн, народів і відомих людей у хронологічному викладі.
Головні події в історії країн, народів і відомих людей у хронологічному викладі.

154 followers
About
Цей день в історії's posts

Post has attachment
Фрідріх Великий: «Я вважаю за краще зберігати мовчання щодо християнських байок, канонізованих своєю давністю і довірливістю безглуздих і позбавлених смаку людей» #ПравилаЖиття 

Post has attachment
24 травня 1994 року на 47-у Канському фестивалі «Золоту пальмову гілку» отримав фільм «Кримінальне чтиво» Квентіна Тарантіно. Знятий у стилі "чорної комедії", він мав великий успіх у публіки та критиків і став культурним феноменом 1990-х років, суттєво вплинувши на незалежний кінематограф і поп-культуру в багатьох країнах світу.

Post has attachment
24 травня 1844 року американський художник Семюел Морзе з апарату власної конструкції надіслав з Вашингтона депешу «What hath God wrought» («Що творить Бог»), яка стала першою в історії телеграмою. У Балтиморі її прийняв Альфред Вейл, винахідник пристрою для запису, розшифровки і друкування телеграфних повідомлень.

Post has attachment
24 травня 1377 року у віці близько 80 років, імовірно, у Вільно, помер великий князь литовський Ольгерд Гедимінович, який за понад 40 років свого правління створив найбільшу державу Європи, що простягалась від Балтійського до Чорного моря. Йому наслідував молодший син 15-річний Ягайло, якого через чотири роки усунув від влади його дядько Кейсут Гедимінович.

Post has attachment
23 травня 1938 року внаслідок організованого радянськими спецслужбами теракту у Роттердамі загинув лідер ОУН полковник Євген Коновалець. Це поглибило існуючи у середовищі українських націоналістів протиріччя і зрештою призвело до розколу організації на дві ворогуючи фракції, які увійшли в історію під іменами своїх провідників - Андрія Мельника та Степана Бандери, як ОУН (м) та ОУН (б).

Post has attachment
23 травня 1937 року у Флориді за два місяці до свого 98-річчя від атеросклерозу помер Джон Рокфеллер, нафтовий магнат, філантроп, перший доларовий мільярдер; з врахуванням інфляції Джон Рокфеллер досі вважається найбагатшою людиною в історії людства.

Post has attachment
23 травня 1934 року в містечку Сейлз (штат Луїзіана) рейнджерами із засідки було розстріляно машину марки "Форд-Делюкс", в котрій знаходились 24-річна Бонні Паркер та 25-річний Клайд Берроу. Це поклало край діяльності найбільш романтизованої пари убивць і грабіжників.

Post has attachment
23 травня 1701 року в лондонському Іст-Енді повішено капітана Вільяма Кідда, звинуваченого в морському розбої та вбивстві. Його тіло було поміщено в залізну клітку, підвішену над Темзою, де пробуло 23 роки як попередження іншим піратам. Чутки про заховані Кіддом скарби стали основою багатьох легенд і сюжетом численних книг.

Post has attachment
23 травня 1618 року у Празі розпочалось повстання богемських протестантів - дворяни на чолі з графом Турном викинули з вікна імперських намісників Фердинанда II Габсбурга. Цей інцидент став початком тривалої релігійної війни між протестантськими князівствами Священної Римської імперії і католицькою династією Габсбургів, яка переросла у загальноєвропейський конфлікт проти гегемонії Габсбургів на континенті.

Post has attachment
22 травня 1972 року домініон Цейлон прийняв нову конституцію, за якою він був проголошений Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка в складі Британської Співдружності, першим президентом якої став колишній генерал-губернатор Цейлону Вільям Гопаллава.
Wait while more posts are being loaded